626

Re: Robert - fakker11, roba59

bilo bi fino ako bi me taj frend kontaktirao na PM, ide se za HH na nordici, ako mu ne smeta smile

I am the master of my fate , I am the captain of my soul.
00

627

Re: Robert - fakker11, roba59

perozelina napisao:

Dali ti je na sampleu od recimo milion handova EV na nuli?

Ne, na 2 mil handova razlika ev-a je 12k u moju korist. big_smile

Neću se više obazirati na to jer mislim da HEM sve to krivo računa.

00

628

Re: Robert - fakker11, roba59

A hoće bit šta od tvog posta podužeg ?

00

Re: Robert - fakker11, roba59

roba59 napisao:

Neću se više obazirati na to jer mislim da HEM sve to krivo računa.

zašto to misliš tj. dal imaš pretpostavku gdje griješi?

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Robert - fakker11, roba59

koste napisao:

A hoće bit šta od tvog posta podužeg ?

roba59 napisao:

Ak će biti podcast (a nadam se da hoće), onda ću tamo sve reći.  Ak ne, onda ću druge godine updejtati blog pa ću napisati ponešto

00

631

Re: Robert - fakker11, roba59

roba59 napisao:

Neću se više obazirati na to jer mislim da HEM sve to krivo računa.

+1 ja odnedavno ne gledam tu kurcavu  EV liniju jer me samo zivcirala, jedino ponekad bacim oko na showdown ili nonshowdown al dok je money linija u plusu nabijem sve ostale  big_smile

00

632

Re: Robert - fakker11, roba59

ne znam jel bilo spomenuto ali čestitke i za 3 mjesto u PRT izboru za igrača godine... svakako hvalevrijedna pohvala...

3rd Place [ in each category ]

    * A third place Player of the Year badge on their PTR page.
    * A mention in Bluff magazine.
    * 3-month subscription to PTR Silver ($50.97 value)
    * $25 Amazon gift card


još malo pa češ postati PS pro... wink

"...Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?..."
00

633

Re: Robert - fakker11, roba59

morat ću se i ja potrudim ove godine da dohvatin te vrijedne nagrade

When you got nothing, you got nothing to lose
00

634

Re: Robert - fakker11, roba59

iAcesHigh napisao:

zašto to misliš tj. dal imaš pretpostavku gdje griješi?

Svi znamo da EV računa tek od trenutka kad smo all in. Tu je sigurno greška.

Čini se da to nema veze in the long run, ali mislim da ipak ima. Prije nekih 4 mjeseca sam slučajno primjetio razliku i već onda sam sumnjao da je to zbog krivog računanja. Sad se razlika povečala, iako sam imao zadnja 3 loša mjeseca.

Mislim da ta razlika dolazi zbog tog što pasivni igrači (večinom fishevi) callaju kad su behind i kad natkupe to se ne vidi na ev-u (za primjer mogu uzeti FD, ja bi se zgurao s njima i bio 50-50, a oni bi samo callali).

00

635

Re: Robert - fakker11, roba59

roba59 napisao:

Svi znamo da EV računa tek od trenutka kad smo all in. Tu je sigurno greška.

Čini se da to nema veze in the long run, ali mislim da ipak ima. Prije nekih 4 mjeseca sam slučajno primjetio razliku i već onda sam sumnjao da je to zbog krivog računanja. Sad se razlika povečala, iako sam imao zadnja 3 loša mjeseca.

Mislim da ta razlika dolazi zbog tog što pasivni igrači (večinom fishevi) callaju kad su behind i kad natkupe to se ne vidi na ev-u (za primjer mogu uzeti FD, ja bi se zgurao s njima i bio 50-50, a oni bi samo callali).

Roba ali to nema veze jer EV nema veze s tim handovima. Da, to je "bad luck" kad te fish calla i calla i zguraš loše na njegovom miracle riveru, i da, to doprinosi downswingu a ne vidi se nigdje ali isto tako se ne vidi nigdje u obrnutoj situaciji, ali to nema nikakve veze s EVjem. EV gleda handove kad si allin prije nego su izašle sve karte i neovisno o "bad lucku" i "good lucku" u ostalim potovima, razlika u njemu itekako doprinosi downswingu ili upswingu, a i bar imaš priliku točnije vidjeti pribilžno stvaran winrate (naravno odstupanje postoji na svim sampleovima) kad je adjustan za EV.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

636

Re: Robert - fakker11, roba59

Ali problem je što EV računa za cijeli 100bb stack iakose zguralo samo recimo 50bb-a. Nejde mi u glavu kako može biti razlika 60 buyinova i uopče se ne smanjuje.

gmiko napisao:

to je "bad luck" kad te fish calla i calla i zguraš loše na njegovom miracle riveru, i da, to doprinosi downswingu a ne vidi se nigdje ali isto tako se ne vidi nigdje u obrnutoj situaciji

Kužim što želiš reći, ali što je sa situacijama koje se nikad ne odigraju isto.

00

637

Re: Robert - fakker11, roba59

roba59 napisao:

Ali problem je što EV računa za cijeli 100bb stack iakose zguralo samo recimo 50bb-a. Nejde mi u glavu kako može biti razlika 60 buyinova i uopče se ne smanjuje.

Ovo nije istina. Nešto si pomješao. Računa točno tako kako treba biti.
A i 60 BI nije neka ogromna razlika na velikom sampleu (pogotovo jer vjerojatno imaš i pomješane veće limite), naime vidio sam 60BI razlike i na 10k handova.

roba59 napisao:

Kužim što želiš reći, ali što je sa situacijama koje se nikad ne odigraju isto.

Ma kužim i ja kaj ti oćeš reći, al EV nije tu da računa to i to mu uopće nije namjena. EV je čisto za all-in "luck" i ništa drugo. To o čem ti govoriš je nemoguće napraviti.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Robert - fakker11, roba59

Jesam li ja ovo dobro skuzio?
Da bi zadrzao SNE status, moras svaki mjesec raditi minimalno 50k VPP i uz to do 10og mjeseca skupiti 1M VPPa.

Hocu reci, teze ga je zadrzati nego dostici...

00

639

Re: Robert - fakker11, roba59

rounder1984 napisao:

Jesam li ja ovo dobro skuzio?
Da bi zadrzao SNE status, moras svaki mjesec raditi minimalno 50k VPP i uz to do 10og mjeseca skupiti 1M VPPa.

Hocu reci, teze ga je zadrzati nego dostici...

Dobro si skuzio.
Na twoplustwo redovno prigovaraju stars repovima za ovo, ali izgleda da ih ne dira previše, kolko god glupo bilo.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

640

Re: Robert - fakker11, roba59

Baš zbog toga si još razmišljam dal mi je možda bolje da i ove god idem na SNE. Jer do 10. mjeseca moram skupiti 500k VPP-a, a samo duplo od toga je SNE...

00

Re: Robert - fakker11, roba59

roba59 napisao:

Baš zbog toga si još razmišljam dal mi je možda bolje da i ove god idem na SNE. Jer do 10. mjeseca moram skupiti 500k VPP-a, a samo duplo od toga je SNE...

Ja bi na tvojem mjestu jos stisnuo ovu godinu jer sad imas sick rb. I da probas sto vise bodova skupit u prvih 6 mjeseci tak da poslje nemas toliki pritisak prema kraju godine i mozes na vece levele polako.

club  heart  diamond  spade
00

642

Re: Robert - fakker11, roba59

roba59 napisao:

Baš zbog toga si još razmišljam dal mi je možda bolje da i ove god idem na SNE. Jer do 10. mjeseca moram skupiti 500k VPP-a, a samo duplo od toga je SNE...

Pa tek sad i imaš full koristi od SNE, iskoristi to.. Ajde pridruzi mi se wink

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Robert - fakker11, roba59

Slazem se.
Ja da sam na tvom mjestu bi grindao ko zvjer...

00

644

Re: Robert - fakker11, roba59

kolko ti fali do SNE?
big_smile  big_smile

00

Re: Robert - fakker11, roba59

Nije pitanjce nego velika pohvala za jednog od najpristupačniji pro poker igrača na ovim prostorima. Svaka čast roba jako puno čitam poker pro malo komentiram jer malo i znam u NL ali ti nađeš vremena za pomoć svakome i odgovorit na pitanje bez obzira na Limit koji igra i na znanje svaka čast roba. Ja osobno sam jako puno odgovora dobio čitajuči tvoje odgovore total respect roba!!!

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

646

Re: Robert - fakker11, roba59

ty

00

647

Re: Robert - fakker11, roba59

http://www.bluefirepoker.com/videos/six-tables-ssnl/

Stol broj 2, nakon 5 min.  smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

648

Re: Robert - fakker11, roba59

2 minute traje preview, moram imat account valjda

00

649

Re: Robert - fakker11, roba59

Brky napisao:

2 minute traje preview, moram imat account valjda

Yup, moraš imat acc.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

650

Re: Robert - fakker11, roba59

kaj se dogodi na 5. minuti?

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00