76

Re: Robert - fakker11, roba59

možeš li ukratko ispričati onaj dio odkad si prvi put uopče zaigrao poker do dijela kad si počeo lagano zarađivat na siteovima malo veće iznose ? gdje si počeo ? kako je to bilo ? kada ? bilo je već postavljeno slično pitanje ali mene ovo zanima  big_smile

00

77

Re: Robert - fakker11, roba59

live je super easy beatati, a onlime treba jako puno znanja i discipline

zasto to mislis?
Ja ne znam pa zato pitam, ali mi se cini jednako tesko ili bih liveu dao malu prednost

00

Re: Robert - fakker11, roba59

Hvala na odgovorima Roba

p.s. kad dodje ljeto onda kod mene na rostilj dodji! ili na Vir na hobotnicu!

Zadnji popravljao miroror (04-02-2010 18:02:58)

"...Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?..."
00

79

Re: Robert - fakker11, roba59

koste napisao:

možeš li ukratko ispričati onaj dio odkad si prvi put uopče zaigrao poker do dijela kad si počeo lagano zarađivat na siteovima malo veće iznose ? gdje si počeo ? kako je to bilo ? kada ? bilo je već postavljeno slično pitanje ali mene ovo zanima  big_smile

Uplatio sam $50, popušio 45$ i ostalo mi je točno za jedan buyin na sng-u koje sam igrao (5max). Onda sam počeo čitati literaturu na netu i skužio da treba igrati samo premium karte. I pobjedio sam 2 sng-a za redom i dalje je bilo lakše. Cijelo vrijeme nakon toga sam nešto čitao o pokeru. I tako sam lagano s 5$ sngova prešao do 30$ (rijetko kad 50$ jer nije bilo baš prometa). Uz to sam odigrao pokoji MTT. I tu sam isto bio dobar i osvojio ih nekoliko.

Igrao sam na pokerroom.com (ongame mreža) prije nekih 4 god.

00

80

Re: Robert - fakker11, roba59

GmC napisao:

live je super easy beatati, a onlime treba jako puno znanja i discipline

zasto to mislis?
Ja ne znam pa zato pitam, ali mi se cini jednako tesko ili bih liveu dao malu prednost

U live igri samo trebaš igrati premium karte i možeš biti winning player. Ono što gledaš na televiziji nije prava slika live igre. Puno je loših igrača koji igraju 100% ruku i plačaju sve.

00

Re: Robert - fakker11, roba59

mali off topoc,
vidim svi kukaju sta reci roditeljima pa da kazem moju pricu kako  sam ja to resio, a vidim tako su i ostali najbrze i efikasnije objasnili.

veliki je problem sto ti stariji a i neki mladji imaju svoje misljenje o pokeru i to je za njih cista bolest zavisnosti. naime svako ce naci nekog svog prijatelja ili tamo nekog koji je prokockao kucu jer je igra poker.i tako i za nas misle da cemo se uvuci u neku mafijasku igru,gde cemo pozajmiti pare pa cemo prvo prodavati stvari iz kuce, pa onda prodati kucu a i po potrebi  krasti po prodavnicama.
mozda su krivi i svi ti filmove, gde igraju onaj glupi poker i idu allin i onda ih ovi vijaju za pare.

naime ja nista ne krijem od mojoh pa sam im oma reko da igram poker tj po njihovom se kartam ili ti kockam. secam se kad sam teo  da odem prvi put na live uvece u bg a ja u bg nisam nikad iso ovako. al je to bilo svadje :)nekakol su me pustili i rekli da je  to zadnji put i da nece placati moje dugove.
pokusavao sam ja njima da objasnim da tu ima BR i da ulazem samo kolko imam para al to im nije ulazilo u glavu. samo su imali u vidu njihovo shvacanje pokera.
onda su mi stalno dobacivali sto se kockam,da zato mi fax ide sporo, da ce me naterati da radim i taj bullshit.to je bilo jedno godinu dana takvog smaranja sve do novembra  prosle god. tad sam resio da isplatim para i da kupim nesto  i dokazem im da su  glupi.isplatio sam 250e, kupio monitor a za ostalo pokupovo pica od po 20e i stavio na policu.mogu reci da je to upalilo i da mi vise ne dobaciju, da me ne teraju da se zaposlim i tako to.samo kad sam to pokupovo svadjao sam se sa kevom jer se ona bojala da ce neko banuti u kucu i traziti pare nazad.
dosta ljudi je i ljubomorno i naziva nas kockarima jer im je neprihvatljivo da mi mozemo tako zaraditi njihovu platu a oni moraju da rade mesec dana .a dosta njih misli i da to nisu prave pare i da ih ne mozemo isplatiti nikad big_smile

mislim da je tako najbolje resiti taj problem. znaci malo im pojasnite sta je zapravo poker, malo o BR i da ne ulazete nista iz kuce i obavezno isplatiti malo para da oni vide da su to prave pare i da moz kupiti nesto za njih

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

82

Re: Robert - fakker11, roba59

U live igri samo trebaš igrati premium karte i možeš biti winning player. Ono što gledaš na televiziji nije prava slika live igre. Puno je loših igrača koji igraju 100% ruku i plačaju sve.

pri tome mislis na cash game ili MTT-ove?
ako igras 100€ MTT neces imati ovakvu igru

Zadnji popravljao GmC (04-02-2010 18:41:45)

00

Re: Robert - fakker11, roba59

roba59 napisao:

U live igri samo trebaš igrati premium karte i možeš biti winning player. Ono što gledaš na televiziji nije prava slika live igre. Puno je loših igrača koji igraju 100% ruku i plačaju sve.

potvrđujem

na turnirima večina ljudi igraju previše ruku, plačaju na svoj top par s bilo kojim kickerom, plaćaju all inove s malim parovima iako im to uzme više od pola stacka, protivnici stalno misle da blefaš, ne obziru se na koliko ljudi je u potu, ne gledaju i ne prate koliko puta rejzaš.

Često mi se dogodilo da ne odigram ruku, i onda dobijem AA ili KK te rejzam pa me ljudi idu RR...

uglavnom puno je lakše live nego online, pogledajte moj post FTP avantura big_smile

znala mi se zaredat serija live turnira (do 200kn buyin) gdje sam od 6 turnira 5 puta bio na FT i 4 puta u lovi. Svi ti turniri su bili od 40-80 ljudi...

All the decisions of my life are based on satisfying three primary functions: fun, freedom and fulfillment.
Poker is a blend of them all.
-Phil Laak-
00

84

Re: Robert - fakker11, roba59

Ma bio sam malo sumljicav jer sve je to tako jer onda ispadne drugacije.
Barem u mom slucaju.
To mi se dogodilo i sa microlimitima.
Procitao sam  ''Kompletan vodič za betanje microlimita'' i nakon toga sam se osvjedocio da taj tekst nema veze sa stvarnoscu.
Opet barem, na partypokeru.
U ovom vodicu pise da ce te fishevi callati sa bilo cim, i kad imaju samo 4 outa
da im treca karta u jednoj boji nista ne znaci   itd.
To jednostavno nije istina!
Npr.
ja imam 66 netko beta flop je 3,6,J
svi cekiraju ja betam pola pota nitko ali  nitko nece pratiti a uzmi u obzir da mi je BB 0.02$
i nije to samo jednom to se stalno ponavlja treca karta iste boje skoro uvijek funkcionira i odmah svi foldaju.
a ja pokupim samo ne znam 4BB.
Ali ak vi kazete probat cu pa cu vidjeti.
Samo pokusavam reci da se ne povodite bas za svime sto pise odnosno u ovom slucaju cijelim djelom vodica koji objasnjava kako
igraju fishevi.

00

Re: Robert - fakker11, roba59

propast napisao:

mali off topoc,
samo kad sam to pokupovo svadjao sam se sa kevom jer se ona bojala da ce neko banuti u kucu i traziti pare nazad.

hahahaahhahaha teski lol., ni meni niko nije vjerova da su to prave pare dok nisam diga ....

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

86

Re: Robert - fakker11, roba59

to sam i ja mislio kad sam poceo tek igrat cash.. I onda skuzis da moras bit malo strpljiviji... U sat vremena ce ti se dogodit par puta da te plate sa svacim, i to ti je dosta da im uzmes novac.. Ne mozes racunat da ces cim pogodis set stackoffat nekog... Mora se tu poklopit dosta toga..
1. da si u handu s fishem
2. da ti pogodis
3. da on pogodi nesta (bilo sta s cim ce te platit)
4. da on nije jaci od tebe

Jedino sto je bitno, a ja sam skuzio da jos nisam to savlado, je da ne tiltas ni malo ako te ne ide karta.. Jer desavat ce ti se (ja bas prolazim kroz taj period) da te nece karta, i onda i kad ju dobijes moras foldat, jer je ocito da si slabiji..

Da ne bude off topic..

Roba, koliko ti je trajao najduzi downswing, i koliko si izgubio? Jel uspjevas tjekom downswingova igrat 100% svoju A igru? J

00

87

Re: Robert - fakker11, roba59

-za kojeg igraca s ovog foruma mislis da je trenutno najbolji?
-za kojeg igraca s ovog foruma mislis da ima najvise potencijala?
-dali ti smeta offtopic u ovoj temi i opcenito na forumu? big_smile

00

88

Re: Robert - fakker11, roba59

zašto malo češće ne pišeš na svom blogu, znam da se nema vremena al bi tolko valjda mogao naći, naravno pitanje ne vrijedi ako si odustao od toga

00

89

Re: Robert - fakker11, roba59

@GmC
Sve je tamo dobro napisano. Nemožeš suditi po jednom potu. Tilt ti je dobro napisao.

00

90

Re: Robert - fakker11, roba59

Tilt napisao:

Roba, koliko ti je trajao najduzi downswing, i koliko si izgubio? Jel uspjevas tjekom downswingova igrat 100% svoju A igru?

Mislim da negdje mjesec dana. Mislim da je cifra nije bila velika pošto je nisam zapamtio. Nekih par tisuća dolara. Najviše $$ sam izgubio 15k u 24 sata. Igrao sam nl1000 i nl2000. Navečer sam izgubio 9k i onda odmah ujutro jos 6k.

Ne uspjevam tjekom downswinga igrati A igru cijelo vrijeme. U početku sessiona uvijek igram A igru, ali kasnije s badbeatovima mi igra slabi (zbog tilta), ali večinom ugasim kad vidim da tiltam. Najviše stack do dva izgubim zbog tilta.

00

91

Re: Robert - fakker11, roba59

mile88 napisao:

-za kojeg igraca s ovog foruma mislis da je trenutno najbolji?
-za kojeg igraca s ovog foruma mislis da ima najvise potencijala?
-dali ti smeta offtopic u ovoj temi i opcenito na forumu? big_smile

- teško ti na to mogu odgovoriti jer od večine igrača nema statistike ili nešto po čemu bi se vidjela njihova igra. Ako misliš od TeamPokerPRO-a, isto je teško reći jer večina nas igra različite igre (HU, 6max, omaha...)

- ovo je slično ko i prethodno, ali mislim da niveaformen ima jako velike šanse da postane dobar igrač

- nekad da, ali večinom ne... ako je o pokeru, uvijek dobro dođe...

00

92

Re: Robert - fakker11, roba59

cgreen napisao:

zašto malo češće ne pišeš na svom blogu, znam da se nema vremena al bi tolko valjda mogao naći, naravno pitanje ne vrijedi ako si odustao od toga

radi se sajt za fastandloose tim pa ćemo tamo pisati blogove... Bit će to uskoro...

00

93

Re: Robert - fakker11, roba59

@GmC
Sve je tamo dobro napisano. Nemožeš suditi po jednom potu. Tilt ti je dobro napisao.

Ja mislim da nije, barem na PP
jer nisam odigrao jedan pot igrao sam 8 sati (ne odjednom) 4 stola i od toga su me pratili 4-5 puta i naravno ne do rivera ostalo sve je bilo glupo,
mislim vide se da su fish ali ne calling station puno vise foldaju nego sto callaju i onda zapravo nakon 8h budes u plusu
8 dolara ili malo vise jer si cijelo vrijeme skupljao blindove
i da sve ovo govorim o NL2

p.s
sorry kaj sam offtopic al kad sam vec poceo

00

94

Re: Robert - fakker11, roba59

8 sati * 4 stola * 100handova/sat = 3000 handova

8 $ = 400 bb = 200 BB

WIN RATE = 14 big blindova / 100 handova

Sta si ocekivao, da ces milione osvajat na NL2? Odigraj 20-30k ruku, pa ces vidit da ce ti ukupni win rate bit dosta manji od ovog.. Tako da si u ovom sessionu ustvari odlicno i zaradio big_smile

00

95

Re: Robert - fakker11, roba59

GmC napisao:

jer nisam odigrao jedan pot igrao sam 8 sati (ne odjednom) 4 stola

OMG ti si tek počeo s online pokerom i već igraš 4 stola???

no offense GmC ali sad se stvarno osjećam jadno, ja se nikako ne mogu koncentrirat na više od 2 stola, pogotovo ako je veliki pot, razmišljam šta napravit i onda mi iskoči neki drugi stol gdje sam na potezu sad

može li netko napisat kakav tekst o multitabliranju ili postat link na nešto takvo?

P.S: sorry na offtopicu

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

96

Re: Robert - fakker11, roba59

Svizac napisao:

može li netko napisat kakav tekst o multitabliranju ili postat link na nešto takvo?

To ti je stvar navike i automatike... S vremenom ćeš i ti igrati više od 2 stola.

00

97

Re: Robert - fakker11, roba59

ali na NL2 multitejblanje je fakat lagano pa igras samo najbolje hendove (pogledaj si vodic za betanje mikrolimita ali malo prosiri range)
tak da to ne moze biti nikom problem, samo se malo koncentriraj. wink

8 sati * 4 stola * 100handova/sat = 3000 handova

8 $ = 400 bb = 200 BB

WIN RATE = 14 big blindova / 100 handova

Sta si ocekivao, da ces milione osvajat na NL2? Odigraj 20-30k ruku, pa ces vidit da ce ti ukupni win rate bit dosta manji od ovog.. Tako da si u ovom sessionu ustvari odlicno i zaradio big_smile

sad polako shvacam kaj ste htjeli reci, ali problem sto mi je to bilo dosadilo pa sam otisao na vece   limite i spusio
ocito sam to morao nauciti na tezi nacin  hmm

rade da neko napise nesto o win rateu xD

00

Re: Robert - fakker11, roba59

multitejblanje dosta ovisi i o sajtu na kojem igras. na nekima mogu max 4 stola, a na starsima mogu 20 bez problema

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

99

Re: Robert - fakker11, roba59

zamorano11 napisao:

multitejblanje dosta ovisi i o sajtu na kojem igras. na nekima mogu max 4 stola, a na starsima mogu 20 bez problema

+1

na starsu sam igrao 24sng odjednom uz male probleme.. 16 bez ikakvih problema.. Na everestu upalim 8 sng-ova i pocmem tiltat nakon 15 min.. Redovito se desi da na krivom stolu raisam i slicno, posto stolovi iskacu kad hoce..

00

Re: Robert - fakker11, roba59

1. koju vrstu glazbe slusas?
2. kako najcesce izgleda tvoj izlazak van?
3. kad si se zadnji put potukao i zbog cega je to bilo?

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00