Re: Put prema slavi

xViP napisao:

Jbg ja za sad igram tight i ako mi neko iz MP digne preflop a na flopu opet kad se A pojavi za mene je cisti fold. Rade izgubit 30 takvih ruku nego izgubit $60 na nacin koji si ti odigrao big_smile Moja neka logika bez poznavanja igraca s kojim si odigrao taj pot

Da,ja razmisljam drugacije.Da imas KQ na tom flopu nije lose callat jer skoro svaki put ce protivnik odustati na turnu ako nema A.
I nisam ja izgubio 60 dollara jer ne znam foldati 88,vise jer se njemu posrecilo na riveru.
U svakom slucaju na flopu je to uvijek call.Naravno ako turn nije 8 i on beta(a beta samo ako ima hand,a morate skuziti da ce cesce odustat na turnu nego sto ce imati hand i nastaviti betati),onda lagano foldas.

00

52

Re: Put prema slavi

Tu puno grjesis.. Jer protivnik uvijek radi cbet ako je flop A i 2 male.. Ako imas poziciju na njim, u puuno slucajeva ces moc floatat na turnu.. Probaj pa ces vidit..

00

Re: Put prema slavi

xViP napisao:

Jbg ja za sad igram tight i ako mi neko iz MP digne preflop a na flopu opet kad se A pojavi za mene je cisti fold. Rade izgubit 30 takvih ruku nego izgubit $60 na nacin koji si ti odigrao big_smile Moja neka logika bez poznavanja igraca s kojim si odigrao taj pot

To je exploitable, ali ne znaci nuzno da je lose, pogotovo na niskim limitima.

Medjutim, vecina igraca cbeta vise od 60% i zato im moras platiti bar jedan street ako imas npr. 2nd pair (makar to bile i tvoje osmice). Ako su missali, na turn ce biti check-check i onda lako dodjes do showdowna sa vrlo vjerojatno najboljim hendom.

Sve naravno ovisi o teksturi flopa, da ne bi bilo zabune smile

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

54

Re: Put prema slavi

boboman napisao:
xViP napisao:

Jbg ja za sad igram tight i ako mi neko iz MP digne preflop a na flopu opet kad se A pojavi za mene je cisti fold. Rade izgubit 30 takvih ruku nego izgubit $60 na nacin koji si ti odigrao big_smile Moja neka logika bez poznavanja igraca s kojim si odigrao taj pot

To je exploitable, ali ne znaci nuzno da je lose, pogotovo na niskim limitima.

Medjutim, vecina igraca cbeta vise od 60% i zato im moras platiti bar jedan street ako imas npr. 2nd pair (makar to bile i tvoje osmice). Ako su missali, na turn ce biti check-check i onda lako dodjes do showdowna sa vrlo vjerojatno najboljim hendom.

Sve naravno ovisi o teksturi flopa, da ne bi bilo zabune smile


Zanimljivo misljenje. Malo si mi otvorio oci u vezi ovoga big_smile a to mi je drago.

Edit: Tek sam sad vidio da i tilt isto prica

@cromen
Istina ovih $60 koje si izgubio je druga prica jer su se karte tako poklopile

Zadnji popravljao xViP (15-02-2010 19:07:50)

00

Re: Put prema slavi

xViP napisao:
boboman napisao:
xViP napisao:

Jbg ja za sad igram tight i ako mi neko iz MP digne preflop a na flopu opet kad se A pojavi za mene je cisti fold. Rade izgubit 30 takvih ruku nego izgubit $60 na nacin koji si ti odigrao big_smile Moja neka logika bez poznavanja igraca s kojim si odigrao taj pot

To je exploitable, ali ne znaci nuzno da je lose, pogotovo na niskim limitima.

Medjutim, vecina igraca cbeta vise od 60% i zato im moras platiti bar jedan street ako imas npr. 2nd pair (makar to bile i tvoje osmice). Ako su missali, na turn ce biti check-check i onda lako dodjes do showdowna sa vrlo vjerojatno najboljim hendom.

Sve naravno ovisi o teksturi flopa, da ne bi bilo zabune smile


Zanimljivo misljenje. Malo si mi otvorio oci u vezi ovoga big_smile a to mi je drago.

Edit: Tek sam sad vidio da i tilt isto prica

@cromen
Istina ovih $60 koje si izgubio je druga prica jer su se karte tako poklopile

Racunaj da 1/3 puta napravis par ili bolje na flopu. Isto vrijedi i za tvoje villaine. Kuzis?  smile

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

56

Re: Put prema slavi

Naravno  cool
Fala

00

Re: Put prema slavi

88 je po meni oke, možda si mogao manje betat river (14-15$) da te calla sa 2 para, a možda i sa AK, ali to je stvar procjene kolko bi on platio takve ruke...

TT - ako je calling station foldo bi, a očito nije neki dobar igrač kad rejza 2bb, a kad takav igrač gura all in beatan si...
Mislim da si trebo betat turn (ako misliš da si ispred njegovog rangea, a očito si mislio kad si callo river)...

P.s. bilo bi oke da staviš neke statse o igračima inače kad postaš ruke...  wink

00

58

Re: Put prema slavi

kaj se tice TT ruke, isto bi turn b/f, al na riveru ne bi callao cisto zbog bet sizea. frajer beta $23.74 u $25.50, em je rucno isao upisivat 23.74, em je gotovo pot size bet al ono, tek malo je spustio, i to je gotovo uvijek dobra ruka

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: Put prema slavi

milac napisao:

kaj se tice TT ruke, isto bi turn b/f, al na riveru ne bi callao cisto zbog bet sizea. frajer beta $23.74 u $25.50, em je rucno isao upisivat 23.74, em je gotovo pot size bet al ono, tek malo je spustio, i to je gotovo uvijek dobra ruka

On je tu all in, nije ručno upisival...

00

Re: Put prema slavi

niveaformen napisao:

88 je po meni oke, možda si mogao manje betat river (14-15$) da te calla sa 2 para, a možda i sa AK, ali to je stvar procjene kolko bi on platio takve ruke...

TT - ako je calling station foldo bi, a očito nije neki dobar igrač kad rejza 2bb, a kad takav igrač gura all in beatan si...
Mislim da si trebo betat turn (ako misliš da si ispred njegovog rangea, a očito si mislio kad si callo river)...

P.s. bilo bi oke da staviš neke statse o igračima inače kad postaš ruke...  wink

Minraise sa buttona koristi sve vise i vise ljudi posto imaju najbolje oddse za steal. Najveci zagovornik ovog teorema je FoxwoodsFiend, a sumnjam da je on "ocito nedobar igrac"  smile

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Put prema slavi

boboman napisao:
niveaformen napisao:

88 je po meni oke, možda si mogao manje betat river (14-15$) da te calla sa 2 para, a možda i sa AK, ali to je stvar procjene kolko bi on platio takve ruke...

TT - ako je calling station foldo bi, a očito nije neki dobar igrač kad rejza 2bb, a kad takav igrač gura all in beatan si...
Mislim da si trebo betat turn (ako misliš da si ispred njegovog rangea, a očito si mislio kad si callo river)...

P.s. bilo bi oke da staviš neke statse o igračima inače kad postaš ruke...  wink

Minraise sa buttona koristi sve vise i vise ljudi posto imaju najbolje oddse za steal. Najveci zagovornik ovog teorema je FoxwoodsFiend, a sumnjam da je on "ocito nedobar igrac"  smile

Kad ćeš imat dobru ruku na btn rejzat ćeš isto 2bb?

00

Re: Put prema slavi

niveaformen napisao:
boboman napisao:
niveaformen napisao:

88 je po meni oke, možda si mogao manje betat river (14-15$) da te calla sa 2 para, a možda i sa AK, ali to je stvar procjene kolko bi on platio takve ruke...

TT - ako je calling station foldo bi, a očito nije neki dobar igrač kad rejza 2bb, a kad takav igrač gura all in beatan si...
Mislim da si trebo betat turn (ako misliš da si ispred njegovog rangea, a očito si mislio kad si callo river)...

P.s. bilo bi oke da staviš neke statse o igračima inače kad postaš ruke...  wink

Minraise sa buttona koristi sve vise i vise ljudi posto imaju najbolje oddse za steal. Najveci zagovornik ovog teorema je FoxwoodsFiend, a sumnjam da je on "ocito nedobar igrac"  smile

Kad ćeš imat dobru ruku na btn rejzat ćeš isto 2bb?

Ako zelis balansirati range onda da. Probaj 1k hendova to raditi pa mi reci koliki ti je success rate btn steala i koliko ti se povecao winrate. Najbolje od svega je sto i ako te callaju blindovi, stavis pol pota bez obzira da li si hitao ili ne i 90% vremena foldaju.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

63

Re: Put prema slavi

krivo sam vidio, moj bed

kaj se tice tog minrejza, to je ko da me pozivas da te 3betam. i to ne na 3x tvoj rejz nego normalan 3bet size

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

64

Re: Put prema slavi

milac napisao:

krivo sam vidio, moj bed

kaj se tice tog minrejza, to je ko da me pozivas da te 3betam. i to ne na 3x tvoj rejz nego normalan 3bet size

big_smile pa daj, pa ću ti to napraviti s AA, pa 3betaj kolko hočeš-

00

Re: Put prema slavi

Ne mojte koristiti minrajze jer su gay,koliko god da netko kaze da su profitabilni nemojte biti gay.

00

66

Re: Put prema slavi

al ak mi otvaras 90% btna, vise puta neces imat AA big_smile

a kak uguras stack postflop s jakom rukom?

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

67

Re: Put prema slavi

milac napisao:

al ak mi otvaras 90% btna, vise puta neces imat AA big_smile

a kak uguras stack postflop s jakom rukom?

A ako ti 3betaš svaki puta ni ti nemaš AA svaki put. A ja imam poziciju!

00

68

Re: Put prema slavi

hahahaah genijalna rasprava...

00

Re: Put prema slavi

milac napisao:

al ak mi otvaras 90% btna, vise puta neces imat AA big_smile

a kak uguras stack postflop s jakom rukom?

Govorimo o no limit holdemu. Ako dobijes akcije kad imas jaku ruku, naci ces vec nacina za nabildati pot.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

70

Re: Put prema slavi

aj npr

ja se spustim za robu na nl10 big_smile. on rejza 0.2 AA s btna i ja skuzim da ima AA i odlucim ga ne 3betat ovaj put i callam s KQ. pot je 0.45. dolazi KT2r, on cbeta 0.35 i ja callam. pot je 1.15 dolaze jos neki blank t i r, on ispaljuje i na kraju dobijes pot od max 8$

a sad u drugom slucaju kad rejza 0.35-0.4 dobijes pot do max 14$. uzeo sam otprilike da se beta 75% po streetovima

naravno ak bude akcije, da ces zgurat

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

71

Re: Put prema slavi

milac napisao:

i ja skuzim da ima AA

Kak ti skužiš da ja imam AA?

00

Re: Put prema slavi

milac napisao:

ja skuzim da ima AA i odlucim ga ne 3betat ovaj put

hehe nemos ti milaca zajebat kad on skuzi kad neko ima aseve wink , jos neko ko je lag tongue

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Put prema slavi

milac napisao:

aj npr

ja se spustim za robu na nl10 big_smile. on rejza 0.2 AA s btna i ja skuzim da ima AA i odlucim ga ne 3betat ovaj put i callam s KQ. pot je 0.45. dolazi KT2r, on cbeta 0.35 i ja callam. pot je 1.15 dolaze jos neki blank t i r, on ispaljuje i na kraju dobijes pot od max 8$

a sad u drugom slucaju kad rejza 0.35-0.4 dobijes pot do max 14$. uzeo sam otprilike da se beta 75% po streetovima

naravno ak bude akcije, da ces zgurat

Nisam znao da Phil Ivey posjecuje PokerPro forum. Welcome sir!

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

74

Re: Put prema slavi

a gle decki, ja se zajebavam malo, vidis da sam skuzio da imas AA i iskolao te s KQ big_smile

naravno da znate vise od mene i nema tu govora uopce, al mi nema smisla to minrejzanje. bobo, kazes da minrejzanje ima najbolje oddse za steal, sto je po meni bzvz. kaj, ak rejzas 4x on ce callat, a ak rejzas 2x folda. ili ak cbetas nakon min rejza on folda, a nakon 4x nece foldat. nesto malo kaj sam gledao videe, spominju taj minrejz u pogledu ak te blindovi 3betaju manje ces izgubit ili ce te oni manje 3betat pa ces imat bolje oddse za call

eto, nije da se pravim pametan il nes, sam kazem kak razmisljam

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: Put prema slavi

milac napisao:

a gle decki, ja se zajebavam malo, vidis da sam skuzio da imas AA i iskolao te s KQ big_smile

naravno da znate vise od mene i nema tu govora uopce, al mi nema smisla to minrejzanje. bobo, kazes da minrejzanje ima najbolje oddse za steal, sto je po meni bzvz. kaj, ak rejzas 4x on ce callat, a ak rejzas 2x folda. ili ak cbetas nakon min rejza on folda, a nakon 4x nece foldat. nesto malo kaj sam gledao videe, spominju taj minrejz u pogledu ak te blindovi 3betaju manje ces izgubit ili ce te oni manje 3betat pa ces imat bolje oddse za call

eto, nije da se pravim pametan il nes, sam kazem kak razmisljam

FWF je smislio ovakav princip koji je nemali broj Midstakes igraca prigrlio u 6maxu.

UTG raise 4x
HJ raise POT (3.5x)
CO raise 3x
BTN raise 2x
SB raise 4x

Ovo sam jako dugo koristio i moram reci da funkcionira jako dobro. PFR range ti je toliko dobro izbalansiran da ce ljudi redovito taj raise size koji varira protumaciti kao weak ili strong i uvijek biti u krivu.

Ovo naravno ne vrijedi bas za micro limite posto je premalen broj dobrih regulara na istima, ali bez obzira na tu cinjenicu, minraise sa buttona funkcionira. Blindovi rade gresku ako te callaju sa marginalnim handovima (koje ne bi callali da si recimo 4x-ao) posto su OOP i ti im sa doslovno 100% rangea uzimas blind po blind.

Pogledas li koliko ces blindova stealati po satu, vidjeti ces blagi porast svog winratea, a samim time i porast $$ u svom accountu. Da ne igram Rush trenutno nego obicni 6max, ovo je strategija koju bih koristio na 50NL+ limitima.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00