Tema: Few questions

1. Kad ulazim na stol, ako je velik % igraca koji gledaju flop (40%+), jel isplativije igrati TAG?

2. Neko raisea, ja reraise sa AK, AQ i pogodim top pair top kicker, da li s tim ici do kraja ili fold ako me protivnik pritisne?
    Npr. SB - 0.05, BB - 0.10, fold, fold, raise 0.30, fold, fold, ja reraise do 1.00, fold, fold, fold do prvobitnog raisera. On call.
    Pot je 2.15$. Pada flop, ja pogadjam TPTK, on beta 1.5$, ja raise do 4$, on push all in. Da li baciti ili platiti?

    Ili u istom takvom slucaju, al da sam ja na njegovom mjestu, pa on mene reraisea do 4$ na flopu sta raditi?

3.Koliko mi se cini, na micro limitima (konkretno NL10), ako imas raisera ispred sebe, s A,A se isplati gurnuti all-in preflop, jer jednom od 3 puta neko plati s A,K ili s rucnim parom. Jel to ima smisla?

4. Ako mi neko moze malo podrobnije objasniti fat value (po mogucnosti na nekom primjeru), bio bih zahvalan.


THX unaprijed

00

2

Re: Few questions

1. Uvijek igraj TAG na microlimitima.. A ako posebno puno gledaju flop, onda igraj jos manje ruku.. Vjeruj mi, ja sam pokusavao igrati fency, ali nema kruha od toga.. Igraj cisti tag ABC poker i beatat ces NL10..

2. U 3-betanom potu uvijek trazi nacin da zguras s TPTK.. Pogotovo s AK ako je na flopu A. Znaci u 1. slucaju plati, u 2. zguraj.. Bar bi ja tako..

3. Nemoj to radit.. Napravi normalni 3-bet od 3x njegovog rejza.. Nemoj 3-betat samo AA, KK i AK.. Kad imas poziciju na rejzeru, probaj 3-betat s suited conectorima i slicno.. Ja sam se odusevio kad sam to poceo radit.. Naravno ne precesto, ali s vremena na vrijeme, jako se isplati.. On ce vecinom bacit, ako ne baci imas poziciju, i koji god flop dodje mozes predstavljat mostera...

4. 10 min trazim po handovima da nadjem i ne mogu.. Potrazit cu jos, ali u biti kad znas da igras protiv fisha, koji ce te platit, rejzas svaki street jako.. Ne pokusavas kontrolirat velicinu pota, iako imas npr. samo jedan par..

00

Re: Few questions

@ tilt
za 4.: to ti je thin value...

Evo quote s 2+2:

Simply put. Fat value is just a huge value bet. When you are in a hand holding virtually the nuts and you expect your opponents range to be very strong. You can often bet really big and even overbet the pot because most villains at the micros will be unable to fold their strong hands (such as sets, 2 pairs, straights, flushes)

We always hear everyone saying that the trick to beat the micros is to value-bet relentlessly. But people tend to make the mistake to think that value betting can only be applied when you are betting with hands that can be called enough by worse hands that it is profitable. This is actually called "Thin value"

Znači, fat value je kad imaš nuts, i znaš da protivnik ima 2 para, set ili sl. i ti mu overbetaš jer znaš da će callat. Jer na microlimitima neznaju foldat te handove.

00

4

Re: Few questions

Ahaa... A ja sam mislio da i jedno i drugo spada pod fat value.. Thx na objasnjenju

00