Tema: Strategija protiv gadova - microstakes do 25NL

Ajmo ovdje ljudi o strategiji gadova, ja cu navesti sve gadove po pokertrackeru i mozemo onda komentirati i govoriti kako oni razmisljaju, kako igraju i koliko ih ima, te kako ih pobjediti.

1. FISH (ribica, ikona ribe na PT)

loose-passive/passive igraci, najomiljeniji protivnik, nemoze vam uzet novce osim ak ste naivni ili ako ima bodlje.
Igraju passivno, gotovo ne dizu, pa akd dignu preflop bolje odustat. Na flopu isto tak passiwvno makar imaju tris, farbu ili bilo sto.
Kako ih dobit:
Kad imas nutse isjcedit ih, ak su pogodili bilo sto na flopu ce platiti, nemojte ih plasiti, nego onak lagano ih cjedite.
Kad si prerajz flop, onda CBET obavezno jer foldaju ak nisu nista pogodili, ak callaju onda samo check do kraja rivera i vrlo vjerojatno ih imate, ali se ne isplati ulagat jer ribica moze iamt svasta. (dakle na ribe samo s cjedenjem kada mislimo da smo s 90% jaci od njih.) (zaboravite sva pravila pokera kad igrate s njima jer oni gledaju samo svoje karte i eventualno board.

2. loose-passive/aggressive( slon na PT)
Ove nisam bas puno sreo, no oni su isto passivni preflop no malo agresivniji na flopu. Dakle oni kad nesto pogode oni betaju.
Pobjedite ih na siti nacin kak ribe, no ako betaju ne zanci da su ajci od vas, pa umjesto kao kod riba check  ovdje idemo call jer ce njihovi betovi biti minimalni.

3. tight-aggresive/agressive (vreca novca zelena na PT)
Ovih ima najvise, to su grinderi koji samo grindaju, jako su skrti, kad imaju ajke karte ulazu jako.
Kak ih dobit:
od ovih cete tesko dobiti sve sto imaju osim ak nemate oba dva jake karte, tris na vise. Ovi su skloni baciti i 2 para ako je board opasan, pa iskoristite to. No nemojte s njima u rat all in bez najmanje trisa, a i to vam puno puta ce biti premalo.

4. semi-loose aggressive / agressive (smajlic)
Dizu vecinom i preflop i cbetaju vecinom i jako su agresivni. Ove nemojte pokusat blefat s rerajzom jer lako pusnu sve unutra a vi ste onda u situaciji da nemate hand a rerajzali ste.
Kako ih dobiti:
E tu bi trebao vasu pomoc, sve ideje su dobro dosle.
No ja sam probao da ove nikako ne blefiram, na range ih enmogu tocno postaviti... nezanm kak ih dobiti osim da igram s nutsima (aa, KK, Ak) i molim se na fflopu da ih promasi a da blefaju.

5. semi-loose aggresive/passive (smajlic na dolje, ili ti ga zalosni smajlic)
Znaci da ih flop promasuje i da ne blefaju flop, prije flopa su frajeri koji dizu a poslije flopa su passivni i ne betaju, pa ak ste fulali camo checkajte, ak ste pogodili betajte, vrlo ce vas vjerojatno zvat.

6. tight aggresive/passive (oprez ikonica)
ovi su meni najgadniji, mislite da ste jaci jer ne dizu i sve to skupa onda samo opale all in.
Kako ih pobjediti: neznam, UPOMOC.

7. semi loose-passive/aggresive (ikonica kao neka crna kugla i nesto zuto)
ove iskreno sam vidio dva puta samo, pa neznam nista o njima.

8. loose-aggressive/passsive U(kocka)
Ovo su manijaci koji mi zadaju najvise glavobolja. Dizu redovito.
Osim ic s premier kartama na njih nezanm drugi savjet kak ih dobit. Range nemogu nikakko postavit jer dizu preflop sve i svasta.

9. tight passive/aggressive (kamen)
Meni isto jedni od najdrazih pogotovo kad su mi s ljeva, onda samo dizem i uzmim blindove. Ak se pobude laghano foldam. U igru ak udjem cbet i ak zovu ili bilo sto drugo foldam ili nastavljam s velikim oprezom jer igraju jake karte.

10. loose-aggressive/aggressive (tajfun, torando)
za ove mi je svaka pomoc dobro dosla. Ovo su manijaci ili ti ga divljaki, ovi su laki na all in okidacu. Kako ih dobiti neznam, no ja sam ih dobio i to tako da sam ih zvao preflop s pocket parovima jj+, jedom JJ jednom AA, jednom KK, sve tri puta sam bio huge favorite jer imaju akrte 107 suited, j9 suited koje su inace kaerte koje lako sruse AA, pa stoga ak najebete to ej bad beat ali mislim da je ovo protiv njih +ev.

11. semi loose passive/passive (mobitel)
Kao sto sama ikona kaze da telefoniraju, kada imaju ce zbat. Dakel preflop rajz pa cbet i onda ak foldaju uzmes pare ak ne onda dalje check ili ak imas jaci par ides dalje bet, uglavnom te nece rerajzat, ali ak te rerajzaju baci i top pair i top kicker.

12. tight passive/passive (mis)
ovo su najveci skrtci, ovi igraju samo: 88+ ATs+ Kqs i AKo, pa se protiv njih lako igra... cbet je obavezan jer puno puta foldaju s obzirom da ih karte lako promase.

13. tight-aggressive (orao)
ovo je cilj svima nama da igramo iako je po pokertrackeru. 2 puta sam isao kontra ovog tipa, i oba puta sam promasio, buduci sam ja igrac (tight-aggresive/aggressive na granici s semi loose aggresive/aggresive) sam ga postavio na njegov range i imao sam ga do samog rivera kada je doletio manji par koji je s njegovim pocket asevima rusio moja dva para... s ovima je najbolje ne ici u konflikte.


Eto pa ajde sad vi bacite za svakog ili za one koje zandete kao ih dobiti. Ja cu jos doci ovdje u ovaj topic i dodati nove pronalaske kad ih nadjem, no uglavom se borim protiv vreca s novcem i kockara, jako je malo ribica.

P.S. sorry na tipfelerima.

00

Re: Strategija protiv gadova - microstakes do 25NL

dadaas napisao:

3. tight-aggresive/agressive (vreca novca zelena na PT)
Ovih ima najvise, to su grinderi koji samo grindaju, jako su skrti, kad imaju ajke karte ulazu jako.
Kak ih dobit:
od ovih cete tesko dobiti sve sto imaju osim ak nemate oba dva jake karte, tris na vise. Ovi su skloni baciti i 2 para ako je board opasan, pa iskoristite to. No nemojte s njima u rat all in bez najmanje trisa, a i to vam puno puta ce biti premalo.


6. tight aggresive/passive (oprez ikonica)
ovi su meni najgadniji, mislite da ste jaci jer ne dizu i sve to skupa onda samo opale all in.
Kako ih pobjediti: neznam, UPOMOC.

10. loose-aggressive/aggressive (tajfun, torando)
za ove mi je svaka pomoc dobro dosla. Ovo su manijaci ili ti ga divljaki, ovi su laki na all in okidacu. Kako ih dobiti neznam, no ja sam ih dobio i to tako da sam ih zvao preflop s pocket parovima jj+, jedom JJ jednom AA, jednom KK, sve tri puta sam bio huge favorite jer imaju akrte 107 suited, j9 suited koje su inace kaerte koje lako sruse AA, pa stoga ak najebete to ej bad beat ali mislim da je ovo protiv njih +ev.

12. tight passive/passive (mis)
ovo su najveci skrtci, ovi igraju samo: 88+ ATs+ Kqs i AKo, pa se protiv njih lako igra... cbet je obavezan jer puno puta foldaju s obzirom da ih karte lako promase

Eto pa ajde sad vi bacite za svakog ili za one koje zandete kao ih dobiti. Ja cu jos doci ovdje u ovaj topic i dodati nove pronalaske kad ih nadjem, no uglavom se borim protiv vreca s novcem i kockara, jako je malo ribica.

P.S. sorry na tipfelerima.

Ono pod brojem 3 mislim da bi svi trebali igrat na microlimitima .. Kad imas ulazi, i to jako,i velika vecina ovih opisanih ce ti platit bez obzira sto si ti zelena vreca s novcem .

6. ovakvi su i meni najgori, al smisslio sam vec nacin da se obranim od njih, jako puno puta dobijam call od njih kad dizem sa KK i dobijam call od njih, pozicija il bez nije bitno, ako izadje as na flopu, najbolje je do kraja chek fold, jer u 99% slucajeva ce ga imat a nece betat, neshvacam zasto ne betaju svoj top pair, al znam da sam jako puno upa u tu zamku pa sam radio value bet, i oni samo ladno call i pokazu AK, tad totalno popiz. tako da vise ne betam ako mi callaju flop dok ja imam pocket sa overcardom na flopu ..

10. meni su osobno najdrazi i nevidim nekakav posebno problem sa njima na microstaksima, bilo sto oni ce platit, jako cesto ce allin prf sa QJ protiv mojih KK (nekad ce uhvatit full pa ces popizdit i morat prekinit session), al zato su mi dragi, jer sve placaju, misecli da su gus hansen .. neznam kako ti ovi glavobolju mogu zadavat, bacaj sve osim tptk i overpaira protiv njih, i sto prije probaj stavit sve unutra dok imas QQ+ jer ce te vrlo vjerojatno callat sa flushdrawom na turnu i slicno ..

12. ove kako si opisao, mislim da bi trebali bit jos selektivniji u svojim rukama .. Te jednsotavno izbjegnes vidis im vpip i sve je jasno, ako si u potu sa njima, ako nemas monstera nego bican top pair, chek/call nije losa opcija, zadovoljis si znatizelju, a ako oni imaju bolju ruku bit ce zadovoljni sa par centi da im platis .


Za ove ostale neznam sta rec, sve su to ribice, i glupo mi ih je djelit u cak 13. skupina ..
Prije bi ih podjelio u dvi skupine, one koji neznaju sasvim pravila pa ce gotovo uvik chek/call , i u one koji znaju pravila pa si zabriju da su gus i rade retardirane playeve koje ti laganini naplatis .

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Strategija protiv gadova - microstakes do 25NL

sry na offtopicu,ali jel to na poker trackeru imas ikonice pokraj svakog lika? to na HEMu nisam vidio..

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Strategija protiv gadova - microstakes do 25NL

Rexonja napisao:

sry na offtopicu,ali jel to na poker trackeru imas ikonice pokraj svakog lika? to na HEMu nisam vidio..

Imaš i na hemu samo moraš da namjestiš.A namjestaš tako da klikneš na Options pa na Auto rate pa čekiraš enable auto rate pa ok.

00