Tema: Omaha High i pocket parovi

Imam još jedno pitanje, ovaj put u vezi Omaha High...

Muči me određeni tip handova, manji pocket parovi (dakle 10 ili manje) + dvije nebitne karte.

Na primjer:
:card_club T  :card_heart T  :card_spade 4  :card_diamond 5

:card_diamond 2  :card_club 2  :card_club Q  :card_heart 9

:card_heart 7  :card_spade 7  :card_spade 5  :card_heart 8

:card_club 3  :card_spade 3  :card_heart A  :card_diamond K

Očito ovakav hand nema nikakve šanse ako ne pogodi set. Hand 1 i 3 ima nekakav straight mali potential, a hand 2 ima 3rd-nuts flush draw. Pošto je "Omaha game of nuts" sve osim set potencijala ovakvih handova mogu odmah otpisati...

E sad jučerašnji session mi je dao misliti. Igrao sam 4 stola Omaha high, bio sam prilično tight i ovakve handove (kao ova 4 gore) bi uvijek foldao preflop.

Međutim na sva 4 stola sam vidio dosta situacija gdje bi se moj foldani pocket pair pretvorio u full-house, nuts-full-house ili čak four-of-a-kind. Nekad bi ljudi foldali na sparen board ali (pošto se radi o mikrolimitima) često i ne bi pa bi npr. raisali čak na all-in sa straightom ili flushom. Dakle da nisam foldao svoj pocket pair nego recimo limpao iz positiona imao bi dobru priliku da ih stackam.
Naravno jako puno puta ću promašit na flopu i foldat tako da ne znam da li se isplati igranje ovakvih handova...

Glavno pitanje je:
da li je to profitabilno dugoročno?
da li vi igrate pocket parove u Omahi?

kkthxbai

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

Re: Omaha High i pocket parovi

Nije profitabilno igrati ovakve handove. Rijetko ćeš pogodit set, a kad ga i pogodiš dobra je šansa da će i protivnik pogoditi jači.

00