51

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

nisam ja  reko da  ti guras  sa  srednjim parovima, od ovih 30 ak handova  koje  sam pogledo stvrano mi nisu jasne  ove  33 i 88 kad  si zguro, neda  mi se  sad  ponovo trazit  da  stavim link..
ovo ostalo moze  proc samo sumnjam da su +EV, kakvi su ti statsi, ovak mi se  cini da si dosta  loose?
i da  kad  ces  snimit  neki filmic  za  mtt posto cu u 6  mj imat  vremena  za  igrat  poker pa  bi malo igro malo  mtt u kojima  sam totalna truba, ovak kad  igram svaki dan po pol sata ,sat ne  isplati mi se  ni ukljucivat  mtt pa cekam 6 mj..

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

52

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Problem s 4bet shovom je sto je jednostavno prevelik.. Ako je rejz 3x bb, 3bet je 9x bb, onda ti 4betaj do npr 22bb (otprilike 2 do 2,5x 3bet).. Jednostavno je previse ako na 3bet od 9bb ti zguras 100bb..

00

53

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

ThoNapalm napisao:

ali da to 4bet shove i problemi s istim... koja situacija i vase alternative...pisite samo.... idem na predavanje pa odgovorim poslije


4bet shove je 10x rejz, što bi bilo ekvivalentno da na NL600 3betaš do 180$.

4betaš za oko 2.5x 3beta. Na 100bb ionako će veoma rijetko netko callati 4bet pa ćeš dobiti 5bet shove s istom rukom koja bi ti i callala 4bet shove, dok istovremeno dopuštaš protivniku da te 5bet bluffa, a ako ti 4betaš za bluff ispada ti puno jeftinije.

00

54

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Boby napisao:
ThoNapalm napisao:

ali da to 4bet shove i problemi s istim... koja situacija i vase alternative...pisite samo.... idem na predavanje pa odgovorim poslije


4bet shove je 10x rejz, što bi bilo ekvivalentno da na NL600 3betaš do 180$.

4betaš za oko 2.5x 3beta. Na 100bb ionako će veoma rijetko netko callati 4bet pa ćeš dobiti 5bet shove s istom rukom koja bi ti i callala 4bet shove, dok istovremeno dopuštaš protivniku da te 5bet bluffa, a ako ti 4betaš za bluff ispada ti puno jeftinije.

ko je  shvatio sta  je  pjesnik htio rec  nek se  javi....
ti ovdje  govoris  da  je  bolje 4b shove  ili ne?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

55

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

puki86 napisao:

ko je  shvatio sta  je  pjesnik htio rec  nek se  javi....
ti ovdje  govoris  da  je  bolje 4b shove  ili ne?

lol

Ne kužim šta ne kužiš. Kažem da je 4bet shove na 100bb glup ko 3bet za 10x.

00

56

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

4bet (2.5x 3beta) vs. 4bet shove   (100bb)


4bet za value:
4bet shove -   villainov calling range
4bet 2.5x -   villainov call. range = villainov 5bet shove range/uglavnom + random bluff

Edit
4bet za bluff:
4bet shove -  ulažeš 100bb za dobiti 10bb, pa ti treba 90% foldova da ti bude +EV, a ako si callan u prosjeku imaš 25% eq gdje automatski gubiš 25bb
4bet 2.5x  -  ulažeš 25bb za dobiti 10bb, treba ti 70% foldova za +EV

ako pretpostaviš da će postotak foldanja biti približno jednak onda je isplativije balansirati 4bet range s 25bb





jeli jasnije sad?  smile

Zadnji popravljao Boby (22-04-2010 18:30:14)

00

57

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

valjda oces  rec  da  ti je 4bet  2,5 puta 3bet  samo si ga ti maksimalno zakomplicirao
umjesto da  kazes : 4b mi je  2,5 x3b   ili
                                 4b mi je  shove

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

58

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

puki86 napisao:

valjda oces  rec  da  ti je 4bet  2,5 puta 3bet  samo si ga ti maksimalno zakomplicirao
umjesto da  kazes : 4b mi je  2,5 x3b   ili
                                 4b mi je  shove


a lol, 4bet 2.5x je očito 2.5x 3beta, ne moram sve detaljno pisati...

evo gore je popravljeno  wink , + popravio sam još oko 4bet bluff equityja, zajeba sam original

00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Ne znam zasto bi 4bet bio shove. To je bezveze.

00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

jel neko pozna tog lika? jal ja jedini primijecujum da on lupeta ili.. pa on nezna sta je nl, mislim daj ono! Dajte moji pokerasi jel nevidite da ovaj blefa..  Ja citam te njegove postove i trgam se od smijeha. mislim boli mene k sve to skupa nit se imam namijeru natezat jesi nisi, samo po svemu sto on prica lupeta samo tako

00

61

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Testasteron napisao:

jel neko pozna tog lika? jal ja jedini primijecujum da on lupeta ili.. pa on nezna sta je nl, mislim daj ono! Dajte moji pokerasi jel nevidite da ovaj blefa..  Ja citam te njegove postove i trgam se od smijeha. mislim boli mene k sve to skupa nit se imam namijeru natezat jesi nisi, samo po svemu sto on prica lupeta samo tako

WTF??d

Poznam ga ja, na OPR su mu svi turnirski rezultati, a na PTR imas sve handove koje je igrao na nl600..

00

62

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Testasteron napisao:

jel neko pozna tog lika? jal ja jedini primijecujum da on lupeta ili.. pa on nezna sta je nl, mislim daj ono! Dajte moji pokerasi jel nevidite da ovaj blefa..  Ja citam te njegove postove i trgam se od smijeha. mislim boli mene k sve to skupa nit se imam namijeru natezat jesi nisi, samo po svemu sto on prica lupeta samo tako

znam može ti izgledat sumnjivo ali sve što piše je istina. ThoNapalm igra samo turnire i tu je zbilja dobar big_smile

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

vidim da ste se raspisali pa da krenem...

rounder1984 napisao:
ThoNapalm napisao:
rounder1984 napisao:

Ljudi se boje callati tvoja guranja s srednjim parovima itd, iako cesto imaju bolji hand, al kad skuze sta im radis i pocnu te callati, moze ti se lako desiti da spusis 5-6k$ u danu. Nije ti to puno (10BI).

zar ti zbilja mislis da je to agresivnost? to je debilizam, zbilja mislis da ja guram sa srednjim parovima i takve fore?

Ne znam sta je za tebe debilizam.
Nisam nista lose mislio.
Ti si taj koji je nekidan neciji hand (JJ) komentirao da na protivnicki 3bet treba zgurat...to ti bas na cashu NL600 i nije dobar play...Sta mislis da ce te callati?

ne slusaj ... nisam ni mislio da mislis nesto lose, niti sam ja mislio ista lose.... neko mi je glupo sto mislis da ja sad kad dobijem mid pair ja kao guram uvijek... to nije tako... preflop guram aa,kk i ak ako mislim da protivnik nema aa il kk...
i nisam mislio da je debilizam sve to sto si rekao... vec je debilizam igrati na taj nacin mid pairove...
ono sa JJ sam mislio da je turnir, a ne cash games... kao sto sam rekao i tada sam bio pijan
ugl... nisam ja mislio nista lose, nisi ni ti... nesporazum

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

ja zbilja ne znam sve te pojmove... poker je za mene igra gdje imas 2 karte i protivnik isto tako... sve sto je meni bitno je da me protivnik kola kada imam bolji hand, i da folda kada imam losiji... najjednostavnije recno

pojmove ne znam sve, ali zato sam se i uclanio na forum malo da razmijenim misljenja s drugim pokerasima i unaprijedim svoju igru, i mozda na neki nacin pomognem drugima oko njihove...

salemetal napisao:
ThoNapalm napisao:

salemetal... e ne mogu pogledat taj hand, o cem se radi tu?

ne razumijem sta je problem s tim 4bet shove-om? koja situacija konkretno?
i da to s 107, znam sve mi je jasno... iako sam popizdio bio jer sam shvatio da imam vise izlaza nego sto sam mislio, a na kraju je cak on poboljsao hand...  18 izlaza cini mi se

ali da to 4bet shove i problemi s istim... koja situacija i vase alternative...pisite samo.... idem na predavanje pa odgovorim poslije

Callao si 3bet s QJs OOP. Dobri igrači jako rijetko zovu 3betove OOP, a pogotovo ne s ovako dominiranim handom. Imao si puno sreće što si flopnuo nuts, inače je ovo bacanje novaca.

I ne možeš 4bet shovat ako misliš imat i bluffove u rangeu.
4beta se uglavnom do 2.5x 3beta, tako da možeš imati  relativno jeftine bluffove u rangeu, a nitko pametan ne flata 4betove.

sto se tice ovoga

zasto ti mislis da je sve u pokeru onako kako bi trebalo biti? zamisli situaciju... ja znam da to nije bas neki call, ali zar vi mislite da je svaki 3bet znak da neko ima overpair, ljudi reraisaju iz raznih razloga...

i sada npr... ja kolam s qj i stavljam ga tako na ak... dolaze brojevi, ja checkiram ... on c-beta ja reraisam... i sta ces ti sada napraviti s AK?

a sto se tice 4bet shove... zasto ja ne mogu 4bet shove? ja radim raznorazne nelogicne poteze u svrhu zbunjivanja protivnika i uspijevaju mi iznenadjujuce cesto...

npr... hand vjerojatno ga mozete viditi... ja imam a8s dizem 3x...lik iza mene kola... flop 10 10 10... ja c-betam on kola... turn 3 ja i dalje dizem on kola... river 7  ja i na riveru dizem neke 2/3 pota on kola s 44... i osvaja pot

iduci hand on dize znaci 3x utg... ja imam AA i 320$ negdje... on je digo na 18$... ja guram all-in... i sad ko sto rounder kaze sta mislis da ce te zvati... lik me je nakon nekog razmisljanja kolao s sugavim AQoff... a sta bi se desilo da sam ja 3beto on bi mozda kolo i foldo na flopu... i sta bi ja osvojio nekih 60$...ovako sam osvojio 300$... bitno je staviti se na protivnikovo mjesto i pravilno ustanoviti sta bi on mogao misliti o tebi... ja sam uvjeren da njemu ni na kraj pameti nije bilo da imam AA zbog nacina na koji sam odigro...

ali svakako se slazem da je to los call, ali kolao sam i dobio nuts ludnica...

i jedna recenica ne shvacam sta zelis reci" I ne možeš 4bet shovat ako misliš imat i bluffove u rangeu." objasni mi to ak nije problem

hvala na savjetima

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

65

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

lol, na tvoj 3bet bi toliko brzo zgurao unutra taj AQ da bi se sve dimilo smile

00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

puki86 napisao:

nisam ja  reko da  ti guras  sa  srednjim parovima, od ovih 30 ak handova  koje  sam pogledo stvrano mi nisu jasne  ove  33 i 88 kad  si zguro, neda  mi se  sad  ponovo trazit  da  stavim link..
ovo ostalo moze  proc samo sumnjam da su +EV, kakvi su ti statsi, ovak mi se  cini da si dosta  loose?
i da  kad  ces  snimit  neki filmic  za  mtt posto cu u 6  mj imat  vremena  za  igrat  poker pa  bi malo igro malo  mtt u kojima  sam totalna truba, ovak kad  igram svaki dan po pol sata ,sat ne  isplati mi se  ni ukljucivat  mtt pa cekam 6 mj..

to s 33 se sjecam da sam imo sakaut na riveru ili nesto... protiv kk ili tako nesta... zbilja se ne sjecam zasto sam to tada ucinio, a 88 se uopce ne sjecam kada i sta se desilo...

i da jako sam loose... na 6-max sve suited connectore dizem ako nitko nije prije mene ... pocelo je tako da sam bzvz usao sav razigran

sto se tice filma... meni je zao sto ovo nisam snimao jer u biti vi vidite samo handove gdje je showdown bio... bili bi sokirani vjerojatno s cim ja odnosim handove i zato mi je krivo jer u biti vi ne vidite kako ja zapravo igram

snimit ce se nesto valjda do 6. mjeseca

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

67

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

ThoNapalm napisao:

zasto ti mislis da je sve u pokeru onako kako bi trebalo biti? zamisli situaciju... ja znam da to nije bas neki call, ali zar vi mislite da je svaki 3bet znak da neko ima overpair, ljudi reraisaju iz raznih razloga...

i sada npr... ja kolam s qj i stavljam ga tako na ak... dolaze brojevi, ja checkiram ... on c-beta ja reraisam... i sta ces ti sada napraviti s AK?

Što ako ti dođe J ili Q high flop, stackofirati ćeš od KQ, KJ, JJ, QQ, AA, KK, AJ i AQ. Puno je handova u njegovom rangeu koje dominiraju tvoj.


npr... hand vjerojatno ga mozete viditi... ja imam a8s dizem 3x...lik iza mene kola... flop 10 10 10... ja c-betam on kola... turn 3 ja i dalje dizem on kola... river 7  ja i na riveru dizem neke 2/3 pota on kola s 44... i osvaja pot

Zašto blefiraš river ako te callao flop i turn, zar misliš da će foldati ijedan par na 7 river, a imaš bar neki sd value s Ahigh.

Zadnji popravljao Boby (22-04-2010 23:14:17)

00

68

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

ThoNapalm napisao:

sto se tice ovoga

zasto ti mislis da je sve u pokeru onako kako bi trebalo biti? zamisli situaciju... ja znam da to nije bas neki call, ali zar vi mislite da je svaki 3bet znak da neko ima overpair, ljudi reraisaju iz raznih razloga...

i sada npr... ja kolam s qj i stavljam ga tako na ak... dolaze brojevi, ja checkiram ... on c-beta ja reraisam... i sta ces ti sada napraviti s AK?

a sto se tice 4bet shove... zasto ja ne mogu 4bet shove? ja radim raznorazne nelogicne poteze u svrhu zbunjivanja protivnika i uspijevaju mi iznenadjujuce cesto...

npr... hand vjerojatno ga mozete viditi... ja imam a8s dizem 3x...lik iza mene kola... flop 10 10 10... ja c-betam on kola... turn 3 ja i dalje dizem on kola... river 7  ja i na riveru dizem neke 2/3 pota on kola s 44... i osvaja pot

iduci hand on dize znaci 3x utg... ja imam AA i 320$ negdje... on je digo na 18$... ja guram all-in... i sad ko sto rounder kaze sta mislis da ce te zvati... lik me je nakon nekog razmisljanja kolao s sugavim AQoff... a sta bi se desilo da sam ja 3beto on bi mozda kolo i foldo na flopu... i sta bi ja osvojio nekih 60$...ovako sam osvojio 300$... bitno je staviti se na protivnikovo mjesto i pravilno ustanoviti sta bi on mogao misliti o tebi... ja sam uvjeren da njemu ni na kraj pameti nije bilo da imam AA zbog nacina na koji sam odigro...

ali svakako se slazem da je to los call, ali kolao sam i dobio nuts ludnica...

i jedna recenica ne shvacam sta zelis reci" I ne možeš 4bet shovat ako misliš imat i bluffove u rangeu." objasni mi to ak nije problem

hvala na savjetima

Objasnit cu ja..

QJs je lose callat samo iz jednog razloga.. Bio si izvan pozicije.. Jako je tesko profitabilno igrat 3betane potove izvan pozicije, tesko ti je floatat (znaci callat flop iako nemas nista kako bi blefao turn)..

Sto se tice 4bet/shova.. Znaci da ces nekad htjeti i 4betat kao blef.. Znaci ako skuzis da te protivnik 3beta jako light, i hoces 4betat kao blef, puno ce ti jeftinije bit da 4betas normalno, znaci 2,5x 3bet size, nego da zguras 100bb stack.. A mislim da razumijes da ne smijes raditi normalni 4bet za blef, a zgurat za value..

00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

knez napisao:

lol, na tvoj 3bet bi toliko brzo zgurao unutra taj AQ da bi se sve dimilo smile

big_smile  i u vecini slucajeva bi ti foldo...

to je moc all-in poteza...

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Testasteron napisao:

jel neko pozna tog lika? jal ja jedini primijecujum da on lupeta ili.. pa on nezna sta je nl, mislim daj ono! Dajte moji pokerasi jel nevidite da ovaj blefa..  Ja citam te njegove postove i trgam se od smijeha. mislim boli mene k sve to skupa nit se imam namijeru natezat jesi nisi, samo po svemu sto on prica lupeta samo tako

sta ti pricas retardu? sta se ti natezes jesi nisi? mislim realno sta ti pricas?

nego reci ti koju pametnu posto ja lupetam... recimo nick za pocetak da te provjerim profesionalche

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Tilt napisao:
ThoNapalm napisao:

sto se tice ovoga

zasto ti mislis da je sve u pokeru onako kako bi trebalo biti? zamisli situaciju... ja znam da to nije bas neki call, ali zar vi mislite da je svaki 3bet znak da neko ima overpair, ljudi reraisaju iz raznih razloga...

i sada npr... ja kolam s qj i stavljam ga tako na ak... dolaze brojevi, ja checkiram ... on c-beta ja reraisam... i sta ces ti sada napraviti s AK?

a sto se tice 4bet shove... zasto ja ne mogu 4bet shove? ja radim raznorazne nelogicne poteze u svrhu zbunjivanja protivnika i uspijevaju mi iznenadjujuce cesto...

npr... hand vjerojatno ga mozete viditi... ja imam a8s dizem 3x...lik iza mene kola... flop 10 10 10... ja c-betam on kola... turn 3 ja i dalje dizem on kola... river 7  ja i na riveru dizem neke 2/3 pota on kola s 44... i osvaja pot

iduci hand on dize znaci 3x utg... ja imam AA i 320$ negdje... on je digo na 18$... ja guram all-in... i sad ko sto rounder kaze sta mislis da ce te zvati... lik me je nakon nekog razmisljanja kolao s sugavim AQoff... a sta bi se desilo da sam ja 3beto on bi mozda kolo i foldo na flopu... i sta bi ja osvojio nekih 60$...ovako sam osvojio 300$... bitno je staviti se na protivnikovo mjesto i pravilno ustanoviti sta bi on mogao misliti o tebi... ja sam uvjeren da njemu ni na kraj pameti nije bilo da imam AA zbog nacina na koji sam odigro...

ali svakako se slazem da je to los call, ali kolao sam i dobio nuts ludnica...

i jedna recenica ne shvacam sta zelis reci" I ne možeš 4bet shovat ako misliš imat i bluffove u rangeu." objasni mi to ak nije problem

hvala na savjetima

Objasnit cu ja..

QJs je lose callat samo iz jednog razloga.. Bio si izvan pozicije.. Jako je tesko profitabilno igrat 3betane potove izvan pozicije, tesko ti je floatat (znaci callat flop iako nemas nista kako bi blefao turn)..

Sto se tice 4bet/shova.. Znaci da ces nekad htjeti i 4betat kao blef.. Znaci ako skuzis da te protivnik 3beta jako light, i hoces 4betat kao blef, puno ce ti jeftinije bit da 4betas normalno, znaci 2,5x 3bet size, nego da zguras 100bb stack.. A mislim da razumijes da ne smijes raditi normalni 4bet za blef, a zgurat za value..

tesko je relativna rijec... ali taj qj kol nije nesto sto ja radim uvijek

a ovo ne smijem raditi normalni 4bet za blef, a zagurat za value... opet ponavljam u pokeru se sve smije i uvijek ce se smjeti... a moze li tvoja igra ikako biti predvidljivija ako ti stalno tako radis? i opet ponavljam ja sve radim ovisno o situaciji i u datom trenutku...
ali zbilja mi je zao sto nisam snimao ova dva-tri dana dok sam igro cash games... vi ne biste vjerovali sta ja radim i kako ja potove osvajam, takodjer i gubim ... i zato mi je tesko se raspravljati ovako

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Obavezno snimi idući put!  wink

00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

Boby napisao:
ThoNapalm napisao:

zasto ti mislis da je sve u pokeru onako kako bi trebalo biti? zamisli situaciju... ja znam da to nije bas neki call, ali zar vi mislite da je svaki 3bet znak da neko ima overpair, ljudi reraisaju iz raznih razloga...

i sada npr... ja kolam s qj i stavljam ga tako na ak... dolaze brojevi, ja checkiram ... on c-beta ja reraisam... i sta ces ti sada napraviti s AK?

Što ako ti dođe J ili Q high flop, stackofirati ćeš od KQ, KJ, JJ, QQ, AA, KK, AJ i AQ. Puno je handova u njegovom rangeu koje dominiraju tvoj.


npr... hand vjerojatno ga mozete viditi... ja imam a8s dizem 3x...lik iza mene kola... flop 10 10 10... ja c-betam on kola... turn 3 ja i dalje dizem on kola... river 7  ja i na riveru dizem neke 2/3 pota on kola s 44... i osvaja pot

Zašto blefiraš river ako te callao flop i turn, zar misliš da će foldati ijedan par na 7 river, a imaš bar neki sd value s Ahigh.

a sta ti mislis da kad mi dodje j ili q da cu ja to odigrati tako da dodje do all-ina po svaku cijenu?

a ovo drugo.. a sta on kao zna da ja imam a8? lol... beata ga brdo handova pocevsi od 55... poanta je to kako ti reprezentas hand... moj stil igre je da cu ja uciniti sve da ti foldas ako na sekundu osjetim da nemas dobar hand... sad dobar hand je isto relativan pojam

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

daj odma skini neki program za snimanje, i baci se na posa.

Da vidimo durrriranje wink

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

75

Re: Lov na Supernova status(savjeti dobrodosli)

ThoNapalm napisao:

tesko je relativna rijec... ali taj qj kol nije nesto sto ja radim uvijek

a ovo ne smijem raditi normalni 4bet za blef, a zagurat za value... opet ponavljam u pokeru se sve smije i uvijek ce se smjeti... a moze li tvoja igra ikako biti predvidljivija ako ti stalno tako radis? i opet ponavljam ja sve radim ovisno o situaciji i u datom trenutku...
ali zbilja mi je zao sto nisam snimao ova dva-tri dana dok sam igro cash games... vi ne biste vjerovali sta ja radim i kako ja potove osvajam, takodjer i gubim ... i zato mi je tesko se raspravljati ovako

Naravno da se smije i da će se smjeti, ali neki potezi su jednostavno dugoročno neprofitabilni.

Možda u nekoj situaciji nije tako loš 4bet shove, ali ako češ uvijek radit 4bet shove onda je to loše i dugoročno -EV. Isto tako i onaj call OOP s QJs i slično...

00