Tema: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

DOWNLOAD - desni klik i Save As..

00

2

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Hvala na videu. Jako korisno i poučno. Nadam se da neće ostati na tome.

00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Molio bih iskusnije igrače sng-ova da prokomentiraju ovaj video, jer meni se ne svidjaju neka objašnjenja i potezi.

00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

roba59 napisao:

Molio bih iskusnije igrače sng-ova da prokomentiraju ovaj video, jer meni se ne svidjaju neka objašnjenja i potezi.

neigram sng ali ni meni se ne sviđaju neke stvari

When you got nothing, you got nothing to lose
00

5

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

ja bih volio vidjet jos nastavaka

00

6

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

evo ja ću par komentara bacit:
01:50 Limp behind s 89s ovako deep je ok (pogotovo ako protivnici nisu pokazali puno preflop agresivnosti dotad), ali check-raise protiv igrača u poziciji na vrlo drawy boardu u limpanom potu je potpuno besmislen ("ovakav bet može značiti da protivnik ima asa" - lol, protivnik tu može imati bilo šta, no sigurno je da smo ovdje uvelike iza njegovog rangea i ovo je čisti check-fold). Btw interpretirati!=reprezentirati. Turn play - 1/2pot sized bet pokušava istjerat flush draw? S ovim implied oddsima nema šanse.

03:40 UTG limp s AJo? I još veli da planira napraviti limp-raise i na taj način reprezentirati AA. Ne možeš ovako metagameat protiv ljudi koje ne znaš i na kojima čak nemaš ni statse. Ovo je užasno -ev play. I onda flopaš TP izvan pozicije i, normalno, ne znaš gdje si. Eto, zato svi ti videi i knjige kažu da se AJo ne limpa UTG.

05:30 - o objašnjavanju prednosti "loose" igre u ranoj fazi - jedna je stvar zajednička dobrim tight i dobrim loose igračima - igraju svoje ruke agresivno. A ti si dosad svaku ruku limpao.

07:00 Osobno velike handove u ranoj poziciji i ovako deep volim overplayati (raise minimalno 8xBB, dosta često i open-shove - mnogi autori tvrde da je open-shove ovdje najprofitabilniji play)

07:50 Mogao se limpati A4 s namjerom gađanja dva para? Seriously? Sori, al ovdje prestajem gledat video, i nadam se da nitko neće pokušat učit igrat SNGove iz ovog tvog videa (ništa osobno, ali ovo je jednostavno obilje vrlo loših informacija).

00

7

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

NIsam dovoljno stručan da ocjenim video ali sam dovoljno stručan da vidim kako malo pretjerujete sa komentarima. Manje više sve spomenute i "kritične" situacije su od autora videa naglašene kao ne baš poželjnom igrom i igrom koja nije školska.

Meni je osobno pomoglo dosta njegova viđenja i naglas razmišljanja, upućivanj u kojim pravcima razmišljati i smatram ih korisnim. Žao mi je šta poslije ovoga više sigurno nećemo više vidjeti niti jedan njegov video.
Naglašavam da sam početnik i kao takvom meni je video koristan.

I slažem se sa njim da sng turniri postaju poligon iškolovanih igrača koji su ultra tight na početku.... i da se ponekim manevrom treba i ta činjenica iskoristiti.

Zadnji popravljao karik (30-04-2010 03:03:47)

10

8

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

par komentara od malo iskusnijeg sng igraca>

2:00 ustvari želimo igrati 98s s čim više limpera, na flopu fold

3:20 AJo - fold (raise manja greška, call velika greška)

5:18 Q7s - fold, ok call ako ima limpera

6:50 KK- nikad se ne može igrati kao call, a pogotovo na malim blindovima

8:15 A7s - uvijek CBET na flopu u toj situaciji, fold river

12:30 AA - najlosije odigran hand, na flopu obavezno reraise na oko 700-800, na turnu i riveru više ne znamo di smo

15:20 66 - call ok, ne kužim ono da efektivni najmanji stack mora biti 15 bb, prvi put čujem

18:30 J8o - ne krade se na jednobojni flopu, jer od donka skoro uvijek dobijemo call ili reraise

19:55 ATo - pf fold, na flopu reraise nema nikakvog smisla, lovi se 4 outer, a villain folda to u max 10% slučajeva

22:11 87s - fold, 5 igrača je ispred

22:56 66 - fold ok, ne kužim komentar opet

24:46 47o - fold

25:20 35s - fold

25:30 56s - all in, raise nije dobar, kaj ako villain ide all in?

25:40 A7o - all inn, isto pitanje ko i prije

26:17  K9 - all in,    26:29 K3o - opet all in

27:00 u vezi HU komentara, ništ se na bb ne može dobiti pasivnom igram

28:00 AJo - pf reraise

sve u svemu 90% handova se moglo bolje odigrati
ne preporučam početnicima da gledaju ovaj video

nadam se da će ti pomoći ovi komentari, bez zamjere

Zadnji popravljao premo (30-04-2010 04:02:47)

00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Poštovanje društvo!

Drago mi je da je video toliko komentiran već u prvome danu, a posebno mi je drago da ima toliko negativnih komentara.

@premo, nemam što zamjeriti, hvala na opširnim komentarima! Ako je društvo za, možemo zajedno prokomentirati svaki vremensku navedenu odluku.

@karik, hvala na podršci. ne znam hoće li pokerpro prihvatiti moja nova videa iako će ih biti, ako ne tu, onda na mom blogu.

@dabac, hvala na komentarima, također možemo zajedno prokomentirati navedene odluke.

@roba59, hvala na prilici!

radujem se novim komentarima, a danas ću se probati "opravdati" prema navedenim kritikama. do tada, vidimo se na SnG stolovima i sretno!

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

10

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

premo napisao:

2:00 ustvari želimo igrati 98s s čim više limpera, na flopu fold

slažem se, kako si odigral sam sebi si dokazal zašto je bolje izbjegavat takve ruke

3:20 AJo - fold (raise manja greška, call velika greška)

slažem se, ali nije call velika greška, uglavnom malo možeš dobit s takvom rukom u toj situaciji a često puno izgubit

5:18 Q7s - fold, ok call ako ima limpera

ok je call ali nema potrebe za njim

6:50 KK- nikad se ne može igrati kao call, a pogotovo na malim blindovima

nebi se složio,može se igrat i kao call, ali to ovisi o stolu, ovaj je dosta pasivan tako da je raise bolji ali inace i call zna biti jako dobra opcija pogotovo ako večina njih igra previše ruku da se izbjegne situacija koja se mogla dogodit a to je da ti utg raise 70 i call te 5-6 njih i onda si u problemima na večinu flopa a nebuš znal bacit KK

8:15 A7s - uvijek CBET na flopu u toj situaciji, fold river

čudan komentar, tvoj komentar je zvučal koda je šansa da ima Kx 50% a zapravo je jako mala šansa da on baš ima Kx, idealan flop za  C-bet

12:30 AA - najlosije odigran hand, na flopu obavezno reraise na oko 700-800, na turnu i riveru više ne znamo di smo

all in flop, nema druge, nikakav call ili raise, ako ima draw ili par gotovo sigurno te budu call jer su loši i nebudu bacili, nek love a ne da im ti daš praktički free za 300 da love drugi par ili draw , nema nikakve logike

15:20 66 - call ok, ne kužim ono da efektivni najmanji stack mora biti 15 bb, prvi put čujem

djelomično je dobro objasnil , ali neradi se o njihovom efektivnom stack nego o tvom efektivnom stack, znači dok imaš 1500 chipova, bb 100 imaš efektivni stack 15bb, znaci možeš call bb, ali da je bb 150 onda nemožeš, isto tak dok je bb recimo 20, isplati ti se call do 100-120 s malim parom jer to manje od 15 puta uloženog

18:30 J8o - ne krade se na jednobojni flopu, jer od donka skoro uvijek dobijemo call ili reraise

dobra mu je ideja, bet flop nije loš ali nemenja bitno situaciju

19:55 ATo - pf fold, na flopu reraise nema nikakvog smisla, lovi se 4 outer, a villain folda to u max 10% slučajeva

da najbolje fold preflop, pomoglo bi ti jako da imaš HEM, ali kolko sam pratio to mu je prva ruka ili druga koju je on raise tako da nekužim zašto si odma zaključio da on krade s kasne pozicije, u večini slučaja je jak s obzirom da prije nije raise preflop, da slučajno imaš HEM i da ima loose statistiku onda može i all in preflopa ali call je najgori i tvoj play nema previše smisla na flopu jer on gotovo nikad nebude foldao kako je i premo rekao

22:11 87s - fold, 5 igrača je ispred

da nema potrebe za tim, posebno zato jer si ruku prije izgubio 2/5 stack

22:56 66 - fold ok, ne kužim komentar opet

ok fold, dobro si mislio samo si malo iizgubio u kometaru

24:46 47o - fold

može i fold ali s obzirom da je villiane jako tight ok je raise, sviđa mi se bet na flopu, ali si mogao biti još lukaviji i chekirat turn, jer bi to večini villiana izgledalo kao da si c-bet i na turn odustal i večina njih bi betala ili onda gurala turn nakon tvoj check mada ovaj vjerovatno nebi jer je jako tight

25:20 35s - fold

all in ,bubble , protivnici tight, call te budu samo s parom ili jakim ax a i protiv toga imaš oko cca 30-35% a u večini slučaja budu foldali

25:30 56s - all in, raise nije dobar, kaj ako villain ide all in?

slažem se

25:40 A7o - all inn, isto pitanje ko i prije

slažem se, na kraju je i ispalo da nebreš foldat tako da all in preflop

26:17  K9 - all in,    26:29 K3o - opet all in

slažem se, protivnik je pretight, ti više njemu ne kradeš jer on nema više fold equilty samo kaj oba dvojica nekužite to, on ima manje od 7-8 bb i u toj situaciji nema smisla raise jer ionak nebudeš foldal na njegov all in, možda jedino da izgleda malo jače raise nego all in ali na manjim levelima nema potrebe za tim

28:00 AJo - pf reraise

all in , nema smisla da kompliciraš, u večini slučaja te bude fulal flop i onda budeš foldal na c-bet a protvnik bude možda imal A6 ili KQ i bezveze mu budeš dao puno chipova ,all in je najbolji ponekad bude imal QQ ponekad A7 a monogo puta ti možda i bude foldal

sve u svemu 90% handova se moglo bolje odigrati
ne preporučam početnicima da gledaju ovaj video

nebi se složio s time, video je ok za početnike, u večini slučaja dobro misliš ali  ponekad na početku malo previše toga igraš a na kraju si malo pre pasivan, sviđa mi se da na početku igraš više ruku kako si i objasnio da mnogi igraju tight pa treba to iskoristit ali za to trebaš biti jako dobar postflop a ti si imao par čudnih poteza postflop, još da si agresivniji u kasnoj fazi sigurno bi bio još bolji, posebno na ovakvom stolu gdje je bilo jako očito da su ti protivnici jako tight,sve u svemu nice video

00

11

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

opa lijepo je vidjeti da se pokrenula sekcija sa videima....  big_smile  ... e sad malo cash videa  smile ... btw mogu i ja snimiti video samo nece bit edukacijski  lol

00

12

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Bebach napisao:

opa lijepo je vidjeti da se pokrenula sekcija sa videima....  big_smile  ... e sad malo cash videa  smile ... btw mogu i ja snimiti video samo nece bit edukacijski  lol

Naravno, svaki video je dobrodošao.

00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Nije ovaj video dobar za zdravlje,svaki put kad sam cuo rijec interpretirati udario sam glavom u zid.

00

14

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

croman19 napisao:

Nije ovaj video dobar za zdravlje,svaki put kad sam cuo rijec interpretirati udario sam glavom u zid.

hehee, uvjek me nasmiješ, nego bilo bi zanimljivo vidjet tvoj video da čujemo kak se ti izražavaš s švedskim hrvatskim  tongue

00

15

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Mislim da je cilj sa ovim videom ostvaren i po meni je ovo najbolji način učenja. Razmjena mišljanja je ostvarena,ukazane su pogreške...

Samo bez teških riječi i bit će super. I naravno što više ovakvih videa.

Vidit ćete cirkus kada ja svoj snimim. Tu će recenziju trebati raditi 20 ljudi big_smile

Zadnji popravljao karik (30-04-2010 12:13:55)

00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Rodman napisao:
croman19 napisao:

Nije ovaj video dobar za zdravlje,svaki put kad sam cuo rijec interpretirati udario sam glavom u zid.

hehee, uvjek me nasmiješ, nego bilo bi zanimljivo vidjet tvoj video da čujemo kak se ti izražavaš s švedskim hrvatskim  tongue

Snimit cu si glas i ako bude macho i sexy napravit cu video.Ako bude pickasti necu.

00

17

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

karik napisao:

Mislim da je cilj sa ovim videom ostvaren i po meni je ovo najbolji način učenja. Razmjena mišljanja je ostvarena,ukazane su pogreške...

Samo bez teških riječi i bit će super. I naravno što više ovakvih videa.

Vidit ćete cirkus kada ja svoj snimim. Tu će recenziju trebati raditi 20 ljudi big_smile

Karik, evo ja ću je raditi, makar morao opet biti 1:svih  smile

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Koliko zamjerki imate na sensei-a, a baš me zanima ko je od vas regular na ovakvim SNG turnirima?!

I have the nuts
00

19

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

fafarikula napisao:

Koliko zamjerki imate na sensei-a, a baš me zanima ko je od vas regular na ovakvim SNG turnirima?!

mislim da si krivo shvatio, nisu to zamjerke samo dobro namjerne savjeti, a video kako sam i u gornjem postu napisao je dobar, igra dosta dobra a samo su u pitanju detalji koji mogu povečat roi  npr. s recimo 8% na 11%
p.s Sensei nije 1:svih, mislim da si krivo shvatio, a premo je to malo pregrubo napisao, a niti on nezna sve kako niti ja, svi mi imamo za učit
p.s.2 do sad sam odigral preko 25 000 sng, s solidnim plusom pa vjerovatno nešt znam i imam iskustva

00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

croman19[/quote napisao:

Snimit cu si glas i ako bude macho i sexy napravit cu video.Ako bude pickasti necu.

Znači ništa od videa  big_smile
šalim se...

club  heart  diamond  spade
00

21

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Rodman napisao:
fafarikula napisao:

Koliko zamjerki imate na sensei-a, a baš me zanima ko je od vas regular na ovakvim SNG turnirima?!

mislim da si krivo shvatio, nisu to zamjerke samo dobro namjerne savjeti, a video kako sam i u gornjem postu napisao je dobar, igra dosta dobra a samo su u pitanju detalji koji mogu povečat roi  npr. s recimo 8% na 11%
p.s Sensei nije 1:svih, mislim da si krivo shvatio, a premo je to malo pregrubo napisao, a niti on nezna sve kako niti ja, svi mi imamo za učit
p.s.2 do sad sam odigral preko 25 000 sng, s solidnim plusom pa vjerovatno nešt znam i imam iskustva

@ rodman, hvala ti na podršci, večeras ću usporediti i tvoje komentare sa svojima pa ovdje nastaviti raspravu. čini mi se da smo zajedno odigrali nekoliko SnG-a na iPokeru (bio sam regular na $22-$55 sng10). Sad igram na cereusu zadnja 4 mjeseca i svaki mjesec sam među top50 (od preko 20.000 igrača koliko ih to igra) na njihovom Leaderboardu. Osim toga igram privatni Grinders Cup koji traje nekoliko mjeseci i okuplja vrh regular (20) SnG igrača i pred kraj lige zauzimam 3. mjesto sa ROI 50% iz tih turnira gdje po 7-8 igrača ulazi u short fazu. Inače, često sam mijenjao nickove na mrežama tako da ne mogu na jednom mjestu pokazati svoj ukupni ROI, a odigrao sam oko 10k sngfr sa  ROI 24,6% (trenutno otkad ga vodim preko HEMa), ovaj mjesec 56,7%. Nisam grinder, igram 2-3 stola odjednom i takva igra mi donosi veću satnu zaradu od grindanja (oko $23 /h).

Poziv svima, što može biti interesantno i za promociju PokerPRO-a, da odigramo SnG seriju privatnih turnira (ligu) sa nagradnim fondom za pobjednike, sa buyinom za svaki sng od barem $22+, i sa buyinom za ligu od barem $100 po učesniku. Što kažete na ideju?

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Neću ulaziti previše u detalje oko ruku jer ste sve više manje objasnili. Ono što neki ljudi očito ne shvaćaju (osim Rodmana) jest da je SNG full table posta najškolskija poker inačica u kojoj se svi drže naučene taktike ka pijani plota. Jako je dobra strategija, usljed milijun školskih ultra tajtera, na početku biti više loose i odmaknut se od knjige te tako steći chip advantage.

Senseijev problem je, po mom skromnom mišljenju, taj što se nakon dugo godina one igre koja se danas smatra školskom dosta brzo preorjentira na ovu adaptiranu verziju tako da to zahtjeva još dotjerivanja naročito što se tiče agresije u kasnijoj fazi igre.
Što se Senseija ka igrača tiče tu se nema što komentirati. Sviđa se nekome njegov stil ili ne, on je jebena SNG full table enciklopedija, i što se tiče iskustva i što se tiče teorijskog znanja (pogotovo matematike u pokeru).
Neću mu biti odvjetnik jer za time nema potribe, ali nekima bi bilo bolje da naćule uši i nauče nešto od čovika od kojeg mogu puno naučiti kreativnim raspravljenjem nego što mudruju bez pokrića.

Sensei, dotjeraj malo ovaj novi stil i pokaži "školarcima" kako se igra wink

10

23

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

fafarikula napisao:

Koliko zamjerki imate na sensei-a, a baš me zanima ko je od vas regular na ovakvim SNG turnirima?!

.ovi komentari mu samo mogu pomoci, to je valjda i htio. Sto se referenci tice - igram najvise 6max stt, ali i sve ostale vrste sng-a, na 20$+ sng mi je roi 10% na prek 6000 kom

00

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Ja sam za ovu ligu,samo da bude sto veci fond.
I ako moze 6man sng a ne samo 9 handed.

Fond bude bar 3000

1.2000
2.500
3.500

Zadnji popravljao croman19 (30-04-2010 14:45:14)

00

25

Re: Sensei SnG - buyin $22 - Cereus

Donatus72 napisao:

Neću ulaziti previše u detalje oko ruku jer ste sve više manje objasnili. Ono što neki ljudi očito ne shvaćaju (osim Rodmana) jest da je SNG full table posta najškolskija poker inačica u kojoj se svi drže naučene taktike ka pijani plota. Jako je dobra strategija, usljed milijun školskih ultra tajtera, na početku biti više loose i odmaknut se od knjige te tako steći chip advantage.

Senseijev problem je, po mom skromnom mišljenju, taj što se nakon dugo godina one igre koja se danas smatra školskom dosta brzo preorjentira na ovu adaptiranu verziju tako da to zahtjeva još dotjerivanja naročito što se tiče agresije u kasnijoj fazi igre.
Što se Senseija ka igrača tiče tu se nema što komentirati. Sviđa se nekome njegov stil ili ne, on je jebena SNG full table enciklopedija, i što se tiče iskustva i što se tiče teorijskog znanja (pogotovo matematike u pokeru).
Neću mu biti odvjetnik jer za time nema potribe, ali nekima bi bilo bolje da naćule uši i nauče nešto od čovika od kojeg mogu puno naučiti kreativnim raspravljenjem nego što mudruju bez pokrića.

Sensei, dotjeraj malo ovaj novi stil i pokaži "školarcima" kako se igra wink

a šta san vam ja reka big_smile

00