26

Re: laptop i poker

Po cemu je ovaj toliko bolji? A i malo je skuplji... nekako sam alergican na acer makar nisam sad neki expert za prijenosnike  neutral

Btw jedino bih odigrao na lapu GTA IV jer je to igra koju obozavam od pocetka svog djetinjstva i ovo je jedini nastavak kojeg nisam igrao (na ovom kompu nemrem to vrtit al na lapu hmm???neznam jel to jako zahtjevno...)

Zadnji popravljao Bebach (22-05-2010 10:02:43)

00

Re: laptop i poker

Bas mi je funny kad neko kaze da se dvoumi izmedju Acera i Toshibe.

lol


Kako moj pajdo Branimir kaze, ako nije DELL, Lenovo ili Toshiba, ne zanima me...

Zadnji popravljao rounder1984 (22-05-2010 12:13:01)

00

28

Re: laptop i poker

predrasude; samo zato što neka web stranica kaže da je lenovo sranje a toshiba odlična ne znaći da je tako. kao što sam već rekao, danas više nema loših laptopa, svi se oni slažu od istih komponenti koji su izašli iz istih tvornica, samo je pitanje koliko si para spreman uložiti i šta ćeš na kraju dobiti od tih novaca. toshiba možda u nekim krugovima ne slovi kao pouzdan laptop ali eto imaju promociju No Matter What Guarantee i vjerujem da se zbog toga isplati razmišljati o kupnji istog. s druge strane, dell je uvijek bio na glasu kao kvalitetan, pouzdan ali izrazito skup laptop, tako da nema veliki broj kupaca. HP se "navodno" srozao na ljestvici kvalitete, ali opet uvjerljivo drže prvo mjesto na tržištu po prodaji, i ja imam jeda i mogu reći da sam više nego zadovoljan.... marka stvarno nebi trebala biti kriterij za kupnju

00

Re: laptop i poker

evo kupil sam prosli tjedan asus N60DP-JX053
dosad sam imal Acer Aspire 5102 kojeg sad moram prodati, ali i na njemu se dalo multitableati 16 stolova na FT bez problema, uz table ninju i HEM....

ovaj asus ima kvalitetnije kuciste od acera (i jos uz to mi fora izgleda ta kao imitacija drva il kaj je vec to), brzi procesor, a graficka u lapu vrti sve igrice, neki dan sam bas isprobal novi battlefield bad company 2 i radi ok smile
kostal me oko 4200 kn i za tu lovu sam siguran da nisam mogel dobiti boljeg laptopa ako se trazi nekaj di bi se dale igrati i igrice - ima isti model samo JX015 sa vise rama i 0.1 GHz sporijim procesorom za 3880 kn kao na akciji - ali to samo tak pise, jer sam zval i niko ko ima takvu cijenu za taj model ga nemre nabaviti trenutno i nezna se kad bude dostupan smile

jedina zamjerka je na ekran, na starom aceru mi je bolje odgovaral ekran, crna je "crnija" na njemu bila, itd. ali za poker ova velicina od 16.0" cak nije ni losa, jer se oci nekak manje zamaraju mi nego prije na 15.4", mrvicu je sve skupa vece pa valjda zato smile
iako je rezolucija na zalost samo 1366x768, ali ak igras stackane stolove onda to nema veze, cak je mozda i bolja niza rezolucija, a za igrice je opet bolja niza rezolucija jer igrice mogu raditi ok na toj rezoluciji smile

a kaj se tice razlike izmedju marki laptopa, u cjenovnom rangu 4-5-6k kn bas i nema prevelikih razlika (razlike su kod skupljih modela), doduse za 6k se da kupiti laptop koji je mozda po kvaliteti izrade kvalitetniji od ovih jeftinijih, ali ako ga ne mislis non stop nanasati i prenasati okolo, onda ti to niti nebi trebalo biti vazno, a ako ga mislis cesto prenositi, onda bi ti ja preporucil da pogledas neke modele sa manjim ekranima, tipa 14.1", 13.3" itd

00

Re: laptop i poker

Ja imam Dell inspiron 2200 star oko 5 godina ,mozda i malo vise .I mogu rec da nika nikakvih problema .Tako da bi moja preporuka bila dell.Steta sta je dolar skocija puno pa iz US vise nije toliko povoljno imas na stranicama od della studio XPS 15,6 za malo manje od 1K dolara to ce bit moja sljedeca kupovina.

00

31

Re: laptop i poker

Bebach napisao:

Po cemu je ovaj toliko bolji? A i malo je skuplji... nekako sam alergican na acer makar nisam sad neki expert za prijenosnike  neutral

t4400  roll  vs i5  cool


rounder1984 napisao:

Bas mi je funny kad neko kaze da se dvoumi izmedju Acera i Toshibe.

lol


Kako moj pajdo Branimir kaze, ako nije DELL, Lenovo ili Toshiba, ne zanima me...

http://img571.imageshack.us/img571/4860/failj.gif

00

32

Re: laptop i poker

4ladX +1 ali mozes nac jos bolji laptop za malo vise para
onaj asus je los za tolko para...
bebach nemoj to rade kupovati... ima dosta memorije ali samo ddr2
                                                          graficka losa
                                                          procesor isto los.
nema ti smisla kupovati tako nesto kad ces ga za 1 god morat bacit jer vise nece moc izvodit sve sta treba.

Zadnji popravljao GmC (22-05-2010 14:17:28)

00

33

Re: laptop i poker

GmC napisao:

graficka losa, procesor isto los.
nema ti smisla kupovati tako nesto kad ces ga za 1 god morat bacit jer vise nece moc izvodit sve sta treba.

gpu nije ni blizu bad one. dapace, bolja je od one iz acera sa i5.
(http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mo … 881.0.html)
cpu nije los ali je zastario, a u usporedbe izmedju dvije polovicne jezgre ili 4 potpune na najnovijoj tehnologiji necu ni ulazit.
sad, zadnji dio, da ce ga bacit za 1 god. jer nece izvodit sve sto mu treba, mozda je istina, a mozda i nije. to je subjektivno posto ne znas za sto ce njemu sve trebat tongue

00

34

Re: laptop i poker

naravno da je to subjektivno ali valjda taj laptop nece sluzit samo za poker. kad krene skidat filmove 320gb bit ce premalo
kako ova tehnologija ide moras kupit nesto jako dobro da ne bi kupovao opet za godinu dvije

00

35

Re: laptop i poker

... posto sam nekada jako pratio racunala i IT bio sam u toku no zadnjih 2 god me zabolio k. za sve to jer treba imat zivaca i stalno pratiti pa sam  odustao... evo posto ima znalaca ako nije problem da mi predloze laptop onda za oko 3 i pol do 4k kuna. Dakle uzeo bih ga uglavnom za poker i surfanje. Igre mi uopce nisu primarne makar bih kao sto sam vec rekao volio zavrtiti GTA IV ali uglavnom uopce se nebih igrao... dakle taj cjenovni rang je tu samo koji bi bio best buy onda... ukratko laptop ce biti ok sve dok vrti poker sobe i surfa..

Zadnji popravljao Bebach (22-05-2010 14:58:54)

00

36

Re: laptop i poker

za 4k kuna zaboravi GTA IV, a moj izbor u to cjenovnom rangu sam naveo na prethodnoj stranici....

00

37

Re: laptop i poker

mislim da ne postoji ni jedan na kojem ces igrivo vrtit gta4, a da je jeftiniji od 4,200 - 4,400.
bolje da uzmes jeftiniji laptop za poker only, sa garancijom od 12 mj. pa ga prodas nakon 10 mj. i kupis novi slican, nego da investas vecu lovu.
za igre kupi ps3 ili desktop pc. poker ces moc igrat na bilo kojem laptopu i od 3,000 kn. jaci cpu trebas samo zbog hema/pt3a tj. njihovih hudova.
ako mislis igrat na ongameu trebas izdvojit najmanje 10,000kn za laptop sposoban vrtit 8+ stolova bez laga  roll

00

38

Re: laptop i poker

evo ti 2 najbolja za pkr do 4,000 kn.


skuplji, jaci cpu, 5400rpm hdd:
http://www.telebit.hr/products/89205374 … Linux.aspx

jeftiniji, slabiji cpu, malo rama (treba nadogradit ldo), ali ima 7200rpm hdd:
http://www.telebit.hr/products/75900129 … -Free.aspx

ovaj intelov integrirani crap 4500 je ok vga za sve osim 3d igre. ne vjerujem da ces ista jace i zahtjevnije od toce 3 moc igrat na njemu. vistu/win7 sa svim aero efektima ce vrtit bez beda, jednako kao i sve pkr stolove.

Zadnji popravljao 4ladX (22-05-2010 15:13:53)

00

Re: laptop i poker

4ladX napisao:

cpu nije los ali je zastario, a u usporedbe izmedju dvije polovicne jezgre ili 4 potpune na najnovijoj tehnologiji necu ni ulazit.
sad, zadnji dio, da ce ga bacit za 1 god. jer nece izvodit sve sto mu treba, mozda je istina, a mozda i nije. to je subjektivno posto ne znas za sto ce njemu sve trebat tongue

kakve polovicne jezgre? taj cpu moze bez problema vrtiti 1080p u x264 (ako pricamo o athlonu II iz asusa onoga). stvarno neznam za kaj mu treba jaci procesor od toga, pa ne misli se baviti valjda profesionalnom obradom multimedije di je jedino primjetna razlika i znacilo bi mu nekaj da je vreme potrebno da se nekaj skodira itd cim manje
a 4 potpune jezgre? ako mislis na i5, to nije quad procesor, nego je isto dual core procesor. a razlika izmedju toga i recimo amd athlona se bude jako tesko vidla, osim u nekoj hardcore obradi multimedije itd. kod igranja pokera sigurno ne, a kod obicnih igrica mozda par FPS-ova razlike....

a kaj se tica igranja GTA IV, jedino na ovom asusu n60dp ima sanse za igrati to kolko tolko igrivo. ostale graficke u tom cjenovnom rangu u laptopima su debelo preslabe da to vrte....

00

40

Re: laptop i poker

Sad imam kantu staru oko 4-5 god LOL...AMD Athlon 2500+(1.83Ghz), 512MB rama, 80GB HD, i ATi 9500pro 512 MB... igram na nordici vecinom oko 6 stolova sa upaljenim hemom i hudom (probao sam i max 12 stolova ali steka) -na starsu nemam problema  makar ne igram max br stolova... vise manje sve je ok samo sto pokretanje hema traje oko 50-tak. sek.(i baratanje sa databaseom zna dati muke procesoru smile Uglavnom zna stekat ali igrivo je. zato vjerujem da izaberem bilo koji lap radilo bi bez beda za poker posto na ovoj kanti radi  smile
Fala na odgovorima al vjerojatno cu riskirat sa Asusom posto mi novac nije problem ali ipak mi se nedaje para za nesto sto mi nece korisiti, ali da ipak bude laptop za slijedecih 4 god i igranje pokera  lol  lol Makar cu za 4 god imat love za lap od 20000k kuna al ajde  cool

00

Re: laptop i poker

a sto ne volite oglase? ja tamo sve uzimam. mnogo jeftinije a isto valja
ja sam moj laptop uzo preko oglasa, acer travel , 2gh,1gb rama i ekran 17''. 14stolova na starsu sa hudom  odlicno radi.
AKs ako ces samo za poker i koristiti ga samo par meseci , glupo je uzimati novi za mnogo para. brzo im pada cena
ja za moj dao 300e pre god dana a sad mogu bit srecan ako dobijem 100e.

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

42

Re: laptop i poker

Hm vidis vidis dobro da si me i sjetio mogo bih pogledat mozda nadjem nest dobro ... ionak cu ga razlupat na tiltu neutral hehe zezam se... bas cu pogledat stanje na oglasima

00

Re: laptop i poker

@ 4ladX, meni je Toshiba bog za Acera, a ti pricaj sta hoces

00

44

Re: laptop i poker

LAPTOP HP Pavilion DV 5-1002 HR, HD 3200 Grphils 512 mb, HP Webcom, AMD turion x 2, Windows Vista, memory 3.00 GB, za 2.500 kn... je se isplati ovo uzet? Izgleda ok a poznanik ga prodaje... probao bih mu spustit cijenu jos  hmm

00

45

Re: laptop i poker

Meni se vise gadi kupit nesto kod nas, a pogotovo tehniku. Ako neko ima srecu da ima neku rodbinu, u svabiji na primjer, neka tamo kupi laptop. Ja ću sljedeći definitivno kupit tamo.
Sta ce tice marke laptopa, mislim da je to manje bitno, vise je bitno u koju klasu spada.

GL

00

46

Re: laptop i poker

samo da  javim da sam uzeo vip 199 kn mjesecno 5gb i sve super radi, dodje 99 kn mjesecno preko carneta, pa cu to nekako srediti za sljedece mjesece

00

47

Re: laptop i poker

Mislim da se ne mozes prebacit na carnet ako potpises ugovor bez carneta. Ja inace imam 10gb preko carneta, i placam 150kn. Ok sve radi, samo treba pazit da se ne prekoraci 10gb jel onda  naplacuju jako puno. Isto treba biti oprezan da se ne ubaci rooming ako je blizu granica, jer su cijene za rooming oko 50 000 kn po gigabajtu.. Meni se jednom prebacio dok sam putovao vlakom, i za 5min mi je otislo 40-50kn, tako da treba bit oprezan.

Zadnji popravljao Tilt (29-05-2010 14:34:46)

00

48

Re: laptop i poker

rekla mi je zena koja radi tamo da se moze.
kako znas da si na roamingu?!se moze ta opcija nekako iskljuciti, ja kontroliram samo koliko gb trosim

00

49

Re: laptop i poker

Ako te prebaci na roaming vidjet ces slovo "r" tamo gdje ti inace pise Vipnet UMTS kad otvoris Vodafon mobile connect. Meni je prebacilo samo, znaci spojio sam se na Vip mrezu i samo mi se prebacilo na roaming.

00

50

Re: laptop i poker

Pozdravljam ovu raspravu i samo bi htio reći da kad će te kupovat laptop bacite oko na kućište jer moje je premekano,prelabavo presavitljivo i otišla mi je matična dok sam ga navlačio svukuda i garancija također bi trebala biti bitna. Ja sam prije godinu i pol kupio hp 6735s imao sam svakakvih problema s njime.
A frend ima isto tako hp star 4 godine i sve mu još normalno radi,čini mi se da su počeli proizvoditi kompove slabije kvalitete

00