Tema: camtasia studio-snimanje govora

danas  sam kupio sluslice i mikrofon da  mogu snimat  malo i zajebavat se ,dal neko zna  sta  trebam napravit na camtasiji da  mi snima govor, video mi snima  normalno al govor  nula  bodova..
spojio sam i jedno i drugo sam neznam dal jos  sta  trebam napravit  za  mikrofon , neznam di ga  isprobam uopce  dal radi?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

2

Re: camtasia studio-snimanje govora

to ni meni nikad nije radilo, a nije mi se dalo postavljat pitanje.. Izbaci neki error il tako nest, cim ukljucim da mi zvuk snima.. hmm

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

Odi u control panel >> hardware and sound >> manage audio devices klikni na tab Recording i govori u microfon. Tu bi trebao vidjet dal ti mic radi.

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

ne radi.. kaj sad ?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: camtasia studio-snimanje govora

Il si krivo zaštekao ili treba nešt instalirati

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

dobro je  ustekano  par puta  sam provjeravao,  a nisam nikakav  cd  dobio da ga  instaliram....

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: camtasia studio-snimanje govora

Ak ne radi nije dobro. Probaj sve utore na zvučnoj.

00

8

Re: camtasia studio-snimanje govora

Provjeri da ti nije kvačica kraj Mute na mikrofonu.

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

skinuo sam camtasiu 7 i snimio video i sad  nemogu dodat  zvuk, snimim zvuk al mi on ide  odvojeno od  videa, kaj trebam napravit ?

Zadnji popravljao puki86 (12-10-2010 12:30:37)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

10

Re: camtasia studio-snimanje govora

uvijek ga možeš dodati u windows movie makeru. snimiš video i odvojeno zvuk i u programu to spojiš

00

11

Re: camtasia studio-snimanje govora

puki86 napisao:

skinuo sam camtasiu 7 i snimio video i sad  nemogu dodat  zvuk, snimim zvuk al mi on ide  odvojeno od  videa, kaj trebam napravit ?

Ne kužim to odvojeno od videa...

00

12

Re: camtasia studio-snimanje govora

prvo sam snimio video,zvuk nisam mogao jer  mi mikrofon ne  radi na  tom laptopu di igram poker , uzeo sam video prenio ga  na  drugi laptop tamo naknadno snimio zvuk ali ga  neznam spojit  sa  videom

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

13

Re: camtasia studio-snimanje govora

Ja obično snimam novi video s zvukom... tak ti je najlakše...

Možda ti ovo pomogne:
http://www.techsmith.com/learn/camtasia … diting.asp

http://www.techsmith.com/learn/camtasia … e-project/

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

ak nisi dobio nikakav cd uz to,a dobro si spojio mik i sve ti je dobro postavljeno u kompu(da nije sučajno mute na miku)onda skini driver za mik sa neta....

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

ma kakvi driveri za mikrofon, sta vi pricate?

desni klik na mali zvucnik (volume control) pored sata, adjust audio properties > audio > sound recording i tu odaberes device. Onda samo to applyas i eventualno na istom tom volume controlu pogledas da ti mikrofon nije slucajno mjutan.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: camtasia studio-snimanje govora

boboman napisao:

ma kakvi driveri za mikrofon, sta vi pricate?

desni klik na mali zvucnik (volume control) pored sata, adjust audio properties > audio > sound recording i tu odaberes device. Onda samo to applyas i eventualno na istom tom volume controlu pogledas da ti mikrofon nije slucajno mjutan.


treba,treba....naravno sve ovisi od mik-a do mik-a....ne treba za svaki

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

puki86 napisao:

danas  sam kupio sluslice i mikrofon da  mogu snimat  malo i zajebavat se ,dal neko zna  sta  trebam napravit na camtasiji da  mi snima govor, video mi snima  normalno al govor  nula  bodova..
spojio sam i jedno i drugo sam neznam dal jos  sta  trebam napravit  za  mikrofon , neznam di ga  isprobam uopce  dal radi?

koji mik imaš?

00

18

Re: camtasia studio-snimanje govora

ma  probavao sam sve  moguce  nacine  da  prorado mik na  ovom laptopu i nis  ne  radi, nije  na  mjutu,mozda nesto do laptopa , na  burazovom i maminom laptopu radi bez problema, od  philipsa -- slusalice  i mik   u jednom

jedino te  drivere  nisam skidao , prvi put  cujem big_smile

Zadnji popravljao puki86 (12-10-2010 19:55:33)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: camtasia studio-snimanje govora

boboman napisao:

ma kakvi driveri za mikrofon, sta vi pricate?

desni klik na mali zvucnik (volume control) pored sata, adjust audio properties > audio > sound recording i tu odaberes device. Onda samo to applyas i eventualno na istom tom volume controlu pogledas da ti mikrofon nije slucajno mjutan.


samo da se ispravim,krivo sam napisao,tj prenio ono sto sam htio reci....nisam mislio drivere direktno za mik,nego na drivere koji su potrebni da bi mik radio,nznm driver za realtek hd,oviji directX ili slicno....sad sam se sjetio ovog,probaj ovako,mozda zato ne radi 1.skini neki bolji directX,ak imas 9-ku,skini 10....2. idi u realtek hd ,pa na microphone,klikni na noise suppression ako nije oznacen....probaj,mozda bude nesto....

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

postaviti cu jedan problem ovdje,da ne otvaram bzvz novu temu....fredica me zamolila da joj spojim komp i to sve,jer joj starci zive u italiji pa su joj dofurali komp jucer doma....sve sam spojio,i kada pocne dizati windows,monitor kao da se ugasi,pokaze se crno preko monitora,onda iskljucim monitor,upalim ga opet,sve normalno,vidim desktop i nakon par sekundi opet dode sve crno i nista se ne vidi....sta bi moglo biti?po nekoj mojoj logici sve je dobro spojeno,da nije nebi ni tih par sekudni bilo sve normalno....

00

21

Re: camtasia studio-snimanje govora

cini se grafička kartica.... probaj neku drugu upiknut pa ak radi onda je sigurno crkla...

00

Re: camtasia studio-snimanje govora

Bebach napisao:

cini se grafička kartica.... probaj neku drugu upiknut pa ak radi onda je sigurno crkla...

ok hvala,probati cu danas pa javim....

00