Tema: Poker i porez

Da li se plaća kakav porez na dobit državi?
Ovisi li to mjesečnoj zaradi?

00

Re: Poker i porez

Rikardo1975 napisao:

Da li se plaća kakav porez na dobit državi?
Ovisi li to mjesečnoj zaradi?

Kolko ja znam, ne.

00

Re: Poker i porez

roba59 napisao:
Rikardo1975 napisao:

Da li se plaća kakav porez na dobit državi?
Ovisi li to mjesečnoj zaradi?

Kolko ja znam, ne.

zar je moguće da se nisi raspitivao malo ozbiljnije o tome? yikes
ipak to nisu male cifre koji ti sjedaju na račun, mislim super ako ne treba, ali ne bi htio završiti kao Al capone cool

00

Re: Poker i porez

svaka dobit se oporezuje,ali je cinjenica da online poker ili kladjenje i sve aktivnosti toga tipa kod nas jos nisu zakonski regulirani
odnosno kao i sve u ovoj drzavi,regulirani su,ali nitko ne provodi zakone
jer te vrlo lako netko iz porezne moze pitati da dokazes porijeklo imovine,a onda ce biti malo teze reci "poslala mi tetka iz Švedske"
uglavnom,dok ide ide,a kad stane bit ce plac i skrgut zuba

00

Re: Poker i porez

bilo bi dobro da si nabavis nekog racunovodu..samo nemoj madoffa big_smile

00

Re: Poker i porez

Ilija Čvorović napisao:

svaka dobit se oporezuje,ali je cinjenica da online poker ili kladjenje i sve aktivnosti toga tipa kod nas jos nisu zakonski regulirani
odnosno kao i sve u ovoj drzavi,regulirani su,ali nitko ne provodi zakone
jer te vrlo lako netko iz porezne moze pitati da dokazes porijeklo imovine,a onda ce biti malo teze reci "poslala mi tetka iz Švedske"
uglavnom,dok ide ide,a kad stane bit ce plac i skrgut zuba

Ovo ti bas ne drzi vodu.
To s online pokerom je ustvari kod nas rupa u zakonu.
Oni jesu regulirali porez na dobitke na srecu, al na cifre preko 40k kuna.
Kod online igranja, nitko ti ne moze postaviti pitanje jesi li ti dobio 100k u komadu ili 10 puta po 10k.

Oporezuje se iskljucivo dobitak veci od 40k iz jednog dijela.

00

Re: Poker i porez

ljudi zakon je jasan...zabranjeno je igrati online poker u stranim kućama i gotovo

When you got nothing, you got nothing to lose
00

8

Re: Poker i porez

kiklop napisao:

ljudi zakon je jasan...zabranjeno je igrati online poker u stranim kućama i gotovo

ne, nego je zabranjeno uplaćivanje na strane online kuće, igranje se nigdje ne spominje...

00

Re: Poker i porez

djuma napisao:
kiklop napisao:

ljudi zakon je jasan...zabranjeno je igrati online poker u stranim kućama i gotovo

ne, nego je zabranjeno uplaćivanje na strane online kuće, igranje se nigdje ne spominje...

nije to topic za to, ma sve je to još neregulirano, kak je zabranjeno ak ti banka da , da uplatiš prek kartice, kaj su onda tu igrači krivi ništ, isto koda žena u dućanu da klincu da kupi cigarete, da dojde ispenkcija klinac ziher nebude dobil kaznu

00

10

Re: Poker i porez

tome služi uvođenje OIBa, a kontrolirati će se svako sjedanje $ na devizni račun, odnosno kartično poslovanje...
dobitke ćete morati prijaviti barem na kraju godine poreznom prijavom

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

11

Re: Poker i porez

ljudi nema brige ak se zna da se na svakoj tekmi od Dinama i repke reklamira BWIN, a svi znamo da je online kladenje zabranjeno u stranim kucama

00

12

Re: Poker i porez

tolko ste me izbedirali da sam počeo malo surfat i prvo na kaj naletim

http://www.jutarnji.hr/slovenija-zabran … cu/527674/

kakva su to sranja?

00

13

Re: Poker i porez

[ ] demokracija

00

14

Re: Poker i porez

cgreen napisao:

tolko ste me izbedirali da sam počeo malo surfat i prvo na kaj naletim

http://www.jutarnji.hr/slovenija-zabran … cu/527674/

kakva su to sranja?

Ali i dalje se igra...

00

Re: Poker i porez

Meni je uzimati porez na poker PRERETARDIRANO!!!
Pa nije ovo tvrtka da stalno ide profit prema gore pa da se uzima dio tj. da se plaća porez državi.
Ako će već uzimati porez, nek onda to uzimaju od rake-a,.
A i šta kad konstantno pušiš pare? Jer onda tebi država vrati porez kad popušiš pot? Vrati k****.

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Poker i porez

uopce nije bitno dal ti zarađujes ili gubis od pokera,cinjenica je da ce se jednom mozda nekada u ovoj drzavi netko sjetiti da pocne provjeravati tu crkavicu koju transferiramo izvana na nase racune u HR
zakon je pun rupa,a i da nije,ne bi ga imao tko provoditi

rake je porez sam po sebi,pa ne vidim kako bi se uzimao porez od poreza

samo jedna dobronamjerna opaska, upitna rijecica je JEL, a JER je veznik

00

Re: Poker i porez

ja mislim da mi je croman jednon reka, da se u svedskoj placa porez, ako prijavis i onda ti se vodi ko posao i ide radni staz.
Neznan jesan to dobro svatija, al dosta je i to retardirano.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

18

Re: Poker i porez

polako dolazi vrijeme kupovine stana u monte carlu i stanovanje tamo 6 mjeseci + 1 dan.  smile

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Poker i porez

Pa vlada koliko je pohlepna bi uzela 20% od svakog pota onda. Da imaš AA i neko shova, ne bi imao oddse za call jer bi uložio svojih 100$ da dobiješ 160$.
haha pa ko će meni zabraniti da ja igram poker online kao neki zakon... Onda nek zabrane i facebook jer tamo isto ima Zenga poker i rulet što je protiv zakona.

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Poker i porez

Rexonja napisao:

Da imaš AA i neko shova, ne bi imao oddse za call jer bi uložio svojih 100$ da dobiješ 160$.

hahahahahahahaha

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

21

Re: Poker i porez

Rexonja napisao:

Da imaš AA i neko shova, ne bi imao oddse za call jer bi uložio svojih 100$ da dobiješ 160$.

loooool

00

22

Re: Poker i porez

naletio sam i na one rtl vijesti od prije g dana u kojima je i knez. osim o plinu govori se i o oibu i tome da mogu pratit sve transakcije ala devizni itd..

http://www.rtl.hr/glavne-vijesti-1112009-video-1290

e sad zaboli me za to ali kak vidim da 4ladx i dosta drugih spominje probleme oko moneybookera sve mi to izgleda povezeno, jer ovako moraš koristit direkt card pa te mogu pratit, koje paranoje.

ma nek se hebu neću se više tim zamarat,

roba sory za oftopic, al eto kad smo kod toga kaj ti misliš ukratko o tome, znam da sad sve funkcionira al u skoroj bodučnosti ima šanse da uvedu porez ko švedska, danska... ili još gore da ti dođu na kraju godine s nekim suludim potraživanjem?

Zadnji popravljao cgreen (15-06-2010 20:30:00)

00

23

Re: Poker i porez

Ak će biti neka normalna cifra za porez, platit ću ga. Ak će biti ogroman, onda ćemo vidjet kaj ćemo.

00

24

Re: Poker i porez

poznavajuci nase mentalno retardirane majmune u vladi ako nesto od poreza bude bit ce oko 85% - 95% pod izgovorom "ako mogu bit doma i kockat mogu ic i radit pravi castan posao"  roll

00

Re: Poker i porez

hahaha roba samo promjeni nick u ''isildur2'' i nemoj otkrivati svoj identitet i vjeruj mi, nitko te neće tražiti porez  big_smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00