Re: pitanje

gmiko napisao:
makisplit napisao:
gmiko napisao:

Ako zaista misliš da je to prebolesno i bezveze, nemoj se bavit pokerom profesionalno. Nije to za svakoga.

to da nije za svakoga se u potpunosti slažem!
100BI je za mene bolesno a za tebe nije i što sad.....ništa!
jeli za mene ili ne vidjeti cemo nakon mojih odigranih 700tisuća ruku
to što ja nisam ziheraš do jaja je prednost jer igranje by book je cisto gubljenje vremena,ako nemaš talent sve knjige i banke ovog svijeta ti ne mogu pomoci.

Ne radi se o ziheraštvu.
Ne kažem da ni jedan mladić na ego tripu nije uspio nešto postići.
Kažem da na svakog koji je, postoji bar 100 koji nisu.

Želiš li se nečime baviti "profesionalno" (dakle, nečime čime plaćaš račune i čime se prehranjuješ), onda se prema tome treba odnositi ozbiljno i odgovorno. Misliš li da je cool biti kao Huck iz "Lucky You", sretno ti bilo.

Ako imaš starce koji te financiraju ili imaš posao, onda ti je i 1BI dovoljan.

Što se talenta tiče, to je glupost. Ako si samo prosječno inteligentan, imaš šansu biti uspješan ili čak najbolji u bilo čemu za što si spreman uložiti dovoljno truda i vremena.


ovo je meni opet ziher odgovor s kojim se ne slažem al u potpunosti.

odgovoran i profesionalan ne znaci biti slijepo dosljedan.
ego tripovi su za budale i ne spominji me u kontekstu bolesnih!
moj pojam uspješnosti se očito razlikuje od tvoga,ja ne mislim sjediti 10 sati i buljiti u ekran za soma eura mjesecno!
ako ne budem zarađivao debelo više od prosjeka to znaci da sam prosječan i tu priča završava.

00

52

Re: pitanje

makisplit napisao:

ovo je meni opet ziher odgovor s kojim se ne slažem al u potpunosti.

odgovoran i profesionalan ne znaci biti slijepo dosljedan.
ego tripovi su za budale i ne spominji me u kontekstu bolesnih!
moj pojam uspješnosti se očito razlikuje od tvoga,ja ne mislim sjediti 10 sati i buljiti u ekran za soma eura mjesecno!
ako ne budem zarađivao debelo više od prosjeka to znaci da sam prosječan i tu priča završava.

Meh. Ne shvaćaš.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

53

Re: pitanje

Ja, kad sam počinjao, isto sam mislio da mi je 20 buyina dovoljno dok me nije varijanca pogodila. Od tad znam da nije dovoljno 20 buyina ako želim igrati profesionalno.

Ovako "izdaleka" izgleda nemoguče, ali kad jednom doživiš shvatiš da ništa nije nemoguče.

00

Re: pitanje

gmiko što se tu ima shvatiti?
mišljenja i prioriteti su nam različiti i ok,sve 5!
ja stvarno ne mislim da je netko uspješan u pokeru tko sjedi 10 sati pred ekranom za par tisuća kuna,može se on zvati kako hoce,igrati po banci kakvoj želi,čitati tone poker materijala i opet biti prosječan.

napredovati ce onoliko koliko mu talenat i geni dopuštaju a ne knjige,stoga ako mi bude limit da se ubijam za soma eura prestati cu igrati!

00

55

Re: pitanje

[ ] talent i variance su povezani

I na kraju bude " HARAŠO"
00

56

Re: pitanje

makisplit napisao:

ja stvarno ne mislim da je netko uspješan u pokeru tko sjedi 10 sati pred ekranom za par tisuća kuna,može se on zvati kako hoce,igrati po banci kakvoj želi,čitati tone poker materijala i opet biti prosječan.

LOL. Mislim da nitko ni ne misli tako.
I uopče nije riječ u ovoj temi o tome.

00

57

Re: pitanje

makisplit napisao:

gmiko što se tu ima shvatiti?
mišljenja i prioriteti su nam različiti i ok,sve 5!
ja stvarno ne mislim da je netko uspješan u pokeru tko sjedi 10 sati pred ekranom za par tisuća kuna,može se on zvati kako hoce,igrati po banci kakvoj želi,čitati tone poker materijala i opet biti prosječan.

napredovati ce onoliko koliko mu talenat i geni dopuštaju a ne knjige,stoga ako mi bude limit da se ubijam za soma eura prestati cu igrati!

Zašto se fiskiraš na tih 10 sati i par tisuća kuna?
Kakav talent, kakvi geni?
Granice ne postoje. Ako se ubijaš za soma eura, onda nisi dovoljno vremena posvetio učenju igre.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: pitanje

roba59 napisao:
makisplit napisao:

ja stvarno ne mislim da je netko uspješan u pokeru tko sjedi 10 sati pred ekranom za par tisuća kuna,može se on zvati kako hoce,igrati po banci kakvoj želi,čitati tone poker materijala i opet biti prosječan.

LOL. Mislim da nitko ni ne misli tako.
I uopče nije riječ u ovoj temi o tome.

ok roba tvoje iskustvo ti govori da treba imati 50 buy-ina i to poštujem.

moje je mišljenje da mi je dovoljna banka od 30BI za igrati nl100, na većim limitima zbog vecih varijacija sigurno je potrebno i više a 10/20,25/50 i više ne želim ni spominjati.

jesam li u pravu vrijeme ce pokazati.

00

Re: pitanje

ako ti gmiko stvarno misliš da je čitanje knjiga jedino dovoljno za biti uspješan pod mojim pojmom uspješnosti onda roba molim te ključaj temu jer nemamo više smisla raspravljati!

00

Re: pitanje

Sve si dobro rekao gmiko osim sto se sa dovoljno truda i rada a bez talenta moze postati najbolji.U citavoj povijesti sporta uvijek je onaj najbolji bio genijalac-najtalentiraniji.Tocno je to da onaj bez talenta moze postati jako dobar igrac,puno rada,discipline i svega ostalog sto treba u sportu,ali nikad takav nece postati najbolji.Kad bi takvi postajali najbolji sport nebi bio zanimljiv,sport bi bio dosadan.Iako su howard ledderer,sklansky i ostali profesori pokera i znaju o pokeru vise nego itko drugi,ustalom oni su naucili sve ostale kako igrati poker nisu najbolji na svijetu.Ima na tisuce talentiranih mladih igraca koji su puno bolji igraci i koji su usavrsili i digli poker na vecu razinu.TALENT I GENIJALNOST

00

61

Re: pitanje

danas sam runao 5k ispod ev i ovaj topic mi je malo smijesan, uzivaj u bustovilleu maki

00

Re: pitanje

Sto se tice buyina ispod 50 je smijesno za pricati.Ti maki izgleda ne kuzis da to ne zavisi o tome koliko si ti dobar igrac ili ne?Skoro pa ista stvar je dati tebi da igras nl100 za 15 buy ina i phil iveyu.Obojica cete na kraju izgubiti roll.

00

Re: pitanje

Dace napisao:

danas sam runao 5k ispod ev i ovaj topic mi je malo smijesan, uzivaj u bustovilleu maki

Bas sam gledao i onaj AAvsQJ pot je zabolio i mene.River je bas bio brutalan.

00

64

Re: pitanje

Ja mislim da ako imaš talent ćeš brže naučiti i shvatiti od onog koji nema talent. I to je to. Neće onaj koji ima talent sam od sebe biti najbolji. Trebat će mu puno igranja da nauči.

00

Re: pitanje

croman19 napisao:

Sto se tice buyina ispod 50 je smijesno za pricati.Ti maki izgleda ne kuzis da to ne zavisi o tome koliko si ti dobar igrac ili ne?Skoro pa ista stvar je dati tebi da igras nl100 za 15 buy ina i phil iveyu.Obojica cete na kraju izgubiti roll.


lol lol  lol  lol  lol  lol

nije dovoljno 50 buy-ina za nl100, ispod 150 buy-ina  ne treba ni poceti igrati!

00

66

Re: pitanje

Kao prvo, da se razumijemo, ja ne govorim o čitanju knjiga.
Učenje uključuje knjige, da, ali isto tako i gledanje videa, raspravljanje sa prijateljima, raspravljanje na forumima, razmišljanje o igri, analiziranje svoje i tuđe igre te naravno i samo igranje.

Što se talenta tiče, croman, tu si jako u krivu. "On ima talenta, a ja nemam" je samo isprika za nerad i neuspjeh.
Howard Lederer, Sklanksy i "ostali profesori pokera" niti znaju više nego drugi, niti su oni naučili sve ostale. Oni koji su "bolji" (i kažem to pod navodnicima zato jer se taj termin malo prelagano koristi u diskusijama, jer na kraju, ipak je "najbolji" onaj koji ima najviše novaca) nemaju više talenta od njih.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

67

Re: pitanje

roba59 napisao:

Ja mislim da ako imaš talent ćeš brže naučiti i shvatiti od onog koji nema talent. I to je to. Neće onaj koji ima talent sam od sebe biti najbolji. Trebat će mu puno igranja da nauči.

Ajmo tu riječ izbaciti iz riječnika.
Što je talent, po definiciji? Prirodna sposobnost da nešto radiš dobro. Dakle, sama riječ vuče korijene iz evolucije. Izazivam bilo koga da mi s evolucijskog stajališta objasni talent za poker.

Možemo reći da je netko inteligentniji, da bolje čita ljude, da se bolja prilagođava situacijama, da je strpljiviji, da ima osjećaj za bankroll management wink, da je ne znam što. I ako netko to ima prirodno, to je sad talent. Zamisli čuda, sve te stvari možeš naučiti.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: pitanje

maki svaka rijec u ovom topicu je sigurno napisana s dobrom namjerom i tako to shvati. da bar uspijes u svojoj namjeri, ali i u tom slucaju neces dokazati da si u pravu, vec ces bit iznimka koja potvrduje pravilo. SRETNO.

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

Re: pitanje

gmiko napisao:

Što se talenta tiče, croman, tu si jako u krivu. "On ima talenta, a ja nemam" je samo isprika za nerad i neuspjeh.

da samo znaš u kakvoj si zabludi!

moj prvi rođak se dizao u 2-3 sata po noći i učio ekonomiju ko budala,uporan,marlji,konjina prava,diplomirao ekonomiju u svim rokovima-EKONOMISTA OD NJEGA NIKAD-VEZE ON BLAGE NEMA SA EKONOMIJOM!!!

e tako ti je u pokeru,možeš pogledat tisuće poker seansi napredovati ali i ostati prosjecan!

00

Re: pitanje

gmiko napisao:
roba59 napisao:

Ja mislim da ako imaš talent ćeš brže naučiti i shvatiti od onog koji nema talent. I to je to. Neće onaj koji ima talent sam od sebe biti najbolji. Trebat će mu puno igranja da nauči.

Ajmo tu riječ izbaciti iz riječnika.
Što je talent, po definiciji? Prirodna sposobnost da nešto radiš dobro. Dakle, sama riječ vuče korijene iz evolucije. Izazivam bilo koga da mi s evolucijskog stajališta objasni talent za poker.

Možemo reći da je netko inteligentniji, da bolje čita ljude, da se bolja prilagođava situacijama, da je strpljiviji, da ima osjećaj za bankroll management wink, da je ne znam što. I ako netko to ima prirodno, to je sad talent. Zamisli čuda, sve te stvari možeš naučiti.

imati osjećaj ne možeš naučiti.
čitati ljude ne možeš naučiti,to stavljanje je samo ako je i drugi regular i ziheraš nasuprot,ako ne tvoja knjiga pokera pada u vodu jer on ne igra po knjizi kada tebi treba.
prilagođavati se bolje ne možeš naučiti.

00

Re: pitanje

Kao prvo nikako ne mozes reci da je najbolji onaj koji ima vise novca,odnosno onaj tko je osvojio vise novca.To se u sportu tako ne moze gledati a ja smatram poker sportom.Kazes da se moze nauciti biti inteligentan i nauciti kako citati ljude.TO SE NIKAKO NE MOZE NAUCITI.Najvise novca ima hellmuth pa ga to cini najboljim poker igracom?David Becham zaraduje najvise novca u nogometu pa ga to cini najboljim nogometasem?

00

Re: pitanje

JustFighter napisao:

maki svaka rijec u ovom topicu je sigurno napisana s dobrom namjerom i tako to shvati. da bar uspijes u svojoj namjeri, ali i u tom slucaju neces dokazati da si u pravu, vec ces bit iznimka koja potvrduje pravilo. SRETNO.

HVALA!

00

73

Re: pitanje

talent nema veze puno s time,talent je jedna vrlo mala sitnica koja najmanje bitna, a pogotovo ne geni, a kad te lupi jedan lijepi downswing onda budeš otvorio topic ko parenzo s bad betovim  pa nam bude još zabavnije, onda si budeš mislio da ipak nije 15bi dosta , budeš mislio da je 30 bi dosta i opet ti se bude isto dogodilo jer to neizbježno kod svih, ima jedan dobar simulator na 2+2 koji ti simulira prema statistiki kolko su šanse za kolki downswing i upswing, fora, nebi vjerovao kolka ta parabola može biti bolesna,  to je neizbježno kod svih igrali oni nl5 ili nl5000, zato postoji BR, pa i durr je imao downswing ove godine 5 miljuna u jednom trenutku.

Zadnji popravljao Rodman (08-10-2009 22:34:02)

00

74

Re: pitanje

makisplit napisao:

da samo znaš u kakvoj si zabludi!

moj prvi rođak se dizao u 2-3 sata po noći i učio ekonomiju ko budala,uporan,marlji,konjina prava,diplomirao ekonomiju u svim rokovima-EKONOMISTA OD NJEGA NIKAD-VEZE ON BLAGE NEMA SA EKONOMIJOM!!!

e tako ti je u pokeru,možeš pogledat tisuće poker seansi napredovati ali i ostati prosjecan!

Ekonomija? smile Tko je naučio hodati, može naučiti i ekonomiju.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: pitanje

Moze ovako maki.Ja ti dam 4-1 da ces prije bustati 1500 roll na nl100 nego sto ces to dignuti do 3000.Jel prihvacas?

00