26

Re: Call ili fold? bubble

pa evo ako ti tu shoveas 95o onda ne vidim kak treba bacit JJ

00

27

Re: Call ili fold? bubble

sokol napisao:

Da, trebao bi foldat, osim ako nema read da stealas, u tom slucaju ima opravdan call.
Mislim da si ti gurao way too loose, ja bih gurao otprilike 55+, Axs, A5, KTs, KQ, QTs.
Razlog ovako tight rangea lezi u tome da je bubble, imas medium stack s lijeve strane koji jos moze callat, a blindovi bi se trebali sami konfrontirat ako ne zele bit blinded out.

da istina da je preloose jer da je  imal i lošiji hand bi me call jer nekuze bas bubble, a odluka njegova dal bude call ili ne nema veze s mojim hand, opce nije bitno kaj ja imam kod te odluke

Zadnji popravljao Rodman (18-08-2010 12:13:39)

00

28

Re: Call ili fold? bubble

Brky napisao:

pa evo ako ti tu shoveas 95o onda ne vidim kak treba bacit JJ

nema veze niti slicnosti jedno sdrugim, 95o nije dobar push samo zato jer se radi o malom levelu još prije mjesec dana sam igro vise vece levele pa ponekad zaboravim da to na malim neprolazi i da oni tak nerazmisljaju
razlika je velika ako nešt moraš callat ili gurat na bubble a još veća je razlika ako nešt moraš callat s srednji stackom ili ako nešt moraš gurat s jako velikim stackom na bubble

Zadnji popravljao Rodman (18-08-2010 12:18:37)

00

29

Re: Call ili fold? bubble

Rodman napisao:

razlika je velika ako nešt moraš callat ili gurat na bubble a još veća je razlika ako nešt moraš callat s srednji stackom ili ako nešt moraš gurat s jako velikim stackom na bubble

To je to, povecavamo range za shove a smanjujemo ga za call, ovisno o nasem equityu.

Zasto je call s JJ tijesan?
Jednostavno jer previse riskiramo za malu nagradu, evo i zasto:
u trenutku kad BTN gura all-in mi imamo oko 22% equitya, a on 38% (sto je lako izracunati preko ICM Calculatora)

Ukoliko izgubimo gubimo svih 22%, a ako dobijemo dobijamo oko 8%, to znaci da moramo biti oko 73% favorit u odnosu na njegov hand i to samo da bi bili breakeven (22/(22+8))=73%).

Protiv koliko handova smo toliki favorit? Cak i ako znamo da ce gurati s 40%, npr. u live igri nam pokaze da gura s A2s: call je EV-, jer cemo u 32% slucajeva izgubiti 22%, a u preostalih 68% dobiti 8%.
U prosjeku gubimo 1,6%, a ulazemo 22% [32% x(-22%) + 68% x(8%) = -1,6%].

Otuda i dolazi onih 50% ili 60% njegovog rangea da bi imali profitabilan call.

But they were suited...
00

30

Re: Call ili fold? bubble

Bravo sokol. Super objašnjeno.

00

31

Re: Call ili fold? bubble

da svaka čast, tak sam mislil ,sam kaj ja to neznam tak objasnit dobro

00