Tema: MB limit per transaction

poslao sam im mail u vezi ovog pitanja al još ništa od odgovora pa ću pitat i ovdije.

Hoću povuči 1000€, limit za outgoing transakcije mi je preko 5k tak da pokriva taj iznos.
Odem na cashout i tam mi neda više od 500€ u jednom povlačenju.

Se je to vama dogodilo, sad sam prvi put povlačio više od 500€, tak da prvi put to vidim i sad ću trebat još jednom cashoutat za drugih 500.
Šta da trebam povuć 2000€, pa neću cashoutat 4 puta za redom, a i svaki put plačaš fee, nije neka lova al nema smisla.

Jel zna netko nešto o tome?

hvala.

00

Re: MB limit per transaction

Na karticu je max 500€. Na bankovni račun (devizni) ti je unlimited tj. onaj iznos koji ti piše da je maximalan.

00

Re: MB limit per transaction

dal mi netko može reći kak verificirati PBZ račun banke na moneybookeru, karticu i adresu imam.

zemlja               Croatia           
banka                Privredna banka Zagreb d.d.             
Grad                  Zagreb                           
swift kod           PBZGHR2X       

Bi to bilo dobro, za grad pišem sjedište Zagreb? ili grad u kojem sve obavljam (Vž) mislim na poslovnicu, ako je Vž jel ide onda s ž ili z.
poslije toga me baci na sljedeću stranicu da upišem račun - znači broj računa s kartice s onih 11 znamenki?

Još jedno pitanje, na nekom forumu sam našao post novijeg datuma 5/6mj:

"da, erste bi trebao raditi
tko ima devizni tekuci na pbz, oprez
ako spustate na racun preko 499 € sa mb-a imat cete problema"

kaže lik da je trebalo nešto potpisivat, a on je vratio pare nazad i povuko na erste, jel netko imao sličnih problemna s PBZ-om, znam da je drugdje bilo ali za PBZ mi je ovo prvi glas. 

Prvenstveno molim odgovor na ono prvo a ovo drugo više je prenošenje informacija......

00

Re: MB limit per transaction

evo ukucao am sve kao gore što sam stavio i registrirao account.

Onda sam išo da ga verificiram i bile su dvije opcije:

1. uplatom s mojeg bankovnog računa - piše 3 do 5 dana, oni tamo daju sve podatke pretpostavljam da to trebam u banki uplatit ili?
2. s karticom - instant

ja sam uplodao s karticom pare su sjele ali se ništa nije dogodilo. Ajde netko ko je to radio nek napiše, da se ne mučim više. Hvala

e da mislim da se ne može prko internet bankarstva kad to ide preko kunskog, mislim da ovo treba osobno u banci za devizni, jel je?

Zadnji popravljao cgreen (01-09-2010 19:25:55)

00

Re: MB limit per transaction

cgreen napisao:

poslije toga me baci na sljedeću stranicu da upišem račun - znači broj računa s kartice s onih 11 znamenki?

Ne, trebaš upisat IBAN.

cgreen napisao:

kaže lik da je trebalo nešto potpisivat, a on je vratio pare nazad i povuko na erste, jel netko imao sličnih problemna s PBZ-om, znam da je drugdje bilo ali za PBZ mi je ovo prvi glas.

Ja nemam nikakvih problema u PBZ-u.

00

Re: MB limit per transaction

gledo sam na netu za taj IBAN pa vele da je to broj računa, pa kaj nije na kartici isto broj računa.

Di nađem taj IBAN?

00

7

Re: MB limit per transaction

PBZGHR2X

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: MB limit per transaction

milac to je swift, to znam, to sam upisal, neg ovaj Iban je valda moj račun i još nekaj, vele da ima max 34 znamenke, zvat ću sutra banku, pa da vidim.

Ak ne uspijem javim se opet tu.

Zadnji popravljao cgreen (01-09-2010 23:15:06)

00

Re: MB limit per transaction

cgreen napisao:

milac to je swift, to znam, to sam upisal, neg ovaj Iban je valda moj račun i još nekaj, vele da ima max 34 znamenke, zvat ću sutra banku, pa da vidim.

Ak ne uspijem javim se opet tu.

IBAN je kombinacija oznake i broja banke i broja tvog računa. Možeš ga naći na intrnet bankarstvu ili pitati u banci.

Inače, IBAN je International Bank Account Number. Prvi dio IBAN-a je broj banke, a drugi dio je broj tvog računa u banci. Koristi se u međunarodnom platnom prometu.
Više informacija na linku: http://hr.wikipedia.org/wiki/IBAN

Zadnji popravljao Max_VZ (01-09-2010 23:41:19)

00

10

Re: MB limit per transaction

Ok, evo na izvadku s intrenet bankarstva sam našao ovo
IBAN.                   HR5xxxxxxxxxxxxxx8011
Broj računa        20xxxxxxx16               

Je taj IBAN samo moj i upišem u MB polje pod raču samo njega ili sve zajedno i njega i broj raču kartice ovak:

HR5xxxxxxxxxxxxxx801120xxxxxxx16  ?

00

11

Re: MB limit per transaction

Na MB upisuješ samo ono što ti piše pod IBAN. To bi trebalo biti sve skupa 21 znamenka (slova i brojke skupa).

00

12

Re: MB limit per transaction

e puno hvala, idem upisat i obrisat ono prvo, sva sreća da nisam odma povlačio.

00