Tema: Televizor/monitor

Koja je razlika između monitora i televizora? Naime, namjeravam kupiti novi LCD TV (90 pa naviše cm) za u kuću pa bih volio i da imam mogućnost spojiti ga na laptop. Na šta trebam obratiti pažnju u specifikacijama TV-a?

U vezi toga imam još jednu nedoumicu. Na laptopu od 17'' mogu igrati 6 stolova istovremeno (tile opcija) i da se svi potpuno vide. Kad imam devet stolova već se stolovi preklapaju. Od čega zavisi broj stolova na ovakvom TV/monitoru, veličini ekrana ili rezoluciji?
Da dodam, laptop 17''-->1440*900, tv 37''-->1920*1080 (navedeno u specifikacijama)

00

Re: Televizor/monitor

Razlicite su matrice. Da ne idemo u prevelike detalje, TV-ovi su najbolji izbor za multimediu, dok su monitori za PC (i laptope naravno) superiorniji kad je u pitanju text, surfanje i te stvari.

Broj stolova ovisi iskljucivo o rezoluciji koju imas.

http://www.firsttimepokerplayer.com/onl … /monitors/

Detaljnije objasnjeno

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Televizor/monitor

Ovo što si rekao da je tv bolji za multimediju; da li je slika (signal) koji dolazi iz laptopa osjetno lošiji na tv-u?  Hoću reći, ako i bude malo mutnije nego na zaslonu laptopa, ipak je dovolljno vidljivo i razlučljivo? Ili se varam?
Pitam zato što smo kod frenda gledali snimke sa torenta (formati koje DVD player nije prihvaćao) na tv-u. Njegov laptop ima 15'' a nas je bilo gomila pa je frend spojio laptop na tv i ja nisam opazio nikakvu razliku u kvaliteti slike.

00

Re: Televizor/monitor

Slika će ti biti  ok , razlika se prevenstveno vidi zbog razlike u dijagonali tj. pixseli su veči na večem monitoru/tv-u.

Taj setup će ti biti dobar samo jer problem koliko češ biti udaljen od Tv-a jer u pokeru su jako bitni detalji - pogotovo za HUD.
AKo misliš igrat sa recimo 3 metra udaljenosti nečeš vidjeti baš dobro HUD i recimo pot size i takve sitnice, ako češ opet igrat preblizu vjerojatno će ti se oči jako naprezat.

Uglavnom gledaj kod specifikacija da ima tu FULL HD rezoluciju 1080 p  - 1920*1080 . Al u globalu Televizor nije baš najbolje rješenje za poker ( osim ak igraš samo MTT ) .
Imaš i opciju uzet jeftiniji Tv recimo 32 " i za razliku novaca uzmes neki full hd 23-24 " monitor.

club  heart  diamond  spade
00

Re: Televizor/monitor

Nažalost, ta opcija, jebem li ti brak i papučarstvo, ne dolazi u obzir jer sam obećao ženi i sinu da im kupujem veliki TV. Neipunjavanje obećanja automatski znači dreku, vrisku i plač (a vjerojatno i psovke iza leđa). Gori su od najgoreg zelenaša. Ne staju dok ne iscijede i zadnju lipu.

I sad kad već kupujem, jedino što još mogu napraviti je da pripazim da se TV može spojiti na laptop jer još uvijek ne znam da li svi televizori imaju tu mogućnost. Tj, do sad nisam znao jer po vašim odgovorima vidim da vi to uzimate zdravo za gotovo.

00