Re: Keš igra Vs. turniri

chillin napisao:
Sensei napisao:

kad naučite prebroditi takve frustracije i dostignete buyine od barem $20, polje zarade je pred vama. do tada, većinom je to lutrija za debele živce.


Ma eno na sad.

Bogami  je meni lakse bitat   hu sng od 2$ nego od 20$.

Ni meni nije jasno na šta misliš Sensei.

00

27

Re: Keš igra Vs. turniri

Tilt napisao:

a u turniru isto tako mozes dic 200BI za 8h a u cashu ne mozes

eh da je to tako lagano.. smile

00

Re: Keš igra Vs. turniri

Svaka od ove 2 vrste ima svoje prednosti i nedostatke...

evo npr pojasniti ču za cash game:
- konstantan, ali i nešto sporiji način zarađivanja i 'prebacivanja' na veći NL level
+ bolja mogućnost igre radi večeg broja bba
+ mogućnost odlaska sa stola u bilo koje željeno vrijeme
+ blindovi ne rastu, te nema straha da bi postali shortstack
za turnirske(field 500+) igre:
+ veća varijanca, ali isto tako i veča mogućnost 'brze' zarade
+ vrlo vjerovatno veći broj fisheva(do 50$ BI definitivno) nego na cashu
- često nalaženje u push/fold fazi
- igranje 7-8h, te ispasti malo pred ITM lagano može stvoriti tilt

Evo neznam, ima toga još za svaki reći, ali ovo su one najosnovnije kojima bi ja opisao oba tipa igranja.
Inače igram MTT i HUsng, i upravo ono zbog čega igram turnire je ova prva natuknica... znači ukoliko ste iznadprosječni igrač mislim da se na MTT igri da jako dobro zarađivati, a isto tako s vremenom se 'prebacivati' na veče buy inove i samim time postići još veče uspjehe i zarade...

"Valjda mogu i ja jednom u zivotu svaki dan biti pijan"
00

29

Re: Keš igra Vs. turniri

Ovo je tako krivo...

- konstantan, ali i nešto sporiji način zarađivanja i 'prebacivanja' na veći NL level

+ veća varijanca, ali isto tako i veča mogućnost 'brze' zarade

Neznam zašto bi bio minus konstantano zarađivati, a plus veća varijanca.
Mogučnost "brze zarade" je iluzija velike varijance i ako se gleda duži period, onda se zna kolko ti je ROI na svakom turniru i kolko u prosjeku zarađuješ po jednome. Ponavljam, brza zarada je samo iluzija.
Isto tako nemožeš reći da je na cashu konstantno zarađivanje. Nije da ja svaki dan zaradim po par buyina. Ima tjedana kad nemogu session u plusu biti....

- često nalaženje u push/fold fazi

Neznam zašto bi ovo bio minus. Barem je lakše igrati u toj fazi.

00

Re: Keš igra Vs. turniri

roba59 napisao:

Ovo je tako krivo...


+ veća varijanca, ali isto tako i veča mogućnost 'brze' zarade

Neznam zašto bi bio minus konstantano zarađivati, a plus veća varijanca.


- često nalaženje u push/fold fazi

Neznam zašto bi ovo bio minus. Barem je lakše igrati u toj fazi.

Dobro, krivo sam se izrazio na nekim dijelovima, ali nisam to tako mislio.Za ovo prvo nisam mislio da je minus konstatno zarađivati( i da to svima uspjeva) nego ovaj drugi dio di sam naveo da se sporije i teže napreduje.

A za ovo drugo, po meni to baš i nije lakše, neznam kako tebi može bit na turniru lakše igrati sa 10bba i odlučivati oćeš li shipati any2 nego sa 60-70bb i igrati svoju igru.  roll

"Valjda mogu i ja jednom u zivotu svaki dan biti pijan"
00

31

Re: Keš igra Vs. turniri

lakse je u smislu da se zna sto se gura i kad se gura

I na kraju bude " HARAŠO"
00

32

Re: Keš igra Vs. turniri

Šta je sa RB,odnosno sa grinderima?

00

33

Re: Keš igra Vs. turniri

Usudicu se da postavim jednu jereticku tezu ( barem za ljubitelje turnira ), tj. pitanje - moze li se reci da je ulazak u novac na turniru bitniji faktor srece nego za konstantan rezultat u cash igri? Imam utisak da ne igram lose SNG, ali da ne ulazim u taj top jer ispadam od losijih rucnih parova...znam da tu ima puno toga, ali i dalje mi se cini da ne igram tako lose koliko sam para izgubio na buy-inove ( zbog cega sam se prebacio na cash ).

00

Re: Keš igra Vs. turniri

a ako ne ide ni to prebaci se na omahu

procitao sam ja sve te poker knjige i igrao po knjigama ali jednostavno nije islo,sad igram po feelingu i preporoden sam...
00

35

Re: Keš igra Vs. turniri

zanimljivo pitanje na koje je jako teško dati odgovor. ja kao malo iskusniji SnG 9men turnirski igrač (nakon 10ak tisuća snga) mogu probati definirati uspjeh u takvim SnG.

kao i u svim oblicima pokera, postoji upswing i downswing. u fazi upswinga sa mnogim kartama (recimo preflop slabijima) dobiti ćeš do rivera, to ne predstavlja znanje igranja SnGa. u fazi downswinga često ćeš gubiti sa boljim preflop kartama do rivera. kad sve zajedno zbrojiš ili oduzmeš na gubitku si, barem za plaćeni fee.

gdje je onda dobit? dvije su dobiti koje se postižu samo jednom metodom. jedna je dobit jednaka onoj u cashu, izvlačenju maksimuma iz vrijednosti ruke. druga, puno značajnija, možda i odlučujuća je dobit iz igranja ruke koja nije dobitna, uvjeravanjem protivnika (ulaganjem) da njegova ruka nije dovoljno dobra za showdown, dakle blef. u SnG blef ima veliku težinu i ne izvodi ga se bez barem potencijalne vrijednosti ruke. upravo je optimalna frekvencija blefa 5-10% najćešća vrijednost ROI pokazatelja.

e sad, kojom se to metodom postiže. kad igrač SnGa shvati da broj čipova kojima raspolaže on, protivnici, blindovi ili pot ne prikazuju novčanu vrijednost $ ili € (izuzetak u HeadsUp igri), već vrijednost čipa ovisi o svim prije navedenim parametrima, tada taj igrač postaje dobitnik u oba prije navedena načina. o vrijednosti čipa ću uskoro pisati na svom blogu...

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Keš igra Vs. turniri

Truman napisao:

Usudicu se da postavim jednu jereticku tezu ( barem za ljubitelje turnira ), tj. pitanje - moze li se reci da je ulazak u novac na turniru bitniji faktor srece nego za konstantan rezultat u cash igri? Imam utisak da ne igram lose SNG, ali da ne ulazim u taj top jer ispadam od losijih rucnih parova...znam da tu ima puno toga, ali i dalje mi se cini da ne igram tako lose koliko sam para izgubio na buy-inove ( zbog cega sam se prebacio na cash ).

dugoročno ne...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

37

Re: Keš igra Vs. turniri

Hej, da l se ove osnovne strategije iz Haringtonovih knjiga o turnir igri mogu primenjivati i u cashu? Mislim na probe bet, squeeze i slicno...

00