Tema: Keš igra Vs. turniri

Tema je složena, a ja ću samo da je započnem. Može li se reći da u cash game bolje uspeva konzervativna igra dok na turnirima bolje prolaze igrači koji variraju svoju igru, kao i oni koji spadaju u agresivne?
I uopšte pišite koje su za vas bitne razlike između ova dva oblika igre...

00

2

Re: Keš igra Vs. turniri

totalno razliciti koncepti igre. U turniru si rijetko kada iznad recimo 40ak BB (govorim o kasnoj fazi) , dok si na cashu gotovo stalno oko 100BBa. Znaci totalno drukciji igras sa 13bba , sa 30ak bba i sa 60+bba. Sto vise bba to vise loose mozes openat i light 3betat i neznam ni sam sta sve ne

U turniru moras vodit racuna o tome koliko vremena imas do novog levela, dok se na cashu naravno blindovi ne dizu, tako da je to totalno nebitno.

To je ono osnovno po meni

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

3

Re: Keš igra Vs. turniri

Truman napisao:

Tema je složena, a ja ću samo da je započnem. Može li se reći da u cash game bolje uspeva konzervativna igra dok na turnirima bolje prolaze igrači koji variraju svoju igru, kao i oni koji spadaju u agresivne?
I uopšte pišite koje su za vas bitne razlike između ova dva oblika igre...

Ne može se reći  big_smile
Za winning poker, bio to turnirski ili cash game, jedino što se općenito može reći je da moraš biti prilagodljiv uvjetima. Da li biti konzervativan ili ne, agresivan ili ne, varirat igru ili ne, sve to ovisi o kompoziciji stola i igračima i ne može se generalizirati, a kamoli o tome pričati u smislu razlika između turnirskog i cash pokera.

A razlike između cash i turnirskog pokera su naravno u samoj strukturi igre. Sitnica ima milijun, jedna koja mi pada na pamet da je vrijedna spomena je da u cash igri želiš uzeti svaku prednost u EV koju možeš, dok ćeš u turniru npr. možda preskočiti mizernu prednost u EV da ne ispadneš prije small stacka. Pa cash game poker se većinu vremena igra deep dok si u turnirskom većinu vremena short stack itd.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Keš igra Vs. turniri

Slažem se sa svime.

00

Re: Keš igra Vs. turniri

Kad bi se išlo generalizirat, ja bi reko:

cash = postflop
turnir = preflop

cash = deep
turniri = short

cash = $$$$$$
turniri = $$......$$........$$$$$...$$$$$$$........................................................$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.....i onda bustaš na NL10K

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Keš igra Vs. turniri

-b3k's- napisao:

turniri = $$......$$........$$$$$...$$$$$$$........................................................$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.....i onda bustaš na NL10K

+1

00

Re: Keš igra Vs. turniri

Otvorio sam temu jer sam se opet malo do'vatio Harringtona i on tu na početku prve knjige piše kako agresivni igrači bolje prolaze na turnirima, a da su oni koji su sa casha prešli na turnire ( valjda u njegovo vreme osamdesetih ) imali problema da se prilagode...

00

Re: Keš igra Vs. turniri

gmiko je vec objasnio sve, sve ovisi o prilagodbi situaciji i nemoze se generalizirat da su recimo turnirski igraci agresivniji i slicno
winning igraca ima na svim limitima i igrama, samo se treba opredjelit za jedno i unaprijedit igru do savrsenstva

00

9

Re: Keš igra Vs. turniri

Ne znam što točno on piše ali ako baš moramo generalizirati, agresivni igrači bolje prolaze i na cashu i na turnirima.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

10

Re: Keš igra Vs. turniri

Slazem se s ostalima, ali mislim da u turnirima ipak bolje prolaze vise aggro igraci, jer je puno vise situacija gdje mozes radit pritisak na ostale.. Inace, u turnirima su dosta losiji igraci, bar po mom iskustvu, u cashu i najveci fishevi vec znaju da se ne trebaju stackat s middle parom i ostalo.. Takodjer u turnirima je variance puuuuuno veci...

00

11

Re: Keš igra Vs. turniri

Tilt napisao:

Slazem se s ostalima, ali mislim da u turnirima ipak bolje prolaze vise aggro igraci, jer je puno vise situacija gdje mozes radit pritisak na ostale.. Inace, u turnirima su dosta losiji igraci, bar po mom iskustvu, u cashu i najveci fishevi vec znaju da se ne trebaju stackat s middle parom i ostalo.. Takodjer u turnirima je variance puuuuuno veci...

To opet sve ovisi o buyinu, strukturi i puno toga. WSOP deep turniri s hrpom fisheva su sigurno manji variance nego high stakes PLO cash HU. S druge strane 6max NL50 cash sigurno ima manji variance od Sunday Milliona itd. Uspoređujemo kruške i jabuke. Što se fisheva tiče, ne znaju ni neki regulari na cashu foldat middle pair, kamoli fishevi. Sve je to relativno i najbolje da o ničem ne generaliziramo.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

12

Re: Keš igra Vs. turniri

gmiko napisao:

Što se fisheva tiče, ne znaju ni neki regulari na cashu foldat middle pair, kamoli fishevi. Sve je to relativno i najbolje da o ničem ne generaliziramo.

+1

I na turniru će ti taj isti fish (koji u cashu folda MP na 3 streeta betove) foldati taj MP kad ste 100bb-a deep.

00

Re: Keš igra Vs. turniri

mene više zanima odnos SNG - turnir, uz uvjet iste satnice... na period od recimo 1 godine.

00

14

Re: Keš igra Vs. turniri

naravno, ali hrpa fisheva ne znaju osnove mtt, ne znaju za steal resteal, ne znaju kad im je profitabilno shovat nesta.. Hocu rec da sam primjetio da u turnirima ima puno vise stvari na koje fishevi ne obracaju paznju.. I vecina njih je rjetko deep u turniru i rade ogromne greske..
@gmiko mislio sam na obicne online turnire s velikim fieldom i slabijom strukturom, kad sam govorio o varianci..

00

15

Re: Keš igra Vs. turniri

Tilt napisao:

naravno, ali hrpa fisheva ne znaju osnove mtt, ne znaju za steal resteal, ne znaju kad im je profitabilno shovat nesta.. Hocu rec da sam primjetio da u turnirima ima puno vise stvari na koje fishevi ne obracaju paznju.. I vecina njih je rjetko deep u turniru i rade ogromne greske..
@gmiko mislio sam na obicne online turnire s velikim fieldom i slabijom strukturom, kad sam govorio o varianci..

Mislim da ćemo se složiti da i fishevi na cashu ne znaju za steal i resteal te kako izvuć value i općenito odigrati hand profitabilno. Fishevi su fishevi, igrali oni turnir ili cash.
Ovo o varijanci se slažem, online turniri s velikim fieldom i slabijom strukturom imaju ooogroman variance.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

16

Re: Keš igra Vs. turniri

Ma da, u pravu si, al eto kad igram mtt pogotovo kad ostanem deep imam osjecaj da ti fishevi rade puno vise pizdarija nego na cashu.. Mozda mi se samo tako ucini jer se vise koncentriram na taj stol pa pratim svaki potez...

00

17

Re: Keš igra Vs. turniri

wannabePRO napisao:

mene više zanima odnos SNG - turnir, uz uvjet iste satnice... na period od recimo 1 godine.

Ne znam reći 100% jer ne igram ni jedno ni drugo ali logički bih rekao da SNG imaju manji variance a turniri veći ROI, čisto zbog veličine fielda. Razliku gledano po uloženom dolaru/dolaru po satu ne znam i nemoguće je izračunati bez da znaš svoj winrate na određenim stakesima u obje igre i naravno koliko SNG-a, odnosno turnira možeš igrati istovremeno, te ovisi naravno o njihovom trajanju itd. itd.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

18

Re: Keš igra Vs. turniri

Tilt napisao:

Ma da, u pravu si, al eto kad igram mtt pogotovo kad ostanem deep imam osjecaj da ti fishevi rade puno vise pizdarija nego na cashu.. Mozda mi se samo tako ucini jer se vise koncentriram na taj stol pa pratim svaki potez...

Uzmi u obzir i da pizdarija koju naprave s 10bb košta manje nego pizdarija s 100bb.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

19

Re: Keš igra Vs. turniri

a i o tome bi mogli raspravljat  smile  Ovisi u kojem turniru, u kojoj fazi..

00

20

Re: Keš igra Vs. turniri

Tilt napisao:

a i o tome bi mogli raspravljat  smile  Ovisi u kojem turniru, u kojoj fazi..

Istina.
Uglavnom, zaključak teme je - sve je relativno, o svemu se može raspravljati i ovisi o milijun stvari big_smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

21

Re: Keš igra Vs. turniri

and we can agree to disagree i tako te fore

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

22

Re: Keš igra Vs. turniri

-b3k's- napisao:

Kad bi se išlo generalizirat, ja bi reko:

cash = postflop
turnir = preflop

cash = deep
turniri = short

cash = $$$$$$
turniri = $$......$$........$$$$$...$$$$$$$........................................................$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.....i onda bustaš na NL10K

kad bi ukratko definirao razliku između casha i turnirske igre onda bih je opisao upravo ovako kako je kolega napisao.
pored toga dodao bih da kad kažem POKER onda mislim na cash igru jer je ona kompletna od preflopa do showdowna i traži znanje u svim fazama igre, a to je razlog što su stackovi deep i omogućuju igru od preflopa do showdowna. dakle, POKER = CASH.

s druge strane ja sam isključivo turnirski igrač (cash sam doživotno prekrižio) i to sng specijalist. razlika u odnosu na cash je ta što čip nema fiksnu vrijednost $ i zbog toga je potpuno druga filozofija igre. nadalje, igra je osim prva tri blind levela shortstacked (ako mi nismo shortstacked onda su barem naši protivnici shortstacked) i vrlo brzo dolazi do izražaja osjećaj za vrijednost chipa te push/fold - call/fold sposobnosti. ako naiđete na vizionara koji pojma nema možete se isfrustrirati, ali kad naučite prebroditi takve frustracije i dostignete buyine od barem $20, polje zarade je pred vama. do tada, većinom je to lutrija za debele živce.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Keš igra Vs. turniri

Sensei napisao:

kad naučite prebroditi takve frustracije i dostignete buyine od barem $20, polje zarade je pred vama. do tada, većinom je to lutrija za debele živce.


Ma eno na sad.

Bogami  je meni lakse bitat   hu sng od 2$ nego od 20$.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

24

Re: Keš igra Vs. turniri

još jedna važna razlika je u tome da vrlo lako 5,6,7 sati možete igrati turnir i na kraju recimo samo svoj buy in par puta uvećat, s tim da nećete uvijek stiću u top par posto. a u cash game-u isto tolko možete zaraditi 5 puta brže. samo možete i izgubiti puno više na cash igrama tak da..

00

25

Re: Keš igra Vs. turniri

a u turniru isto tako mozes dic 200BI za 8h a u cashu ne mozes

00