Tema: U čemu griješim?

Evo analize moje igre u prvih 22k henda. Očekivao sam bolji rezulta. Stalno imam velike varijacije u "zaradi". U čemu griješim? Radi se o FR NL2 na full tiltu. Prvih 10ak k hendova sam igrao po 4 stola, a nakon toga po 8.

http://img69.imageshack.us/img69/2375/grafh.gif

http://img600.imageshack.us/img600/5503/analiza.gif

Zadnji popravljao krkinho (12-01-2011 19:05:37)

00

Re: U čemu griješim?

sve skupa ti je pretight. Digni si VPIP do negdje 19-22 i PFR do negdje 16-18. Manje zovi iz SBa. To probaj za pocetak pa nakon nekih 8-10k handova ces vidjeti ako ima promjene. Mogao si staviti i kakav ti je agg po streetovima

P.S. kako si uopce uspio imati 3bet iz EPa, sta limpas pa re-rejzas to ponekad?

Zadnji popravljao JabbaJinx (12-01-2011 19:10:08)

00

3

Re: U čemu griješim?

Ukratko, igraš pre pre tight, previše callaš i limpaš preflop umjesto da rejzaš, premalo 3betaš, igraš prepasivno, ne stealaš, previše ideš do showdowna s lošim handovima i nije mi nikako jasno kako si uspio duplo više handova odigrat u EP nego na buttonu?!

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: U čemu griješim?

On igra full ring. Niste čitali post...

00

5

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:

nije mi nikako jasno kako si uspio duplo više handova odigrat u EP nego na buttonu?!

EP u FR = UTG, UTG+1, UTG+2.. Za nekoga tko ne razumije važnost pozicije, ništa neobično..

00

Re: U čemu griješim?

"nadodajes"  sa SB "nadodajes" stas.. kad si vec dao !
pretight, buton i cu trebaju biti puno, puuuno veci pfr i vp

00

Re: U čemu griješim?

što znači VP, pr, i AFq, zanima me jer meni na pt3 samo to piše ispod igrača, kako iz toga shvatit ko je dobar, a tko je loš igrač, i da li bi trebao negdje još uključit, jer sam primjetio kod vas mnogo statističkih podatak ispod igrača? igram nl2, čisto da znate, i stvara mi problem to šta ne shvaćam te brojke... big_smile

00

Re: U čemu griješim?

pretpostavljam da je NL2 lagan i pun riba kao na starsu, tesko je kroz statse rec nesto pametno, mozda previse guras u pot protiv calling stationa, vise se baziraj na dobivanje value i mozes biti puno vise loose sa kasnijih pozicija na ranim pozicijama je ok ostat tight.

00

Re: U čemu griješim?

Ma ljudi kakav veci PFR i VPIP na FR NL2. To se moze beatat i sa statsima 7/6. Pa vinivici na 100NL beata sa statsima 11/9.
VPIP ti je dobar,povecaj PFR,nemoj callat svasta IP,nauci rangeve za otvaranje pa ce ti s BTN-a bit najveci VPIP a s UTG najmanji. Pozz

00

Re: U čemu griješim?

RufMichAn666 napisao:

Ma ljudi kakav veci PFR i VPIP na FR NL2. To se moze beatat i sa statsima 7/6. Pa vinivici na 100NL beata sa statsima 11/9.

prosle godine je ipak malo otvorio igru i opet crusha big_smile
http://vinivici9586.wordpress.com/2010/ … y-results/

00

11

Re: U čemu griješim?

dabac napisao:

EP u FR = UTG, UTG+1, UTG+2.. Za nekoga tko ne razumije važnost pozicije, ništa neobično..

obv.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

12

Re: U čemu griješim?

roba59 napisao:

On igra full ring. Niste čitali post...

Ja jesam.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

13

Re: U čemu griješim?

RufMichAn666 napisao:

Ma ljudi kakav veci PFR i VPIP na FR NL2. To se moze beatat i sa statsima 7/6. Pa vinivici na 100NL beata sa statsima 11/9.
VPIP ti je dobar,povecaj PFR,nemoj callat svasta IP,nauci rangeve za otvaranje pa ce ti s BTN-a bit najveci VPIP a s UTG najmanji. Pozz

S obzirom da protiv fisheva zelimo igrati bilo koju igrivu ruku u praktički bilo kojoj poziciji, očito će posljedica bit velik VPIP/PFR.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:
RufMichAn666 napisao:

Ma ljudi kakav veci PFR i VPIP na FR NL2. To se moze beatat i sa statsima 7/6. Pa vinivici na 100NL beata sa statsima 11/9.
VPIP ti je dobar,povecaj PFR,nemoj callat svasta IP,nauci rangeve za otvaranje pa ce ti s BTN-a bit najveci VPIP a s UTG najmanji. Pozz

S obzirom da protiv fisheva zelimo igrati bilo koju igrivu ruku u praktički bilo kojoj poziciji, očito će posljedica bit velik VPIP/PFR.

Pa dobro,al on tek pocinje igrat,nema se sta nadjebavat postflop i imat neke extra readove/playeve za exploitat fisheve. Samo ABC.

00

15

Re: U čemu griješim?

Ne postoji ABC i onaj ko pokušava igrat "ABC" i ne isprobava ništa novo neće nikad napredovat i izgubit će se u prosjeku. Kako će ikad naučit igrat 65s OOP protiv fisha ili 3betat A9o for value IP protiv fisha ak to nikad ne isproba? A bolje isprobavat na NL2 nego na NL50.

Zadnji popravljao gmiko (12-01-2011 22:28:51)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: U čemu griješim?

Pa ne vjerujem da ti to kazes. Zasto bi njemu ikad palo na pamet radit takve pizdarije ako na NL2 mozes cekat AK,77+ i samo od toga beatat level uz stealove s BTN-a i CO s ANY9+. Ako tek pocinje ne treba izvodit nista ni izmisljat nesto da bude iznad prosjeka,uostalom 4bb/100 nije iznad prosjeka,to je sve samo standard ABC. Iznad prosjeka je ubijat igru u pojam ko boywonder i suprotstavljat se svim drugim standardnim misljenjima,a to rijetki koji mogu uspjeti,zato samo ABC dok ne napravi BR,a kasnije kad nauci sve,tek onda moze izvodit i odstupat.

00

17

Re: U čemu griješim?

Brze ce napravit BR ak radi "pizdarije" i ima winrate 20bb/100 nego "ABC" i winrate 4bb/100.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

18

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:

Ne postoji ABC i onaj ko pokušava igrat "ABC" i ne isprobava ništa novo neće nikad napredovat i izgubit će se u prosjeku. Kako će ikad naučit igrat 65s OOP protiv fisha ili 3betat A9o for value IP protiv fisha ak to nikad ne isproba? A bolje isprobavat na NL2 nego na NL50.

Ako ovo radi nece nikad napredovat jel nece beatat ni taj lvl. Ocito je da nema smisla takve playeve radit jel iz njih nece nista moci naucit.Je da je poker poker ali igraci na nl 2 i nl 50 ne reagiraju isto a bas zbog toga ne moze naucit kako igrat u tim spotovima profitabilno na vecim levelima.
Osim toga ABC je temelj i mislim da ga svatko treba naucit pa tek onda dodavat svasta.

00

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:

Brze ce napravit BR ak radi "pizdarije" i ima winrate 20bb/100 nego "ABC" i winrate 4bb/100.

U tom slucaju nece nikad ni napravit BR. Samo mi reci onda zasto ti ne izvodis nista nego igras standardno da standardnije ne moze...Zasto onda ne tezis 20bb/100 nego ti je dovoljan minimum tek tolko za beatat level?  hmm

00

20

Re: U čemu griješim?

Dodatak:
Protiv fisha koji otvara 40% handova i nikad ne folda na 3bet, 3betat A9o for value JE super standard. Moja poanta je, zeli li naučit igrat poker, treba naučit razmišljat, a ne igrat po nekakvoj ABC šabloni. Zašto bi morao čekat veće limite da počne razmišljati što radi?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

21

Re: U čemu griješim?

RufMichAn666 napisao:

U tom slucaju nece nikad ni napravit BR. Samo mi reci onda zasto ti ne izvodis nista nego igras standardno da standardnije ne moze...Zasto onda ne tezis 20bb/100 nego ti je dovoljan minimum tek tolko za beatat level?  hmm

Ne slazem se uopće s vama i ne znam otkud ti ideja da ja igram "standardno". A 20 bb/100 sam obv. govorio za NL2 i random je brojka.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:

Dodatak:
Moja poanta je, zeli li naučit igrat poker, treba naučit razmišljat, a ne igrat po nekakvoj ABC šabloni. Zašto bi morao čekat veće limite da počne razmišljati što radi?

S tim se potpuno slazem,ali tipkamo o pocetniku pa sam zbog toga prilagodio postove njemu i mislim da prvo treba naucit sto znaci "za value",a to sve spada pod osnovne pojmove odnosno najjednostavniju ABC igru.

Za ovo ostalo,reko sam da igras standardno jer na toliko stolova koliko ti igras nitko ne moze igrat divljacki jer je tesko sve pratiti za takav divljacki style

Zadnji popravljao RufMichAn666 (12-01-2011 22:54:39)

00

23

Re: U čemu griješim?

Tako onda odmah reci u prvom postu. Jedno je razmisljat o igiri a drugo je probavat gluposti samo zato sto nisu ABC. A da sam ja on upravo bi tako shvatio tvoj post. A koliko ce takvih fisheva bit na nl 50 protiv kojih ces tako igrat? Kad shvatis ABC i rangeve nije tesko to dodat nakon duzeg iskustva u igri.
Govorim to zato kaj sam i sam to prosao i mislim da znam koji je najbolji savjet. Izgubit ce se totalno ako sad pokusava takve stvari radit. Prvo osnove onda sve ostalo

00

24

Re: U čemu griješim?

Svadjate se bezveze...

@gmiko
Bolje da početnik ide korak po korak. Ne može odmah znati što je dobro, a što ne. Pogotovo ako nije očito ko zgurati AA preflop.
Pa nisi ni ti u početku svoje karijere 3betao A9o za value.
I u pokeru je teško naučiti ako isprobavaš nešto... Jednom će ga natkupiti, drugi put će protivnik imati hand i mislit će da play nije profitabilan...

00

25

Re: U čemu griješim?

xViP napisao:

Prvo osnove onda sve ostalo

+1
Treba prvo savladati osnove, ali ne zato da si digne roll, već zato da se ne izgubi i da savlada igru korak po korak.

00