Tema: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Ovako... zanima me dali je dozvoljeno igranje pokera u caffe barovima i sličnim objektima? često se nađemo u jednom bircu i u jednoj prostoriji koja je u sklopu objekta na stolu za biljar igramo texas holdem u novce... nekada je turnir a nekada cash game, novci su naravno pospremljeni a mi igramo sa chipovima. Pa bi me zanimalo dal je to legalno i dal gazda tog birca može dobiti kakvu kaznu zbog nas?

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

brijem da  moze,sjecam se  da  su nama   govorili da nesmijemo kartat

Zadnji popravljao puki86 (24-01-2011 18:07:02)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

nije legalno ali je gotovo nemoguce da neko najebe zbog toga

samo kazes da kartate u zabavu i tu staje prica

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

puki86 napisao:

brijem da  moze,sjecam se  da  su nama   govorili da nesmijemo kartat

jer ukoliko dodje do sranja, i neko iz vase ekipe kaze da ste kartali u npr. 10kn/pivu/auto najebat ce vlasnik

ako sutite nikom nista

Zadnji popravljao kerpoker (24-01-2011 18:12:22)

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Mislim da je sve ok dok nema love okolo.

00

6

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

donesite laptope i igrajte home game.
problem rijesen.

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

salemetal napisao:

sve ok dok nema love okolo.

+1

pa zar nije da većina poker klubova upravo i funkcionira kao Caffe Bar?

Zadnji popravljao -b3k's- (24-01-2011 18:51:18)

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Nisam bas 100% siguran, al mislim da je kartanje opcenito zabranjeno u kaficima.

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Ja mislim da nije zabranjeno već neki vlasnici ne dozvoljavaju zbog imidža kafića, al isto nisam siguran.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

10

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

a uno?

00

11

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

-b3k's- napisao:

pa zar nije da većina poker klubova upravo i funkcionira kao Caffe Bar?

Kao udruga funkcioniraju...

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Znam da smo mi ko klinci sa neki 15-16 igrali belu u jednom bircu i srali su nam! lol smile

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

13

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

lol, ocekivano.

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Sa sigurnoscu mogu rec da su po zakonu igre na srecu,kartanje i sl. zabranjene na javnim mjestima...znaci da se u principu cak ni na plazi ne smije kartat iako je to puno rupa

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

15

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

onda je i bavljenje sportom na javnim mjestima zabranjeno jer hr repka u svakom sportu izgubi zbog nedostatka srece. igre na srecu...

big_smile

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

a ocito je da ima puno rupa u zakonu big_smile big_smile a i mi vecinom nemamo srece van nase drzave ( gdje su drugi zakoni ) kao Svedska,Austrija sad ...

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

17

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

4ladX napisao:

onda je i bavljenje sportom na javnim mjestima zabranjeno jer hr repka u svakom sportu izgubi zbog nedostatka srece. igre na srecu...

big_smile

x

jbt, doživio sam da na ladxov post moram staviti x, nevjerojatno big_smile

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

hmmmmm... 100 ljudi 100 mišljenja... ja sam čuo da se navodno može igrat poker, ali na stolu ne smije biti novac i chipovi ne smiju biti numerirani... ali kako kažem, to sam čuo i ne znam dal je to istina.

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Mislim da je kero u pravu, al u praksi se sve svodi na vlasnika i njegovu dobru volju..Rijetko koji vlasnici kafica dopustaju da se karta,cisto zbog imidza birca i straha od kazne..Al npr. u kvartu imam 2 birca gdje vlasnici daju da se karta..Ionako imaju vise-manje stalnu klijentelu i nitko se previse ne obazire na partiju bele u separeu u cosku..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Kero vidim da si spomenuo biljarski klub? u tom birci ima biljar ali nije regan kao biljarski klub... također postoje i pikado,poker aparati a i kladomat...?

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

U skoro svim lokalima, automati nisu u vlasnistvu birca, nego nekog ko ih daje u "najam".
Uobicajeno pravilo je ako ti neko da poker aparat da ga stavis u birc, djelite profit pola/pola i to je to.
Da bi se ugostitelji osigurali, posto je to naravno ilegalno kockanje, potpisuju se ugovori o zakupu prostora s onim ko ti daje aparate.
Tako je vlasnik ogradjen od eventualne inspekcije za koju se ionako zna kad dolazi.
Ako se inspekcija kojim slucajem ipak pojavi, vlasnik objekta za aparate ne odgovara nista, nego odgovara vlasnik aparata jer si mu ti dao prostor u najam i ti nemas nist s njegovim automatom.

Tako to u praksi funkcionira.
Kazne su dosta velike, al onaj ko je tebi dao automat da ga stavis u lokal, ima jos takvih 100-200 automata sirom po gradu i okolici na kojima ubire gadnu lovu, tako da moze izdrzati kaznu od par desetaka tisuca kuna, jer ionako ubere 3 puta vise $$$ na ostalim aparatima svaki mjesec.

Zadnji popravljao rounder1984 (24-01-2011 21:57:52)

00

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

Dal se smije kartati u javnom prijevozu? smile

00

23

Re: Iganje pokera u ugostiteljskim objektima???

aha

00