Tema: Climbing Mt. Micro my way! :D

Povukao sve novce sa Tilta i ostavio $100.

Nisam igrao cash game od januara 2010. godine, dakle tačno godinu dana.. Samo 9max sng..

Projekat:

- NL5 6max na Tiltu
- za početak 4 stola, dok se ne pokontam malo sa cash gameom
- edukacija za 6max nl (dajte neke preporuke..)
- update svakog 1. u mesecu, ili ako ispunim neki od ciljeva
- postanje grafova i handova

Ciljevi za februar:

- bar 30.000 ruku
- br na $250, za prelazak na NL10

wish me luck!  smile

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

hehe, vidim da oboje idemo u istom smjeru (samo ja igram NL10 i ovih dana selim na NL25 - uskoro ću se izjasniti i na forumu smile )...

meni je preporučeno da čitam:
Andrew (balugawhale) Seidman - Easy Game Volume I
Andrew (balugawhale) Seidman - Easy Game Volume II
Moving Through uNL 2010 (Verneer)
Tri Nguyen and Aaron Davis - The Poker Blueprint
Ryan Fee - 6-max guide
Tri (SlowHabit) Nguyen - Exploiting regulars
Tri Nguyen, Cole South - Let there be Range

što se gledanja tiče "sve čega se domogneš" uključujući posebno:
verneerov climbing mt. micro
the thin red line / red grind
balugawhale - playing OOP + playing in 3bet pots
exploitation vs. exploitability
boywonder oba videa
drgiggy (sve u 2010.)

sretno!

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

Puno hvala na preporukama za literaturu!  wink

Sretno nam obojici, da vidimo jel mogu 2 sng igrača da naprave nešto na cashu!  big_smile

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

Destinantion SSNL: verneer i adamwil. mislim da ima na bpt. uglavnom adamwil crusha nl5 al ima problema na nl10, prva dva video nl5, ostalo hand history i n10.

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

dal se vi zajebavate ili cete stvarno citat

Tri (SlowHabit) Nguyen - Exploiting regulars
Tri Nguyen, Cole South - Let there be Range

za jebeni micro stakese : )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

plus dr.giggy za micro smile)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

pa taman za par meseci.. kad budem igrao nl100 wink

Zadnji popravljao rademar (01-02-2011 15:24:41)

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

ok, ali do tad gledaj so cal questa i citaj blueprint po 30 puta. nemoj ovo dirat uopce

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

Treba učiti iz svega čega se možeš dočapati ali imati na umu što se može u kojoj situaciji iskoristiti...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

9

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

fees guide + easy game vol1 do nl50
the poker blueprint + easy game vol2 za nl50 i nl100
bluefire vidz

foldaj sve ostalo.

Zadnji popravljao 4ladX (01-02-2011 16:24:31)

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

iAcesHigh napisao:

Treba učiti iz svega čega se možeš dočapati ali imati na umu što se može u kojoj situaciji iskoristiti...

Kako može let there be range, i slične knjige išta pomoći jednom micro igraču. Uostalom necu se raspravljati nek sluša koga želi, esco je sve rekao

Zadnji popravljao ShaneMacGowan (01-02-2011 18:38:18)

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

kero1987 napisao:

Ja imam najbolju ideju, umjesto da citas ista radi 100k ruku mjesece i postaju tu handove

bez da išta gleda i čita i radi ovaj volume + forum daleko će sporije napredovati... najveća greška je zanemarivanje "teorije" - naravno da je igra najvažnija, no reći nekome da umjesto da išta čita samo igra - to možeš prodati u Cezaru...

@ShaneMacGowan - pretpostavio sam da je kolega inteligentno biće (pretpostavka za sve koji se bave pokerom dok ne dokažu suprotno - a puno ih dokaže wink ), a kao takav individualac vjerujem da će znati filtrirati primljene podatke... u svakom slučaju u tom slučaju škoditi mu ne može...

Zadnji popravljao iAcesHigh (01-02-2011 20:48:34)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

kero1987 napisao:

daleko ce sporije gotovo nikako napredovat ukoliko bude citao teoriju i igrao 15k handova mjesecno, a daleko vise ako bude jednostavno igrao i igrao bez da se zamara i trazio nacin da wina igru, svatko moze bitat sam nl10 i 25,50 i ne treba mu verneer niti ce mu otkriti sad ne znam sta da bita limit,najvaznija stvar je da budes uporan,grindas,razmisljas i da si emocionalno stabilna persona, ukoliko si sklon tiltu nece ti pomoc tommy angelo mozes ga gledat do sutra, tak je isto s ovim ak citas al nemas volje jednostavno igrat i sam razmisljat nikakav verneer ti nece pomoci i neces nikad nista bitat.

ti živiš u 15. stoljeću i radije ćeš grindat mjesec dana da bi shvatio da moraš cbetat A high flop (karikiram)? mislim, naravno da moraš napraviti volume da bi napredovao, ali reći da ti verneer neće ubrzati proces napretka je u najmanju ruku glupost, a upravo to ti poručuješ kad mu kažeš da nek ne čita i neka umjesto toga samo igra i posta handove. Naravno da treba igrati i igrati i igrati, ali stvari poput pravilnog cbetanja i slično najbolje usvojiš gledajući i čitajući - naravno da i za to treba volje, ali sve je to dio pokera. Kako treba imati vrijeme za igru treba imati i vrijeme za review + učenje, a u raspored svega toga nećemo ulaziti...

Zadnji popravljao iAcesHigh (01-02-2011 21:38:01)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

Ja mislim da bi 80% vremena trebo posvetit igri. Ako razmišljaš dok igraš i ako ne igraš previše stolova, trebo bi napredovat. Naravno da je super stvar pročitat neku knjigu,pogledat video, analizirat history i slicno, ali to bi trebalo bit u ovih drugih 20%. Ne možeš znat u kojim segmentima igre si loš i na čemu trebaš poradit ako ne igraš i ako nemaš dovoljno velik sample da možeš sam ili uz pomoć nekog nać leakove.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

iAcesHigh napisao:

ali stvari poput pravilno cbetanja i slično najbolje usvojiš gledajući i čitajući

Teorija i praksa su jako povezani i jedno bez drugog ne ide. Onaj tko abusea jedno ili drugo ne radi optimalno. Treba nać zlatnu sredinu i primjenit nešto što je najbolje za optimalan napredak.

Postoje igrači koji imaju puno iskustva, a malo teorije... Postoje i oni koji su vrsni teoretičari, a nemaju iskustva... Što misliš koji više zarađuju u pokeru?

Zadnji popravljao -b3k's- (01-02-2011 21:42:51)

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

-b3k's- napisao:

Postoje igrači koji imaju puno iskustva, a malo teorije... Postoje i oni koji su vrsni teoretičari, a nemaju iskustva... Što misliš koji više zarađuju u pokeru?

niti jedni

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

Da, u krivu si...

Ima ljudi koji nemaju pojma o teoriji, koji ne znaju niš teorije, pa opet zarađuju - ne kažem da mlate pare nego da su u plusu a igraju dugo...

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

Ala mi spamate temu!  mad

Vaše međusobne prepirke ostavite za neke druge topice.. Ja igram poker ozbiljno više od godinu dana i postigao sam solidne rezultate kao sng 9max regular. Sada pravim tranziciju na cash game, i želim da vidim kako ću se snaći u tim vodama.

Ne treba mi niko da mi govori KAKO se uči, KAKAV mindset mi treba da bih uspeo u ovome, koliko vremena da posvetim teoriji, a koliko da igram.. Kroz to sve sam prošao i o tome bi možda mogao i ja nekom da solim pamet. 

Jednostavno sam pitao za preporuku literature koja se tiče 6max cash game-a, pošto je prošlo dosta vremena od kad sam posledlji put igrao cash.. Siguran sam da se dosta stvari promenilo, da postoje kvalitetniji i više "up to date" videi i članci. Pobogu, pre 2 godine kada sam počinjao sa pokerom, standarni tag statsi su bili recimo 16/14, danas su to najgori nitovi.. niko ispod 22/18 recimo, ne igra 6max.. 

Eto.. vaše prepirke izbacite odavde.. We cool?  wink

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

iAcesHigh napisao:

Treba učiti iz svega čega se možeš dočapati ali imati na umu što se može u kojoj situaciji iskoristiti...

+1

00

19

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

iAcesHigh napisao:

hehe, vidim da oboje idemo u istom smjeru (samo ja igram NL10 i ovih dana selim na NL25 - uskoro ću se izjasniti i na forumu smile )...

meni je preporučeno da čitam:

ako sam dobro shvatio mičeš se sa sng? Što je reći? smile

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

Prvi razlog je čisto tehničke prirode: Puca net!  smile  u starom stanu gde sam ziveo do pre mesec dana imao sam ADSL internet koji je radio besprekorno, sada sam prinudjen da koristim wireless koji zna jako često da pukne, i da se ne vrati po sat-dva.. a znaš kako je divan osećaj kad ti $50 u sekundi odleti u vazduh..  smile
Drugi razlog je to što sam morao da cashoutam.. studentski zivot je beda jedna..  big_smile
Treći razlog je to što praktično krećem od nule (što se tiče bankrolla) i mislim da je ovo super način da se oprobam u drugoj vrsti igre i da vidim kako se tu snalazim. A naravno, na cashu se da i više zaraditi  wink

Pa i Roba je krenuo sa SNG, a vidi ga sada  big_smile  big_smile  big_smile

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

rademar napisao:

Ala mi spamate temu!  mad

Vaše međusobne prepirke ostavite za neke druge topice.. Ja igram poker ozbiljno više od godinu dana i postigao sam solidne rezultate kao sng 9max regular. Sada pravim tranziciju na cash game, i želim da vidim kako ću se snaći u tim vodama.

Ne treba mi niko da mi govori KAKO se uči, KAKAV mindset mi treba da bih uspeo u ovome, koliko vremena da posvetim teoriji, a koliko da igram.. Kroz to sve sam prošao i o tome bi možda mogao i ja nekom da solim pamet. 

Jednostavno sam pitao za preporuku literature koja se tiče 6max cash game-a, pošto je prošlo dosta vremena od kad sam posledlji put igrao cash.. Siguran sam da se dosta stvari promenilo, da postoje kvalitetniji i više "up to date" videi i članci. Pobogu, pre 2 godine kada sam počinjao sa pokerom, standarni tag statsi su bili recimo 16/14, danas su to najgori nitovi.. niko ispod 22/18 recimo, ne igra 6max.. 

Eto.. vaše prepirke izbacite odavde.. We cool?  wink

za svoje dobro poslušaj esca, plus dodaj filmice od bluefire membera socalquest. sve te knjige imas po netu, ako nemos nac ja ti ih stavim na rapidshare
ne slušaj ovog acehigh o ltbr i ostalim mid-high stakes knjigama.

sretno na stolovima

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

Ako ima vremena i volje nema nista lose da procita recimo ltbr, ne vidim kako bi mu moglo naskodit. puno koncepata se nece bas moci primjeniti na microse ali tesko da ce mu skodit.
sretno!

00

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

ako ima vremena bolje da pogleda 10 puta wiltontilt mathematics of poker i procita po 20 put blueprint, i kad pređe na nl 200 nek cita naprednije knjige

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

24

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

ShaneMacGowan napisao:

ako ima vremena bolje da pogleda 10 puta wiltontilt mathematics of poker i procita po 20 put blueprint, i kad pređe na nl 200 nek cita naprednije knjige

+100

00

25

Re: Climbing Mt. Micro my way! :D

meni je ltbr samo naskodio dok sam igro nl25

00