Tema: PS store - naša carina

Pozdrav!Nedavno naručih I-pod touch s pokerstars store-a, te naravno zapeo na carini smile. Danas mi poslali pismo s carine da moram dostavit račun ili "ukoliko se radi o internetskoj prodaji ispis web stranice s nedvojbenim identitetom robe, plaćene cijene i poštarine".
Ima li tko kakovog iskustva s ovim?Kako da prodjem jeftinije?Da im isprintam najjeftinijeg ponudjaca I-poda (kineskog mozda smile s ebaya ili da kontaktiram PS?
Hvala

00

Re: PS store - naša carina

ja sam isto narucio ipod touch preko ps-a. mene je zvao lik iz DHL-a (oni su ti dostavljaci) i piato me kolko to kosta, ja sam reko da je to poklon i dogovorili smo se da ce stavin neku cifru u koju ovi na carini nece sumnjat, stavio je da kosta 100 funti i na to sam platio oko 300kn sveskupa

00

Re: PS store - naša carina

Yep, samo kod mene je problem što je I-pod već na carini a ne znam koja vrijednost piše na paketu (jer me niko nije zvao), tak da ne znam kaj da napravim

00

Re: PS store - naša carina

sad si najebo. Nađi di je najeftiniji i to im daj. Al ce te sigurno oderat za 600-700kn

00

Re: PS store - naša carina

ZdravkoDren napisao:

Yep, samo kod mene je problem što je I-pod već na carini a ne znam koja vrijednost piše na paketu (jer me niko nije zvao), tak da ne znam kaj da napravim

Mislim da ti unutra na papiru piše vijrednost. Meni je bilo cool jer mi je Ipod prošao bez carine, a tebe će oderat gadno.

00

6

Re: PS store - naša carina

probaj vidit sa starsom oce ti uplatit taj iznos na acc.
Neznam jel to rade samo za SN i SNE (ili su radili) ali vrijedi pokusat

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: PS store - naša carina

više ne rade to. Imaju premalo para pa bi morali povečat rejk valjda

00

Re: PS store - naša carina

Ne rade za elektroniku...

00

Re: PS store - naša carina

jebala ih onda zamjena bodova..znam da dosta sajteva bas za klasicnu kupnju vraca pare od carine..ja sam cak osobno vidio slucaj gdje su frendu poslali ogroman mejl isprike, gdje se sorry ponovilo barem 20 puta big_smile

i naravno uplatili mu lovu (razliku cijene kod njih i carine koju je platio)

00

Re: PS store - naša carina

Hehe premalo para nemaju sigurno  big_smile 
Da sam najebo, znam.Samo ne znam kog vraga da im donesem na papiru.Dal bi prošla neka isprintana stranica s Ebaya s ponudom istog uređaja?Poslao sam i PS-u poruku pa čekam.

00

Re: PS store - naša carina

Pod broj jedan, kontaktiraj stars, objasni o cem se radi i pitaj jel ti mogu dati kakav racun (po mogucnosti sa umanjenom vrijednosti).
Ako ti daju nest sta je prihvatljiva vrijednost (do 100$), posalji ovima na carinu, ako je veca vrijednost, potrazi na ebayu neku realnu cijenu, copy/paste i daj im to.
Uglavnom, morat ces na carini platiti cca 33% racuna.

00

12

Re: PS store - naša carina

35% ti je carina na elektorniku, i još platiš pdv..provjereno. zato pokusaj kako je rounder rekao nbavit nekako umanjueni racuun ili uradi to sa ebaya. Sve u svemu ne isplati se narucivat elektroniku za poene

00

Re: PS store - naša carina

FTWrh napisao:

35% ti je carina na elektorniku, i još platiš pdv..provjereno.

mislim da ovo nije tocno

00

Re: PS store - naša carina

480kn (samo PDV);carine nema

10

Re: PS store - naša carina

Da ne otvaram novu temu;
naručuje li tko iz pokerstarsovog storea, ja nemam dovoljno fpp pa ako bi netko naručio i poslao meni KOLIKO BI VAM TO VRIJEDILO $$$$???
http://www.pohrani.com/f/2I/6E/1FJOuZA/kapa.jpg

00

Re: PS store - naša carina

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=pokerstars+&_sacat=See-All-Categories
iskoristi si te bodove za nesto bolje

ili jesi ili nisi
00

Re: PS store - naša carina

rokec361 napisao:

Da ne otvaram novu temu;
naručuje li tko iz pokerstarsovog storea, ja nemam dovoljno fpp pa ako bi netko naručio i poslao meni KOLIKO BI VAM TO VRIJEDILO $$$$???

po nekoj mojoj racunici bi to bilo ok 12 ili 13$ sto je ok 70kn za kewl kapu  cool  ja sam svoje fpp iskoristio za karte i neke sitnice. tako da ti ne mogu pomoci, ali vijerujem da bi nekom cash igracu dobro doslo ti $$ ako ne igra turnire i ne zanimaju ga karte, jer je dobar value za fpp. a ako nisam u pravu neka me netko ispravi. a ti ponudi nekome recimo 13$ pa se netko mozda i javi.
evo i video kako se kako izracunati vrijednost fpp i najbolje ih iskoristiti:

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

Re: PS store - naša carina

FTWrh napisao:

Sve u svemu ne isplati se narucivat elektroniku z

Ne znam di si ovo iskopao, ja radim kao carinski otpremnik i nigdje nisam vidio carinsku stopu od 35%! roll

Ako ti je poslao to na carinjenje moraš platit 23% pdv,carine mislim da nema ( trebam pogledat) + posao špeditera max 200 kn ( ovisi )

inače zajebavaju za sve iznad 160 kn

Zadnji popravljao nenadjebiv (14-12-2011 19:13:00)

Fire walk with me
00

Re: PS store - naša carina

rounder1984 napisao:

Pod broj jedan, kontaktiraj stars, objasni o cem se radi i pitaj jel ti mogu dati kakav racun
.

kad je meni došla kapa,bio je račun uz paket,mislim da je bilo 25 USD u pitanju,nisam ziher

Fire walk with me
00

Re: PS store - naša carina

Chidambar napisao:
rokec361 napisao:

Da ne otvaram novu temu;
naručuje li tko iz pokerstarsovog storea, ja nemam dovoljno fpp pa ako bi netko naručio i poslao meni KOLIKO BI VAM TO VRIJEDILO $$$$???

po nekoj mojoj racunici bi to bilo ok 12 ili 13$ sto je ok 70kn za kewl kapu  cool  ja sam svoje fpp iskoristio za karte i neke sitnice. tako da ti ne mogu pomoci, ali vijerujem da bi nekom cash igracu dobro doslo ti $$ ako ne igra turnire i ne zanimaju ga karte, jer je dobar value za fpp. a ako nisam u pravu neka me netko ispravi. a ti ponudi nekome recimo 13$ pa se netko mozda i javi.
evo i video kako se kako izracunati vrijednost fpp i najbolje ih iskoristiti:

nevezano za temu..EVhero legenda...
na youtubu ima hrpu videa odlicnih za potrositi malo vremena....jako su zabavni  smile

Zadnji popravljao BuffaloBill44 (14-12-2011 20:29:19)

00

Re: PS store - naša carina

BuffaloBill44 napisao:

nevezano za temu..EVhero legenda...
na youtubu ima hrpu videa odlicnih za potrositi malo vremena....jako su zabavni  smile

apsolutno, decko je down to earth guy i ima jako zanimljiv kanal na yt, iako neznam zasto ali mi je prije nekoliko mijeseci poslao zahtijev za prijateljsto na yt i pozivnicu za evheros rooom pokerstars home games di sam clan ali nisam nesto posebo aktivan. i od tad imam za svaki njegov video subscription i imam same pohvale.
a za ove transakcije di se trazi nekakva fpp roba za $ na starsu mislim da bi trebalo otvoriti novu temu, recimo fpp trznica ili nesto slicno, jer ima interesa i sa jedne i druge strane a igraci mogu samo profitirati iz toga.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00