Tema: Ak u preflopu

Dešava mi se da rejzam AK 3-4bb i da budem reraisovan. Neretko uzvratim raisom i dobijem po nosu jer se ispostavi da protivnik ima jak par. Takođe, šta raditi kad protivnik pre vas rejza i to dosta - preko 4bb? Ima li situacije u kojoj se baca AK u preflop igri?

00

Re: Ak u preflopu

Ovisi o velicini stackova, protivniku, poziciji  i jos nekim stvarima, al ove 3 su glavne.

Zadnji popravljao rounder1984 (06-02-2011 01:20:21)

00

Re: Ak u preflopu

+1, moraš razmišljat malo o tim stvarima, npr ako te 3beta nit s postotkom 3beta 3.5 a ti si otvorio s UTG onda znaš da je jak. Ako si otvorio s MP/CO i neki lag te 3beta s BTN imaš čisti 4bet itd...

00

Re: Ak u preflopu

Naravno da neces bacit AK ako protivnik rejza na 8 bbova. Sa AK kad otvaras ili se suocavas sa necijim obicnim open rejzom nije nikad upitno foldati ili callat, nego callati ili raisati wink

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Ak u preflopu

Znaci hocete da kazete da se AK nikad ne folda?

00

Re: Ak u preflopu

Vraga s ene folda, ali jako rijetko. Ako sam jako deep i lik zgura, ili ak me nitara 4beta i sl.

Možda nije std. al meni je lakše nastavit session poslije moguće lošeg folda nego poslije lošeg cala  smile .

00

Re: Ak u preflopu

Na 2plus2 mi rekose da foldam kad god neko raisa 4bb+.

00

Re: Ak u preflopu

?????????
daj link da vidim tko je to rekao i ukljuci mozak

00

Re: Ak u preflopu

Nemozes to gledat tak generalno. Nekad ces nakon što te netko 3 beta foldat AK(ne bas cesto doduse) ali nekad ces 4 betat sa Ak.
To je uglavnom toliko komplicirano i ima na tisuče situacija i varijabli(veličina stackova/tvoj image za stolom/ njegov image za stolom/statsi/pozicijie / vaš history/ .....)  tako da nema univerzalnog odgovora.

Moraš počet sam razmišljat jer sa ovakvim pitanjima nećeš daleko dogurat.

I šta pošto su ti rekli da bacas AK sad ces svaki puta bacit AK nakon nekog 3beta?

club  heart  diamond  spade
00

10

Re: Ak u preflopu

link:http://forumserver.twoplustwo.com/39/small-stakes-pl-nl/when-fold-ak-preflop-975620/

00

11

Re: Ak u preflopu

perozelina napisao:

I šta pošto su ti rekli da bacas AK sad ces svaki puta bacit AK nakon nekog 3beta?

Onda bi mozda callao mada to bas i nije pametno jer ako sam dead na flopu imam samo Ace high. A opet ako reraisam, a protivnik ima jak par onda sam slabiji...

00

12

Re: Ak u preflopu

Evo ti formula (kad vec trazis nesto u tom stilu) za igrat AK pf: open raise, 3bet, 4bet (nekad shove nekad small) ugl zastackaj se kad god imas priliku sa AK pf i sigurno ces imat profita iz tih spotova.

btw

Nirwanda;24688116 napisao:

You should always fold AK against 4bb open, because 4bb open = always pair, and you only have roughly 45% against a pair, so don't get ANY MORE MONEY IN THE POT! (!)

The only exception is when you are in the big blind, in which case you can setmine a bit cheaper.

TrumanB;24689147 napisao:

Sometimes I raise AK4bb so I don't think it's ALWAYS. lol
But thanks anyway.

Nirwanda;24689635 napisao:

YES! I noticed that too. Some regs are bluffing preflop and raise 4bb to represent a pair. THIS (and you need notes) is when you can raise them back. You should raise enough to look like you have a pair and commiting yourself to the pot (if they raise 4bb you make it 39bb) and IF they move all in of course you have to fold.

CAR  lol  lol

when you feel like quitting think about why you started..
00

13

Re: Ak u preflopu

ma bio mi je sumnjiv.  tongue

00