Tema: AK 3bet s blindova

Pošto je klega započeo s AK imam i ja jedno pitanje koje me muči duže vrijeme.

U zadnje vrijeme me puca da AK 90% dobivam na blindsima, i često mi se događa situacija ko ova dolje.

Lik open sa CO/BTN, ja 3bet s AK oop i on cala. Flop je neki dray board tipa 952 R, jel ima smisla cbetat taj flop jer brijem da u večini slučaja ima MID PP i neće to bacit, na microsima obično mi shoveaju na moj cbet (super kad imam QQ+, ali s AK iritrira).

1. koji je vaš play za likove koji imaju fold na 3bet uzmimo manji od 60 i otvore s LP a mi na blindovima s AK
2. koji play kad vam takav cala 3bet IP a flop vas fula
3. situacija ko pod 2 i cbetate 1/2p lik shovea - mi?
4. situacija ko pod 2 i cbetate 1/2p lik cala - mi?

Ajde kome se da nek odgovori, može i link s nekim dobrim materijalima vezanim uz to, havala.

00

Re: AK 3bet s blindova

bump

00

3

Re: AK 3bet s blindova

Svaki put me ispocetka ovakvi postovi iznenade, pa me mozes tako geleraliziat situacije!
Ugl dobar video o 3betu PBJaxx-SSNL Exploit [3Betting]-2009DEC20 i BLUEFIRE-Neil-on-3betting

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: AK 3bet s blindova

nije generaliziranje, kad sam stavil specifičnu ituaciju. AK 3bet s blinda vs LP 3bet cal i dray flop 3 male. Kakav je igrač je bitno, ali opet on ima dve solucije raise ili call koje nas zanimaju ako folda super za nas.

std je cbet, ali problem je kaj je vilanov caling range obično mid PP i nikad ne folda, i zato ne vidim smisao cbeta a opet ako chekiramo odmah se predajemo.

Mislio sam možda netko ima koju pametnu oko toga te kaj on koristi kod odluka, ali očito nema, valda sam trebo napisat nekaj dodatno kaj nema vez s pokerom ili neki loše odigran hand pa bi tema buknula.

Tebi hvala za odgovor, budem probao nać ove videe.

00

5

Re: AK 3bet s blindova

Videi su stvarno super obavezno ih pogledaj, jako je dobro objasnjen koncept 3betanja wink

A to je generaliziranje, jer odluku donosimo ovisno o villanu a ne o nasem handu... kazes da villan ne folda bilo koji dio borda, pa pitanje je dali ga beta, koliko je pasivan/agro, koji mu je calling range naseg 3beta, jeli CS ili igra fit or flold u 3betanom potu itd... pitanje je koji mu je range, sa kojim rangeom calla flop, sa kojim raise-a, sa kojim beta turn/calla turn kad je na flopu check, check akcija ili kad je bet, call itd... Tesko je napisat formulu/sablonu kako odigrat nesto a i ne bi bilo od nikakve koristi.
Nesto generalno bi bilo cbetat u takvim spotovima jer imamo FE, overe (out-e) kad calla ali i bluff oute tj. scare karte koje mozemo 2 barrelat, vecinom free river jer rijetko beta turn sa mid strength handom, ali kao sto sam napisao ne moze se generalizirat jer previse faktora utjece na line kojeg cemo izabrat.

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: AK 3bet s blindova

slažem se s Tonacom...

Moraš otprilike znati protiv kakvog igrača igraš. Ako te calla s srednjim parovima, možeš double barrelati jer na cbet sigurno ne folda na malom flopu, ali turn već mora. Ak ti scalla i turn, zapišeš si da calla s malim parovima sve i drugi put ga samo valuebetaš.

00

Re: AK 3bet s blindova

hvala na odgovorima, pa problem je kaj na microsima ljudi (pod tim mislim na dosta njih) calaju IP 3bet s mid parovima, i na malim flopovima shoveaju na moj cbet, i iznerviralo me ak već misle da nemam QQ+ ili KK+ zakaj odma ne 4betaju, nek tek na safe flopu zguraju.

Automatski mi je došlo da protiv takvih AK chekiram a velike parove cbet/calshove. Al me bilo strah da je ch poslije 3beta pre slab.

Rijetko oni calaju cbet obično kad calaju 3bet i dođe mali flop shoveaju, tak da teško imam priliku za second barel ili scare card, (ipak su to microsi).

Skidam sad ovaj video s xvipovog bloga, pa ću malo isprobavat. Trenutno nemam nekih problema u igri (kucam u drvo) osim tog.

Kad pregledam video (upravo skinuo) i odigram nkoliko k ruku stavit ću koji hand, di i dalje/ako budem imo problem.

hvala

00