26

Re: postati pro

Krivo si me shvatio. Ne mislim da su svi  koji studiraju i koji su zavrsili faks budale, i djelomicno se slazem da je lakse naci posao sa diplomom nego bez nje. Htio sam samo reci da zivimo u drzavi gdje ta diploma koju dobijes dok zavrsis faks ti ne jamci da ces dobit siguran posao od kojeg ces moc pristojno zivjet.
I mislio sam na pukijev slucaj (i njemu slicnih) koji imaju sansu napraviti nesto i bez te diplome.

00

27

Re: postati pro

mile88 napisao:

Krivo si me shvatio. Ne mislim da su svi  koji studiraju i koji su zavrsili faks budale, i djelomicno se slazem da je lakse naci posao sa diplomom nego bez nje. Htio sam samo reci da zivimo u drzavi gdje ta diploma koju dobijes dok zavrsis faks ti ne jamci da ces dobit siguran posao od kojeg ces moc pristojno zivjet.
I mislio sam na pukijev slucaj (i njemu slicnih) koji imaju sansu napraviti nesto i bez te diplome.

s time se slazem  wink

00

Re: postati pro

evo ti par pitanja za postaviti sam sebi i par tvrdnji iz moje perspektive:
-da li sebe vidiš za 10-15 godina kako klikaš po kompu?
-misliš li da se normalan obiteljski život može voditi u konstantne posjete casinu i sličnim mjestima? želiš li imati uopće normalan obiteljski život?
-bojiš li se dana kada će ti poker prestati biti zabava i postati nužno zlo, tj. posao od kojega živiš? kako tada ostati winning player?
-što raditi ako, nedaj bože, za 5-6 godina bustaš, tj. koji ti je plan B?

nadalje, što se tiče faksa...to ti je danas must have, ako ne zbog posla onda zbog samoga sebe...ja sam biti u sličnoj dilemi kada sam postao bakalar, htio sam odjebati daljnje školovanje, jer sam već tada imao vrhunski posao koji je vrhunski plaćen i znao sam da mi nastavak školovanja neće puno utjecati na posao...ali onda sam vidio da svaka osoba koja je završila samnom faks je dalje krenula i završila te popišane još +2 godine i sada su mag.-ovi, pa se sada i ja nalazim na tome kraju i nadam se da bi kroz 2-3 mjeseca trebao i ja to biti...
poker mi je cijeli život služio samo kao extra boost normalnome životu jer nisam mogao odgovoriti sam sebi na ona gore navedena pitanja...uživam u live igri koja mi prilično bolje ide od online i u zadnje, većinu igre sam na live cashu ili turovima, a online kako stignem...
aposlutno se slažem da trebaš takvo nešto probati, ako vjeruješ da možeš biti PRO, a svakako mislim da staviš u prvi plan faks i što brže to spičkaš da si miran....

00

29

Re: postati pro

vec  dugo razmisljam o ovome  i postavljam si razna pitanja ...
posto nisam bas  uspjesan na  faksu ,upisao sam parcijalu 3 god s tim da sam vec sad vec 5 godina na  faksu, jednostavno se  nemogu prislit  da  ucim.. od  pocetka  si sam placam faks i sve  u vezi u njega i vec  mi  je  dosta zajebancije  i trosenja  para  na nesto sto mi ocito nejde,mislim da sam bar 40-50k kn postrosio na  faks  i sve  oko njega..

Ja sam sa 17 godina odjebo srednju, otišao od doma, uzeo stan i od onda se financiram sam i živim samostalno (mama je investirala i kupila drugi stan i ponudila mi ga, ali sam bio toliko buntovan i htio potpunu samostalnost da sam svejedno godinama bio podstanar, tek sam se krajem pretprošle godine opametio i skužio da je ljepše budit se u nečem što je tvoje i prihvatio smile). Rekao sam si da ću završit izvanredno već kad stignem, i misliš da jesam? Imam desetak super lakih ispita za koje mi treba mozda par dana učenja za svaki. Nisam rješio ni jedan. Izgubit ćeš volju ikad više za to. Ja je sad tražim svim snagama. Ne napuštaj faks, pogotovo kad si već preko pola puta ako ne pri kraju (ne znam dal si na 3, 4 ili 5 godina). Jebeš ti i pol milje, milju godišnje, ako imaš pritisak da imaš nešto nedovršeno, a i pritisak od bližnjih koji to nikad neće shvatiti. Ja sam odlučio ove godine to završit i iduće vjerojatno upisat nešto što me zanima. S druge strane, imaš milijun primjera (na 2+2 se nadje dosta zanimljivih tema ovog tipa), od doktora sa 100k+ godišnjim plaćama koji su odjebali to da bi se profesionalno bavili pokerom do mlađih punoljetnika koji su postali milijunaši ali se svejedno vratili na faks (Benefield mi pada na pamet). Nemoj tražit savjet za životnu odluku od nekog drugog, ti najbolje znaš što možeš i želiš i ako doneseš krivu odluku i požališ, jebiga, nikad nije kasno za ništa. Radi kaj te čini sretnim, ispunjenim i zadovoljnim, to je jedino bitno i to samo ti znaš što je to (ili ne znaš, ali ćeš shvatiti s vremenom smile).

godinu sam zavrsio u plusu oko 12k $  sto je  uredu s  obzirom da  sam opet  kretao od  najnizih limita i s obzirom na  rupu u kojoj sam se  nasao na  pocetku godine.. shvacam da mi to nije  dovoljno da se zbog  toga ostavim faksa ali vjerujem da bi mogao zaradit  3-4 puta  vise  godisnje  kada bi se iskljucivo posvetio pokeru..

Ako se posvetiš pokeru, bilo to isključivo ili ne, ali stvarno posvetiš, nakon godinu dana trebao bi 100% imati skill set i mogućnost da imaš 100k$ godišnje for sure. Ako nemaš, nije stvar u inteligenciji, pameti ili ne znam čemu, nego o nedovoljno rada. U to sam uvjeren.

Ono sto me  zanima  koliko vas  je  odlucilo bavit  se  iskljucivo pokerom i odjebat  sve  ostalo, sta bi napravili da  se  desi nekakava  zabrana online pokera i sl.
dali imate  kakav plan u slucaju da neuspijete?

Zabrane neće biti sigurno, eventualno će biti bolje reguliran. A ako si pametan, i da se to dogodi, trebao bi imati dovoljno ušteđenog novca za lagodan život dok ne odlučiš što ćeš i kako dalje. Ima ljudi koji i s 60 godina upisuju faks. Nikad nije kasno za ništa. Radi što voliš sada, ali razmišljaj i o budućnosti i osiguraj se.

dali mislite  da ste dovoljno dobri da  si u iducih 5 god rjesite egzistenciju i da  onda  igrate  kad ocete  a ne  da  bas  morate  svaki dan igrat odreden broj sati

Gle, budi SNE jednu godinu, ne troši više od 5,000.00kn mjesečno i imat ćeš nakon 12 mjeseci 5,000.00kn godišnje do kraja života uz najnižu kamatu - osnovna egzistencijalna doživotna potreba ti je rješena u jednoj jedinoj godini. A mogućnosti su puno veće, pogotovo u roku od 5 godina o kojem pričaš.

Što se winratea tiče, ne vidim kako bi poker ikad postao unbeatable. To je isto kao da kažeš da će nogomet postat unbeatable. Uvijek će biti uspješnih i neuspješnih, a što ćeš biti ti ovisi samo o tebi i tvojoj volji za rad, o nikom drugom.

dali se  mozete  zamislit  da sa  50g i dalje na kompu klikate gumbice i derete se na  monitor ili sta god  ce  vec tada bit ..
dali imate  kakav  plan da  kad zaradite  dovoljno novaca da pokrenete nekakav biznis ?

Sure, ali ne kao primarni posao. Imat ćeš do onda prilike za otvorit biznisa kakvih i koliko hoćeš i sigurno ćeš naći nešto što će te zanimati i okupirati više od pokera. Ako ne, i s užitkom igraš dalje i s 50 i samo to radiš, more power to you, radi što voliš.

koliko vas misli da je  na  dobrom putu od  trenutka  od  kada  ste  se  odlucili da ce  vam poker biti jedini izvor  prihoda i dali ste  ikada  pozalili?

Ja nisam požalio i smatram se sretnikom. Žalim jedino za školu, zato dobro promisli prije napuštanja faksa, makar nije isto.

puno mi se  pitanja vrti po glavi i stvarno nemam pojma sta da  radim,kada  vidim mamu ili  prijatelje kako nekad  dodu isfrustrirani s posla i jos se mole da  im ne  smanje place ili da  je  dobiju na  vrijeme cak i da  zavrsim faks nisam siguran da pristao na  neki posao di ce me  netko jebat  svaki dan i ja cu mu jos  morat  bit  zahvalan sto mi je  dao posao a znam da sam mogao za  vrijeme  sto sam tamo puno vise  zaradit  samo sto se  s  poslom stjece  neka sigurnost i odobravanje  od okoline sto je  vjerojatno nebi imao kao poker pro, a uvijek sam  bio ziheras,nikad  nisam bas  riskirao.. i sad  me  lovi panika jer neznam sta da  radim

Inteligentni ljudi i ljudi otvorenog uma ti nikad neće suditi i stvarat ti pritisak, a s takvim ljudima želiš biti okružen. A tko te voli, taj će prihvatiti što god ti radio. Ja sam iz obitelji u kojoj su svi bili odlikaši i naradili se u životu da bi postali uspješni i smatrali su da sam poludio kad sam odjebo sve što su smatrali normalnim. No s vremenom su prihvatili to. Mama me iznenadila jednom kad je došla s posla i rekla da je pričala s odvjetnikom na poslu s čim joj se sin bavi, na što je frajer rekao da je fasciniran i da me želi upoznat i da ga podučim malo. smile I općenito je prihvatila to i kad vidi da ljenčarim ili izlazim previše, tjera me da igram i pita kak mi ide i sl. Mislim da čak i s ponosom priča, ne vidim zašto bi inače uopće pričala da se srami. Kuži kolko tolko i što je Supernova i sve to. smile A upoznao sam takvih ljudi milijun. Najpametniji i najuspješniji ljudi će biti fascinirani, zatucani i manje pametni će ti sudit ili biti ljubomorni, ili će mislit da si kockar - ali boli te k za takve. Ak si uspješan u nečemu što god to bilo i ako uživaš, dobri i pametni ljudi će to poštovat i cijenit, a oni koji te vole će se i ponosit s tobom. Dobro, meni stara neće nikad oprostit za srednju i da i ne želim i da me boli k za to dovršio bi to čisto zbog nje (ali želim ipak zbog sebe i unutarnjeg mira), ali faks je druga stvar - to je tvoj izbor samo i ne podliježi pritisku okoline.

A kad već tražiš mišljenje, na tvojem mjestu, koliko sam te skužio - ja bi završio faks, usput se bavio pokerom sa strane i posvetio se tome koliko god mogu i imam volje, a onda kad završim faks bi odlučio što i kako želim dalje.

Nadam se da sam bar malo pomogao mada sam pobio neke tvrdnje iz početka posta na kraju i ne slažem se uopće sam sa sobom, ali that's life, ništa nije crno ili bijelo. smile

P.S. Svakako pogledaj sva tri zeitgeista da još malo uposliš mozak životnim pitanjima prije nego doneseš odluku. wink

Zadnji popravljao gmiko (14-02-2011 10:12:31)

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

Re: postati pro

^^
+1

00

31

Re: postati pro

to sto sam na  parcijalno 3.g puno bolje  zvuci nego sto stvarno je,plus  je  taj sto sam dao vecinu tezih ispita  na faksu,i ne  nemislim da je  ekonomija neki tezak faks, u usporedbi s  nekim ostalim mislim da je s  smijesan al to sad  nema  veze  kad ja  imam izborni predmet  za  koji trebam naucit  50 str i neda  mi se to ni procitat  a kamoli pocet  ucit...

za  one koji nisu shvatili ,zivim i dalje s  mamom i bratom tako da nista  ne  placam sto se  tice  rezija  i hrane al to bi se  naravno promjenilo iste  sekunde kada bi odustao od  faksa bilo da  odem od  doma  ili ostanem jer isto tako i brat  daje  doma  za  rezije pa  bi morao i ja, jedino sto ne dobivam nikakve novce vec zadnjih 2,3 g  za  izslaske,fax,kave sta god to su jedini moji izdatci tako da neznam jos  dali bi mogao uspjet  samo od  pokera.

prilicno sam siguran da  bi mogao kada  bi se  skroz posvetio zaradit 15 ili 20 k kn mj na  limitima  na  kojim trenutno igram  ali ako odustajem od  svega  zelim se osigurat  u iducih 5 godina,otvorit  neki biznis  i da  mi ovo bude  zabava a ne  posao
a da se osiguram u iducih 5g i otvorim neki biznis iz gleda  mi kao da bi morao igrat  3/6,5/10 a iz ove  perspektive  mi to izgleda u najmanju ruku smijesno da  bi to ikad mogao beatat pogotovo sto ce  igre  biti samo teze  i teze..

razmisljao sam i o tome  da  pocnem ucit  druge igre  ,prvenstveno omahu jer u  NLH6max svi sve jako brzo pohvataju i bez obzira sto su losi regulari i dalje  su regulari i nemozes  ocekivat  neki veliki winrate protiv  njih
sto se  tice posla  nakon fakulteta,mislim da  sam tu u dobroj  situaciji i da bi dobio posao tamo gdje je  tata  radio a od  prije pol godine  je i brat dobio posao bez obzira  na  to sto jos  nije  zavrsio faks..

naravno nisam odmah od  danas  mislio odustat  od  svega  i postati pro,htio sam vidjeti kako ce proc  ispitni rokovi ocu li ista  polozit, i kako ce  proc  ovih iducih 2 mj i lov  na supernovu, planiram da cu doc do supernove  i bonusa do kraja  do kraja   4 mj  i tad  uzet  si nekog  coacha za  nl 100(po mogusnosti nekog  od  vas  ko beata vece  limite  jer  je  ipak bez obzira  na  to sto dosta  dobro znam engleski ipak lakse  na  materinjem jeziku) ako uspijem tada  betat nl100 na  12-14 stolova  onda  bi opet o svemu razmislio sto i kako dalje

i da  otkad  je u sloveniji zabranjen poker  ,kak oni to reguliraju? jel prate  isplate na  racune  ili kaj?

Zadnji popravljao puki86 (14-02-2011 11:21:14)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

32

Re: postati pro

puki86 napisao:

,plus je taj sto sam dao vecinu tezih ispita  na faksu

ovo ti puno znaci vjeruj mi... kad polozis najteze ostalo je pro forme, uzmi knjigu u ruke i nauci te pizdarije (znam da su dosadne).
I nemoj govorit "vidit cu kako ce proc ispitni rokovi i ocu li sta dat" jer ofc da tako neces nista polozit, nemas sta vidit oces li dat, ili ces naucit kako treba ili neces!!
To sto si "prilicno siguran da mozes zaradit 20k kn mjesecno" nista ne znaci, prvo dokazi da mozes pa onda vidi... eee i btw ja ne bi ni pomisljao da postanem pro prije nego sto bitam NL100 (minimalno).
fax + poker jednostavno moze ic zajedno, budimo realni mi studenti imamo puno slobodnog vremena kojeg mozemo posvetit pokeru zato ne vidim zasto bis prekinuo studij kad mozes studirat + igrat i postat pro koji studira ekonomiju

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: postati pro

RufMichAn666 napisao:
salemetal napisao:

Živiš sam, plaćaš stanarinu i režije?
Ako je odgovor ne, lijenost je jedini razlog zašto ne možeš studirat i igrat poker. Bar je radno vrijeme fleksibilno.

+1

A ako igras poker,placas stanarinu i rezije samostalno,onda si vec profesionalac. Samo povecaj volume,odvoji vrijeme za analize svih mogucih stvari vezanih uz svoju igru i nema nacina da ne zaradjujes jos vise. Uskrati si sate sna,nemoj spavat 8 sati,spavaj 5-6 sati, a 2-3 sata ulozi u napredak i za par mjeseci ces plivat u parama.

Nisam imao potrebu ukljucivati se u ovu temu i ne, ne planiram ju hijackat jer mene more iste brige kao i pukya. Ali ovo sto je RMA napisao ovdje je po meni poprilicno bedasto, u najmanju ruku.

Nema vaznije stvari u zivotu od zdravlja. Mozemo pricati da se novcem kupuje zdravlje i operacije i zahvati i opcenito vrhunska medicinska usluga, ali savjetovati nekome da spava manje kako bi zaradio vise novaca je totalno nebulozno. Takvo nesto bih ocekivao od neke kapitalisticke bankarske svinje, profesora prava i slicnih elitistickih persona a ne od poker playera. Rufmichan nemoj me krivo shvatiti, ne kritiziram te direktno, ali zapitaj se ponovno koliko koristan savjet si pruzio.

Osnovna ideja igranja pokera za zivot je sloboda. Sloboda od 9-17 posla, sloboda da spavas dokle god hoces i koliko hoces, sloboda da zaradjujes koliko mislis da ti treba. Ukratko, veca sloboda izbora u odnosu na neki "normalan zivot". Savjetovati da netko zrtvuje svoje zdravlje (jer da, san je vjerojatno najbitniji dio svacijeg zivota) naustrb zarade nekakvog tamo novca mi zvuci kao pritisak na tu slobodu. Pritisak koji ce nakon par mjeseci (da ne kazem godina) se manifestirati na zdravstvenom, fizickom planu.

@Puky

Imas moju punu podrsku da krenes. Ima jedna poslovica koju obozavam, stara je narodna i ide otprilike ovako: jedan je probao, pa se usrao. Cim ju cujem zapitam se sto je s onim koji nije probao - pa taj je vjerojatno osudjen na dozivotni zatvor.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

34

Re: postati pro

puki86 napisao:

,fax + poker jednostavno moze ic zajedno, budimo realni mi studenti imamo puno slobodnog vremena kojeg mozemo posvetit pokeru zato ne vidim zasto bis prekinuo studij kad mozes studirat + igrat i postat pro koji studira ekonomiju

mislim da ni jedno od toga; studij+pro.igranje / posao+pro.igranje  neide zajedno...znam sam po sebi kakav je osjećaj igrati cijelu noć do 3-4 sata ujutro (pogotovo ako si imao losing sesion) pa se dizati ujutro u 7h na posao (radim u oca u firmi +EV? dont think so)...i tako u krug svaki dan...em što si sjeban od poker,em što imaš zombi-life,em što ti svi idu nakurac,en što........

uglavno,neznam šta ti je najpametnije al ti savjetujem da ako misliš napravit neki ''move'' (prepostavljam da je i tebi puna kapa ovakvog gore života) napravi to na određeni period i vidi kao će ići...nije ni škola sve na svijetu,ako imaš nešto uglavi uvjek će se naći nekakav poslić....

00

35

Re: postati pro

puki86 napisao:

prilicno sam siguran da  bi mogao kada  bi se  skroz posvetio zaradit 15 ili 20 k kn mj na  limitima  na  kojim trenutno igram  ali ako odustajem od  svega  zelim se osigurat  u iducih 5 godina,otvorit  neki biznis  i da  mi ovo bude  zabava a ne  posao
a da se osiguram u iducih 5g i otvorim neki biznis iz gleda  mi kao da bi morao igrat  3/6,5/10 a iz ove  perspektive  mi to izgleda u najmanju ruku smijesno da  bi to ikad mogao beatat pogotovo sto ce  igre  biti samo teze  i teze..

Ak zaradiš 20k kn mjesečno, svaki mjesec dio odvoji sa strane i kroz godinu dvije možeš otvoriti nešto... I vjerujem da ukoliko se više posvetiš pokeru, da se može bez problema ta cifra povečati.

puki86 napisao:

i da  otkad  je u sloveniji zabranjen poker  ,kak oni to reguliraju? jel prate  isplate na  racune  ili kaj?

Neznam točno. Mislim da nije poker zabranjen već online kockanje (u što spada poker). Mislim da su internet providerima rekli da zabrane pristup najvećim kladionicama i kasinima (tipa bwin). Ili pak onima koji se reklamiraju u sloveniji.
Neznam dal je još tako i kako je sve prošlo, ali su se ljudi bunili da im država uskračuje ljudska prava. Možda je sve to palo u vodu kad su počeli na slovenskom pokerpro-u reklamirati bwin freerollove.

00

36

Re: postati pro

ja zivim u slo i nista nije zabranjeno...
jedino je bwin blokiran ili tak nesto se prica ali to blokiraju ovi sto nude internet ( neznam kak to napisat tipa t-com ili sta vi imate big_smile )
ali to samo promjenis DNS stavis od googla i to je to ( minuta posla ) ...
Normalno se sve igra...

00

37

Re: postati pro

boboman napisao:

@Puky

Imas moju punu podrsku da krenes. Ima jedna poslovica koju obozavam, stara je narodna i ide otprilike ovako: jedan je probao, pa se usrao. Cim ju cujem zapitam se sto je s onim koji nije probao - pa taj je vjerojatno osudjen na dozivotni zatvor.

kad smo već kod poslovica: ''il imaš muda il ideš u školu''   ps.puky nemoj se držat ove moje smile

00

38

Re: postati pro

mAg1c napisao:

ja zivim u slo i nista nije zabranjeno...
jedino je bwin blokiran ili tak nesto se prica ali to blokiraju ovi sto nude internet ( neznam kak to napisat tipa t-com ili sta vi imate big_smile )
ali to samo promjenis DNS stavis od googla i to je to ( minuta posla ) ...
Normalno se sve igra...

To. Poanta mog posta je bila da je teško zabraniti poker, ako ne i nemoguće.

00

Re: postati pro

Dace napisao:

Malcolm Wallace: Your heart is free. Have the courage to follow it.

salemetal napisao:

Živiš sam, plaćaš stanarinu i režije?

Ako je odgovor ne, lijenost je jedini razlog zašto ne možeš studirat i igrat poker. Bar je radno vrijeme fleksibilno.

i

Sve je tu sažeto ukratko vjerovatno si u došao u fazu u životu di se pitaš di sve ovo vodi. A vjerovatno da gaziš na pokeru kako triba nebi se ovu temu ni starta pa ti je možda i to automatski odgovor. Ja osobno nema šanse da bi dao otkaz na poslu na kojem radim  za samo 400€ mjesečno iako po koji mj. zgrindam i puno više od toga ali sebi i svojoj obitelji nema šanse da mogu garantirat da ču ja svaki mjesec zaradit lovu iz jednog jedinog razloga šta sam lijen. Nije baš lako zgrnut lovu igranjem pokera niti najmanje niti je ovim legendama kao robi svaki dan gušt ni potreba grindat 5-6 sati i još 1-2 posvetit forumu i sl. care za svaku lipu triba otegnit jaja a bez dovoljno volje i želje kao i u svemu u životu teško je uspit u bilo čemu.

to su moje 2 lipe a jopet ču kopirat ovo šta mislim da je ključ uspjeha u životu bilo materijalno iliti ga duhovno.

Dace napisao:

Malcolm Wallace: Your heart is free. Have the courage to follow it.

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

40

Re: postati pro

svatko zna za sebe što mu je najbolje i kako se može s određenim stvarima u životu nosit...ja npr. nikad nebih postao pro (bez obzira što u zadnje vrijeme sve svoje potrebe(koje nisu male lol) sam financiram ali nesmtram se ni blizu pro jer ipak neplaćam sam osnovne životne potrebe) bez neke određene sume novca ''sa strane'' koje bi mi pomogla u određenim trenucima, bilo downswinga ili potrebe za nekim novcem odjednom...taj pritisak da moram mjesečno toliko i toliko zaradit sigurno bi utjecao prvo na moju igru onda i na sve ostalo(život,zdravlje...)...meni nikad nije ni palo napamet odustat od faxa, i sad mi je drago, jer sam ga završio prije par mjeseci, i bez obzira što je to na kraju jedan obični malo kvalitetniji papir koji ti ništa ne garantira, iskustvo i određene spoznaje koje sam stekao na faxu sigurno mi je pomoglo u određenim situacijama za poker stolom...sam moraš odlučit, prvo malo eksperimentiraj, nemoj odma presjeć s odlukom...u mene je situacija isto slična samo opet malo drugčija, uopće neznam dal želim bit pro jer me zanimaju još neke stvari u kojima bi se želio okušat no u svakom slučaju sretno i kako bi starci rekli: pamet u glavu smile
eh da, vidin da nisi još rekao obitelji da igraš poker;to ti nema smisla, prvo to moraš riješit, sjedni, popričaj, što je najgore što ti se može desit? ja kad sam rekao mami (koja je bila sumnjičava jer je nikad nepitam za lovu) rekla mi je da i nju naučin.općenito ako ti mama vjeruje neće bit problema

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: postati pro

Sijecanj je,zima,vani minus 20.Tebi budilicia zvoni u 7.30.Budis se i odma ti se zgadi zivot naravno.Ispod jorgana toplo,zelio bi tu sad ostati lezati neko vrijeme al moras ustati.Onda onaj trenutak kad ustanes iz kreveta pa se ides oblaciti(uuuuuuuu zimaaaaa),jebemti zivot kad se samo sjetim.Obuces se i ides do frizidera,vidjet sta ima za jest.Vidis ono isto sto si jeo zadnjih 5 dana u 7.30 i zgadi ti se i to,uhvati te muka i nista na kraju ne pojedes.Izlazis vani i ides do autobusne(imas neku mizernu placu i ne mozes si priustiti auto).
Smrzajes se na stanici,autobus odluci kasniti 20 minuta.Proklinjes zivot.Dodes na posao.Dosadno ti je i nisi nista jeo.Dosadujes se i gladujes 8 sati.

Dolazis kuci,brzo pojedes nesto i mrtav umoram pozelis otici pod tus i biti tamo par sati,samo se opustiti i ne razmisljati o nicem.
Tusiras se i nakon 20 minuta vidis da voda pocinje hladiti,ne staje topla.Brzo se nasapunas,nasamponiras i taman kad krenes prati glavu nestane tople vode.Voda hladna,treses se.Proklinjes zivot.
U 21.00 ides leci,uzmas mobitel i opet stavljas alarm u 7.30 i u sebi govoris "jebemti moj zivot".


Sijecanj je,zima,vani minus 20.Budis se u 12.30.Toplo ispod jorgana,odlucis lezati jos sat vremena na ledima i razmisljas kakav ce ti biti dan."Doruckovat cu sad,popit sok od narande pa cu odigrati jedan session od sat i pol.Zvat cu onda Ivana i Zvonu da odemo na pice.Onda kasnije sta bude,bude,mozda odigram jos jedan session,nije vazno"


Naravno nije sve ovako bajkovito.
Poker ima i svojih minusa.Stres koji zna biti ogroman,koji boli.
Odlucis ostaviti sve i postati poker pro,igras nl50 i mislis betam,zaradivat cu dovoljno,bit ce mi super,moveupat cu pa cu jos vise zaradivati.
Onda dode breakeven mjesec,pa u prvih 15 dana sljedeceg mjeseca si u minusu 1k na nl50 pa padnes u depresiju i budes tuzan,"kako ne mogu betat,pa dobar sam,sta je ovo bla bla"Imas srece sto tad jos zivis sa roditeljima pa nemas nikakve troskove pa te to jos i ne pogada toliko.Al onda razmisljas sta za 2 godine kad budem zivio sam u stanu,kako ce onda biti.Pa razmisljas hocel to ici,jesam li pogrijesio sto sam sve ostalo ostavio i odabrao poker itd...

Uglavnom ja se nisam pokajao,na pocetku me nije islo ali sad sam se popravio i sad je THE END,bit cu pokeras i gotovo.

Edit:Jos zivis u Hrvatskoj,nema boljeg posla od pokera.

Zadnji popravljao croman19 (14-02-2011 13:44:54)

00

42

Re: postati pro

Ma poslušaj robu,rodmana,tilta...

Zadaj si neki veliki cilj u pokeru,zamrzni fakultet (izmisliš nešto tipa porodiljno big_smile ) i deri poker.
Nakon toga ćeš znati na čemu si i koje su tvoje mogućnosti. Dovoljno si mlad da još 3 fakulteta završiš,dok poker konkurencija će biti konstantno u usponu, a samim tim i mogućnost zarade limitirana.

Jedini je problem ako se uvališ u veliku lovu, da se više nećeš vratit fakultetu.
Na kraju krajeva ako možeš doći do npr. SNE sasvim ti je svejedno imaš li osnovnu školu ili doktorat,jer u ovoj prčiji od zemlje ti diploma ne garantira ama baš ništa (izuzev par fakulteta u koje se ekonomija ne ubraja).

Zadnji popravljao karik (14-02-2011 14:07:00)

00

43

Re: postati pro

@croman: Jel živiš ti u SWE još?

00

44

Re: postati pro

karik napisao:

Dovoljno si mlad da još 3 fakulteta završiš,dok poker konkurencija će biti konstantno u usponu

sick, ja bi rekao potpuno suprotno  big_smile

when you feel like quitting think about why you started..
00

45

Re: postati pro

Tonac napisao:
karik napisao:

Dovoljno si mlad da još 3 fakulteta završiš,dok poker konkurencija će biti konstantno u usponu

sick, ja bi rekao potpuno suprotno  big_smile

vezano uz fakultet ili konkurenciju?

00

Re: postati pro

dabac napisao:

@croman: Jel živiš ti u SWE još?

da

00

47

Re: postati pro

karik napisao:

vezano uz fakultet ili konkurenciju?

Vezano uz to da bi ja okrenuo tvoju izjavu i rekao, "dovoljno si mlad da zavrsis fax i kasnije se posvetis pokeru". Poker ti nema kamo pobjec ali kad jednom prekines studij jaaaako ces se tesko vratit i zavrsit to, koliko god govorili da je moguce.
A sto se konkurencije tice to je u jednu ruku istina, ali ni priblizno u toj mjeri da se nece moc dobro zaradit (pogotovo na micro i small stakesima), pa prekinut studij i posvetit se odmah pokeru jer ce za 2 god konkurencija bit jaca mi je bzvz izjava.

p.s. opcenito se previse spominje da je sve teze zarađivat u pokeru, jer da su svi solid, bla bla bla... Ja ne vidim cemu briga, novih igraca ce uvijek bit, riba ce uvijek bit, losih regova ce uvijek bit, dobrih igraca ce isto tako uvijek bit u manjini. No reason to panic

when you feel like quitting think about why you started..
00

48

Re: postati pro

Vezano uz to da bi ja okrenuo tvoju izjavu i rekao, "dovoljno si mlad da zavrsis fax i kasnije se posvetis pokeru". Poker ti nema kamo pobjec ali kad jednom prekines studij jaaaako ces se tesko vratit i zavrsit to, koliko god govorili da je moguce.

Kada pročitaš njegovu priču to je jedini ispravni savjet, ma koliko ti se činilo bezveze. Čovjek studira ekonomiju preko neke stvari i u pola gasa ( sa velikim privatnim problemom) je digao 12 k čistog na pokeru. Znači da je dobar.
Šta je problem u jednoj godini pauze? Da ga ne bi dočekao posao, odmah kada završi ekonomiju?

A sto se konkurencije tice to je u jednu ruku istina, ali ni priblizno u toj mjeri da se nece moc dobro zaradit (pogotovo na micro i small stakesima), pa prekinut studij i posvetit se odmah pokeru jer ce za 2 god konkurencija bit jaca mi je bzvz izjava.

Nikada više neće biti kao što je bilo i to je ono šta govore ljudi koji imaju po 5+ godina poker staža. Zarade i riba će biti ali će se oznojiti guza za upola wr.

Zadnji popravljao karik (14-02-2011 15:38:34)

00

Re: postati pro

Puki, sam znaš sto ti je činiti... što god odlučio želim ti svu sreću !

gl m8

"...Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?..."
00

50

Re: postati pro

equusDU napisao:

evo ti par pitanja za postaviti sam sebi i par tvrdnji iz moje perspektive:
-da li sebe vidiš za 10-15 godina kako klikaš po kompu?
-misliš li da se normalan obiteljski život može voditi u konstantne posjete casinu i sličnim mjestima? želiš li imati uopće normalan obiteljski život?
-bojiš li se dana kada će ti poker prestati biti zabava i postati nužno zlo, tj. posao od kojega živiš? kako tada ostati winning player?
-što raditi ako, nedaj bože, za 5-6 godina bustaš, tj. koji ti je plan B?

1.8 sati dnevno naravno da  se  ne vidim  kako klikam po kompu al neko razumno vrijeme uz neki biznis  koji bi otvorio zasto ne
2.odem u kasino jednom u mjesec, dva tako da obitelj nebi patila  zbog  toga, 99,999% handova  odigram online
3.poker  mi je  davno prestao bit  zabava, tu i tamo se  bas  poveselim kak idem malo igrat al vecinu vremena bi rade  radio nesto drugo kad  igram poker
4. žicat robu da  me  stejka  big_smile  haha

prvo sto cu napravit  je rec  mami, posto buraz vec  zna od kuda meni lova, da igram poker  za  novce  i da  se  iz toga  financiram ali neci spominjat nikakvo quitanje faksa dok ne vidim kam sve  ovo vodi i kak ce  proc  iducih 2-3 mj i dal cu zaradit  neku vecu paru da  si uzmem nekog  coacha za  nl100 i probam dal mogu beatat taj limit  jer  ako to nebudem u stanju mislim da  ovo sve  skupa nema  smisla  jer  sam svjestan da iako bi se  na  nl50 sa bonusima i nekim minimalnim bb/100 zivjelo bolje  nego 95% hrvata mislim da  si nebi time mogao osigurat buducnost i zivjet cijeli zivot  od toga da moram grindat svaki dan 8 sati iako to trenutno bolje zvuci nego radit  za nekog 8 sati ko ce te  jebat  u mozak al imam osjecaj da  bi skroz popizdio od toga,na poslu barem imas  nekakv kontakt  sa  ljudima  a ovdje  sjedis  sam za  stolom i ajmooooooooo....

trebamo ko oni slovenci,skupit  nas  se 4,5 iznajmit  neki prostor i imat  radno vrijeme grindanja big_smile

a sad  5 dana  pauze  od pokera , MORAM ucit  wink

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00