Tema: postati pro

vec  dugo razmisljam o ovome  i postavljam si razna pitanja ...
posto nisam bas  uspjesan na  faksu ,upisao sam parcijalu 3 god s tim da sam vec sad vec 5 godina na  faksu, jednostavno se  nemogu prislit  da  ucim.. od  pocetka  si sam placam faks i sve  u vezi u njega i vec  mi  je  dosta zajebancije  i trosenja  para  na nesto sto mi ocito nejde,mislim da sam bar 40-50k kn postrosio na  faks  i sve  oko njega..
ni u pokeru dosad nisam bio nesto posebno uporan,igrao sam uglavnom po sat ili dva dnevno i bio sam zadovoljan s  onim sto sam  zaradivao jer  sam imao za  placat  faks,izlaske,kave  i ostale  pizdarije... nisu to bili neki veliki novci al kad  vam je  sve  sto zaradite đeparac  i nista  nemorate  doma placate s  novcima koje zaradite  osjecate se  ko car,nemate  brige  ocete imat  za  izlazak jer novac nije problem ni u jednom trenutku.

prosle  godine  sam odmah u 1.mj  bio u minusu oko 5k$ i to na  malim limitima a razlog  tome  je bio sto mi je preminuo tata i kada  sam igrao poker jedino tada nisam razmisljao o svemu sto se  dogada oko mene i to me  skupo kostalo ,nakon toga  sam prestao igrati do negdje 3,4mj kada sam polagano ponovno poceo igrat  i ozbiljnije  se  aktivirao na  forumu.

godinu sam zavrsio u plusu oko 12k $  sto je  uredu s  obzirom da  sam opet  kretao od  najnizih limita i s obzirom na  rupu u kojoj sam se  nasao na  pocetku godine.. shvacam da mi to nije  dovoljno da se zbog  toga ostavim faksa ali vjerujem da bi mogao zaradit  3-4 puta  vise  godisnje  kada bi se iskljucivo posvetio pokeru..

Ono sto me  zanima  koliko vas  je  odlucilo bavit  se  iskljucivo pokerom i odjebat  sve  ostalo, sta bi napravili da  se  desi nekakava  zabrana online pokera i sl.
dali imate  kakav plan u slucaju da neuspijete?
dali mislite  da ste dovoljno dobri da  si u iducih 5 god rjesite egzistenciju i da  onda  igrate  kad ocete  a ne  da  bas  morate  svaki dan igrat odreden broj sati
dali se  mozete  zamislit  da sa  50g i dalje na kompu klikate gumbice i derete se na  monitor ili sta god  ce  vec tada bit ..
dali imate  kakav  plan da  kad zaradite  dovoljno novaca da pokrenete nekakav biznis ?
koliko vas misli da je  na  dobrom putu od  trenutka  od  kada  ste  se  odlucili da ce  vam poker biti jedini izvor  prihoda i dali ste  ikada  pozalili?
puno mi se  pitanja vrti po glavi i stvarno nemam pojma sta da  radim,kada  vidim mamu ili  prijatelje kako nekad  dodu isfrustrirani s posla i jos se mole da  im ne  smanje place ili da  je  dobiju na  vrijeme cak i da  zavrsim faks nisam siguran da pristao na  neki posao di ce me  netko jebat  svaki dan i ja cu mu jos  morat  bit  zahvalan sto mi je  dao posao a znam da sam mogao za  vrijeme  sto sam tamo puno vise  zaradit  samo sto se  s  poslom stjece  neka sigurnost i odobravanje  od okoline sto je  vjerojatno nebi imao kao poker pro, a uvijek sam  bio ziheras,nikad  nisam bas  riskirao.. i sad  me  lovi panika jer neznam sta da  radim

malo poduzi post, pomagajte big_smile

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: postati pro

Iz iskustva bi ti rekao ovo: šteta tih 5 godina, i ako možeš završiti - završi. Ja sam dao redovno tri godine, odslušao četvrtu, ostalo mi 6-7 ispita i to vučem, evo, 9-ta godina. I osjećam se užasno radi toga bez obzira šta imam dobar posao. Makar ne kažem da je katastrofa ako odustaneš, svatko ima pravo odabrati kuda će krenuti i nitko ti nema pravo to nabiti na nos, pogotovo jer si si sve sam plačao.
Mogu ti još reči, da sam ja uvjeren koliko i ti da mogu zarađivati 20-30k (čak i manje) godišnje kao pro, iste sekunde bi znao ishod.
Kako god odlučio, sretno ti bilo!

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

3

Re: postati pro

Sick tema.. Uglavnom ja sam na kraju ljetnog semestra prosle godine reko svojima da mi vise ne salju lovu i otad se financiram samo od pokera. Meni vjerojatno treba puno vise love jer zivim odvojeno od svojih, placam stanarinu i sve ostalo. Tesko je financirat se samo od pokera, bar meni, jer nisam tako dobar, uvijek imam pritisak da moram zaradit neku lovu, par puta sam bio na rubu da bustam i jednostavno je odvratan osjecaj. Odredio sam si cilj za ovu godinu i odlucio da je to zadnja godina u kojoj cu donjet konacnu odluku. Znaci ako uspijem postat SNE, ostat cu igrat poker. Ako ne uspijem, quitam poker za stalno, vracam se na faks i gotovo. Nisam do kraja prekinuo faks, jos sam upisan, ali ne idem bas, i pokusat cu i ove godine dat neke ispite, ali glavni mi je cilj postat SNE (ili zaradit otprilike toliko love kroz igru, donkamente, nebitno). Moj savjet ti je da probas, odvoji si godinu dana, probaj, pa ako ide ide, ako ne ide uvijek se mozes vratit na faks. Tebi ce mozda bit lakse nego meni, jer nemas toliko troskova, ne moras cashoutat stalno, ali opcenito je dosta tesko dok ne dodjes do neke cifre s kojom mozes zivit bez problema, taman da imas 3 loosing mjeseca zaredom. Odmah mozes opustenije i igrat i sve. Ovako kako ja igram, znaci nemam lovu sa strane nikakvu za zivot, nego sve isplacujem od rolla, je dosta tesko. Sto se tice okoline, to je najmanji problem, ja sam to jednostavno sve zanemario. A bilo je svakakvih prica, jednom sam dosao u Sl. Brod za vikend i stara je popizdila jer joj je neka susjeda rekla da je cula da sam ja kockar, i da dugujem ljudima pare i tako  big_smile A najjace od svega je da ja u Sl. Brod dolazim svakih par mjeseci za viken mozda i za praznike, tako da stvarno ne znam otkud to ljudima. Najbolje je da sve objasnis staroj, reci joj da ces probat pa ako ide ide, ako ne vrati se na faks, zavrsi, zaposli se, a poker uvijek mozes igrat u slobodno vrijeme.

00

Re: postati pro

Stvarno iskren post smile

Ja ti ne bi preporučio da napustiš faks. Ako si parcijala treće to je znači otprilike 50% studija i ne znam kolko godina imaš, al pretpostavljam oko 24 (po ovom puki86 wink ). Ako se potrudiš to bi do 27 mogo riješit, a možda i prije ako ne računamo dok si apsolvent i sve to jer to je onda ez game. Imat ćeš 27-28 godina, završen faks i onda se možeš posvetit ono full time pro igranju. Ovako ti samo treba reorganizacija i dobro planiranje vremena. Siguran sam da na kojem god da si faksu da možeš dnevno (u prosjeku ) odvojit 3 sata na poker a da ti ostane dovoljno vremena i za kave, učenje, izlaske, cure.

Ovako ako sad odjebeš faks ko zna gdje će otić cijela ova online poker priča  (iako ja mislim da se to neće nikad zabranit) i možda sa 29-30 shvatiš da ti se to ne da više jer ćeš imat teška razdoblja u igri i komplikacije i bit će ti žao što nisi završio faks. A lijepo ovako igraš, zarađuješ si i cijelo vrijeme si u tome tako da to neće nigdje otić jer te zanima. A faks te ne zanima tolko ko poker očito i ako ga sad odlučiš prekinut, zamrznut što već jako ćeš teško za 4,5 godina opet nastavit ili krenut ispočetka na neki drugi. Moj savjet ti je da izdrilaš taj faks do kraja kolko god da te to ne zanima jer diploma je diploma. (danas ne znači nešto previše, al danas su takva vremena, a vremena se mijenjaju).

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

5

Re: postati pro

Slazem se sa Bekiem...
Mislm da odluka da postanes pro i prekines fax ne bi trebala bit u ovom tvom stilu nego bis trebao bit prilicno siguran da mozes zarađivat dovoljno da si osiguras egzistenciju, sve ostalo je kockanje a ja se ne bi kockao sa tim stvarima. Razmisljaj dugorocno sto je najbolje, ja se isto planiram bavit profesionalno sa pokerom ali pod obavezno mi je zavrsit fax je moram imat plan B u slucaju plan A propadne  big_smile .
A siguran sam da je i puno teze uspjet ako ti sve ovisi o pokeru, velik je to psihicki teret pogotovo za igru sa ovim swingovima i jos kad nisi siguran da bitas.
Da skratim pricu, pokusaj se posvetit maksimalno faxu ali i pokeru da sto vise napredujes i na kraju ipak budes pro wink

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: postati pro

Teško da će moći zabraniti poker i da se on neće moći igrati. Ak zabrane više će ljudi biti na burzi, a to im nije baš dobro. tongue
Recimo, u sloveniji je već oko god dana zabranjeno, ali se nije ništa promjenilo. Sve je ko i prije.
Teško mogu regulirat tu zabranu. Kaj će nenajavljeno upadat u stanove da vide dal igraš?

Moj savjet je da zamrzneš fax (neznam točno dal se to tako kaže) na jednu godinu, posvetiš se pokeru full tu godinu i onda vidiš kaj bude s toga. Čisto da ti ne propadne fax ak propadne poker. A možda se predomisliš za god dana i bude ti se dalo studirati.

Mislim da će se još dugo moći zarađivati na pokeru. Barem oni koji će se dovoljno truditi. Iako će za par godina vjerojatno biti više regova, dosta njih će odustati jer će im ili zarada biti premala ili neće moći beatati. Vjerujem da će se još smanjiti winrate-ovi, ali ne previše.

00

Re: postati pro

Puki, nemoj nikako napustiti faks, izguraj to do kraja, barem da imaš ovu malu diplomu, prvostupnik. Drugo je kad si tipa 18-19 godina i važeš oš neš faks... Ovako si vec dao dosta i glupo je da sad quitas. A naravno, svi sanjamo o poker pro zivotu, barem na ovom forumu ali imati faks kao rezervu i odradit koji posao van pokera je super, i cisto kao hobij, to bi bio idealan zivot.

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: postati pro

ja gledam na poker kao hobi koji ce mi mjesecno donosti solidan prihod za gluposti...  ak je moguce najbolje se negdje dobro zaposlit i peglat svaki dan kolko stignes al ja mislim da nekih 2-3 sata je ez game za svakog.. ljudi imaju svakakve hobije npr.izrada maketa ,igranje video igrica itd...  Tak da najbolje imati neki stalni siguran prihod+ poker after work za lijepe stvari u zivotu tongue jer mozda ti se poker zgadi, mozda ce doci zabrana svasta moze biti

00

Re: postati pro

Lijep post,a imas  i slicnu pricu kao i ja  smile  S tim da sam ja jos uvijek pussy sve odbaciti, jer imam hranu i krov nad glavom (a opet kad bih odvojeno zivio vjerujem da bih mogao 10x bolje i vise igrati jer da doma stalno igram nabili bi me van big_smile )... No dugorocno gledano  ne vjerujem da bih mogao provesti cijeli zivot grindajuci i svaki mjesec živjeti od pokera jer to zahtijava dosta ucenja, rada i odricanja  ... Ja npr  planiram vecinu zarađene love (ako je zaradim hehe) ubaciti u neku firmu ili biznis i kasnije igrati poker opuštenije...

Ak si tocno definiras sto zelis i kako, mislim da mozes napraviti kako hoces. Uopce nije bitno, glavno da volis to sto radis i da imas cilj i plan. Kad sve sastavim u glavi i kad si odredim cilj nece me bit strah pokusati, jer ak ne pokusas neznas dali bi uopce mogao uspjeti.

00

Re: postati pro

Pod zabranu mislim da misli na nesto tipa onaj blackout u americi o kojem se puno pricalo u 12. mjesecu, sad se stisalo ali tko zna kad ce se opet pocet o tome.
vjerujem da ti se neda puno mucit oko faksa i dosta toga kosta ali mislim da se isplati jos malo potruditi, bolje zavrsit kad vec imas mogucnost i imat diplomu nego kasnije lupat glavom u zid i mislit di ti je pamet bila.

Sretno!

00

11

Re: postati pro

A ovisi i koji si faks.

00

12

Re: postati pro

ja (vise) ne znam nista radit osim pokera. nemam ni strpljenja/zivaca za ista drugo pogotovo ne neki 8h posao gdje ce me iskompleksirani debili od voditelja/sefa jebat u mozak, gdje ce mi placa kasnit kad je najvise trebam itd...
da nisam penzic mozda bi i upisao fax, sad mi se vise ni to ne da.
ti posto si vise od pola rijesio izguraj sve do kraja. nije da ce nesto koristit al nece ni smetat.

Zadnji popravljao 4ladX (14-02-2011 01:36:44)

00

13

Re: postati pro

Nastavi s faksom, probaj stisnut i zavrsit, ne garantira ti ni posao ni dobru plaću, ali ako ne uspiješ u pokeru imaš opciju. U nekim trenutcim češ možda morat zanemarit prijatelje ili obitelj, propustit neki izlazak ali dugoročno, to je najbolje rješenje.

00

Re: postati pro

Živiš sam, plaćaš stanarinu i režije?

Ako je odgovor ne, lijenost je jedini razlog zašto ne možeš studirat i igrat poker. Bar je radno vrijeme fleksibilno.

00

15

Re: postati pro

Malcolm Wallace: Your heart is free. Have the courage to follow it.

00

16

Re: postati pro

ja slično razmišljam ko tilt , pokušat ću doći do SNE i do neke dobre zarade ove godine, ako ne uspijem vjerovatno ću odustat od ozbiljne igre pokera, tako bi i tebi preporučio probaj jednu godinu pa budeš vidio
šta se tiće faksa nebi ti baš bilo pametno da odustanes ali nema niti neke velike koristi da se mučiš a i ovisi koji faks ideš, recimo ekonomija i nema neku vrijednost barem meni jer ih ima jako puno koji ih završe, ako nemaš vezu dobru ili jako dobre ocjene nebudeš se zaposlil dugo sigurno a i plača ti nebude neka
sumljam da budu ukinuli online poker sljedecih 10 godinu a vjerovatno nikad, također da budeju zabranili online poker u americi jer mogu brdo love zaradit na porezu šta se sigurno nebudu odrekli samo tako
s vremenom bude teže igra još ali uvjek ima načina za zaradu a i pokeroom se moraju prilagoditi, pokerstars je recimo najavil da bude smanjil rake za sng, vjerovatno bude za koju godinu na cash smanjil  rake
mislim da je bitno da igraš puno,volumen je ključ svega, osim ako si vunder kid a takvih je malo, smiješno je kako bi puno njih bili pro a niko me se neda igrat, kako su svi najbolji uspjeli, par godina su igrali non stop a i nakon toga nisu puno smanjili
šta god odlučio sretno!

00

Re: postati pro

Fakat istinit i kvalitetan post.
Mogu si zamisliti kako ti je na ekonomiji, to trebaš imati volje za studirati, a da ti ne dopizdi, hvala bogu kriteriji su dosta niski, ali treba se svejedno sjesti i naučiti to. Ja bi ti preporučio što i Roba, ali malo izmjenjeno. Rješavaj ispite preko rokova ili još bolje preko kolokvija jer je deset puta lakše, a ostalo vrijeme, (odnosno ostale mjesece, ako se odlučiš samo za rokove) se posveti pokeru i samo pokeru. Imaš još godinu i pol do kraja, platiš 2 godine studija ili 3, neće te tolko novčano osakatiti, znaš i sam da možeš puno zaraditi preko pokera. Ovako ćeš se još osjećati ponosno kada završiš faks.
A mislim da ti neće biti problem polagati samo ispite, a na satovima od kojih je 80% neobavezno, možeš čitati literaturu za poker jer su predavanja inače gubitak vremena.
Ali nema smisla da već sad ne veliš staroj da igraš poker, pa neće ti ništa. Olakšat ćeš si dušu. Sama će shvatiti da je poker nije zlo jer si se već neko vrijeme financirao pomoću njega.
Mislim da bilo što da doneseš ne možeš pogriješiti, a to je najbitnije.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

18

Re: postati pro

dragi puky,
moj savjet ti je (a mislim da sam dosta kompetentan) za to,jer sam bio u slicnoj situaciji da izguras faks,jer nista ti nemoze zamjeniti kad imas diplomu,to ti daje neku odredenu sigurnost ako zagusti.Iskreno mislim da uz bavljenje pokerom mozes i studirat,ja sam na trecoj godini redovno i igram poker 5-6 sati dnevno,ali kad  dodu ispiti malo se stisnem i to je to,a imam solidne prihode od poker(plamiram si kupiti auto za nekih 3-4 mjeseca)...
ovisi i o tome koji faks studiras,ali realno mozes sve uskladiti i ja ti zelim svu srecu svijeta da uspije u onome za sto se odlucis..
oustalom steta je da odustanes sad kad si dogurao toliko i steta novaca koje si potroso.pozz

00

19

Re: postati pro

Znači ekonomija je u pitanju. Prijatelju stisni ti to malo i ide to zajedno sa pokerom. Nije to neki bauk od faksa, a ako se tebi neda to je drugi par cipela.
Osobno sam svjedočio ljudima koji su razbijali fakultete i sami se školovali sa teškim fizičkim  radom,ženama sa troje djece koja je rasturila pravo, tipu sa dvoje djece koji je razbio elektrotehniku...
I sam sam bio u nekim sličnim okolnostima. Sve se to može. Fakultet iziskuje manje obaveza od osnovne i srednje škole,jer manje više sam si kreiraš kada,gdje i kako.

S druge strane, ako si sposoban napraviti nešto slično robinom pothvatu ili sl., baci index u vatru jer je ekonomista na birou najviše,a na kraju krajeva kada ti se digne neka stvar možeš u hr završiti nekakav srodni faks,jer danas svako selo ima svoje  sveučilište, a tu lovu nećeš legalnim poslom zaraditi nikada.

I nej se sekirati smile

Zadnji popravljao karik (14-02-2011 03:55:48)

00

Re: postati pro

salemetal napisao:

Živiš sam, plaćaš stanarinu i režije?
Ako je odgovor ne, lijenost je jedini razlog zašto ne možeš studirat i igrat poker. Bar je radno vrijeme fleksibilno.

+1

A ako igras poker,placas stanarinu i rezije samostalno,onda si vec profesionalac. Samo povecaj volume,odvoji vrijeme za analize svih mogucih stvari vezanih uz svoju igru i nema nacina da ne zaradjujes jos vise. Uskrati si sate sna,nemoj spavat 8 sati,spavaj 5-6 sati, a 2-3 sata ulozi u napredak i za par mjeseci ces plivat u parama.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (14-02-2011 04:00:35)

00

Re: postati pro

puki86 napisao:

posto nisam bas  uspjesan na  faksu ,upisao sam parcijalu 3 god s tim da sam vec sad vec 5 godina na  faksu, jednostavno se  nemogu prislit  da  ucim..

Ne vezano uz poker + iz vlastitog iskustva:

   Ako ti je fax 4+1 ili 5+0 onda ti nema smisla studirati jer te očito taj fax ne zanima i u svakom slučaju ispiši se što prije i nađi
                       nešto što stvarno želiš (bio to poker ili neki drugi studij...).

    Ako ti je fax 3+2 onda zguraj bar do bakalara da imaš bar to pa probaj samo s pokerom god-dvije da vidiš kako će ić ak ne
                          ide onda dovrši te 2 god.

Zadnji popravljao markluxster (14-02-2011 04:39:22)

Potpis.
00

22

Re: postati pro

Ja bi ti samo savjetovao da ne 100, nego 1000000 puta promislis prije nego doneses odluku. stavi na papir sve pluseve i minuseve i jednog i drugog i ne brzaj s odlukom. I nemoj da ti kasnije bude zao.

Ja sam se ove godine odlucio posvetiti pokeru vise nego do sada, faks je na "zamrzavanju" vec neko vrijeme, a u 11.om mj. prosle godine sam odselio od kuce i jedini izvor prihoda mi je poker. Odlucio sam pokusati napravit nesto, nesto vise... Ako ne uspijem nece mi biti zao, pokusao sam, nije islo i jbg... Da nisam bilo bi mi zao. Do kraja godine vidjet cu kako ce to sve ici i sto ce se izrodit iz tog svega, ako uspjijem nitko sretniji od mene. Ako ne, bit cu tamo gdje sam bio i prije. Faks upisuju ljudi i sa 40+ godina pa zasto nebi mogao i ja sa 20 i kusur...
Ako u tih godinu dana ne uspijem, necu prestati igrati poker, prestat cu ga igrat onda kad mi ga nece bit gust igrat i dok necu uzivat u njemu. Ali isto tako jednog dana bi volio uz poker imati i neki svoj biznis, nesto izvan pokera.

Cesto se sjetim jedne Cromanove recenice dok smo pricali na skypeu dok je rekao da ce napustit srednju skolu. "Ili cu bit milijunas ili propalica"

A ja ili cu bit "milijunas" ili obican sljaker kao sto bi vjerovatno bio da nema pokera.

Sto se tice diplome i neke sigurnosti o kojoj neki pricaju... alo? jeste vi svejsni gdje zivite? kolij ima nazaposlenih ljudi sa diplomama? i oni koji imaju srece i rade, tko im jamci da ce i za mjesec, godinu, pet i dalje imati posao, da ce redovno dobivatiti placu? da ce od te place moci prezivjeti?
Zivimo u nekoj nadi da ce jednog dana bit bolje... Ali ta nada nas nece nahranit, nece nam platit racune. Moramo se sami snac i pobrinut se za sebe.

Dace napisao:

Malcolm Wallace: Your heart is free. Have the courage to follow it.

00

23

Re: postati pro

mile88 napisao:



Sto se tice diplome i neke sigurnosti o kojoj neki pricaju... alo? jeste vi svejsni gdje zivite? kolij ima nazaposlenih ljudi sa diplomama? i oni koji imaju srece i rade, tko im jamci da ce i za mjesec, godinu, pet i dalje imati posao, da ce redovno dobivatiti placu? da ce od te place moci prezivjeti?
Zivimo u nekoj nadi da ce jednog dana bit bolje... Ali ta nada nas nece nahranit, nece nam platit racune. Moramo se sami snac i pobrinut se za sebe.

Dace napisao:

Malcolm Wallace: Your heart is free. Have the courage to follow it.


loooolsve stoji osim ovoga o diplomi,po tvome znaci svi koji studiraju su budale jer ta diploma ne znaci nista hahaha de razmisli malo sta pricas,a to da nam je zemlja u kurcu je istina,ali to ne znaci da zbog toga ne treba studirati...uostalom sigutno ces lakse naci posao uz diplomu nego bez,ne ubrajam tu baustelu...a to sto je toliko ljudi na burzi je odraz over situacije u zemlji.

00

24

Re: postati pro

in b4: rasprava o faxu na 16 str.

00

25

Re: postati pro

4ladX napisao:

in b4: rasprava o faxu na 16 str.

big_smile  big_smile

00