Tema: Krenuti od pocetka...

Pozz svima...

Evo igram vec nekih 2 mjeseca i ne ide dobro. Uspio sam utrostruciti svoj pocetni bankrooll(50$), sad igram NL5 na FT-u, ali mislim da je to dosta los rezultat s obzirom da sam odigrao oko 50k hendova i da sam oslobodio svih 50$ first depozit bonusa. Činjenica je da igram lose, sto i dokazuje moj EV koji stoji otprilike na mojim ukupnim winingsima. Prije nego sto sam poceo igrati pogledao sam par videa i procitao par strateških članaka i mislio sam da cu sa lakocom beatati bar te najnize limite, no nazalost to se nije dogodilo.

Ono zbog cega sam otvorio ovu temu je da mi preporucite literaturu i video materijale s kojima bi najbolje bilo krenuti otpocetka jer stvarno pocinjem gubiti volju za igrom.

Unaprijed hvala na konstruktivnim odgovorima!

00

Re: Krenuti od pocetka...

prvo stavi screnshot  svojih statsa, a netko srugi ce  ti preporucit  videe posto ja  to bas i ne  gledam previse

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Krenuti od pocetka...

6max ili full ring? ako igras jedno probaj drugo, ja sam na pocetk poceo sa 6max i presao na fr i tu se puno bolje snalazim i bolje igram.
nemoj se previse zamarati sa ev lineom jer nije bas toliko pouzdano a mislim da se previse micro igraca zamara s time.

jesi li zbilja razumio to sto si pogledao i procitao? smile preporucio bi ti verneera za pocetak i pogledaj neku njegovu seriju nekoliko puta, ne jednom nego vise puta i pokusat shvatit zasto ovo i zasto ono, zasto value bet, zasto 3bet  u pojedinim situacijama itd.

literatura: forum, poker blueprint je navodono dobar i ovo: http://forumserver.twoplustwo.com/78/mi … ts-397190/ iako je sve pisano za full ring mislim da je primjenjivo  i dalje za 6max

00

4

Re: Krenuti od pocetka...

Procitaj, a pod procitaj mislm prouci/analiziraj/shvati "The Theory of Poker" autor David Sklansky... kad apsolviras koncepte iz knjige imat ces temelje na kojima mozes nastavit gradit, i ako si dovoljno inteligentan (a vjerujem da jesi) neces imat problema u primjeni tog znanja i sa lakocom ces moc bitat trenutne limite (a i puno jace).
Sretno wink

Zadnji popravljao Tonac (15-02-2011 21:03:03)

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Krenuti od pocetka...

Evo statsa i grafa. Statsi su samo od NL5 6max, a graf je sve. Prvi dio grafa je NL2 FR, a ostatak je NL5 6max.

http://i52.tinypic.com/vdibn6.jpg

http://i54.tinypic.com/2hfrk77.jpg

00

Re: Krenuti od pocetka...

early middle i CO imas  isti VPIP mora  ti se  povecavat  sto si blizi BTN
i onda  imas  ogroman VPIP na  BTN sto ne  kazem da je  lose ,za  one  koji igraju LAG to je  uredu al ti imas  stvarno ogromnu razliku u VPIPu  izmedu CO i BTN, trebao bi malo vise otvarat sa CO jer je  premali VPIP
smanjit  razliku izmedu VPIPa i PFRa  prvenstveno iz blindova
3b ti je mali ali neznam kak se  igra na  tim limitima i dal ima potrebe vise  3b
i budi malo agresivniji mislim da bi AF trebao biti oko 3

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

7

Re: Krenuti od pocetka...

uglvanom ovo sto je puki rekao, ne mozes imat isti vpip pfr sa EP,MP,CO... Manje igraj sa blindova..

00

Re: Krenuti od pocetka...

http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=609

00

9

Re: Krenuti od pocetka...

Ma zaboravi te opcenite statse, skoro pa nema koristi iz postanja tih statsa i komentiranja istih, ok istina je da se iz njih moze nesto zakljucit i eventualno nac neki ociti i osnovni leakovi ali fokusiraj se na situacije i pojedine handove, analiziraj igru na taj nacin da alnaliziras handove i trazis best play i razlog zasto je to best play.

when you feel like quitting think about why you started..
00

10

Re: Krenuti od pocetka...

lol naravno da  ima, preflop igra  je  puno jednostavnija  od  postflop igre  i ako ne  savlada preflop igru imat  ce  velikih problema  u postflop igri jer  ce  se  nalazit  u puno vise  teskih spotova  nego sto bi trebao

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

11

Re: Krenuti od pocetka...

lol naravno da nema  wink pa nece poboljsat pre flop igru ako mu netko npr kaze prosiri CO range, jer sta ce se desit, on ce jednostavno iz nepoznatih razloga pocet sire otvarat, zacrtat si range handova koje ce raisat i gotovo. Treba znat kad se range moze prosirit a kad ga treba suzit.

when you feel like quitting think about why you started..
00

12

Re: Krenuti od pocetka...

pa  fala  bogu da  cu mu preporucit  da  otvori igru sa  CO ako igra  15% , ako mu kazem treba  znat  kad prosirit  range  a  kada  suzit  nastavit  ce  i dalje  ovak igrat
ima  robin video i tamo roba sve  lijepo objasni

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Krenuti od pocetka...

Pogledao sam video i pokušat ću primjenit tamo pokazano. Pored monitora si lijepo isprintam ta "pravila"...

00

Re: Krenuti od pocetka...

krkinho napisao:

Pogledao sam video i pokušat ću primjenit tamo pokazano. Pored monitora si lijepo isprintam ta "pravila"...

ajde ti nas obavjesti kako to ide, jer i ja imam sličan problem, odigrao sam manje ruku od tebe al igram 6 max ft i nie dobro, nekako nema baš toliko riba koliko bi ja htio...:D

00

15

Re: Krenuti od pocetka...

@ puki86 Ja sam zelio dat njemu savijet a ne tebe kritizirat, ne kuzim kako si moj komentar shvatio kao da mu ti nisi to trebao napisat! ok trebao bi prosirit CO kao sto bi trebao i suzit SB, ali what is the point u postanju tih statsa i dobivanju savijeta (koji su naravno dobronamjerni a i tocni) kad se ne mogu primjenit u tom obliku. Sta znaci prociri range sa CO, pa to je toliko opcenito da nema skoro nikakve koristi.
Moje stajalise kad ucis nesto je: nemoj razmisljat sto je tocno nego zasto je tocno.

Ali ok, sad ce si krkinho isprintat "pravila" pored monitora  roll

when you feel like quitting think about why you started..
00

16

Re: Krenuti od pocetka...

znas  kako kazu ako sjednes  za stol i ne vidis nekoliko riba  vjerojatno si jedna  od njih big_smile

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Krenuti od pocetka...

Ma frajer gubi postflop i to jako jer ili sve stilta ili se nezna naplatit.
Nl5 je poprilicno lagan za betat (cak ga i ja mogu rec unistavam na vecem sampleu(preko50k) lol ).

Prvo nek sredi malo prflp igru , cak mu savjetujem nek malo igra vise tight i nek radi dobar table select kako bi si povecao sanse za dobar winrate. Što se tiče 3 beta mislim da je oko 4 na nl 5 ok jer nema baš previše mjesta za 3betat light makar ako si dobar uvijek nades mjesta  smile

club  heart  diamond  spade
00

Re: Krenuti od pocetka...

Tonac napisao:

@ puki86 Ja sam zelio dat njemu savijet a ne tebe kritizirat, ne kuzim kako si moj komentar shvatio kao da mu ti nisi to trebao napisat! ok trebao bi prosirit CO kao sto bi trebao i suzit SB, ali what is the point u postanju tih statsa i dobivanju savijeta (koji su naravno dobronamjerni a i tocni) kad se ne mogu primjenit u tom obliku. Sta znaci prociri range sa CO, pa to je toliko opcenito da nema skoro nikakve koristi.
Moje stajalise kad ucis nesto je: nemoj razmisljat sto je tocno nego zasto je tocno.

Ali ok, sad ce si krkinho isprintat "pravila" pored monitora  roll

pa ako mu nitko ne veli da treba igrati veći range sa određenih pozicija onda naravno da to neće (skoro) nikad napraviti, a to je veliki leak i početak mjenjanja igre na bolje. A općenito je iz razloga što je veliki leak pa treba biti općenit, a sam treba skužiti kako odigravati određene handove i koje točno protiv kojih igrača, ali to će mu doći sa iskustvom, ali prvo mu treba netko napomenuti da poveća range.
Itekako je to korisno za početak.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Krenuti od pocetka...

puki86 napisao:

znas  kako kazu ako sjednes  za stol i ne vidis nekoliko riba  vjerojatno si jedna  od njih big_smile

big_smile  big_smile

00

Re: Krenuti od pocetka...

Počni foldat više handova iz blindova, igraš previše loose OOP.
Mislim da bi na tim limitima trebao igrat dosta tight i beatat ih, zapravo bi tight igra trebala biti najbolja za NL 5.
Ako se osjećaš ugodno igrajući 15% handova s cutoffa, onda zasad igraj 15%. Dosta si u plusu s te pozicije i ne vidim potrebu da mijenjaš išta.
Button igraš više handova, nego s drugih pozicija pa mislim da donekle razumiješ važnost pozicije.

Što više budeš igrao, trebao bi igrati bolje i s vremenom znatno poboljšati post flop igru.
To će ti omogućiti da igraš više loose.  Zasad se drži one "tight is right", počni foldat iz blindova i pročitaj pokoju knjigu.
Preporučio bi ti "Theory of poker", "Small stakes holdem" ,  "Holdem poker for advanced players"(Sklansky) i "Harrington on holdem" 1,2 i 3, "Professional NL holdem"(Miller, Flynn, Mehta).

Osobno sam pobornik čitanja knjiga o pokeru, neki smatraju da je to nepotrebno, ali mislim da je teorijska podloga za igru, koju tako dobiješ, neprocjenjiva.
Još jedna stvar, kad bilo što radiš za poker stolom, razmisli zašto to radiš. Nastoj da ti svaka akcija za poker stolom bude smislena.

00

Re: Krenuti od pocetka...

Tonac napisao:

Ali ok, sad ce si krkinho isprintat "pravila" pored monitora  roll

Koliko se sjećam tražio sam konstruktivne savjete a ne sprdanje. I ako si pogledao video trebao bi znati da je Roba na kraju rekao da bi si za početak najbolje to bilo napisati sa strane....  hmm

00

22

Re: Krenuti od pocetka...

Nitko nije komentirao UTG i MP. Još nikad nisam vidio da je to u minusu. Mislim da je to zbog toga što u nekim situacijama nemožeš baciti overparove i jake top parove kad je očito da nisi dobar. Ak je to slučaj na ranim pozicijama, onda je vjerojatno tako i na svim pozicijama.

00

23

Re: Krenuti od pocetka...

krkinho napisao:
Tonac napisao:

Ali ok, sad ce si krkinho isprintat "pravila" pored monitora  roll

Koliko se sjećam tražio sam konstruktivne savjete a ne sprdanje. I ako si pogledao video trebao bi znati da je Roba na kraju rekao da bi si za početak najbolje to bilo napisati sa strane....  hmm

Al smo osjetljivi  roll , to nije bilo sprdanje nego sam htio skrenut paznju na sto sam govorio tj. da nije tocno igrat npr. CO 25/20 nego da to ovisi o stolu (villanu nakon tebe, prije tebe, villanu u BB, stacku villana itd...). Taj video je odlican za pocetnike da dobiju opcenit dojam kako se range mijenja ovisno poziciji, ali to je situacija u vakumu i ja sam siguran da ti to isprintano nece bit od nikakve pomoci za bitat neku igru.
Ma ok, nije bitno ali nemoj govorit da te sprdam jer si od mene dobio itekako dobre savjete, ali isto tako mi je jasno da je lakse pogledat video od 30 min nego procitat 7 knjiga koje ti je ribaaaaaa preporucio.

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Krenuti od pocetka...

Koju od ove dvije knjige da prvo pročitam?
Theory of poker
Small stakes holdem

Ja sam mislio small stakes holdem

00

Re: Krenuti od pocetka...

nisam procitao ni jednu al mislim da je bolje pocet sa theory of poker jer su to temelji na osnovu cega gradis sve ostalo big_smile

00