Tema: Live igra

Zanima me par pravila o live igri,najviše vezano uz igranje preko reda + jos par detalja...

Najbolje da navedem par primjera. Neka uvijek bude npr. blindovi 100/200,6 igrača.

1) Igrač u CO calla preko reda,nakon toga MP napravi raise do 600. Može li CO povući težine i foldati? Može li 3betati?

2) Igrač u CO preko reda raisa do 800.
       a) EP i MP foldaju - može li CO promijeniti odluku?
       b) MP calla - šta CO mora?
       c) MP raisa do 500 - šta CO mora?

3) EP raisa do 1700.
       a) CO nije pratio i calla 200 - može li povući zetone i foldati?
       b) CO nije dobro razumio i calla 1200 - može li povući zetone i foldati?

Za sada to.

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

2

Re: Live igra

Bile napisao:

Chuck Norris ima PFR>VPIP!

LOL! big_smile

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Live igra

Opcenito pravilo je da nema stringbetova. Chipovi koje si (makar i slucajno) gurnu u sredinu vise ne pripadaju tebi nego potu. Koliko se to pravila forsa u home gameovima nisam bas siguran, ali u casinima bi trebalo biti default.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Live igra

je. no string bet. a sve kaj bacis preko crte ostaje u potu. a ak to radis cesto penalty pa crveni..... big_smile

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

5

Re: Live igra

1) 200 ostaje unutra. Nek onda odluci sta ce

2) ima pun k mogucnosti

3)
a) reko je call, dakle ubacuje 1200 ili kolko je vec neko raiso prije njega
b) ne, mora callat. ako je reko call, onda je call bez obzira bilo unutra 20 ili 20 000

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

6

Re: Live igra

@Adži - Problem kod 3) a i b je sto pod "call" ne mislim da je rekao "call" već samo bace zetone...

Frend koji je radio u Cezaru u Westinu kaže da je jednom prilikom pričao sa floorom i valjda ako je iznos manji od pola beta(3a) onda može povući i foldati,a ako je veći od pola beta (3b) onda ne može povući zetone već može ili nadoplatiti i callati ili foldati,ali izgubiti taj iznos koji je već stavio...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

7

Re: Live igra

uzmi to moje razmisljanje sa malom rezervom.
trenutno imam malo vise vodke u sebi nego je dopusteno big_smile

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: Live igra

koliko ja znam, svaka akcija preko reda ostaje i ne može se povući

tako da:

1) CO ne može povući svojih 200. može doplatit još 400 da calla raise od MP. može i 3betat ako hoće
2) ovo je zbilja komplicirano, ja bi rekao da MP nije legalna akcija ni call 200 ni raise do 500 nego samo call/3bet/fold ovaj raise do 800 od CO
3) kad je stavio žetone preko linije ne može ih povući

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

Re: Live igra

Bile napisao:

Problem kod 3) a i b je sto pod "call" ne mislim da je rekao "call" već samo bace zetone...

To što se nije neko deklarirao verbalno što radi nego samo bacio žetone ga ne "spašava". Na lajvu ima dosta prostora za pogreške kod bilo koje akcije i ili moraš biti siguran što točno radiš s žetonima ili je najbolje deklarirati verbalno što radiš, da se izbjegne zabuna ili greška.

Na lajvu, ako ubaciš premalo žetona u pot kad je tvoj red na akciju, računa se call i moraš staviti još koliko nedostaje do calla.
Ako ubaciš previše, a manje od minrejza, računa se minrejz i moraš staviti još koliko nedostaje do minrejza.
Ako ubaciš više žetona od minrejza, računa se rejz do iznosa kojeg si ubacio.
Jedina iznimka od toga je ubacivanje jednog čipa veće denominacije vez verbalne deklaracije (npr, ubacivanje čipa od 1000 kad je zadnji bet prije tebe 300) što se bez verbalne deklaracije računa kao call. Naglasak na tome je jedan čip veće denominacije (kad se igra "by the book", ako trebaš platiti npr. 1200, a ti ubaciš 2x 1000 čipove u pot bez verbalnog deklariranja calla, računati će se se da si htio rejzati i moraš napraviti minrejz).

00

Re: Live igra

1. ako se promjeni akcija prije CO onda je i CO moze promjeniti tj. moze povuci i foldati, raisati ili samo callati
2a. ne
2b. raise do 800
2c. moze sto hoce, promjenila se akcija
3a i 3b. ne, mora ostavit zetone i foldati ili callati
nadam se da sam pomogla, a za sve ostalo sto ti nije jasno mozes pogledati na
http://www.pokertdablog.com/PokerTDABlog/?page_id=107

00