Tema: NL100 Rush: JJ facing squeeze

Villain na BBu je solidan rush reg (nick xTyphoeusx)
24/21
total AF 4.2
total 3bet 6.2%
3bet sa BBa 8%
squeeze 11%
sample: 1.3k hands
mogući tell: bet sizing (raise do 16.20)

BTN je reg 30/25, 3bet 13.5 i deep je s nama pa vjerojatno nema bolju ruku od naše
SB je reg 22/16 3bet 6% i sigurno bi rejza QQ+

Full Tilt No-Limit Hold'em, $1.00 BB (6 handed) - Full Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Button ($202.40)
SB ($100)
BB ($110.90)

UTG ($100)
MP ($104.20)
Hero (CO) ($182.55)

Preflop: Hero is CO with Jhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/heart.gif, Jhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/club.gif
2 folds, Hero bets $3.50, Button calls $3.50, SB calls $3, BB raises to $16.20, Hero ?

koji je najbolji potez, protiv nekog ko ima squeeze 11% i koliko je to ovde bitno?
call mi se nekako čini najlošiji, a ako ćemo rejzat, do koliko? šta na njegov shove?
jel ovde dobro shoveat, s obzirom da će nas callat samo bolje i AK?
šta da imamo QQ?
ahh my head hurts

KOCKA!
00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

koji su tvoji statsi
imo bolje je callat 3b nego foldat na shove
4b/fold s jj 100 bb deep za vidit jel ima jači par mi i nije neki play, bolje foldat na 3b, ali protiv ovakvog igrača naravno to nemoš
call mi je tu standard
iako sad vidim da ako callaš vjerojatno calla i ovaj buton

When you got nothing, you got nothing to lose
00

3

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

moji su 18/14
total AF 6
4bet 13%

zašto call 3bet, šta dobijamo s tin, ako igramo za set value ne isplati se call, šta ćemo ako flop dođe 892, šta ako dođe K23?

KOCKA!
00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

pa ako može oni vulgaris callat 4b s kk i foldat na q high flopu moš i ti smile šalin se
pa neigran ga za set
više po onoj klasici - s callom mu puštam dosta lošijih handova koje 3b a od kojih smo mi puno jači
sad nebih generalizira šta ako dođe ovaj il onaj flop - cooler je cooler
qq i ak bi obv 4b/shovao pre
a i bolje je callat i igrat za set nego 4bet/foldat pre jer je jeftinije a i može bit profitabilnije  big_smile
zašto bi ti 4b? kad i sam kažeš da će te zgurat samo jače ili ak?onda nema smisla 4b

When you got nothing, you got nothing to lose
00

5

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

nisan nigdi reka da bi 4b smile

baš san razmišlja šta bi s QQ, vjerojatno 4b, call shove, a zašto, zato jer su to dame i "to se tako igra" ( big_smile ), svejedno ćemo se nać samo vs. AA, KK, AK

ugl zaključili smo da call ne valja, 4b ne valja smile
znači ostaju fold i shove, a s obzirom na njegov squeeze od 11%, vjerojatno je bolji shove?
koliko je uopće dobro shoveat ovde, s jedne strane u potu je već 27 BBova i na neki način protectamo ruku, al riskiramo 180BBova jer nas BTN pokriva

kiklop napisao:

više po onoj klasici - s callom mu puštam dosta lošijih handova koje 3b a od kojih smo mi puno jači
sad nebih generalizira šta ako dođe ovaj il onaj flop - cooler je cooler

pa nije to generaliziranje, to je najbitinije u ciloj ruci, ako ne hitamo J, kakav god flop dođe i on cbeta, nemamo blage veze di smo
JJ vs QQ+ mi i nije neki cooler big_smile

KOCKA!
00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

Vice napisao:

mogući tell: bet sizing (raise do 16.20)

Što tu misliš da bi to moglo značiti?

00

7

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

na rushu to regovi rade kad je neki "nestandardan" play, da ne ispadne da su samo kliknuli POT ili skrolali mišen..
ugl to mi je upalo u oko najviše od svega, jer nikad nisan vidia nekoga da pf rejza AA neki čudan iznos s decimalon

kako god bilo, napisa san "mogući tell" tako da ne mora apsolutno ništa značit smile

KOCKA!
00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

Meni se na prvi pogled čini obrnuto... Da kad nema hand nebi upisivao ništa nego samo kliknuo jer nije baš ugodno razmišljati o takvom sizeingu kad nemaš hand.
A kad imaš AA radiš bilo kaj jer te boli kita.

Meni je uvijek bilo lakše isprobavati novi line s handom, pa onda kad vidim dal radi, bez handa.

00

9

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

pa da, logičnije je da je obrnuto, al probaj malo igrat rush smile
ne želi niko čudno sizeat jer ga se po tome može noteat, a sad da neko ide to radit namjerno pa stavljat counter note pa nekad možda blefat, nikome se to ne da a i ne isplati se jer je previše igrača u poolu i igra je općenito više tight

puno se češće čudno sizea kad se 3bet/4bet bluffa da se uštedi koji big blind smile

KOCKA!
00

10

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

Vice napisao:

puno se češće čudno sizea kad se 3bet/4bet bluffa da se uštedi koji big blind smile

slažem se, ali ja radije zaokružim cifru. smile

Ali opet, kad je više igrača ja je prevelik size kad klikneš na pot, i s AA moraš smanjiti...

00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

Meni je ovo 4bet/c ili fold odmah. Najviše ovisi o dinamici između vas dvojce i kako on tebe vidi. Ima likova s kojima ću se zgurat u ovom spotu i onih protiv kojih neću. Call mi se ne sviđa jer je iza nas još igrača i deep smo s jednim, a nikako nebi htio 3way pot. Mislim ok ako ćeš igrat JJ samo za set value protiv dvojce, ali ne čini mi se to kao EV+. Također kad callamo, mislim da nam je hand faceup -> TT-QQ.

Jedini razlog zašto bi možda rađe foldao nego 4bet-ao  je zbog našeg zeznutog 4bet sizinga koji će vrlo vjerojatno biti oko 30-37$,što će njemu vjerojatno izgledat kao da smo komitani tako da mislim da će vrlo rijetko shove-at light.

00

12

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

Ali da se vratimo na hand...

Callao nebi nikad jer ćeš vrlo često imati tešku odluku na flopu, pogotovo kad neznaš točno od čega mu je range sastavljen.
Fold isto ne dolazi u obzir kad tolko često squiza.

4bet/fold ne dolazi u obzir jer protiv QQ+ i AK imaš 36% equity-a i imaš oddove za call.

Pitanje je samo dal je bolje 4betati ili direkt shovati. Ja se u toj situaciji uvijek zapitam:
dal će foldat TT,99 ak shoveam?
Ak 4betam hoće ih zgurat?

Neki igrači će callat shove s 99 i TT jer im shove izgleda ko neki srednji ili mali par, a foldat na 4bet jer im izgleda jako..

Ak je na oba pitanja odgovor DA, onda je bolje 4betat jer će nekad (iako rijetko) zgurati s sranjem...

00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

ovako nekako po meni 4bet/call , ship , fold, call!
mislim da je 4bet/call nekako najbolji play po ovom sto si opisao!

00

14

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

shove

00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

dizi do 38-40$ i callaj shove, previse je squeeze happy bb da mu pustas ovakvu ruku.

00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

Dosta bi bilo i do 32$ 4bet, ali ja se slazem sa svime sto roba veli.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

17

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

hmm meni se  nesvida  ship  samo iz jednog  razloga,kazes da  je  BTN reg ,ako je  reg  za pretpostavit  je  da je  primjetio da ovaj cesto SQ tak da  je mogao ovo napravit  s  KK+ iako je  malo vjerojatno jer  ste  deep al je  moguce.. tak da  bi ja 4b/callao rađe

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

18

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

+1

Bilo bi sranje da se BTN pojavi s monsterom. A ak 4betaš onda možeš foldati na BTN shove.

00

Re: NL100 Rush: JJ facing squeeze

Mislim da je ovdje šansa zanemariva da BTN ovdje radi takav play s KK+ baš zbog toga što ste deep. Ali opet nije neka razlika protiv unknowna shipati ili 4bet/foldati ako zgura BTN. Ali ja bi probao naći bilo koji tell koji bi mi govorio da će se SQZer prije stackati ako shipamo nego ako 4betamao.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00