Re: Neke osnovne stvari

jussbbb napisao:

jel postoji kakvo pravilo za BANKROLL MANAGEMENT mislim počet igrat na pokerstarsu sa 50 dolara kolko stolova s kolim blindovima da igram

najniži limit odi igrat, NL2 mislim
Inače ti je oko 25 BI + -
da li je 6 igrača, 9 igrača, 2 igrača
ovisno o limitima i kako si dobar igrač
da li igraš agro ili tight...

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Neke osnovne stvari

jussbbb napisao:

jel postoji kakvo pravilo za BANKROLL MANAGEMENT mislim počet igrat na pokerstarsu sa 50 dolara kolko stolova s kolim blindovima da igram

Igraj na 0.01/0.02, kad predjes $100 prebaci se na nl4, uglavnom igraj samo kad imas vise od 25 buyina za odredjeni level, i onda ces bit donekle siguran.

čvorovića ignoriraj.

00

Re: Neke osnovne stvari

Pokerstars nema NL4, igraj NL2, probaj 6max ili full ring, odaberi jedan od tih dvoje sto ti vise pase i uci, igraj postaj ruke, pocni sa 1 stolom i lagano ih dodavaj...
ako ti bude islo kad budes imao oko 30BI mozes ici dalje u ovo slucaju na NL5

00

54

Re: Neke osnovne stvari

Podsetite me samo za racunanje M-a. Je l sabiram sm i bb sa svim ante-ima za stolom koji placaju igraci ili samo sa jednim ( koji ja placam )? To me je nesto zbunilo dok sam citao primere iz  Haringtona.

00

55

Re: Neke osnovne stvari

sb+bb+ante od svih

00

56

Re: Neke osnovne stvari

Zna li se statistički na koliko se ruku dobija royal flush?

00

Re: Neke osnovne stvari

It’s not like you really have to know your royal flush odds by heart, but it’s an interesting thing to contemplate that you have an approximate probability of 0.000154% of hitting a royal flush. That translates into 649,740 : 1odds which are quite self-explanatory I assume.

Zadnji popravljao rademar (26-02-2011 22:02:18)

00

58

Re: Neke osnovne stvari

znači još samo 620,000 ruku da odigram. big_smile

00

59

Re: Neke osnovne stvari

Koje su to pozicije CO i BTN? big_smile

00

60

Re: Neke osnovne stvari

jel zajebavas il ozbiljno pitas? big_smile

idu ti cutoff(CO), button(BTN) pa small blind(SB) i big blind (BB)..znaci to cu dvije pozicije prije blindova..

Zadnji popravljao hicpra (27-02-2011 23:10:40)

00

61

Re: Neke osnovne stvari

a to...

00

62

Re: Neke osnovne stvari

hicpra napisao:

jel zajebavas il ozbiljno pitas? big_smile

idu ti cutoff(CO), button(BTN) pa small blind(SB) i big blind (BB)..znaci to cu dvije pozicije prije blindova..

http://forum.net.hr/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/65/2541.facepalm1.jpg

assumption is the mother of all f ups

00

63

Re: Neke osnovne stvari

a kako bi ti to objasnio nekome tko ne zna??

kad krene akcija, te dvije pozicije su prije blindova na potezu..a nije me pitao kako se karte dijele.. hmm

00

64

Re: Neke osnovne stvari

pa nemozes tako govoriti, zna se što je btn, što co. preflop je samo 1 street

assumption is the mother of all f ups

00

Re: Neke osnovne stvari

Je li bolje igrati 6 MAX ili FR?

00

66

Re: Neke osnovne stvari

Ne postoji odgovor na to pitanje. Ti češ najbolje znati koji oblik pokera ti najbolje leži.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

67

Re: Neke osnovne stvari

Nadam se da je dobra tema za postavit ova pitanja.

Kako vi igrate ako dobijete nutse protiv nekog tight igrača, meni se zna desit ako sam oop i igram protiv nekok tko je u boljoj poziciji da dobijem tris, boju, ili nešto slično, a pošto je protivnik tight checkiram da vidim kako će on odigrat, pa ako i on checkira, na turnu radim neki manji 3 bet i često mi se zna desit da protivnik folda, a isto tako se to zna desit i ako sam u poziciji. Jel postoji nešto što bi boglo u takvim situacijama popravit igru.

Handove tipa AA, KK obavezno moram 3betat, ili 4betat, a i tu se zna desit i da callaju i da foldaju, ako netko ima neki savjet neka kaže

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

68

Re: Neke osnovne stvari

Nemoguče je da svaki put kad ti imaš jak hand oni tebe callaju. To je sastavni dio pokera.

U ovoj situaciji gdje imaš monster protiv tight igrača, taj igrač vjerojatno nije imao ništa i foldao bi bilo na flopu, turnu ili riveru. Te situacije nas ne interesiraju jer tu ne možemo ništa popraviti. Najviše su bitne situacije gdje u istoj situaciji on ima nešto. Tada nas zanima kako da odigramo da bi dobili što više.

Zapamti, igraš protiv njegovog range-a, a ne protiv karata koje on ima baš sada.

00

Re: Neke osnovne stvari

da ne otvaram novu temu postavit cu ovdje par pitanja.

1) na pocetku turnira (MTT) kada su svi deep (100bb) dosta puta bude limpanja i callanja sa marginalnim handovima i nemogu stavit protivnika na nikakav range, par put mi se desi da imam recimo TQs limpaju do mene ja raisam na 3-4bb, od nas 10 prati me 6 ljudi, flop dolazi Q 2 5, akcije se dalje nesjecam ali lik na showdown izbaci Q2o ....


2) kad je sa mnom u potu 3-4 igraca i u poziciji sam, do mene check, nebitno o tome tko je openao preflop, recimo da nisam ja. ako u toj situaciji nemam top pair ili nesto slicno imam osjecaj da ce me callat ruke koje nemaju nista ali imaju veci high card od mene... sto mi se nebi dogadalo heads up i sl.

govorim o igrama 9-10 igraca, cini mi se da mi puno vise lezi 6max.

+dal se igraju turniri u zagrebu po 6max ili kako?

hvala puno

00

Re: Neke osnovne stvari

Archiv3r napisao:

da ne otvaram novu temu postavit cu ovdje par pitanja.

1) na pocetku turnira (MTT) kada su svi deep (100bb) dosta puta bude limpanja i callanja sa marginalnim handovima i nemogu stavit protivnika na nikakav range, par put mi se desi da imam recimo TQs limpaju do mene ja raisam na 3-4bb, od nas 10 prati me 6 ljudi, flop dolazi Q 2 5, akcije se dalje nesjecam ali lik na showdown izbaci Q2o ....


2) kad je sa mnom u potu 3-4 igraca i u poziciji sam, do mene check, nebitno o tome tko je openao preflop, recimo da nisam ja. ako u toj situaciji nemam top pair ili nesto slicno imam osjecaj da ce me callat ruke koje nemaju nista ali imaju veci high card od mene... sto mi se nebi dogadalo heads up i sl.

govorim o igrama 9-10 igraca, cini mi se da mi puno vise lezi 6max.

+dal se igraju turniri u zagrebu po 6max ili kako?

hvala puno

Hello!

SharkSсope together with 2CardsCollege go on with the series of educational articles for tournament players. Today we'll talk about optimal play at early stages of МТТ. It's important not to lose the edge at this stage: playing with deep stacks will soon be over, you can't waste time. These 5 recommendations will help you start the tournament intelligently:

1. Attack the passive players

At the early stage of the tournament, you always have a deep stack, so you may choose any strategy. Many players like to enter the pot with a limp while it's inexpensive for them. We can exploit it — make more raises to collect the dead money and steal pots. This move is of rather high variance, but profitable in the meantime. By getting a big stack in the beginning of the tournament we significantly increase our tournament expectation.

2. Use the squeezes

One more move — using the preflop squeezes (i.e. after a raise and a call or several calls we make a re-raise). At early stages, players often play passively and usually they want no part of it without the "monster" in hand. You need to calculate the size of the squeeze accurately. If you decide to make the squeeze with a marginal hand, try to make sure that the size of your bet will let you take the pot immediately or at least stay heads-up with your opponent.

3. Adjust to the dynamics of the game

If you feel that aggressive play on the preflop doesn't work, try to play with the limpers on their territory. In the beginning of the tournament it's possible to make your hands profitable even without raising them. For example, in certain situations it may be profitable to overlimp the connectors (on the button or cut-off in multi-pot or against a very weak opponent who tends to fold his hand on most of the flops). Don't be afraid to experiment with calling the raises, especially when in position — many players like to open a wide range of hands but, as a rule, they are helpless on the postflop.

4. Pay attention to the stack sizes

Many players play at early stages "automatically", and they don't pay close attention to what's going on at the tables. This is a very big mistake: remember that recreational players are giving away their chips very easily in the beginning of the tournament, given that they are having a bad start. Pay close attention to those who have lost half of their stacks during the first levels of blinds. Such players are either unlucky or they have donated their chips to someone (or both, actually). It is very often that these players start trying to get their stack back — fast! Our goal is to catch them at this moment. Against such opponents, plan your line of play beforehand — either try to make them shove preflop (give them the chance to risk it) or try to provoke their bluff on the postflop.

5. Isolate the limpers

If someone has limped before us, a decent raise will often let us stay heads-up with him. Choose your sizing wisely as we have two goals: to scare everybody else away from the pot and to make the limper pay at the same time. If you tend to think that the limper wants to see the flop anyway, make a bigger bet, let him pay. He will anyway have to give up on the flop more often (especially being out of position). But keep in mind that a small bet from us will be perceived as a weakness, and a big bet — as a strength. it is a great opportunity to confuse your opponents by playing your "monsters" with smaller sizing, and your unfinished hands — with bigger one. So play close attention to the size of your raise.

Remember — intelligent play at the early stage of the tournament is your ticket to the late stage. Want to know more about playing at different stages of МТТ? Become a 2CardsCollege student.

Apply for training

00

Re: Neke osnovne stvari

Bok,
evo na proslom turniru(live) sam dosao do final table-a, 10 ljudi, average je 200k, ja imam 145k, 3-4 su slabiji od mene.
big blind 10k, dosta brzo raste, svi osim chip leadera smo ispod 30bb a on je negdje na 30bb.

problem u ovoj fazi igre sto nemam pojma sta da radim, pokusao sam openat 2-3BB sa solidnim handom da bi mi netko poslije bubunuo all in.
uglavnom u 15-ak ruku flop se vidio 2 puta kada su svi osim blindova foldali.
jednom sam napravio light squeeze koji mi je upalio. steal blindove nisam mogao jer je lijevo od mene chip leader koji ih ne pusta.
dosao sam do 160-170k blindovi 18k i tada sam krenuo push/fold, zabio sam se sa 99 u AA od chip leadera..

sad kad gledam unazad neznam kako sam mogao bolje odigrat, ako netko ima kakav link ili nesto.

+svi za stolom su ultra tight nitovi, znaci 0 blefova, openaju samo sa premium itd...

00

Re: Neke osnovne stvari

Pozz,

ja nebi bas rekao da su svi ultra tight nitovi ako si na svaki open pokupio ship, ili sam krivo shvatio?

ako foldaju puno onda ti je ok da openas x2, 2.5 pogotovo sa kasnijih pozicija

Ako vidis da reraisaju i shipaju All-in cesto onda otvaraj handove sa kojima planiras callati All-in ili sam shipni preflop pa tako oni nemaju sansu tebi shipati smile gledaj si tko ti je u bigblindu uvijek jer on zavrsava akciju u krugu.

prouci ICM malo, sigurno ima po netu programa smile

00

Re: Neke osnovne stvari

Stormpay napisao:

Pozz,

ja nebi bas rekao da su svi ultra tight nitovi ako si na svaki open pokupio ship, ili sam krivo shvatio?

ako foldaju puno onda ti je ok da openas x2, 2.5 pogotovo sa kasnijih pozicija

Ako vidis da reraisaju i shipaju All-in cesto onda otvaraj handove sa kojima planiras callati All-in ili sam shipni preflop pa tako oni nemaju sansu tebi shipati smile gledaj si tko ti je u bigblindu uvijek jer on zavrsava akciju u krugu.

prouci ICM malo, sigurno ima po netu programa smile


ma hocu rec da su tight jer nije bilo akcije osim all in // fold, a all in je bio sa premium, tako da nakon sto sam openao, on je iso all in i tu sam foldao, neznam jel me blefao ali stvarno sumnjam da mu je hand bio slabiji od AQ.

nevolim to sta u slucaju da nekako zavrsim u all in-u skoro uvijek ce biti coin flip.

00

Re: Neke osnovne stvari

Pa tako ti nekako i akcija ide sa 20- blindova smile push-fold zato rekoh prouci ICM malo

00

Re: Neke osnovne stvari

Kurčeva sreća kad ti slijeva naft postave crnu rupu sa beskonačno chipova koja sve usisava- Nemres niš, push/fold ili da si dosta dugačak dok ga neko ne rastavi i razjebe pa postane oprezniji

00