Re: NL25 hand

Tilt napisao:
N( .)(. )B napisao:

zanima me još zašto većina igrača napiše da je call ako je equity poviše 40%, iako po njemu smo u gubitku jer je ispod 50%

Zato sto je u potu vec nesta $$ i tebi je super isplativo ako imas 50%. Recimo da je pot na flopu 10$ i on gura all in 5$ znaci moras dat jos 5$ za dobit 15$ sto je 3:1.
Podjelis 1:(3+1)*100 i dobijes koji % ti treba equtyja, u ovom slucaju ako imas 25% call ti je BE.
Nadam se da sam ok sve objasnio, stalno me jebe ta matematika.

aha, da da, shvatia san sad, thx... samo kako da ja izračunam mrtvi equity u glavi u nekoliko sekundi.... big_smile

Zadnji popravljao N( .)(. )B (25-05-2011 03:08:54)

00

52

Re: NL25 hand

Precizno racunanje eq se radi samo kod analize handova i sl. u praksi okvirno znas koliki ti equity nudi pot i koliki equty imamo vs villanovog rangea.

Znam si sad napiso da ti je jasno ali ja sam krenuo pisat i objasnjavat equity prije nego sam vidio ovu trecu str  big_smile pa cu postat da odgovor ne "propadne" a i jer ne vjerujem da je objasnjenje od Tilta dovoljno za shvatit to kako treba.

N( .)(. )B napisao:

zanima me još zašto većina igrača napiše da je call ako je equity poviše 40%, iako po njemu smo u gubitku jer je ispod 50%

Nikad ti ne treba vise od 50% eq, jer recimo da je u potu 1$ i villan gura 50$, mi moramo platit 50$ za pot od 101$, sto znaci da nam je potrebno 49% eq (do toga smo dosli 50$/101$=0,49*100=49%).
Sada stvar je u tome da treba radit +EV playeve, sto znaci da je potrebno imat pozitivnu ocekivanu vrijednost, a to bi bilo kad nas hand ima veci eq od kojeg nam pot nudi,
npr
Mi imamo AKs a villan drzi QQ
nas hand ima eq od 46% vs villana sto znaci da ako nam pot bude nudio eq manji od 46% imamo oddse za call odnosno nas call ce bit +EV, konkretno:
U potu je 30$, villan gura 100$ sa QQ, mi sa AKs moramo platit 100$ za pot od 230$ (racunamo 100/230=0,43) sto znaci da nam pot nudi eq od 43% a za call nas hand mora imat eq>od 43% sto je istina jer imamo eq od 46%. Znaci nas je EV u tom slucaju pozitivan, konkretno zarađujemo 5,8$ kad callamo u ovom spotu (0,46*230=105,8 znaci nasih je 100$ sa kojima smo callali a imamo zaradu 105,8-100=5,8$)

Konkretno u handu iz ove teme na flopu pot nam nudi eq od 33% sto znaci da nas hand mora imat eq veci od 33% da bi call bio EV+.
Nas hand (KK) vs konkretnog villanovog handa (98) ima eq od 30% sto znaci da kad callamo imamo negativan EV od 1,5$ sto bi znacilo da je fold ispravan play.
Ali naravno mi nikad ne mozemo znat koji tocno hand villan ima u datom trenutku pa ga stavljamo na range handova i racunamo eq vs tog rangea (sto sam vec napravio na dnu 1 str pa tamo mozes vidit i da vs samog vrha villanovog rangea call je +EV)

Nadam se da je sad jos jasnije  wink

Zadnji popravljao Tonac (25-05-2011 12:21:37)

when you feel like quitting think about why you started..
43

Re: NL25 hand

ja bi samo rekao da sam vrh villanovog rangea ne može biti nikakav offsuit 97 ili takvi neki handovi. To što su ti handovi jači od našeg ne znači da mu je to vrh rangea, jer mu to uopće nije ni range. S time folda preflop. Cilj određivanja rangea, tako i vrha rangea, je skup handova s kojima villain može doći do tog spota u kojem se promatra. Tako bi se moglo za taj specifičan hand staviti i da je 56 suited i offsuit jače od nas, ali kad bolje razmislimo, s tim kartama gotovo nikad ne calla 3bet.

I još bi nešto dodao za one koji nisu upoznati sa poker stoveom. Ako mislimo da nekad ima i handove koji nisu jako vjerojatni, tipa u nekom zamišljenom primjeru mislimo da nekad ima i AK (offsuit ili suited), ali rijetko kad, onda recimo maknemo 75% svih AK handova ili više ili manje, ovisi koliko često mislimo da to radi. Primjericvce, AK ima 16 komboa, 4 suited i 12 offsuit, ako je 75% AK handova drukčije odigrava, onda možemo staviti samo AK suited u njegov range jer je to 15% rangea. Jest da AK suited ima bolji equity od offduit, ali onda možemo malo prilagoditi equity kad dobijemo rezultat stovea.
Nadam se da nisam nadrljao da se ništa ne skuži.  tongue

Mu-mu mu mu mu mu mu!
10

54

Re: NL25 hand

Dva magarca (pardon) koja su dislike-ali moj zadnji post (lol facebook) mogu se slobodno javit na PM ako imaju kakve probleme, post je apsolutno tocan i koristan svima koji ne rezumiju equity, umjesto da dobijem "hvala" sto sam pridonio zajednici budale lupaju dislike. Ako je nesto krivo onda se to quotea i ispravi, pa ajde onda!!??

Rear_Admiral napisao:

sam vrh villanovog rangea ne može biti nikakav offsuit 97 ili takvi neki handovi. To što su ti handovi jači od našeg ne znači da mu je to vrh rangea, jer mu to uopće nije ni range. S time folda preflop...

@Rear ti si stvarno tvrd jbt... pa ranije sam jasno napisao da sam stavio vrh villanovog rangea  na flopu i da to nije pravi/realni/cijeli villanov range u tom spotu, cilj toga je bio dokazat da i ako stavimo villanu u range handove vs kojih imamo najlosiji eq na flopu i usprkos tome opet imamo oddse za call onda je ocito koliko je call obv play!!!
Ali necu se vise trudit nikome nista objasnit jer mi je vise pun kurac da me se previ budalom, tko je zelio shvatit sta sam zelio rec je shvatio, a za ostale me vise boli kurac...

Ovo je zadnji puta da se ocitujem u bilo kakvoj raspravi a pogotovo strateskoj na ovom friendly forumu,

gg ekipa

when you feel like quitting think about why you started..
21

Re: NL25 hand

Ja sam se samo nadovezao na tvoj zadnji post u kojem si rekao da si u jednom prethodnom postu stavio vrh villainovog rangea i objašnjavam (onima koji se ne znaju sluziti stoveom, a ne tebi) kako se odreduje range na flopu. I zato mi ne moras objasnjavati na sto si ti mislio, jer te ni ne napadam, samo razjasnjavam tvoj post.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: NL25 hand

Tonac napisao:

Ovo je zadnji puta da se ocitujem u bilo kakvoj raspravi a pogotovo strateskoj na ovom friendly forumu,
gg ekipa

Nemoj tako Tonac , ako te neko prcao ne obaziri se na to . Ako ste se krivo razumijeli imate pm . Ovakve rasprave puno pomažu .

00

Re: NL25 hand

jebote, ziljon svađa na ovon forumu, ljudovi smirite se, i nemojte sve uzimat k srcu... ponavljam, ajte svi na bebachev post - ill be bak.....tamo se svi vole.... big_smile

Zadnji popravljao N( .)(. )B (25-05-2011 15:56:02)

00

58

Re: NL25 hand

NEMOJTE SE SVADŽAT

20

Re: NL25 hand

Tonac napisao:

Ovo je zadnji puta da se ocitujem u bilo kakvoj raspravi a pogotovo strateskoj na ovom friendly forumu,

gg ekipa

Ostali smo bez jedinog nosebleed igraca na forumu   sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad !!!
Zbogom  kapetane!

18

60

Re: NL25 hand

Mislim da je problem sto "vrh villanovog rangea" i "handovi s kojima imamo najlosiji eq" u ovom slucaju/na ovom flopu nisu ista stvar.

Tonac,mislim da si se malo krivo izrazio,ali jasno mi je sta si htio reci...isto tako Rear je samo to htio lijepo objasniti,ne vidim nista lose u tome... big_smile

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
10

Re: NL25 hand

šteta što neki od članova nisu uživo ovako kurčeviti ko kad treba lupat po tipkovnici, eto, šteta  big_smile gg

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
10

62

Re: NL25 hand

-b3k's- napisao:

šteta što neki od članova nisu uživo ovako kurčeviti ko kad treba lupat po tipkovnici, eto, šteta  big_smile gg

http://www.awkwordsilence.com/wp-content/uploads/2009/09/e-thug1.jpg

http://cache.sharenxs.com/thumbnails/sf/cabb/cb/af/cf/ba/nxs-UP90.jpg

01