Tema: All in EV..?

Vec sam jednom otvorio ovakvu temu jer sam mislio da mi hem krivo racuna ev i tad mi je ribaaaaaaa kolko-tolko objasnio po kojem tocno to principu funkcionira..Nakon tog sam mislio da shvacam..Al sad shvacam da ne shvacam..

http://cache.sharenxs.com/images/wz/cabb/ci/ah/bc/be/untitled.JPG

Od svih danasnjih ruku samo su 4 /Equity/ polja popunjena..Ova 3 na vrhu koja se vide na slici i jedno kod izgubljenih potova gdje sam izgubio cca 6 bba sa 54.5 % equitya..

I sad bih volio ako mi netko moze malo detaljnije pojasnit zasto sam ja ovdje po hemu trebao zavrsiti session sa 13$ minusa..

Igram i na stolovima sa eurima i funtama pa pretpostavljam da je moguce i da te promjene valuta sjebu hem..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: All in EV..?

nisan ni procita post, al mogu odma rec, JEBO TE EV

Nebitan je..

Zadnji popravljao chillin (12-07-2011 20:59:38)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
02

3

Re: All in EV..?

J7 hand ideš all in sa 30% EV, ako je pot 100$ ti si po EV trebo dobit 30$
Pošto si natkupio smile uzeo si svih 100$ i napravio -70$EV.
U ostalim hendovima si ulazio allin kao favorit al ne sa 100%ev pa se tu napravila razlika.

00

4

Re: All in EV..?

buduci da nis ne vidim i nis ne kontam na ovoj slici pokusat cu ti u par rijeci objasniti sta je ev a ti onda skontaj zasto si trebo bit u minusu...

EV ti ne pokazuje koliko si ti trebao dobiti(izgubiti) nego ti prikazuje u $ kolika je sansa u % da ti neki hand dobijes ili izgubis... skontat ces na primjeru valjda... najjednostavniji primjer bi bio AA vs KK na nl100... ako zashipate pf AA vs KK ti imas 80% sanse da dobijes i tebi EV pokazuje 80$ plusa ne 100$ plusa bez obzira na to dobio ili ne, isto kao sto i villianu pokazuje 20$ plusa bez obzira dobio ili ne... i sad ako ti dobijes taj hand ti ces imat zaradu 100$ a EV ce bit na 80$, isto kao i ako popusis bices u minusu 100$ a ev ce i dalje bit 80$... isto tako i villian ako dobije hand sa KK njemu je EV 20$ a zarada na 100$... valjda nisam previse zakompliciro...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: All in EV..?

Desni klik na sliku - View image..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: All in EV..?

krpa napisao:

J7 hand ideš all in sa 30% EV, ako je pot 100$ ti si po EV trebo dobit 30$
Pošto si natkupio smile uzeo si svih 100$ i napravio -70$EV.
U ostalim hendovima si ulazio allin kao favorit al ne sa 100%ev pa se tu napravila razlika.

Ovo je točan odgovor.

00

Re: All in EV..?

Krpa i kriss hvala.. smile

I robi hvala na potvrdi al krpa je to tak jednostavno i smisleno objasnio da mi sam nije jasno kak to prije nisam shvacao..

Zadnji popravljao Dr.Greenthumb (12-07-2011 21:36:19)

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: All in EV..?

chillin napisao:

nisan ni procita post, al mogu odma rec, JEBO TE EV

Nebitan je..

+1

prema tom sranju trebo bi bit samo u plusu 2 BI ovaj mjesec, e nebude!

00

9

Re: All in EV..?

EV je jako bitan jer pokazuje realniji wr nego rmw graf.

nema slike jer sam na mobu.

10

10

Re: All in EV..?

Ne kuzim cemu sluzi slika? ne vidim karte villana  hmm
Nisam cirao sta su ostali napisali jer kad si otvorio temu sam bio napisao post u kojem sam objasnio kako Hem racuna EV  ali nisam postao jer su taman dolsi frendovi po mene. ugl hem racuna EV u trenutku kad ides all-in, ako tvoj hand ima 80% eq u potu od 100$ racuna da si zaradio 80$ neovisno o tome jesi li diobio hand, ako je tvoj hand izdrzao bit ces 20$ iznad Ev linije.

btw koji si ti nit  tongue

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: All in EV..?

4ladX napisao:

EV je jako bitan jer pokazuje realniji wr nego rmw graf.

nema slike jer sam na mobu.

buuu, nema slike.

da,zanimljivo je vidjet ekipu kako žuga kad ih se natkupi,a ne gledaju svoj rate natkupljivanja. kod mene je profit podosta skočio iznat EV linije otkako se par puta zaredom desilo da dobijem preflop all in potove tipa KK vs KK ili AA vs AA

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

12

Re: All in EV..?

Tonac napisao:

ako tvoj hand ima 80% eq u potu od 100$ racuna da si zaradio 80$ neovisno o tome jesi li diobio hand

30$ je zarada (ako je HU pot)...

00

13

Re: All in EV..?

4ladX napisao:

EV je jako bitan jer pokazuje realniji wr nego rmw graf.

nema slike jer sam na mobu.

S tim da ne pokazuje setupe, coolere etc. koji bi graf/winrate mogli promijeniti za puno bb/100 i koji mogu biti u puno vecem omjeru naspram allin potova i obrnuto, tak da je u principu sve to skupa nebitno.

Mislim da su crvena linija koja ne pada strmoglavo prema dolje (ili je na nuli ili u plusu) i tendencija dugoročnog grafa da ide prema gore najbolji pokazatelji da igramo dobro, s tim da stvarni winrate nikad ne možemo znati jer se ti faktori stalno mijenjaju i nikad neće biti isti na dovoljno velikom sampleu, a naša igra se isto konstantno mijenja. Previše je faktora u igri. A game, B game, C game, selekcija stolova, broj stolova, stanje uma, tilt, bla bla..

Filozofiram bezveze big_smile, poanta je, ne zamarajte se s time uopće. Igrat svaki hand posebno i to je to. Ne se opterećivat sa cashierom i grafovima. I reviewat sessione obavezno.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: All in EV..?

Tonac napisao:

Ne kuzim cemu sluzi slika?

Samo se preseravam..Ipak sam osvojio 2 BIna runnajuci debelo iznad EVa..Brag samo takav..

Tonac napisao:

ne vidim karte villana  hmm

Karte od villaina su nebitne..

Tonac napisao:

Nisam cirao sta su ostali napisali jer kad si otvorio temu sam bio napisao post u kojem sam objasnio kako Hem racuna EV  ali nisam postao jer su taman dolsi frendovi po mene. ugl hem racuna EV u trenutku kad ides all-in, ako tvoj hand ima 80% eq u potu od 100$ racuna da si zaradio 80$ neovisno o tome jesi li diobio hand, ako je tvoj hand izdrzao bit ces 20$ iznad Ev linije.

Deja vu..Vec su mi objasnili i shvatio sam al thx.. smile

Tonac napisao:

btw koji si ti nit  tongue

Hehehe uvijek..A pogotovo kad na 3/4 stola imam po 2 manijaka (semi LAG,semi kreten) i 2 ribe pored sebe..Tight is right.. smile

I'm so broke, I can't even pay attention.
10

Re: All in EV..?

Dr.Greenthumb napisao:
Tonac napisao:

ne vidim karte villana  hmm

Karte od villaina su nebitne..

nisu nebitne - bez njih ne možeš izračunati svoj equity wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

16

Re: All in EV..?

@greenthumb aha ako se samo preseravas onda ok wink  big_smile  bas ovo sto je iAces rekao, bez villanovoh karata neznamo koji si eq u potu imao pa zato nisam skuzio cemu sluzi slika, jos uvijek ne kuzim  big_smile
Ja sam isto jednom zabrijao da mi HEM nesto ne racuna dobro EV, pa sam ga onda sam izracunao da se uvjerim ali za to su mi trebale villanove karte iz sessiona obv
btw ovo za "nita" sam se zahebavao ofc, bio sam na kojoj pivi previse pa onda zabrijem da sam smijesan lol

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: All in EV..?

http://cache.sharenxs.com/images/wz/cabb/ci/ah/be/aa/untitled.JPG

Zbog ovog u crvenom sam stavio sliku a i zato kazem da su protivnikove karte nebitne jer je tu vec hem izracunao moj equity vs protivnikovih karata..

Tonac napisao:

btw ovo za "nita" sam se zahebavao ofc, bio sam na kojoj pivi previse pa onda zabrijem da sam smijesan lol

Hahahahha ma znam, pa nisam ti to zamjerio al moj post mozda  bahato djeluje jer sam ga pisao sa slomljenom rukom (tad nisam mislio da je slomljena al je boljelo i bio sam nadrkan pun k....sad doso s hitne..3 sata cekanja i 45 min namjestavanja ruke..kreteni..zdravstvo nam je u banani..

Zadnji popravljao Dr.Greenthumb (14-07-2011 07:15:59)

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

18

Re: All in EV..?

Sick.. najgre razdoblje za bit u gipsu  hmm

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: All in EV..?

Dr.Greenthumb napisao:

....sad doso s hitne..3 sata cekanja i 45 min namjestavanja ruke..kreteni..zdravstvo nam je u banani..

suosjecan. Nikad mi nije jasno zasto se to zove hitna ako treba cekat 3-4 sata kad se dodje dole.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

20

Re: All in EV..?

chillin napisao:

Nikad mi nije jasno zasto se to zove hitna ako treba cekat 3-4 sata kad se dodje dole.

Mislim jer se pacijenti primaju po hitnosti ozljede.
Ja se sjecam kad sam razrezao ruku prije par godina, gledao sam neku tekmu, tocnije Hrv-Engl na euru, nama je trebala pobjeda i Tudor zabija odmah na pocetku neku frnju, ja skocim ko manijak i opizdim desnom rukom u luster, razbijem ga i razrezem dlan na par mjesta a krvi ko filmu.. odvezli me na hitnu u Poreču koja je bila krcata raznim turistima kojima ugl nije bilo nista, mene su primili odmah jer nema smisla da netko iskrvari na hitnoj dok ceka da nekom turistu stave flaster na prst  big_smile
Ali ugl kod nas kamo god ides bilo u bolnicu ili u banku vec znas sta te ceka..

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: All in EV..?

jebiga, ja san jako cesto na hitnoj, samo u nas ove sestre primaju kako je ko zgodan, a ne po hitnosti. Tako da ne cekan jako dugo, šarmiran koga triba i tako to, al mi je stvarno žaj ovih sta cekaju tamo sa ozljedama glave i slicno..

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00