26

Re: Pokerstars SnG 9 men

Posljednji hand jednog od danasnjih turnira:


PokerStars No-Limit Hold'em, 15 Tournament, 100/200 Blinds (2 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (SB) (t9650)
BB (t3850)

Hero's M: 32.17

Preflop: Hero is SB with Khttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif, 6http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif
Hero bets t455, BB calls t255

Flop: (t910) Jhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/club.gif, 10http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/club.gif, 6http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/spade.gif (2 players)
BB checks, Hero checks

Turn: (t910) Ahttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif (2 players)
BB bets t600, Hero calls t600

River: (t2110) 8http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif (2 players)
BB bets t2795 (All-In), Hero calls t2795

Total pot: t7700

Results:
Hero had Khttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif, 6http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif (one pair, sixes).
BB had 7http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/heart.gif, 5http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/heart.gif (high card, Ace).
Outcome: Hero won t7700

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

27

Re: Pokerstars SnG 9 men

Update - SnG 15$

Odigrano turnira: 250
Zarada: 701,13$
ROI: 18,70%

http://img38.imageshack.us/img38/8922/sngd.png

posljednji turniri su nazalost dosta pokvarili sliku. mjesta koja sam osvajao na posljednjih 8 turnira su redom: 5, 5, 5, 6, 5, 5, 6, 3  smile  znalo se dogoditi da na svim stolovima stojim lose, i da na kraju osvojim jedan ili dva turnira i ostvarim jos koji upad u lovu, a znalo se dogodit da stojim nadprosjecnom na svim stolovima koje igram, i da na kraju ostanem skoro bez ijednog mjesta u top 3. takva je igra. sve skupa sam ipak zadovoljan.

na redu su 30$ turniri, planiram ih takodjer odigrati 250, i usporediti rezultate sa 15$ turnirima.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
11

28

Re: Pokerstars SnG 9 men

250 turnira je 0 ...

00

29

Re: Pokerstars SnG 9 men

mAg1c napisao:

250 turnira je 0 ...

znam. jednostavno me interesira sad ova usporedba. ako bog da, jednog dana ce to bit tisuce odigranih turnira pa ce i statistike imati vise smisla.

u svakom slucaju, mislim da cu u 250 turnira na 30$ buyinu dobiti barem nekakav osjecaj za razliku u kvaliteti konkurencije od one na 15$, to me najvise zanima.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

30

Re: Pokerstars SnG 9 men

stu napisao:
mAg1c napisao:

250 turnira je 0 ...

znam. jednostavno me interesira sad ova usporedba. ako bog da, jednog dana ce to bit tisuce odigranih turnira pa ce i statistike imati vise smisla.

u svakom slucaju, mislim da cu u 250 turnira na 30$ buyinu dobiti barem nekakav osjecaj za razliku u kvaliteti konkurencije od one na 15$, to me najvise zanima.


Ma odlican si, a kakav bi mogao bit netko ko je napisao onakav diplomski rad nego odlican! pa ROI ti je cca. 20%, za 10+1 $ buy inn prema literaturi je 20-25 %, za 20+2 $ je 17-22%, taman ti se  uklapa, ali sto mi se cini najvaznije je da drzis konstantu od cca 20% u prvih 250 turnira! gl i sto prije do brojke 1000!

00

31

Re: Pokerstars SnG 9 men

zm23 napisao:
stu napisao:
mAg1c napisao:

250 turnira je 0 ...

znam. jednostavno me interesira sad ova usporedba. ako bog da, jednog dana ce to bit tisuce odigranih turnira pa ce i statistike imati vise smisla.

u svakom slucaju, mislim da cu u 250 turnira na 30$ buyinu dobiti barem nekakav osjecaj za razliku u kvaliteti konkurencije od one na 15$, to me najvise zanima.


Ma odlican si, a kakav bi mogao bit netko ko je napisao onakav diplomski rad nego odlican! pa ROI ti je cca. 20%, za 10+1 $ buy inn prema literaturi je 20-25 %, za 20+2 $ je 17-22%, taman ti se  uklapa, ali sto mi se cini najvaznije je da drzis konstantu od cca 20% u prvih 250 turnira! gl i sto prije do brojke 1000!

hvala smile

veceras cu krenuti sa 30$ turnirima pa cu vidjeti kako ce to ici.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

zm23 napisao:

! pa ROI ti je cca. 20%, za 10+1 $ buy inn prema literaturi je 20-25 %, za 20+2 $ je 17-22%, taman ti se  uklapa, ali sto mi se cini najvaznije je da drzis konstantu od cca 20% u prvih 250 turnira! gl i sto prije do brojke 1000!

Očigledno je riječ o literaturi pisanoj u vrijeme kad si na party pokeru foldanjem mogao upasti u ITM. Nema više toga.
Evo, sa 2p2 SNG podforum FAQ-a:

So without further ado, a very good player could probably expect to have the following ROIs:

Stars 9 Man Turbo
$3.40s - 14%
$6s - 11%
$16s - 8%
$27s - 6%
$38s - 5%
$60s - 4%
$114s - 3%
$225s - 2%
$335s+ - 1%

A few notes should be made on these numbers. These are based on Stars turbos. If you play a non-turbo structure, generally your ROI might increase a few points (due to the slower structure), but at the expense of your hourly rate (again, due to the slower structure). These numbers are quite applicable to major sites besides Stars. Perhaps at a smaller site with a generally worse player pool, you might find you can get a couple of points higher ROI, but again, the games fill slower at smaller sites so this increase in ROI will come at the expense of hourly rate.

00

33

Re: Pokerstars SnG 9 men

zm23 napisao:

za 10+1 $ buy inn prema literaturi je 20-25 %, za 20+2 $ je 17-22%

fail, koju literaturu ti citas?

15% imaju top regovi, samo ti sacekaj da budes imo neki sample od 5k turnira, pa ces onda vidit kaki ROI imas, al sigurno nece bit 15+ (barem ne na pokerstarsu, na nekom eurosite isto tesko jer je rake visoki ali tam isto neces nikad imat 5k sample  smile )

00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Pajk napisao:

,na nekom eurosite isto tesko)

Ni tamo, na Ongameu npr. najbolji >$10 igraci s pristojnim sampleom nemaju preko 5% (turbo), odnosno 9% (reg speed).

Visok rake se btw kompenzira luđački dobrim bonusima i bonuswhoranjem  big_smile

00

35

Re: Pokerstars SnG 9 men

dakle na starsu na 15$ buyinu s normalnom strukturom se moze dugorocno ocekivat ROI od max 10%, a na 30$ buyinu max 7-8%. to mi se i cini ok. samo treba uzet u obzir i broj turnira koji se igra istovremeno. ja igram obicno 4 turnira odjednom, ali da imam veci ekran (i da koristim HUD), igrao bih i 10 ili vise turnira istovremeno, pa bi mi ROI jos dosta pao, ali bi mi satnica fino skocila. ne znam jesu li gornje brojke uzete na malom ili velikom broju turnira koji se igraju istovremeno.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

nebitno dal igraš 4 il 24 stola. Govori se o max. ROI koji se može imat na većem uzorku. Uz pretpostavku da tolko stolova kolko igraš bilo 4 il 10 igraš istom kvalitetom ko da igraš 1 stol. Ako nemas Table Ninju skini ju i složi stolove jedan na drugi a prema potrebi ih odvajaj sastrane kad je akcija na stolu il kad si u bubleu il parama pa trebaš jače pratit stol.

00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Kad smo vec na literaturi, sta se osim moshmana isplati procitat i/ili pogledat sa dc-a il cardrunnersa?

00

38

Re: Pokerstars SnG 9 men

blixa123 napisao:
zm23 napisao:

! pa ROI ti je cca. 20%, za 10+1 $ buy inn prema literaturi je 20-25 %, za 20+2 $ je 17-22%, taman ti se  uklapa, ali sto mi se cini najvaznije je da drzis konstantu od cca 20% u prvih 250 turnira! gl i sto prije do brojke 1000!

Očigledno je riječ o literaturi pisanoj u vrijeme kad si na party pokeru foldanjem mogao upasti u ITM. Nema više toga.
Evo, sa 2p2 SNG podforum FAQ-a:

So without further ado, a very good player could probably expect to have the following ROIs:

Stars 9 Man Turbo
$3.40s - 14%
$6s - 11%
$16s - 8%
$27s - 6%
$38s - 5%
$60s - 4%
$114s - 3%
$225s - 2%
$335s+ - 1%

A few notes should be made on these numbers. These are based on Stars turbos. If you play a non-turbo structure, generally your ROI might increase a few points (due to the slower structure), but at the expense of your hourly rate (again, due to the slower structure). These numbers are quite applicable to major sites besides Stars. Perhaps at a smaller site with a generally worse player pool, you might find you can get a couple of points higher ROI, but again, the games fill slower at smaller sites so this increase in ROI will come at the expense of hourly rate.

vjerujem da si u pravu, sorry, ja sam citao to u WISEMAN-u, "How to earn 30 k a month playing online poker" iz 2007.
kako je poker evoluirao, sigurno su se i zarade i sve kaj ide s tim smanjili....sorry jos jednom, novi sam u tom svijetu i thnx na infou

10

39

Re: Pokerstars SnG 9 men

wannabePRO napisao:

nebitno dal igraš 4 il 24 stola. Govori se o max. ROI koji se može imat na većem uzorku. Uz pretpostavku da tolko stolova kolko igraš bilo 4 il 10 igraš istom kvalitetom ko da igraš 1 stol. Ako nemas Table Ninju skini ju i složi stolove jedan na drugi a prema potrebi ih odvajaj sastrane kad je akcija na stolu il kad si u bubleu il parama pa trebaš jače pratit stol.

ovo boldano.. ako se ide uz pretpostavku da igras vise stolova istom kvalitetom ko jedan stol, onda je stvarni max ROI za recimo one koji igraju 10 stolova jos i manji od tih njihovih, jer ne mozes 10 stolova igrat istom kvalitetom ko jedan stol. al dobro, to je vec cjepidlacenje..

razmisljao sam o table ninji, svakako bih ju trebao skinut i probat, samo meni nekako sve sto skidam u novije vrijeme strasno usporava komp pa odustajem od svega  big_smile thx na savjetu

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Nije baš tako. Taj max. ROI je samo teorija, da se ravnaš i imaš neku predodžbu ako si solidan igrač koliko je moguće zdizat. Naravno da s povećanjem stolova pada ROI. Al tek možda tamo 8+ stolova. Nekom više. Al onda ROI pada $/h raste pa je nebitno.

Što se tebe tiče bio sam u identičnoj situaciji ko i ti i najeb.... sam. 11$ 9 igrača prije pola godine, 250 komada 550$ plusa negdje, ROI preko 20%. Sljedećih 100-200 komada ne sjećam se pad od 550$. Sve sam radio isto, tilto jesam al se nije odrazilo na igru puno. Ubijali su me. Poslije sam promjenio par vrsti SNG-a na manjim buyinovima od 5$ i 3$ pad se nastavio a igro sam ok. SNG na manjim limitima nije neka mudrost. I sad prije tjedan dana počeo nakon 4 mj. malo lupat 9max 3.50$ spore... ukratko, 30 BI minusa oko 100$, EV na +10$. Opet ni kriv ni dužan. A sve skup kad se zbroji možda ni 1000 komada SNG-a nebi dobio tako da je to sve možda jedna velika loša faza koju je trebalo izgrindat a ja sam se predo i sad lupam mikro keš. Uglavnom dok ide uživaj al se ne zanosi i nemoj kad te stigne naplata sjebat roll ko ja.

Zadnji popravljao wannabePRO (06-08-2011 00:14:48)

00

41

Re: Pokerstars SnG 9 men

wannabePRO napisao:

Nije baš tako. Taj max. ROI je samo teorija, da se ravnaš i imaš neku predodžbu ako si solidan igrač koliko je moguće zdizat. Naravno da s povećanjem stolova pada ROI. Al tek možda tamo 8+ stolova. Nekom više. Al onda ROI pada $/h raste pa je nebitno.

Što se tebe tiče bio sam u identičnoj situaciji ko i ti i najeb.... sam. 11$ 9 igrača prije pola godine, 250 komada 550$ plusa negdje, ROI preko 20%. Sljedećih 100-200 komada ne sjećam se pad od 550$. Sve sam radio isto, tilto jesam al se nije odrazilo na igru puno. Ubijali su me. Poslije sam promjenio par vrsti SNG-a na manjim buyinovima od 5$ i 3$ pad se nastavio a igro sam ok. SNG na manjim limitima nije neka mudrost. I sad prije tjedan dana počeo nakon 4 mj. malo lupat 9max 3.50$ spore... ukratko, 30 BI minusa oko 100$, EV na +10$. Opet ni kriv ni dužan. A sve skup kad se zbroji možda ni 1000 komada SNG-a nebi dobio tako da je to sve možda jedna velika loša faza koju je trebalo izgrindat a ja sam se predo i sad lupam mikro keš. Uglavnom dok ide uživaj al se ne zanosi i nemoj kad te stigne naplata sjebat roll ko ja.

hvala na upozorenju smile

no zanosit se sigurno necu jer, kao sto rekoh vec, ovo mi nije nista primarno, i igram vise radi uzivancije i ucenja nego sto ocekujem neku veliku zaradu. a u pozadini imam prilicno velik roll i sigurno ga necu sjebat smile

250 po 250, i jednom ce biti par tisuca SnG-a, pa ce biti i ozbiljnije analize. zasad, dok imam ovako mali uzorak, zabavljam se s njim. znajuci da on ama bas nista ne znaci.

sretno ti, i zelim ti da se ponovo vratis tamo gdje si bio. sad kad si jednom unistio roll, bogatiji si za to iskustvo, pa ces ga iduci put teze unistit  wink

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

connect697 napisao:

Kad smo vec na literaturi, sta se osim moshmana isplati procitat i/ili pogledat sa dc-a il cardrunnersa?

Phil Shaw: Secret of Sit'n'Gos - generalno nije dobra kao Moshmanova knjiga, dio o mjesečnoj zaradi i prelasku na veće buyine je čisto marketinška fora, no neke stvari, poput ICM-a, su bolje objašnjene, a i Shaw (jackal69) je, za razliku od Moshmana, dokazano dobar high stakes SNG regular

Meni su na CardRunnersu najbolji sippin_criss video-i, a na DC-u imaš odličnu seriju za početnike od AMT-a.

Ovo je napisano davno, no i dalje sve stoji: http://cvsng.blogspot.com/2007/11/partial-sng-book.html

zm23 napisao:

vjerujem da si u pravu, sorry, ja sam citao to u WISEMAN-u, "How to earn 30 k a month playing online poker" iz 2007.
kako je poker evoluirao, sigurno su se i zarade i sve kaj ide s tim smanjili....sorry jos jednom, novi sam u tom svijetu i thnx na infou

hej, no problem...da, edge koji imaju dobri SNG igraci je sve manji, posebno se stanje pogorsalo nakon BF-a - vecina SNG profesionalaca danas zarađuje od rakebacka


@stu
Što se tiče ovih ROI-a, to su nekakave okvirne vrijednosti, ako si dobar, igraš na lošijim sajtovima, s manje stolova, itd. naravno da moguće je i imati veće ROI-e, no u svakom slučaju na uštrb $/h

00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Kak ide stu s ovime malo sam gledo na sharku od kad si poceo kombinirat sa 30$ bas i nece ?

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00

44

Re: Pokerstars SnG 9 men

BugsBunnyD napisao:

Kak ide stu s ovime malo sam gledo na sharku od kad si poceo kombinirat sa 30$ bas i nece ?

da, bas i nece smile cekam da odigram sve skupa 50 turnira na 30$ pa cu onda staviti grafove.

jako jako lose ide. tesko je reci da li je manjak srece ili jaca konkurencija, ja mislim da je kombinacija i jednog i drugog, a onda na vecem limitu rezultat bude katastrofa. dok dodjem do velikih blindova, jos uvijek nas bude barem 7, a najcesce 8 ili 9 igraca, i onda sreca pocne igrat vecu ulogu jer treba dobit prave karte u pravo vrijeme. meni je osjetno veca razlika u skillu protivnika, na 30$ mi se cini da velika vecina zna sve najvaznije za ovaj format igre i onda uopce nije lako isplivati na pozitivnu stranu. idiota ima, ali u manjoj mjeri.

u prvih 20 turnira na 30$ sam samo 3 puta ulazio u lovu, sto je sve skupa bilo oko 330$ minusa. situacija se nije bas popravila, a paralelno igram i 15$ buyin jer se na 30$ dosta sporije pune stolovi, pogotovo po danu. ni na 15$ ne cvjetaju ruze smile

no ne odustajem, jos uvijek imam plan napravit veci uzorak i pokazat da stvarno nisam bas ovoliko losiji od konkurencije, ili da nisam uopce losiji. nastavit cu se trudit pa cemo vidit smile najbitnije je da ne ugrozavam roll, tako da i dalje igram opusteno.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

45

Re: Pokerstars SnG 9 men

Nabavi si tournament shark, košta nekih 9$ na mjesec, učitaj neke stolove koji se igraju trenutno (samo ih observaj) i označi regulare po profitu. Moraš početi raditi table selection jer se zna dogoditi da sjedne 9 regulara za isti stol na tim limitima (očito nitko ne pazi) i u tom trenutku ta igra vjertojatno nije profitabilna ni za jednoga. Pogotovo jer ih igraš tako malo odjednom imaš vremena raditi table selection. Sretno s projektom.

00

46

Re: Pokerstars SnG 9 men

hrasca napisao:

Nabavi si tournament shark, košta nekih 9$ na mjesec, učitaj neke stolove koji se igraju trenutno (samo ih observaj) i označi regulare po profitu. Moraš početi raditi table selection jer se zna dogoditi da sjedne 9 regulara za isti stol na tim limitima (očito nitko ne pazi) i u tom trenutku ta igra vjertojatno nije profitabilna ni za jednoga. Pogotovo jer ih igraš tako malo odjednom imaš vremena raditi table selection. Sretno s projektom.

thx na savjetu.

ja bih onda rekao da se upravo zato sporije pune jer nitko ne zeli za stol sa svim regularima. morat cu nastavit na 15$, a sa 30$ buyinom jako oprezno..

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

stu koji ti je nick na starsu

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

48

Re: Pokerstars SnG 9 men

ShaneMacGowan napisao:

stu koji ti je nick na starsu

kolmogorov23

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

da bas sad gledam kak te stresao brutalan downswing na ovim 30icama, stvarno šteta  sad

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Def. nabavi ovo kaj je rekao hrasca jer dosta pomaze da se rijesis regova smile i gl u daljnjem grindanju ndm se da ces izac sto prije iz ove crne serije i pisi kak ide...
Zivio smile

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00