Tema: Pokerstars SnG 9 men

pozdrav svima, evo i nekakvog mog prvog (polu)projekta.

iako sam primarno RR cash igrac, nedavno sam poceo isprobavati 1 table Sit n Go turnire na starsima, ponajvise zahvaljujuci Sensei-u, aka Deanu Banku:
http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=6495

igram 15$ SnG od 9 ljudi sa normalnim tempom igre (10 min leveli) i standardnom strukturom nagrada u kojoj su 3 igraca ITM, te redom dobivaju 50%, 30% i 20% ukupnog nagradnog fonda. paralelno citam bankov prijevod moshmanove SnG strategije (vjerojatno se moze reci SnG biblije). smatram da prostora za napredak imam jos jako jako puno, a mislim da su mi zasad najvece greske koje radim "call" allin-ova u kasnijoj fazi turnira sa slabijim rukama nego sto bi to trebale biti, jos uvijek mrvicu previse filozofiranja u ranoj fazi turnira, te lose shvacanje situacija u kojima treba biti malo agresivniji i krasti blindove. u tim situacijama cesto nisam siguran ni u ispravan bet sizing.

takodjer, veliki minus mi je slaba karakterizacija protivnickih igraca koja se zasad svodi tek na nekoliko notesa na jako malom broju protivnika s kojima se susrecem. imam HEM, ali ga ne koristim jer mi strasno usporava komp (plus jos uvijek ne znam kako namjestiti sve postavke u HEM-u, a ne da mi se trenutno na to trositi vrijeme). jednom kad budem imao bolji komp (nadam se uskoro), onda cu se vise pozabaviti HEM-om.

unatoc tim hendikepima, zasad ide ok. ovo je moja trenutna statistika:
odigrano turnira: 76
zarada: 327,27$
ROI: 28,71%

ROI je bio i preko 50% u nekim trenucima, ali jasno je da je ovo premali uzorak i da je lako moguce da ce ROI i jos padati.

http://img339.imageshack.us/img339/1948/sngz.png

iz ovih grafickih prikaza se vidi da sam najcesce osvajao 1. i 2.mjesta, sto je dobro, ali je pitanje i da li je odrzivo. takodjer se vidi da stagniram zadnjih 30ak turnira. no kako sam rekao vec, ovo je jos uvijek premali uzorak, pravu sliku cemo vidjeti tek nakon nekoliko stotina turnira.

jos jedna stvar, sto se tice BRM-a, imam sve skupa dosta bankrolla i za vece limite od ovih, ali trenutno se zelim okusati bas u 15$ SnG turnirima i vidjeti kako tu disem.

cilj ovog projekta nije definiran. okvirni plan mi je odigrati par stotina ovakvih turnira i vidjeti na cemu sam. tek onda cu vidjeti hocu li otici na 30$ SnG, nastaviti s 15$ SnG turnirima ili prekinuti projekt.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

sretno u poluprojektu smile

00

Re: Pokerstars SnG 9 men

sretno stu u projektu!!!
hvala na spominjanju imena, ali ima mnogo boljih od mene. čuvaj se downswinga i posljedica koje ostavlja na igru.

Zadnji popravljao Sensei (20-07-2011 16:19:44)

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

GL Stu smile

Poker is life!
00

5

Re: Pokerstars SnG 9 men

fala svima smile

@sensei: ima dosta dobrih SnG igraca, al kolko ja znam, samo jedan je preveo moshmana na hrv  tongue

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

stu napisao:

fala svima smile

@sensei: ima dosta dobrih SnG igraca, al kolko ja znam, samo jedan je preveo moshmana na hrv  tongue

+1

00

7

Re: Pokerstars SnG 9 men

update

odigrano turnira: 102
zarada: 381,15$
ROI: 24,91%

http://img846.imageshack.us/img846/4171/sng.png

jako puno drugih mjesta.. izgleda da mi HU borba steka. volio bih da grijesim smile jos uvijek je mali uzorak, vidit cemo sta ce bit dalje.

iskoristit cu ovu priliku da spomenem pokerstarsovu promociju koja je u tijeku i koja mi je zanimljiva dok picim SnG turnire. radi se o "battle of the planets" promociji u kojoj pokerstars dodatno nagradjuje najuspjesnije SnG igrace. SnG turniri podijeljeni su u 8 kategorija, po velicini iznosa buyina. svaki planet (bez plutona) predstavlja jedan range buyinova i poredani su po velicini; sto je veci planet, to je veci buyin. tako merkur i mars predstavljaju najnize limite, dok najveci planet, jupiter, predstavlja SnG turnire s buyinom od 300$+.

turniri koje ja igram (15$ buyin) spadaju pod 4.planet, zemlju smile svaka planeta ima "nisku" i "visoku orbitu". u niskoj orbiti gledaju se blokovi od 20 turnira u nizu, dok se za visoku orbitu gledaju blokovi od 100 turnira u nizu. za poredak se racuna najbolji blok. svake nedjelje u 6 ujutro tablice niske i visoke orbite se resetiraju. da bi se natjecali u niskoj orbiti, morate odigrati barem 20 turnira u roku od tjedan dana, a u obzir se uzima prvih 100 turnira, odnosno prvih 5 blokova po 20 turnira. da bi se natjecali u visokoj orbiti, morate odigrati barem 100 turnira u roku od tjedan dana.

bodovi se skupljaju ovisno o tome koliko igraca imaju SnG turniri koje igrate. za turnire koje ja igram (9 igraca) bodove dobivaju trojica koja udju u lovu, i to:
1.mjesto: 45 bodova
2.mjesto: 27 bodova
3.mjesto: 18 bodova

najboljih 30 igraca na svakoj tjednoj tablici niske i visoke orbite su nagradjeni (1.mjesto u orbitama planete zemlje donosi cak 700$), a najboljih 10 igraca iz svake orbite dobiva i ulaznicu za mjesecni "battle of the planets" turnir od 50k$ nagradnog fonda.

ja trenutno nazalost nisam odigrao nijedan toliko dobar blok od 20 turnira za neki visoki plasman na tablici niske orbite smile najbolji rezultat mi iznosi 387 bodova, sto je trenutno dovoljno tek za otprilike 60.mjesto. kad bih uspio skupiti preko 450 bodova u jednom bloku od 20 turnira, to bi mi vjerojatno donijelo plasman u top 30.

fali mi i jos 24 turnira u ovom tjednu da popunim blok od 100 turnira i udjem na tablicu zemljine visoke orbite (ovo zvuci bas fensi), no ukoliko ne zablistam u ta 24 turnira, necu se ni tu proslaviti. trenutno imam 1017 bodova, a za neki ozbiljniji plasman bi mi trebalo preko 1400 bodova.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

ima li negdje ta tablica online???

00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Pokerstars klijent -> Requests -> SitnGo Leaderboard

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

10

Re: Pokerstars SnG 9 men

update (kompletiran prvi tjedan)

odigrano turnira: 130
zarada: 343,38$
ROI: 17,61%

http://img812.imageshack.us/img812/453/sngv.png

nakon duzeg perioda stagniranja krenulo je naglo prema gore, i onda opet pad u posljednjih 8 turnira (7 puta van love i jedno trece mjesto). djelomicno sam sam kriv jer sam igrao neke turnire umoran/duhom odsutan pa sam radio nepotrebne gluposti, a djelomicno su to bili natkupi, i to naravno u najgorim momentima ovakvih turnira - u heads-upu i na bubble-u. dosta ovih drugih mjesta je lako moglo zavrsit pobjedom. isto tako, na bubble-u sam cesto ispao kao preflop AI favorit, gdje bi mi osvajanje pota donijelo izvrsnu poziciju u borbi za 1.mjesto, pa je i dosta 4.mjesta koja ujedno znace gubitak od 15$, moglo zavrsit dobitkom od 45$ ili bar 20$.

ukupno sam u ovom tjednu (17-24.7.) odigrao 104 turnira. prvih 100 turnira bodovalo se za tablicu visoke orbite, ali i za tablicu niske orbite u obliku blokova od 20 turnira u nizu.
najbolji blok od 20 turnira mi je donio 387 bodova i plasman ispod 70.mjesta na tablici niske orbite, dok sam u 100 turnira skupio 1278 bodova i takodjer plasman ispod 70.mjesta na tablici visoke orbite. podsjecam, tek prvih 30 mjesta na svakoj tablici se nagradjuju, a prvih 10 mjesta uz lijepu novcanu nagradu donose i ulaznicu za mjesecni 50k$ shooutout turnir.

suma sumarum, nisam nezadovoljan igrom. posebno mi je drago sto sam u nekim situacijama iskoristio dobar hand i preuzeo rizik ispadanja prije love, kako bih si olaksao nastavak igre na tom SnG-u i sa sto boljom zalihom cipova usao u borbu za 1.mjesto. vjerojatno mi je to i donijelo toliko puno prvih i drugih mjesta u odnosu na trece mjesto.

nazalost, druga mjesta zasad prilicno dominiraju u odnosu na prva, no vrijeme ce pokazati je li u pitanju slucajnost ili ne znam igrat HU  tongue

slijedi novi tjedan u kojem i pocinjem radit (neki posao preko ljeta) pa cu imati i manje vremena za igru, tako da je pitanje hocu li uspjeti uopce odigrati 100 turnira.

in before samom sebi: unatoc nedostatku vremena, vecem umoru i pospanosti, lov na 100 turnira i plasman na tablici visoke orbite, te nagli pad ROI-a i rolla kao rezultat  roll

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

11

Re: Pokerstars SnG 9 men

Ovo tek sad vidim, gl sa projektom stu  wink

btw
Sta je bio neki downswing na cashu kad si presao na SnG ?  sad

when you feel like quitting think about why you started..
00

12

Re: Pokerstars SnG 9 men

fala tonac smile

Sta je bio neki downswing na cashu kad si presao na SnG ?

ma nije, u pitanju je ovo sto se dogadja s RR-om u zadnje vrijeme, pa sam odlucio malo na stars zavirit dok se ne sredi situacija smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

13

Re: Pokerstars SnG 9 men

update

odigrano turnira: 165
zarada: 533,52$
ROI: 21,56%

http://img696.imageshack.us/img696/226/sngr.png

poceo sam radit ovaj tjedan pa nemam vise tolko vremena za igru. prosli tjedan sam odigrao preko 100 turnira, ovaj tjedan zasad tek 35. no ustvari mi je drago da nisam bezveze ganjao 100 turnira i upad u visoku orbitu, pokusao sam igrati onda kad je to imalo smisla.

zasad sam vrlo zadovoljan igrom. ko sto je vec receno, HU malo steka, ali poceo sam raditi na tome. kad bih poboljsao omjer prvih i drugih mjesta, zarada bi isla znacajno prema gore.

ostaje samo pitanje je li mi posao koji radim ustvari -EV  hmm

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

ostaje samo pitanje je li mi posao koji radim ustvari -EV

Premali uzorak. Svaka čast na ovome dosad a i sretno ubuduće al nisi još vidio lošu stranu SNG-a. Nakon 1000 imat ćeš jasniju sliku a pravi uzorak tek na nekoliko tisuća komada. U svakom slučaju odličan start i bez obzira što si na očitom hiteru i pod hiterom treba znat igrat. Ja evo nakon faila na kešu igram te 9max sng al 3.50$ i ubijaju me. Već nakon prvih 50 odigranih sam 15 BI ispod EV-a... Taka igra wink

00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Zasad ti ide super,samo tako nastavi smile
Koliko stolova igras?

Poker is life!
00

16

Re: Pokerstars SnG 9 men

wannabePRO napisao:

ostaje samo pitanje je li mi posao koji radim ustvari -EV

Premali uzorak. Svaka čast na ovome dosad a i sretno ubuduće al nisi još vidio lošu stranu SNG-a. Nakon 1000 imat ćeš jasniju sliku a pravi uzorak tek na nekoliko tisuća komada. U svakom slučaju odličan start i bez obzira što si na očitom hiteru i pod hiterom treba znat igrat. Ja evo nakon faila na kešu igram te 9max sng al 3.50$ i ubijaju me. Već nakon prvih 50 odigranih sam 15 BI ispod EV-a... Taka igra wink

hmm..  znači ROI od 20% je neodrživ? smile a čak mi se činilo jedno vrijeme da me nikako ne ide i da je više natkupa išlo na stranu protivnika nego na moju, jao meni ako je ovo očiti heater yikes  lol

vidit ćemo, imam plan puno ovih turnira odigrat, barem 500.. no ionako ne znam kolko ću se ovim kasnije bavit. trenutno mi je zanimljivo najviše iz razloga što ne mogu na RRu igrat smile

slavocar napisao:

Zasad ti ide super,samo tako nastavi smile
Koliko stolova igras?

thx. a stolova igram od 3 do 6, kako kad. najčešće 4 turnira istovremeno.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

17

Re: Pokerstars SnG 9 men

Pozdrav stu, buduci da igras normal speed mislim da sa dobrim table selectom na ovom limitu je moguce imati roi izmedu 15-20%, pogotovo ako imas dobar postflop skill koji ti ne bi trebao faliti buduci da si cash igrač, a i većina boljih reguilara igra +10 stolova odjedamput sa roi-om oko 10%, znači definitivno je moguće ako se koncentriras svaki stol. Ja igram iskljucivo turbose i downswingovi su uvijek oblika: stealanje blindova i nabasaš prečesto na monstera ili ne mozes dobiti flip. Poanta je da na sporijoj strukturi puno lakse izbjegneš ovo prvo jer nemaš toliko puno all-in stealova pa je time varijanca dosta manja, mislim da će ti biti dosta 500 turnira da vidiš gdje si. Što se tiče headsupa u turbo strukturi nije toliko bitan jer su jednostavne push fold odluke, ali u normalnoj strukturi moraš biti dobar heads up igrač jer ćete često imati +20 BB-a. Predlažem ti da skineš filmove s HUSNG i odigras bar 50 HU sng (najnize limite).

Tek sam nedavno skuzio da smo kolege na faksu, samo si ti malo "uranio" s diplomom big_smile

00

18

Re: Pokerstars SnG 9 men

hehe poz hrasca, i hvala na komentaru smile ti si isto na matematici? koja god? jel se mozda poznamo?  big_smile  moze i na pm da ne spamamo wink

sto se tice savjeta, svaki mi je koristan buduci da nisam iskusan u ovome. postflop skill mi je onako.. rekao bih solidan, ali em uvijek ima puno mjesta za napredak, em cash igram na RR-u pa ne znam koliko je to dobro mjerilo smile

ima smisla za ovo da je na normalnoj strukturi SnG-a manja varijanca. zato i ne ocekujem neki veliki downswing, no tko zna.
table selection bas i ne radim jer ne mogu birat bas kad cu igrat, tako da kad odlucim bacit nekoliko turnira, upalim starse i sjednem za nove stolove koji se pune, pa ako uletim medju puno regulara, uletim, nema veze. ima i to dobru stranu smile

buduci da imam dosta rolla u pozadini, mislim da cu nakon 500 ovih SnG turnira otici na 30$ SnG, imam osjecaj da ce mi se isplatiti jer ne vjerujem da je znacajno teza konkurencija na 30$. mogao bih vjerojatno i vece limite igrati, ali zelim napraviti veliki uzorak i ispraksirat se na 15$ buyinu da vidim gdje cu stajati nakon toga, koliki ce mi biti ROI, da steknem neki bolji dojam kakva je igra itd.

mislim da mi je i veliki plus sto ovo igram bez opterecenja, vise za statistiku, ucenje i uzivanje u igri.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

19

Re: Pokerstars SnG 9 men

Svaka cast na rezultatu! Samo tako nastavi. Tesko da dugorocno budes imal veci ROI od 15% bezobzira kolko stolova igras,ali ako mozes igrat ove od 30$ misliim da bi trebao jer nakon ovih promjena rake je manji na 30+ sng,najgori je na 15 a i najvise regova ima jer dosta se njih spustilo.

00

20

Re: Pokerstars SnG 9 men

Rodman napisao:

Svaka cast na rezultatu! Samo tako nastavi. Tesko da dugorocno budes imal veci ROI od 15% bezobzira kolko stolova igras,ali ako mozes igrat ove od 30$ misliim da bi trebao jer nakon ovih promjena rake je manji na 30+ sng,najgori je na 15 a i najvise regova ima jer dosta se njih spustilo.

thx.

kakav manji rake? na 15$ SnG-u je 1.30$, a na 30$ SnG-u je 2.60$, a i na vecima sam provjerio, isti je udio. jesi siguran da nisi pobrkao nesto? smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

samo tako nastavi i uspjeh je zagarantiran pogotovo što imaš roll u pozadini i nemaš opterećenje, stoga možeš igrat svoju  najbolju igru!!!

OT: @Rodman - pune se susrećemo zadnjih dana na stolovima... Kukoc69???

00

22

Re: Pokerstars SnG 9 men

update nakon 200 turnira

zarada: 711,33$
odigrano turnira: 200
ROI: 23,71%

http://img194.imageshack.us/img194/151/snge.png

i dalje sam vrlo zadovoljan. ROI je cak malkoc narastao u odnosu na prosli update, ali svjestan sam da to ne znaci previse jer je sve skupa i dalje malo turnira odigrano. pa ipak, planiram uskoro prec na 30$ buyin. imam tu mogucnost, a zivo me zanima razlika u igri izmedju ova dva limita. vjerojatno cu odigrati jos 50 turnira s buyinom od 15$, pa onda krenut na 30$.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Super izgleda i dok te ovako ide odma na 30$ jer ako baciš na 15$ a neode gori onda če ti bit krivo šta nisi. Odma udri.  tongue

Zadnji popravljao Dirk_Diger (31-07-2011 16:32:42)

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

24

Re: Pokerstars SnG 9 men

Dirk_Diger napisao:

Super izgleda i dok te ovako ide odma na 30$ jer ako baciš na 15$ a neode gori onda če ti bit krivo šta nisi. Odma udri.  tongue

thx. ici cu ja na 30$, ali ovo sigurno nece biti razlog smile ja ne vjerujem u dobre i lose periode, samo u dobru igru  wink

al ako bude nastavilo ovim tempom, necu se buniti  tongue

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Udri, ožeži, naloži i marendaj ih sve od reda

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00