Tema: Internet pomoć

Imam t-comov flat internet oko 2 godine i bio je recimo bio zadovoljavajuć, ima perioda kad je veza jako dobra, a ima kad i nije.
Korisničku podršku zovem u prosjeku 1x tjedno, bili mi doma najmanje 10x, mjerili sa onim uređajima i uvijek kao srede nešto, veza postane stabilnija, ali ne i brža i nakon par dana opet kifla.

Promijenili su mi i onaj telefonski kabel kaj ide od stupa do kuće i stavili novu tel. kutiju i veza nikad iznad 1mb (download speed), a znali su mi par puta pustit jače i onda puca ko ludo pa "centrala automatski smanji".

Prije koji tjedan su mi rekli da promijenim stari tel. kabel kaj ide kroz kuću i stavim novi UTP koji "mi sigurno mora pomoć" kaj sam i napravio i sad je postalo bolesno, veza je šugavija nego ikad, nejde iznad 0,50mb i to je maximala, normalno da se vuče sve dok grindam što totalno tilta!

Po njihovim riječima, moj problem je što sam daleko od centrale koja je oko 3-4km od mene, a trebala bi bit oko 1, al opet imao sam 4mbita vezu nekih tjedan dana i ne kužim zkj ne mogu to vratit jer mi je to oke. Drugi problem je možda oko ovog UTP kabela, kupio sam 30m jer nisu imali manje, možda je to predugačko pa se zato smanjila brzina?


Molim vas da mi pomognete, prelud sam više i ne znam kaj da radim? Dobio sam preporuku da uzmem VIP HDSPA stick ili homebox ali to nijedno nije flat što mi predstavlja problem jer onda moram pazit na traffic. Kakve uopće mogućnosti imam?

Hvala

Slika za lol:
http://www.speedtest.net/result/1401384230.png

Zadnji popravljao niveaformen (25-07-2011 17:48:58)

00

2

Re: Internet pomoć

di živiš? jesi probao druge providere?

00

Re: Internet pomoć

zviko napisao:

di živiš? jesi probao druge providere?

Samoborski Novaki (blizu Svete Nedelje).

Nisam,čuo sam da ionako večina idu preko t-coma.

00

Re: Internet pomoć

Sve ide preko t-coma jer je njihova infrastruktura. Ako ti t-com ne radi dobro, nece ni drugi (bar sta se tice zice).
Probaj uzeti vip homebox (imas probni rok 2 tjedna)

00

Re: Internet pomoć

Mislim da udaljenost centrale ne igra tu, jer ja sam udaljen 5km od centrale pa mi je brzina stalno top.
Isto tako kablovi su relativno stari i do kuće i po kući.

Problem je najvjerojatnije u samoj centrali. Meni su jednom, kad sam kupio jaci paket, povecali neke limite na centrali i od onda radi sve kako treba. A dosađuj im stalno na support i rijesit ce to.

00

Re: Internet pomoć

cropoker500 napisao:

A dosađuj im stalno na support i rijesit ce to.

This...

Fire walk with me
00

7

Re: Internet pomoć

Udaljenost od centrale kao maximalna je 5km ... za normalne uvjete.

Sad sve ovisi o bakru do tebe jbg ako imas losije kablove nista onda od interneta, a i ako mjenjaš  providera nista ti neće pomoći jer i oni koriste istu centralu i iste kablove.
Jedino da se mjenjaju kablovi (ako je do toga - bubam bezveze) moguće su oksidacije na priključnicima (utičnica itd sto si i mjenjao) a ne ispalti im se zbog npr. 10 ljudi mjenjati kilometre kablova raskopavati ulicu itd (pogotovo manjim tvrtkama).

Jbg imas tisuće ljudi koji uopce nemaju pristup ADSL-u, ti imaš ali je shity big_smile


I nemoj mjeriti na speed testu to ti je shit mjeris brzinu servera iz slovenije ili srbije... koristi carnet:
http://bwm.carnet.hr/

Zadnji popravljao Vuco (25-07-2011 18:48:14)

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

Re: Internet pomoć

rounder1984 napisao:

Probaj uzeti vip homebox (imas probni rok 2 tjedna)

Ovo ne ide preko t-coma?

CARNet Bandwidth Metar

Vaša trenutna brzina prijenosa podataka iznosi:

351.60kb/s (party)

00

Re: Internet pomoć

jel kućama oko tebe radi sve ok? pitam jer sam ja na selu i dosta smo daleko od centrale, među prvima smo uzeli adsl i bilo je sve gore kako su ljudi uzimali adsl zbog valjda opterećenja što se možda i tebi desilo... zadnjih pola godine radi odlično, bez pucanja i opadanja brzine.
ako stvarno nikako se ne može popravit stanje kod tebe morat ćeš WLAN antenu na kuću i spojit se s nekim malo dalje od tebe kome je dobar adsl i pri tome još pola cijene adsl-a plaćat mjesečno...

00

Re: Internet pomoć

ne znam za susjede, a i oni ako imaju internet vjerojatno nemaju flat ili ga ne koriste toliko...

00

Re: Internet pomoć

Neznam jel imas kog u t-comu...ali za 100eura pitas servisera i imat ces 10mbit/s i na palagruzi i radit ce ko ura

"Omahu uopće ne igram jer je to igra na sreću. Nikada ne znaš gdje si i vrlo je teško protivnika staviti na ruku. U takvom pokeru prevladava faktor sreće, a znanje ima puno manju ulogu. Izbjegavam ga maksimalno."
00

12

Re: Internet pomoć

tako sam i ja mislio za susjede iliti komšije da ni nemaju interneta, kad ja jednom naletim nešto kod njih a ono ljudi imaju maxtv i tuče se bela na playtoyu 24 sata a youtube zna već sam otići na miroslava ilića, halida i džinovića... tako da najbolje odi kod nekoga pa pitaj i pogledaj kakva je brzina
jedini izlaz vidim spajanje antenom na nekoga tko ti može biti daleko dosta od tebe...

00

Re: Internet pomoć

Vip homebox ti je wireless.

00

Re: Internet pomoć

ma nije do virusa, skužio bi, a redovito koristim ccleaner i smartdefrag, a i surfam 98% po jednim te istim stranicama...

otić ću sutra po homebox onda

00

15

Re: Internet pomoć

niveaformen napisao:

ma nije do virusa, skužio bi, a redovito koristim ccleaner i smartdefrag, a i surfam 98% po jednim te istim stranicama...

otić ću sutra po homebox onda

bio sam korisnik homeboxa dok nisam imao mogućnost za fiksni telefon jer mreža nije bila izgrađena u mojem novom kvartu. goru vezu u životu nisam imao. ako imaju trial za homebox, probaj ali ne očekuj previše. dobro prouči uvjete triala i ne potpisuj ništa unaprijed, napomeni im da želiš probati i ako ne zadovolji, vratiti.

ne znam gdje stanuješ, ali slične probleme imam u firmi gdje je router udaljen od centrale 5 km. veza stalno pada. kontaktirao sam drugog internet providera koji ima lokaciju sa serverom bližu od ove, pa sam sve prebacio na novog providera i sve radi kao urica. provjeri ostale providere koliko su blizu tvojoj lokaciji i uzmi najbližega, ili onoga koji ima optičke linkove. bakar unosi gubitke i maksimalni domet uz velike gubitke na brzini je 5 km. kad je veza loša, centralni server namjerno smanjuje brzinu komunikacije kako bi imao što manje "izgubljenih paketa" te time održava brzinu za ostale korisnike.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

16

Re: Internet pomoć

nemoj nizašto uzimati homebox

00

17

Re: Internet pomoć

koma mu je drugo ime smile

00

Re: Internet pomoć

niveaformen napisao:
zviko napisao:

di živiš?

Samoborski Novaki .

http://www.eyehook.com/free/img/heart.gif

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Internet pomoć

2 mjeseca mi je pucala veza skoro svaki dan, 10 puta sam ih pristojno nazvao, pricekao tjedan-dva da dodju, dosli, nekaj procackali i za 2 dana sve opet isto..

I onda sam jedan dan izgorio 30ak$ u potu jer sam kao foldao nutse zbog prekida veze na par min..Pod tiltom sam ih nazvao i minutu-dvije vrijedjao decka iz korisnicke podrske (ispricao sam mu se unaprijed prije uvreda,jer nije decko kriv,samo radi svoj posao), kad mi je napokon dao svog kao sefa (makar mogo mi je prespojit bilo koga na tel) onda sam i njega izvrijedjao dok mi se istovremeno na pocetku ispricavao a kasnije me poceo ucit bontonu..To je zavrsilo sa jos vecim uvredama s moje strane i njegovim prekidom veze..

Nakon toga sam im poslao mail u kojem sam ih vrijedjao na 2 stranice..Pisuci sve te silne uvrede smirio sam se i odustao s primitivizmom za taj dan..Istu vecer me nazvao netko iz korisnicke podrske da vidi jel zelim da mi decki dodju po 11. put doma provjerit vezu..Reko moze..

Dvojica su dosla sljedeci dan,dali mi novi modem,izmijenili sve kablove, prckali po uticnicama, ispitivali vezu itd., jedno 3 sata su mi bili doma..Rijesili,otisli, i 2 dana kasnije me zove zena samo da provjeri jel sve radi kako spada..Radi, hvala lijepo,hvala vama i cao..

Ispao sam balkanac samo takav al nije mi zao jer ak mi gamad moze uredno poslat racun ili opomenu za uslugu koju mi pruzaju, onda od gamadi ocekujem da ta usluga funkcionira ko svicarski sat, a ne da me jebu u mozak i beru lovu dok ja izigravam pristojnost i lijepe manire..

Da btw, od tad, cca god dana radi bez greske..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

20

Re: Internet pomoć

Utp kabel ti ne gubi nikakav signal do 100 metara dužine jedino može biti oštećen(nije vidljivo okom) pa ti signal nije ok (ako dugo stoji u namotan i kad se izravna znaju biti one mala žice u prekidu) ima slučajeva kada cijeli kolut od 300 m nije ispravan, pa pokušaj provjeriti. Raspitaj se ako ima netko blizu net flat pa kako dečki kažu priključi se preko njegove mreže wirless i to je to. Ja sam u mreži u kojoj je cijelo selo ima nas 100 tinjak i sve radi izvrsno

00

Re: Internet pomoć

Ne kazem da je homebox super, al nije bas ni kao sta neki pljuju.
Imas probni rok 2 tjedna (u vip centru ce ti sve reci). Probas i vidis.
Ako ti ne odgovara, vratis nazad i oni ce ti poslati samo racun na nekih 30ak kn.

Ja sam ga probao i meni je bio dobar, al sam vratio jer sam htio flat, pa sam uzeo t-comov.

00

Re: Internet pomoć

Dr.Greenthumb napisao:

2 mjeseca mi je pucala veza skoro svaki dan, 10 puta sam ih pristojno nazvao, pricekao tjedan-dva da dodju, dosli, nekaj procackali i za 2 dana sve opet isto..

I onda sam jedan dan izgorio 30ak$ u potu jer sam kao foldao nutse zbog prekida veze na par min..Pod tiltom sam ih nazvao i minutu-dvije vrijedjao decka iz korisnicke podrske (ispricao sam mu se unaprijed prije uvreda,jer nije decko kriv,samo radi svoj posao), kad mi je napokon dao svog kao sefa (makar mogo mi je prespojit bilo koga na tel) onda sam i njega izvrijedjao dok mi se istovremeno na pocetku ispricavao a kasnije me poceo ucit bontonu..To je zavrsilo sa jos vecim uvredama s moje strane i njegovim prekidom veze..

Nakon toga sam im poslao mail u kojem sam ih vrijedjao na 2 stranice..Pisuci sve te silne uvrede smirio sam se i odustao s primitivizmom za taj dan..Istu vecer me nazvao netko iz korisnicke podrske da vidi jel zelim da mi decki dodju po 11. put doma provjerit vezu..Reko moze..

Dvojica su dosla sljedeci dan,dali mi novi modem,izmijenili sve kablove, prckali po uticnicama, ispitivali vezu itd., jedno 3 sata su mi bili doma..Rijesili,otisli, i 2 dana kasnije me zove zena samo da provjeri jel sve radi kako spada..Radi, hvala lijepo,hvala vama i cao..

Ispao sam balkanac samo takav al nije mi zao jer ak mi gamad moze uredno poslat racun ili opomenu za uslugu koju mi pruzaju, onda od gamadi ocekujem da ta usluga funkcionira ko svicarski sat, a ne da me jebu u mozak i beru lovu dok ja izigravam pristojnost i lijepe manire..

Da btw, od tad, cca god dana radi bez greske..

Nažalost to je jedini način na koji moš ne postić s njima.

00

23

Re: Internet pomoć

Ima nas trenutno dosta gore na mreži ali evo

00

24

Re: Internet pomoć

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hcs_image_uploader/uploads/80000/1000/81362/thumb/p165hap09mfj71e1g1jvo1s6k14mi1.png

00

Re: Internet pomoć

Je*emti ovaj u selu, a ja u metropoli i gle šta mi rade  sad

00