Tema: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

Evo kao sto sam naslov kaze poceo sam igrati SnG 9 man... E sad par pitanja kako se izracuna ROI?
Koliko sam shvatio to je kao povrat investicije. Posto nemam HEM niti ikakav drugi alat biljezio sam svoje rezultate u excel tablici koja se nadam dobro biljezi i zbraja moje rezultate.

Da bi se moglo reci da je projekt uspio koliko se turnira treba odgirat da se dobije ta slika?
Evo upload cu screenshot od tablice http://imageshack.us/photo/my-images/40 … tabla.jpg/


Da samo malo pojasnim sta je sta na tablici. Ovo UKUPNO je zarada, sa strane je koliko sam turnira odigrao (trenutno 71) koliko kosta svaki turnir i koliko sam potrosio na buyin-ove. Gore su naravno mjesta na kojima sam zavrsavao.

Posto imam previse 5. mjesta i 9.mjesta dali mislite da bi trebao promjenit taktiku?
Kad je 5 igraca igram dosta agresivno jer sam negdje procitao da ubiti treba ciljat na prvo mjesto a ne na to da budes samo in the money. Samo sad nisam siguran dal sam to citao za MTT ili za SnG jer dobiti barem malu zaradu sa 3. mjestom mi se cini bolje nego izgubiti sve :S

Svaki komentar je dobro dosao.


I jos nesto kako da stavim sliku na forum da se vidi da nemoram non stop link stavljat? Kad god ocu sliku stavit kaze mi da sam presao limit....?  hmm

Zadnji popravljao g0suboy (04-11-2011 19:44:49)

00

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

da ROI je return on investment; ako si odigrao npr 100 turnira po $1,50 i zaradio $15 to je roi 10% ili $0,15 po turniru..
GL

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
00

3

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

Ukupni profit/ukupni BI * 100  što je u tvom slucaju 30.56%
Negdje na forumu ima video kako postati sliku...

00

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

evo ti tu link pa procitaj ako jos ne kuzis...a imas i jos par zanimljivih stvari stoga..
http://www.poker-tomorrow.com/poker/strategy/roi/

a za postati sliku samo upises link tu,"zacrnis ga" i kliknes tu na ikonicu img i to je to...(2ikona gledajuci s desne strane..)

00

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

mr. Air Jordan napisao:

evo ti tu link pa procitaj ako jos ne kuzis...a imas i jos par zanimljivih stvari stoga..
http://www.poker-tomorrow.com/poker/strategy/roi/

a za postati sliku samo upises link tu,"zacrnis ga" i kliknes tu na ikonicu img i to je to...(2ikona gledajuci s desne strane..)

A good ROI for sit and go tournaments is between 20% and 50%. Achieving a percentage as high as 50% probably means you play extremely well and you're sticking with the lower level games. As your buy-in goes up, the quality of your opponents improves too. But 20% of $109 is better than 50% of $11 all day long, so don't stay at the lower levels just to keep your ROI high.

Trenutno imam 105.50$ , uplatio sam 60$. Dali da krenem SnG 3.5$ ili da jos malo nabuildam BR?
Dali je mozabolje igrati 6man SnG? dali je lakse doci u prvi posto je samo 6 igraca ili je to previd?


ili da pricfekam zbog ovog?

Unless you have records for at least 100 SnG's, you don't have a good feel for what your actual ROI% or ITM% is. But once you've got records for 100 games, your numbers should be accurate within 5% or so of what your real percentage is. And the more records you accumulate, the more accurate your evaluation of your skill level will become.

Zadnji popravljao g0suboy (04-11-2011 21:04:06)

00

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

1.tu ima po meni puno gluposti pocevsi od ovog 20-50% ROI-a sto je "nemoguce" imat na bilo kojem buy inu, imaj 20 % na bilo kojem "levelu" i mozes se zvat kraljem jer trenutno "ubijas" taj level i slobodno mozes level up...
2. ROI nemas sta gledat dok ne dodes na bar 1000turnira jer ako gledas na 100 je premali uzorak i nakon 3-4bolja/losija rezultata on se mjenja ko lud stoga nemoj se previse obazirati na to dok ne ispeglas bar 1k turnira...
3.  105$ ti je dosta za 3.5$ turnire (30BI) i to bi ti trebalo biti dosta ikao bi ti preporucio da prelazis na vece levela bar sa 40BI,+5 za svaki veci...
4.i ne moze ti netko reci sta je bolje igrati 6man ili 9...to ovisi od igraca do igraca probaj igrat 1 i drugo i vidi sto ti vise pase i odgovaraj..

00

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

mr. Air Jordan napisao:

1.tu ima po meni puno gluposti pocevsi od ovog 20-50% ROI-a sto je "nemoguce" imat na bilo kojem buy inu, imaj 20 % na bilo kojem "levelu" i mozes se zvat kraljem jer trenutno "ubijas" taj level i slobodno mozes level up...
2. ROI nemas sta gledat dok ne dodes na bar 1000turnira jer ako gledas na 100 je premali uzorak i nakon 3-4bolja/losija rezultata on se mjenja ko lud stoga nemoj se previse obazirati na to dok ne ispeglas bar 1k turnira...
3.  105$ ti je dosta za 3.5$ turnire (30BI) i to bi ti trebalo biti dosta ikao bi ti preporucio da prelazis na vece levela bar sa 40BI,+5 za svaki veci...
4.i ne moze ti netko reci sta je bolje igrati 6man ili 9...to ovisi od igraca do igraca probaj igrat 1 i drugo i vidi sto ti vise pase i odgovaraj..

Znaci jos nekih 20 -ak dolara pa na 3.5. Sto se tice uzorka na 1000 turnira koliko vama treba da to odigrate? mislim vremenski? Ovako mi se cini 2 mjeseca?

Dali da povremeno ubacujem 3.5 $SnG ili da igram samo ove 1.5 pa kad BR dozvoli da predjem na 3.5$?

00

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

tu imas sve : http://cvsng.blogspot.com/2007/11/partial-sng-book.html

00

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

Pusti ova sranja gore to je cista glupost, i slusaj Jordana wink Jedino bi mozda preporucio veci broj BI za svaki level zbog manjeg pritiska

EDIT: tek sam sad vidio ovaj Rodmanov post, to je korisno stivo za procitati

Zadnji popravljao Chainvkci (04-11-2011 21:38:15)

00

10

Re: SnG 9 man 1.5 buyin PS preporuka i pomoc.

g0suboy napisao:

Znaci jos nekih 20 -ak dolara pa na 3.5. Sto se tice uzorka na 1000 turnira koliko vama treba da to odigrate? mislim vremenski? Ovako mi se cini 2 mjeseca?

Dali da povremeno ubacujem 3.5 $SnG ili da igram samo ove 1.5 pa kad BR dozvoli da predjem na 3.5$?

hehe nebreš to generalizirat, svako je pojedinac za sebe, meni treba 4 dana za 1k turnira, ali za to trebaš jako puno prakse i iskustva ali bome i volje, nemoj se previse s time zamarat, koncentriraj se na svoju igru

00