Tema: Omaha-standard?

[pokerhand]***** Hand History for Game 70185604372 ***** (Poker Stars)
$5.00 USD PL Omaha - Monday, November 07, 02:48:40 ET 2011
Table Tito VII (Real Money)
Seat 1 is the button
Seat 1: kaban630 ( $15.55 USD )
Seat 2: amerikasuks ( $4.63 USD )
Seat 5: dajrovski ( $10.66 USD )
Seat 6: wolfwhite717 ( $10.78 USD )
amerikasuks posts small blind [$0.02 USD].
dajrovski posts big blind [$0.05 USD].
** Dealing down cards **
Dealt to dajrovski [  5s Kc 5h Qc ]
wolfwhite717 folds
kaban630 raises [$0.10 USD]
amerikasuks folds
dajrovski calls [$0.05 USD]
** Dealing Flop ** [ 5c, 9c, 9h ]
dajrovski bets [$0.21 USD]
kaban630 raises [$0.42 USD]
dajrovski raises [$1.26 USD]
kaban630 calls [$1.05 USD]
** Dealing Turn ** [ Qs ]
dajrovski bets [$2.10 USD]
kaban630 calls [$2.10 USD]
** Dealing River ** [ Jh ]
dajrovski checks
kaban630 bets [$7.00 USD]
dajrovski folds
kaban630 wins $7.00 USD
kaban630 wins $7.00 USD from main pot
[/pokerhand]

Statsi su nebitni jer imam samo 10-ak ruku na njemu.
Da li sam river trebao b/f?

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

Re: Omaha-standard?

u ovom obliku tesko je  skuzit hand u holdemu kamoli omaha..
mozes preko foruma postat na pregledniji nacin ili npr http://www.handconverter.com

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
00

Re: Omaha-standard?

http://www.handconverter.com/hands/1507795

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

Re: Omaha-standard?

fold preflop, rijetko budeš pogodil nešt s ovom rukom, a izvan si pozicije, flop ak si usel u igru bolji check/raise, jer on bude uvjek betal u tebe, a tebi je idealan flop za blefirat pa ti nebude vjeroval, a river moguće je dosta jaćih fulova ali nebreš sad odustat kad si već došel do rivera, river je bolji check/call od bet/fold definitivno

Zadnji popravljao Rodman (08-11-2011 12:13:09)

00

Re: Omaha-standard?

Kakav mrtvi c/r na flopu? Flop je odlicno odigran, cak i da villain ima quadse.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Omaha-standard?

boboman napisao:

Kakav mrtvi c/r na flopu? Flop je odlicno odigran, cak i da villain ima quadse.

nije to holdem, c/r po meni je bolji sigurno, prvo kad nemaš nist trebaš ponekad c/r da prezentiras da imas 9, sad kad imaš onda moraš to isto napravit, zbog toga mnogi igrači ti nebudu vjerovali i ako ima flush draw ili over par  skorom nikad ti nebudu foldali nek budu zgurali ili call

00

Re: Omaha-standard?

Ja se slažem s Rodmanom. Fold preflop i call river.

00

Re: Omaha-standard?

Ja bih callao river 4sure.
Prvo, nemora biti da on tu uvijek ima 9, moguce je da ima neki straight-draw+FD+ itd.
Zapravo, ovdje te praktički samo beata 99, 9J (pošto na flopu imaš blockere za peticu i na turnu za Q), za mene je ovo not-too-super-happy-call, ali opet call bez veceg razmisljanja.

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

9

Re: Omaha-standard?

Ok fold preflop za pocetak. Flop ako vec donkas i dobijes ovo repotaj nazad nemoj kliknut, ali ja bi svejedno radije chk/raiseao. Problem kod tih boatova s malim parom sto nemas pojma sta ga je boatupalo a sta nije. Qx i Jx su sigurno 2 najgore karte koje su mogle doci.
Sto se tice rivera, mislim da je chk/call uzasan jer tip tu nece pretvarat nista u bluff i svaki put skoro kad chk/callas nisi dobar. Onda nam ostaju dvije opcije a to je bet ili chk/fold:

1) bet - betanjem dobivamo value od 9x, T8 ako je to dovukao nekako i mozda cak AAxx, KKxx ako je spektakularni station. Problem s betanjem je sto je jako thin i dosta njegovog rangea nas ovdje beata (j9,99,Q9,JJxx,QQxx)

2) chk/fold - jednom kad tip beta ovaj river mislim da uvijek ima boat i da suhu devetku, skalu ili propali FD nece ovdje betat na riveru (s FD se nebi smio ovdje ni dovuci nikako do rivera) tako da kad beta mozemo comfortably foldat. Problem koji se javlja sa checkanjem je taj sto gubimo value od 9x,T8,AA,KK i to moze bit jako puno valuea.

Mislim da oba playa imaju relativno podjednak EV, chk/foldao bi vs nita koji ovdje folda 9x/T8/etc. dok bi betao vs stationa. U vakuumu mislim da je na PLO10 uvijek puno bolje betat river nego chk/foldat jer sam siguran da su vecina ljudi tamo stationi a ne nitovi.

10