Tema: Defend range 3way

6max, nl100$

BTN je fish, igra 70/20 i uvijek opena 2x.
SB je 26/22 solid 8-10 tabling reg, straightfwd
BB je HERO.

BTN opens 2$
SB 3bet 7$
BB calls 7$

Pretpostavljamo da SB 3beta depolarizirano protiv fisha i da fish može ponekad nać hand i 4betat (vjerujem jako rijetko).

Koji je bottom vašeg calling rangea ovdje?

00

Re: Defend range 3way

Ovisno o njegovim postflop navikama. Cbet i afq po stretovima.

00

Re: Defend range 3way

Pretpostavka je da niste deep.
AQ,JJ možda AJs
(Druga stvar je ako ćemo callati 3bet samo za setm., onda mi je isto 22 ili TT), ali i dalje stoji samo ovo gore.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: Defend range 3way

rounder1984 napisao:

Ovisno o njegovim postflop navikama. Cbet i afq po stretovima.

Ali imamo 3betan pot protiv fish BTN open-a za što nam cbet neće baš previše pomoći. Moje skromno mišljenje.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: Defend range 3way

Taj range moze biti puno siri ako je reg los i ako nije dobro izbalansiran.
Takodjer, ovo je 3way a ne 6max, pa mora biti jasno da statsi ne mogu biti kao sto ih ima zemo u sampleu, jer ce svi igrati puno vise handova. Takodjer je bitno koliki je fishov f3bet i fcb jer ako npr folda na 3b samo 20%, ja cu ga 3betat za value sa vecinom parova, A9+, i vecinu broadwaja

Zadnji popravljao rounder1984 (04-12-2011 20:04:51)

00

Re: Defend range 3way

rounder1984 napisao:

Taj range moze biti puno siri ako je reg los i ako nije dobro izbalansiran

npr.?

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: Defend range 3way

Gore sam editirao post. Svodi se na to da ovi statsi sta ih je zemo naveo i definiraju fisha i rega apsolutno nist ne znace.
Druge su stvari bitne jer protiv dosta regova ne moras imati hand da osvojis pot, ako mu je postflop igra losa.

00

8

Re: Defend range 3way

22+, sve suited.

00

Re: Defend range 3way

rounder1984 napisao:

Taj range moze biti puno siri ako je reg los i ako nije dobro izbalansiran.

Napisao sam da pretpostavljamo da 3beta depolarizirano, znači vjerojatno broadwayi, 99+, A9+


rounder1984 napisao:

Takodjer, ovo je 3way a ne 6max

Piše ti odmah na početku da je 6max

rounder1984 napisao:

Takodjer je bitno koliki je fishov f3bet i fcb jer ako npr folda na 3b samo 20%, ja cu ga 3betat za value sa vecinom parova, A9+, i vecinu broadwaja

Malen je sample na fishu, ali vjerojatno je jako malen f3bet.

rounder1984 napisao:

Gore sam editirao post. Svodi se na to da ovi statsi sta ih je zemo naveo i definiraju fisha i rega apsolutno nist ne znace.
Druge su stvari bitne jer protiv dosta regova ne moras imati hand da osvojis pot, ako mu je postflop igra losa.

Napisao sma da je straightfwd reg, dodao bih nešto da je potrebno, ali ovo je više generalno pitanje i možemo pretpostavit da nema značajnijih leakova postflop.
I mislim da hud statsi ne znače puno u ovoj situaciji tako da ne vidim zašto se previše oslanjat na njih.

00

Re: Defend range 3way

4ladX napisao:

22+, sve suited.

Nije li to -ev, bit će jako teško odigrat postflop a i dominirani smo prečesto.

00

Re: Defend range 3way

Onda bi ga callao s istim rangeom kao sto on 3beta fisha. Ti si IP i imas prednost.

00

12

Re: Defend range 3way

AJ+, KQ, TT-AA, a 4betao bi do oko 20 handove s A blokerima.

00

Re: Defend range 3way

Znaci nemas value range za 4bet?

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

14

Re: Defend range 3way

Mislim da mi u izoliranoj situaciji skoro nikad ne calla 4bet, a gurat će samo QQ+ i AK, a s tim se mogu zgurat i kasnije.

00

15

Re: Defend range 3way

ne slazem se , kak mislis da ce samo to gurat

edit: i mislim da je  20 previse

Zadnji popravljao puki86 (05-12-2011 14:01:34)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

16

Re: Defend range 3way

roba59 napisao:

AJ+, KQ, TT-AA, a 4betao bi do oko 20 handove s A blokerima.

s ovim se isto ne slazem. ja bi calla o sa 66-TT,AJ+ KQ,  ostalo bi 3b  do nekih 16-17 i blefao sa A i K sjutanim blockerima

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

17

Re: Defend range 3way

Ja bi dodao u calling range još 22-99 jer treba callati samo 6$ pa možemo set mine-at.

puki86 napisao:

ja bi calla o sa 66-TT

Zašto onda ne i s 22-55?

puki86 napisao:

ostalo bi 3b  do nekih 16-17

Ako 4b tako malo, može te 5b do oko 27 i kaj ćeš onda?

00

Re: Defend range 3way

do 27$ te nikad neće 5betati jer je to minimum koji može raizat i sumnjam da će to raditi. moguće da će do 30$ i kusur, ali to mu se ne isplati. Ja bi ipak do 18$ 5betao, a za set mine treba biti ovaj malo veći fish jer se nam inače ne isplati, previše smo ranjivi na cbet.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

19

Re: Defend range 3way

Rear_Admiral napisao:

previše smo ranjivi na cbet

Zato imamo AA u range-u

00

20

Re: Defend range 3way

roba59 napisao:
puki86 napisao:

ja bi calla o sa 66-TT

Zašto onda ne i s 22-55?

ja sam isto callao sve pockete prije, i onda mi je coach reko da callam sa 66-77+ jer kad callamo  s manjima doslovce uvijek ce past sve overkarte i svaki put ces foldat na cbet, a i nikad necces imat jaci set vs set, tako je on to nekako meni objasnio, ni meni nije  bilo jasno jer nije bas da se cesto desava set na set al covjek ima od nl400-nl2k 10-12bb pa valjda zna sta prica   smile


roba59 napisao:

puki86 napisao:

ostalo bi 3b  do nekih 16-17

Ako 4b tako malo, može te 5b do oko 27 i kaj ćeš onda?

nekuzim poantu ovoga? ti si reko da prakticki nemas valuerange 4b ,kaj ces kad ti kad ti rejza do 35 il kolko god vec il kad ti shipa? znaci ti uvijek foldas nije mi jasno? ak nemas valuerange tu pa valjda ti se isplati da bude sto manji 4b ?
ja cu barem zdonkat 16-17  kad blefam a ti uvijek 20, s tim da cu imat i neke dobre karte koje cu shipat ili callat shove a ti ces uvijek znaci zdonkat 20

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

21

Re: Defend range 3way

puki86 napisao:

ja sam isto callao sve pockete prije, i onda mi je coach reko da callam sa 66-77+ jer kad callamo  s manjima doslovce uvijek ce past sve overkarte i svaki put ces foldat na cbet, a i nikad necces imat jaci set vs set, tako je on to nekako meni objasnio, ni meni nije  bilo jasno jer nije bas da se cesto desava set na set al covjek ima od nl400-nl2k 10-12bb pa valjda zna sta prica   

To ti je rekao za callanje 3beta, ili? Kaj onda ne callaš open rejz na buttonu s 22 za setmine?

puki86 napisao:

ti si reko da prakticki nemas valuerange 4b ,kaj ces kad ti kad ti rejza do 35 il kolko god vec il kad ti shipa?

ak rejza do 35, onda je već komitan i to ko da mi je zashipao. I da, obv da uvijek foldam kad shipa.
Drugi razlog takvog 4beta jer ne želim da me calla. Ak me calla, dominirat će me.

I naravno, adjustat ću se ak vidim da se reg adjustao što će biti rijetko me neće moći staviti na taj range skoro nikad.

00

22

Re: Defend range 3way

u ovoj konkretnoj situaciji za 3b da je ovaj openo 3x,sb calla obv da cemo callat, jer uci ce i ovaj BTN cesto kad mora platit jos 5, pa onda se 3 way mos laganin j... jer nikad ne zatvaras akciju

reko mi je da mi je to isto greska da se ne calla utg rejz sa 22-55 zbog toga sto ima jaci range utg od mene + moguce je da ce neko SQ, naravno ako su iza tebe igraci koji jako rijetko SQ onda je valjda ok,a nl200 + tesko da ces nac stol di se nece uopce SQ

Zadnji popravljao puki86 (05-12-2011 20:33:08)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Defend range 3way

Ne svida mi se kad nemamo value 4bet range, a nema mi ni smisla call s AK, jedino sto stackamo eventualno je AQ od rega, a neki value 4bet range moramo imati. Ne znam da li samo ja tako razmisljam?
Ja se slazem s pukijem sto se low PP tice.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

24

Re: Defend range 3way

Zašto moramo imati value range?
Jel moraš imati bluff range protiv calling stationa?

00

25

Re: Defend range 3way

roba59 napisao:

Zašto moramo imati value range?

pa zato sto ce te razorit svaki reg sa SB ako kad 4b uvijek blefas

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00