Re: Defend range 3way

roba59 napisao:

Zašto moramo imati value range?

Zato je želiš igrati HU sa fishem i ne želiš dopustit regu da ga stacka prije tebe.

roba59 napisao:

Jel moraš imati bluff range protiv calling stationa?

Ne moraš, ali je sigurno veći EV imat ga nego ga nemat uopće.

00

Re: Defend range 3way

roba59 napisao:

ak rejza do 35, onda je već komitan i to ko da mi je zashipao. I da, obv da uvijek foldam kad shipa.
Drugi razlog takvog 4beta jer ne želim da me calla. Ak me calla, dominirat će me.

I naravno, adjustat ću se ak vidim da se reg adjustao što će biti rijetko me neće moći staviti na taj range skoro nikad.

Ovo nema smisla. Ako njegov 5bet smatraš kao ship onda je sigurno isplativije 4betat manje jer rezultat je isti, a uštedio si 2-3bb.

00

28

Re: Defend range 3way

Ja sam pretpostavio da fish neće callati cold 4bet. I mislim da neki prosječni fish ni ne calla to.

LOL, jeste smiješni. Kak regular zna da ja nemam valuerange iz samo jednog handa? Pitao me u chatu ili kaj?

00

29

Re: Defend range 3way

pa ak je reg imat ces s njim 5 k handsa ne 1 jer svaki dan igras s istima

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

30

Re: Defend range 3way

niveaformen napisao:
roba59 napisao:

ak rejza do 35, onda je već komitan i to ko da mi je zashipao. I da, obv da uvijek foldam kad shipa.
Drugi razlog takvog 4beta jer ne želim da me calla. Ak me calla, dominirat će me.

I naravno, adjustat ću se ak vidim da se reg adjustao što će biti rijetko me neće moći staviti na taj range skoro nikad.

Ovo nema smisla. Ako njegov 5bet smatraš kao ship onda je sigurno isplativije 4betat manje jer rezultat je isti, a uštedio si 2-3bb.

Raspravljamo o razlici 4beta do 20 i 4beta do 17. Ak ga 4betam do 17 i on 5beta do 29, onda ga ne smatram ko ship. Ali ako 5beta s 20 na 35 (ili vjerojatno više) onda ga smatram ko ship.

00

31

Re: Defend range 3way

puki86 napisao:

pa ak je reg imat ces s njim 5 k handsa ne 1 jer svaki dan igras s istima

Kolko put se desi u 5k handova ova IDENTIČNA situacija?

00

32

Re: Defend range 3way

roba59 napisao:

I naravno, adjustat ću se ak vidim da se reg adjustao što će biti rijetko me neće moći staviti na taj range skoro nikad.

I quotam ovo još jednom.

00

33

Re: Defend range 3way

sta kolko cesto se desi da fish opena s BTN a da SB reg 3b a ti u BB  ?
pa vjerojatno cesto

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

34

Re: Defend range 3way

puki86 napisao:

sta kolko cesto se desi da fish opena s BTN a da SB reg 3b a ti u BB  ?
pa vjerojatno cesto

Ne kužim zašto je onda zemo stavljao brojke, ak se sve može svesti na: fish opena s BTN a da SB reg 3b a ti u BB

00

Re: Defend range 3way

Mislim da bi onda sve mogli svesti na to da se ne desava dovoljno cesto, bez najopcenitijih situacija.
A ovo za calling stationa nije isto jer protiv njega mozes igrat exploitable dok protiv regova ne mozes, samo je pitanje da li je ne imati 4bet value range exploitable u ovoj situaciji. Meni se cini da se komotno moze tu ubaciti AK barem.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

36

Re: Defend range 3way

Rear_Admiral napisao:

A ovo za calling stationa nije isto jer protiv njega mozes igrat exploitable dok protiv regova ne mozes

Znači regove ni ti ne možeš exploitati?

00

Re: Defend range 3way

ne smiješ, krivo napisao...

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Defend range 3way

roba59 napisao:

Ja sam pretpostavio da fish neće callati cold 4bet. I mislim da neki prosječni fish ni ne calla to.

Hmm, odkad to fishevi ne callaju? Kakav je to prosječni fish?

roba59 napisao:

LOL, jeste smiješni. Kak regular zna da ja nemam valuerange iz samo jednog handa? Pitao me u chatu ili kaj?

Ako dođemo do SD i vidim da si imao QQ+ ili AK, pretpostavit ću da je velika mogućnost da ga nemaš te ću se adjustat.

roba59 napisao:
puki86 napisao:

sta kolko cesto se desi da fish opena s BTN a da SB reg 3b a ti u BB  ?
pa vjerojatno cesto

Ne kužim zašto je onda zemo stavljao brojke, ak se sve može svesti na: fish opena s BTN a da SB reg 3b a ti u BB

Fish u primjeru vjerojatno nije svjestan pozicije jer igra 70/20, tako da je nebitno jel na BTN ili UTG. Brojke nisu tolko bitne, mislim da je karakteristika većine fisheva da igraju previše handova i da su stationi, a da fish iz ovog primjera ima drugačije karakteristike ili imamo neki notes napisao bih.

A u današnje vrijeme svi igramo stolove ispunjene regovima koje obv crushamo i ne želimo table selectat, pa se ovakve situacije ne događaju.

roba59 napisao:
Rear_Admiral napisao:

A ovo za calling stationa nije isto jer protiv njega mozes igrat exploitable dok protiv regova ne mozes

Znači regove ni ti ne možeš exploitati?

Mislim da nisi skužio kaj je htio napisat.


Također, ako 4betaš samo za blef ti se nadaš da fish nikad neće callat, a to nije dobra pretpostavka u ovoj situaciji.
Ne vidim kako EV tvog flat rangea može bit veći od EV 4betanja pf istog rangea jer si daleko ispred fishovog calling rangea, a reg se mora upustit u pf war ako ne želi bit exploitan.

00

Re: Defend range 3way

roba59 napisao:
niveaformen napisao:
roba59 napisao:

ak rejza do 35, onda je već komitan i to ko da mi je zashipao. I da, obv da uvijek foldam kad shipa.
Drugi razlog takvog 4beta jer ne želim da me calla. Ak me calla, dominirat će me.

I naravno, adjustat ću se ak vidim da se reg adjustao što će biti rijetko me neće moći staviti na taj range skoro nikad.

Ovo nema smisla. Ako njegov 5bet smatraš kao ship onda je sigurno isplativije 4betat manje jer rezultat je isti, a uštedio si 2-3bb.

Raspravljamo o razlici 4beta do 20 i 4beta do 17. Ak ga 4betam do 17 i on 5beta do 29, onda ga ne smatram ko ship. Ali ako 5beta s 20 na 35 (ili vjerojatno više) onda ga smatram ko ship.

Po tvojoj pretpostavci se regovi neće ili će im trebat jako dugo da se adjustaju pa mislim da ako te 5beta to gotovo nikad nije za blef.
Opet, ti imaš samo blefove u rangeau, a reg 3beta depolarizirano tako da je mala mogućnost da će 5bet/foldat.

00

40

Re: Defend range 3way

Neznam s kojim to vi fishevima igrate, ali moji jako rijetko cold callaju 3bete, a kamoli cold 4bete.

I nisam rekao da to radim uvijek. Jel trebam quotati još jednom?

roba59 napisao:

I naravno, adjustat ću se ak vidim da se reg adjustao što će biti rijetko me neće moći staviti na taj range skoro nikad.

00