Tema: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Villian je  28/22   AF 1.9   na nekih 150 handova...
obojica smo deepstackani sa oko 200+ BB-a.

Nemoze mi hem exportat pa cu pokusat ovako pojasnit.

ON: CO
JA: BTN -  Kd 10d

On raisa PF 1.5 ja reraise  4.5  i on call: 

Flop 9$: 10h 10s 9d

ON: Check
JA: bet 7
ON: Call

TURN 23$: As

ON: Check
JA: bet 17
ON: Call

RIVER 57$: 6h

ON: Check
JA: Bet 35
ON: All in 75
JA: ???

Sto napraviti tu? Jeli sto bilo krivo od prije? Nakon njegova all in-a meni vise nije bilo jasno nista. na flopu sam ga stavio na neki rucni par ili da je zakacio nekim cudnim slucajem 9-u pa mislim ako je zakacio bilo sta ok callat ce flop pa cemo vidjet dalje. Onda pada As i onda on opet checkira i ja betam i on call. Tu ga vec mogu staviti i na nekog Asa, cak i da me callao flop sa jakim asom pa i AK jer ga nije htio gurati all in PF psto smo deep, odlicno, sad mu je upao i ja opet uredno betam. Na njegov River check meni ne ostaje nista nego value betat? I onda njegov shove?
Da je imao flopan set 9-i vrlo vjerojatno bi me rejzao na turnu kad je pao as? Isto tako da je imao desetku, bar sam ja tako mislio...
Ajd mozgove na sunce i objasnite mi sto bi bio ispravan play tu jer je tu sve nelogicno od pocetka do kraja smile

Zadnji popravljao Colleric (19-01-2012 07:19:09)

00

2

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

ovo je iznad mojih limita ali cisto radi vjezbe da probam nesto reci    smile
sumljam da on tu ima 99 ili AT jer ne bi checkirao river. po meni je to
call i vjerovatno ce on pokazati AJ, mozda JT...

00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Fold. On tu nikad ne blefa jer nema fold equity (u njegovim očima) jer ti moraš callati $40 za $200.
Sve slabije te calla na riveru.

00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

idrga napisao:

sumljam da on tu ima 99 ili AT jer ne bi checkirao river. po meni je to
call i vjerovatno ce on pokazati AJ, mozda JT...

Zašto nebi čekirao river s 99 i AT, a s JT bi? Zašto bi gurao AJ?

00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

kad se ide u detaljniju analizu beata te sve što ti check shipa river ali nebi foldao, mislim da rijetko tko bi, makar je to najispravniji play..on repa monstera, 99, AT, ovisno o njegovim tendencijama 9T ali manje vjerojatno, možda slowplayani AA..ili ima to ili ima neki suludi blef koji nema baš previše smisla..

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

6

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

RedDevil_7 napisao:

kad se ide u detaljniju analizu beata te sve što ti check shipa river ali nebi foldao, mislim da rijetko tko bi, makar je to najispravniji play..on repa monstera, 99, AT, ovisno o njegovim tendencijama 9T ali manje vjerojatno, možda slowplayani AA..ili ima to ili ima neki suludi blef koji nema baš previše smisla..

Nešto kao  ovo?  big_smile
Samo što taj ima smisla tongue

http://www.youtube.com/watch?v=OcNLUV2BzMQ

00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Igrao sam se malo sa stove-om. U slučaju da on ovako odigrava AK iako ne vjerujem da bi tolko thin raise-ao onda je call dobar:

equity     win     tie           pots won     pots tied   
Hand 0:     40.000%      40.00%     00.00%                  8             0.00   { KdTd }
Hand 1:     60.000%      60.00%     00.00%                 12             0.00   { AA, 99, AcKc, AhKh, AsKs, AcTc, AhTh, AsTs, QcTc, QhTh, QsTs, JcTc, JhTh, JsTs, T9s, 87s, AcKh, AcKs, AhKc, AhKs, AsKc, AsKh }

Ako izbacimo AK, stanje se drastično mijenja:

equity     win     tie           pots won     pots tied   
Hand 0:     14.286%      14.29%     00.00%                  2             0.00   { KdTd }
Hand 1:     85.714%      85.71%     00.00%                 12             0.00   { AA, 99, AcTc, AhTh, AsTs, QcTc, QhTh, QsTs, JcTc, JhTh, JsTs, T9s, 87s }

Pretpostavljam da je ovo ipak fold jer ne vjerujem da će tako odigrat AK, a ako je scared money upitno dal bi JTs/TQs c/r. Također je upitno koliko je fishy i dal calla turn sa 78s. Moguće da ne s obzirom da je ipak velik pot, a i board je sparen.

Ja bi osobno teško pronašao fold ovdje bez obizira... prevenstvno jer je 3betan pot, a on repa jako uzak range.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (19-01-2012 13:53:07)

00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Uglavnom, ja sam callao...

00

9

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Veći 3bet pre, i sajzat betove da imaš easy non overbet ship na riveru.
As played overbet ship river, odnosno tilt call zbog misplayanog handa. smile 4:1, whatever.

Ono kaj ja ne kužim je sajzing na riveru. Na riveru si polariziran. Ili imaš nut type hand ili čisti air, nešt tipa QJ/XXss. Sumnjam da ćeš betat 35$ s KK ili AQ - ako budeš, IMO debil je ak te calla s QQ na očiti vbet.

On slabiji Tx nikad ne folda (snapa shove obv), a s Ax/QQ/KK etc. ne beata tvoje value betove nikad - a s tim handovima - bluff catcherima će prije callat polarizirani shove nego mergeani očiti value bet. Radije bi betao tak (i manje) s airom i ak ima mozga foldat će QQ/KK/neće rebluffat s airom.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

gmiko napisao:

Veći 3bet pre

Meni nije jasno zašto uopće 3betat to?

MAMIĆU CIGANE ODLAZI IZ SVETINJE!!!
00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

gmiko napisao:

IMO debil je ak te calla s QQ na očiti vbet.

a s Ax/QQ/KK etc. ne beata tvoje value betove nikad - a s tim handovima - bluff catcherima će prije callat polarizirani shove nego mergeani očiti value bet. Radije bi betao tak (i manje) s airom i ak ima mozga foldat će QQ/KK/neće rebluffat s airom.

villain nije reg na nl200 i to što pišeš je po meni ownanje samoga sebe.

Jedino kad bi shovao je kad znam da je lik dobar ili imamo neki history na temelju čega to radim ili da sam sguran da ima ovo dolje.

gmiko napisao:

On slabiji Tx nikad ne folda (snapa shove obv),

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

12

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Pretpostavljam da villain opena wide i calla 3bet OOP s wide rangeom, pa da je 3bet bio za value.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

13

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Rear_Admiral napisao:

villain nije reg na nl200 i to što pišeš je po meni ownanje samoga sebe.

Jedino kad bi shovao je kad znam da je lik dobar ili imamo neki history na temelju čega to radim ili da sam sguran da ima ovo dolje.

Gle ak je lik loš isto će callat bez obzira na sajzing, "jer ima tripse" ili kaj god.

S tim da općenito mislim da je po defaultu shove/overbet polariziran, dok je manji bet širi/slabiji value range i svaki reg bi to trebao kužit. Sve dalje od toga spada pod history/levelanje IMO.

Problem je samo dal pretpostavit da relativno unknown reg bez historija ima mozga u glavi/bar intuitivno kuži teoriju. Obično nema/ne kuži.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

@ gmiko

http://img189.imageshack.us/img189/92/catswoe.jpg

20

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Moj tribet PF je definitvno bio za value jer sam primjetio da je dva puta velike handove raisao prije flopa vise. Imam poziciju nad njim, a on bas nije neki igrac koliko sam uspio skuzit... na C-bet folda previse i jednostavno mi je isplativo. Bar ja tako mislim.

U vezi bet seizinga... Cim me je callao vec sam znao da negdje jest jer sam ga dotad tribetao x puta i svaki put bi insta foldao na moj cbet na flopu. Nakon sta me callao flop po prvi put nakon x puta znao sam negdje jest ali je moja ruka prejaka ali isto tako njegov range presirok da bi bio toliko jak pa se mislim oce li isplatiti ako overbetam ili nesto slicno... A dosta je tesko ustimati betove sa ovolikim stackovima da se ne ide u pot bet i overbet koji vec djeluju prejako za njegov range...

Zadnji popravljao Colleric (20-01-2012 00:29:17)

00

16

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

roba59 napisao:
idrga napisao:

sumljam da on tu ima 99 ili AT jer ne bi checkirao river. po meni je to
call i vjerovatno ce on pokazati AJ, mozda JT...

Zašto nebi čekirao river s 99 i AT, a s JT bi? Zašto bi gurao AJ?

ovo gore napisano nema bas smisla....mislim na svoj post naravno  smile
jedino mislim da ne bi checkirao river jer gubi value ako ovaj checkira behind
osim ako ima note da ovaj barela 3 streeta

00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Mislim da si krivo skužio moj post, sudeći po onome što si napisao.

gmiko napisao:

Problem je samo dal pretpostavit da relativno unknown reg bez historija ima mozga u glavi/bar intuitivno kuži teoriju. Obično nema/ne kuži.

that's my point, ne možeš očekivati da reg na nl50, o kojem ne znaš gotovo ništa, zna da je manji bet value bet i da bi trebao foldati.
Imam osjećaj ko da daješ protovnicima previše kredita i očekuješ da svašta znaju.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

18

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Rear_Admiral napisao:

that's my point, ne možeš očekivati da reg na nl50, o kojem ne znaš gotovo ništa, zna da je manji bet value bet i da bi trebao foldati.
Imam osjećaj ko da daješ protovnicima previše kredita i očekuješ da svašta znaju.

Tu si u pravu, s tim se borim iz dana u dan. "Nemoj to napravit, neće skužit."

Nego, ako pretpostavimo da je ovo random non thinking reg, misliš da mu je calling range jako elastičan na ovom riveru?

Colleric: po defaultu kad si deep 3betaš malo više, a sad kad si rekao da calla i folda na cbet, imaš još jedan razlog više da povećaš sizing pf.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

@Gmiko
Da, istina ali kad znas da netko tko je rejzao 1.5 ne drzi nista jako u ruci jer ga vidis da sa jakim kartama rejza 2 onda ono ocu ga navuc da calla bilo kako smile

Uglavnom, lik je imao 7s8s. River sam 99% znao da sam beatan i callao jer mi nije bilo jasno nista. Na 7-8 sam ga u nekom dijelu mozga i stavio ali s obzirom koliko je foldao prije toga nije mi bilo jasno da ce callati turn sa tim osim ako bas nema i izlaz za boju sto je imao u ovom slucaju. I callao sam isto zato jer nisam vidio u tom trenutku sto me beata osim tih karata i za divno cudo imao je bas njih, jebi ga...

A onda mi je jos bilo nejasnije zasto gura all in, uparen board a u nekom fullu ga i nisam vidio s obzirom na call na turnu i ode sve u qrac smile

00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Ne znam što znači elastičan range.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

21

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Znači da mu se calling range mijenja ovisno o bet sizeu.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 50 6max, flopan tris, tribet pot, deep

Mislim da ima češće tu hand kao QQ, JJ s kojim će naći call za manji bet, nego će imati neki drugi hand s kojim će callati shove. Ja bi možda manje betao i očekivao shove od Tx, a prije call od QQ JJ.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00