Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Call..Lijepa ruka za igrat 3way s pozicijom na regu koji ce u ovakvoj situaciji squezzat dosta light..Nakon kaj callas, riba na btnu je isto unutra skoro uvijek a njegov range masakriras..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

callaj to, ostale 2 opcije mi nemaju baš previše smisla.
imaš poziciju nad regom, lijep hend, 3betani pot i fisha iza sebe zbog kojeg če reg igrati iskreno postflop..

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

28

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

zakaj ne 4bet?
zbog stanice na gumbu?

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

TVex napisao:

zakaj ne 4bet?

Jer pretvaramo hand koji dobro igra postflop u bluff + IP smo i ne dajemo priliku ribi da stavi lovu u pot.

10

30

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

zato sam ja postao hand, jer sam ga sjebo... mislio sam da je 4b najbolja opcija, iako kad sam gledao kasnije mi se sve manje cinilo ispravnom odlukom... ja sam 4b shipo i obojica su foldali...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

ako 4betamo dobivamo call ili ship od hendova koji nas crushaju (većinom) a natjerat cemo ga da folda hendove koje koji mi dominiramo, ovdje je 4bet "bolje" radit sa totalno rendom hendovima koji nemaju eq-u protiv njegovog rangea, ali opet nije preporučljivo jer može bit pre spewy... call i zastekat se na svakom Axx i Qxx flopu, te na svakom flopu gdje ćemo imat fd ili neki combodraw ili još bolje draw + par... protiv rega cemo imat FE, a fish ce nas isplatit ako ga flop pogodi na bilo koji način...

10

32

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

kao sto sam rekao, updejtat cu projekt jednom tjedno... ovo su graf i statsi od proslog tjedna... na igri sam radio maksimalno koliko sam mogao, pa valjda i rezultati to pokazuju... osjecam da mi je igra puno kvalitetnija sad a i imam puno vise samopouzdanja...
sutra je vjerojatno shot na nl20 ako se ne desi neki cirkus pa zdonkam 5 bi ili slicno...
eto svaki komentar i savjet je dobrodosao...
btw, hvala svima na dosadasnjim savjetima, upravo to mi je pomoglo da improvam igru drasticno u samo tjedan dana pa tak da nastavite ih davati, rado cu ih poslusati...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

gl, ako je ovo nl10 onda si na preko 10bb/100?

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

34

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

jelinho napisao:

gl, ako je ovo nl10 onda si na preko 10bb/100?

je nl10 je, i mislim da je 12bb...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

http://imageupload.org/thumb/thumb_192581.jpg

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

36

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Mrtvi Jazavac napisao:

ako 4betamo dobivamo call ili ship od hendova koji nas crushaju (većinom) a natjerat cemo ga da folda hendove koje koji mi dominiramo, ovdje je 4bet "bolje" radit sa totalno rendom hendovima koji nemaju eq-u protiv njegovog rangea, ali opet nije preporučljivo jer može bit pre spewy... call i zastekat se na svakom Axx i Qxx flopu, te na svakom flopu gdje ćemo imat fd ili neki combodraw ili još bolje draw + par... protiv rega cemo imat FE, a fish ce nas isplatit ako ga flop pogodi na bilo koji način...

Call 4beta, i još ktome oop?
Šta ja znam, mene su učili da je AQ savršen hand za 4betat, posebno u nekog ko skviza puno. Iako, i ovo sa zadržavanjem ribe ima smisla.

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

TVex napisao:

Call 4beta, i još ktome oop?
Šta ja znam, mene su učili da je AQ savršen hand za 4betat, posebno u nekog ko skviza puno. Iako, i ovo sa zadržavanjem ribe ima smisla.

U pokeru postoji apsolutna i relativna pozicija. Ovdje smo OOP protiv fisha, ali imamo poziciju nad regom. A i ne callamo 4bet već callamo 3bet al pretpostavljam da je to lapsus. I ne postoji savršen hend, postoji savršena ili skoro savršena situacija. Ko što sam i ranije rekao ak bi tu 4betali tak nam je svejedno ocemo imat AQ ili 63o (gledano u grubo) jer u jako malo situacija ce reg samo callat, ocekuj ili ship ili fold. Ako shipa sto ces sa tom famoznom AQ? Mozes bacit jednako kao i da si imao 63o, a ako folda pretvorio si hend u blef, opet, jednako kao da si imao 63o...

00

38

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Mrtvi Jazavac napisao:

al pretpostavljam da je to lapsus. I ne postoji savršen hend, postoji savršena ili skoro savršena situacija. Ko što sam i ranije rekao ak bi tu 4betali tak nam je svejedno ocemo imat AQ ili 63o (gledano u grubo) jer u jako malo situacija ce reg samo callat, ocekuj ili ship ili fold. Ako shipa sto ces sa tom famoznom AQ? Mozes bacit jednako kao i da si imao 63o, a ako folda pretvorio si hend u blef, opet, jednako

Pa, govorim o regu koji skviza iz blinda. Neće callat moj 4bet izvan pozicije, barem ne bi trebao. Ako calla onda ili baš i nije neki reg ili ima nutse.

A što se tiče 4betanja... Pa upravo zato je AQ dobar za 4bet jer je lako baciti ga na shove, a s 4betom pobireš solidnu količinu dead moneya.
Mislim, logika stvari: netko tko u blindu puno puta govori "imam jači hand od vas dvojice!" vjerojatno nema jači hand od tvog AQ i ti 4betom to njemu i poručuješ. Ako gurne,  jebiga, moraš mu vjerovat bez neke ranije dinamike.
Ako folda - opet super, pokupio si solidan broj BB-a.

Ali moram priznat da sam često radio krive stvari na nl10, u smislu 4betanja i sl. Prečesto mi callaju 4bet s JJ oop i sl. Nešto što baš i ne očekuješ igrajući by the book.

Zadnji popravljao TVex (03-03-2012 15:35:32)

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Pa jazavac ti je vec u 2 posta lijepo objasnio..Neznam zakaj i dalje forsiras to "AQ je super za 4bet,jer lako foldas na shove ili poberes dead money"..

U takvim situacijama je nebitno koju ruku imas..72o je lakse foldat na shove od AQs,a i sladje je pobrat dead money kad on folda tak da mi i nije najjasnije to tvoje razmisljanje koje forsiras..

AQs je savrsena ruka za call u ovoj situaciji jer ces callom najvjerovatnije i ribu uvuc u pot sa pun k slabijim rangeom od tvoje ruke,a i imat ces poziciju na regu koji ce igrat abc postflop s obzirom da je pot vec velik a on ima dvojicu iza sebe..Na nekim suhim boardovima koje masis mozes cak probat i stabbat turn ako se flop odchekira..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00