Tema: Sometimes playing solid poker just isn't enough

prije nekih tjedan dana otvorio sam temu kojoj je svrha bila da mi se exploitaju najveci leakovi i da to pokusam popraviti u igri...
dobio sam neke komentare na statse koje sam postao i video koji sam snimio (nesto na forumu ali vecinu na skypeu)...

bilo je stvarno svakakvih kritika, dosta pozitivnih ali i dosta negativnih... neki misle da sam u bad runu, neki misle da ja grijesim dosta, a neki misle da je kombinacija te 2 stvari... dobio sam dosta savjeta sta da promjenim u igri i zadnjih tjedan dana sam maksimalno radio na tome, no rezultata i dalje nema...

buduci da sam ustanovio da na ovom forumu jos uvijek ima ljudi koje zanima i poker a ne tamo neke kladionice i anatomske dekice odlucio sam otvorit projekt kojeg cu pokusat redovno updejtat (najmanje jednom tjedno)...

svrha ovog projekta je da sto brze move upam a nadam se da ce mi neki ljudi odavde u tome pomoci...
nadam se da ce i za ovu temu bit interesa barem u pola ko za one random ne bitne teme koje nicem ne sluze, gdje se samo sprdaju ljudi a clanovima je jedino bitno da dobiju "thumbs up" na svojim vrlo cesto i ne toliko zanimljivim komentarima (morao sam ovo napisat jer me tilta kako ovako kvalitetan POKER forum propada radi gluposti)...

nego da se mi vratimo dalje na temu... evo vam graf odkad je video snimljen i statsi sa pozicija (cbet, 3b, F3, itd.) na koje su mi neki ljudi ukazali da bi trebali bit drukciji... svaki komentar je dobrodosao i valjda ce ovaj projekt malo vratit pokerpro na temu pokera...


A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

vs 3bet call mi je prevelik (33%)...

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Pfr sa utg ti je prevelik, 3bet sa BTN premal, river call ef daleko premal.

10

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Analiziraj sessione, pogledaj sve izgubljene i dobivene hednove na kojima si izgubio ili dobio više od npr 40bb. Probaj staviti villiaine na range i ako negdje zapneš stavi hend na forum netko iskusniji će ti sigurno odgovoriti. Moje mišljenje ako budeš stavljao hendove u projekt da se nekima neće dati pogledati jer je nepregledno pogotovo ako se stavi odjednom više hendove.

Sretno

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Čini mi se da previše divljaš iz blindova što za nl 10 uopce nije potrebno i dovodiš se u sjebane oop situacije sa weak handom, i 3bet sa buttona je jako malo, to se slažem, maltene imaš samo value range, probaj 3betat vs lošijih igraca neki extendani value range gdje imaš handove kao AJ, KTs, ATo i slicno jer oni ce te i tako callat dosta puta oop i tu mozes bit jako profitabilan. evo gledam ja imam na istom limitu kao ti (10 i 20) 3bet sa btna oko 7, i tu sam 17BB/100 . pročitaj ono što sam ti sendao na skajpu imaš par šema što sam izvukao o 3betu  (Explojtanje Fisheva je podnaslov ako se ne varam)

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Mislim da bi ti bilo najbolje da se probas dogovoriti s jos nekim iz OS da se povremeno nadjete za zajednicke sessione.
Najbrze ces naci leakove.
Ja bi te zvao da dodjes igrati kod mene, al sam ja u VK.

00

7

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

koji bi mi trebao biti calling range vs 3b???

sto se tice btn 3b to kod mene i jesu samo value handovi... probat cu vs nekih igraca 3b i AJ+, KQ i takve handove...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Trebas na BTN imati i vise value 3beta i bluff 3beta.
Pogotovo vs CO koji ima velik steal range.

00

9

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Grindcore:  ''The thin red line'' (Deuces Cracked)

imo

00

10

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

rounder1984 napisao:

Trebas na BTN imati i vise value 3beta i bluff 3beta.
Pogotovo vs CO koji ima velik steal range.

kad su mi u onom topicu rekli da trebam prosirit BTN 3b range, gledao sa da to bude bas vs CO koji puno openaju, al problem je sto je takvih ekstremno malo, svi openaju btn i sb pa i preko 50%, al co bude isti range kao i ukupni PFR otprilike...

Pajk napisao:

Grindcore:  ''The thin red line'' (Deuces Cracked)

imo

this!
trebaju mi savjeti kako da konkretno popravim to gdje grijesim... super je kad netko ukaze na neki leak, al bilo bi bolje da dobijem odma i neki odg kako da to promjenim i sta da radim drukcije... pogledat cu taj video...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

off topic... jel 7day free trial na deuces cracked dopusta da skidam sve video materijale?

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

To sta je Pajk predlozio je serial videa. Po meni od tih videa, najvazniji i najbolji je prvi di on ne igra nego objasnjava statse. Traje oko sat i pol, al je odlican. Pogledaj, zapisi si notese, odigraj par k handova, pa pogledaj ponovo.

Sta se tice komentara u vezi co vs btn:
-vidio sam svakakve regove (najinteresantniji su mi oni sta im je pfr s utg veci nego s btn ili bar podjednak). Takve 3betas ladno bez obzira sto je on na utgu. Nemos mi reci da vecina regova ne opena vise s CO nego s UTG ili s MP. Mozda mu open nije 30-40% kao s btn, al i 20% je puno.
Pogledas malo koliki mu je fold to 3bet, pa znas oces li ga 3betat polarizirano ili linearno.

U tom grindcoreovom videu ti je dosta dobro objasnjeno, al kao sto je bebach meni jednom rekao, "jednostavno moras razmisljati svojom glavom".

00

13

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

kriss napisao:

koji bi mi trebao biti calling range vs 3b???

Meni ovo pitanje govori vise od svih statsa, grafova i sl.

IMO jedino sto ti treba je proucit  "Theroy of poker" i "Easy game" (sto je bar 2 tjedna posla), i nakon toga vratis se igri uz max 6 stolova i tight igrom, znaci bez ikakvih razmisljanja "moram 3b na BTNu, moram povecat ovo, smanjit ono itd" to ce sve samo od sebe doc ako razmisljas ispravno.

GL

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Ja mislim da ovaj sample od cca 7k ruku nije apsolutno nista i da je stvarno premali a pogotovo za gledat statse po pozicijama.
Odigraj barem 30k ruku da mozes analizirat malo bolje.

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

7k je sasvim dovoljan sample da se vidi da mu je 3bet s BTNa premal i da mu je pfr sa UTG prevelik.

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Mrtvi Jazavac napisao:

off topic... jel 7day free trial na deuces cracked dopusta da skidam sve video materijale?

Da

MAMIĆU CIGANE ODLAZI IZ SVETINJE!!!
00

17

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

utg i utg+1 PFR range mi je: 22+, AJ+, ATs+, KJs+ i KQ... malo ga prosirim na mozda JQs i slicno ako su mi u blindovima fishevi, ali generalno je to to... sta je tu visak???

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

kriss napisao:

utg i utg+1 PFR range mi je: 22+, AJ+, ATs+, KJs+ i KQ... malo ga prosirim na mozda JQs i slicno ako su mi u blindovima fishevi, ali generalno je to to... sta je tu visak???

Nemoguce.
Ubaci si u stove pa ces viditi koliki ti je range ti handovi sta si naveo.
Nisam sad kuci, al ovako otprilike bi rekao da je navedeno negdje oko 10%, sto ce znaciti da je tvoj range puno siri.

Zadnji popravljao rounder1984 (25-02-2012 18:02:30)

00

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Ovo sto si naveo je oko 12%, a zapravo igras sve broadwaye i pp...
Ugl manje callaj 3bet pogotovo OOP...
Ako mozes rec kako generalno odigravas drawowe? IP i OOP?

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

20

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

ma imam i ja stove, znam da je ovaj range koji sam napisao cca 11-12%... ocito imam puno cesce fisheve u blindovima nego sam mislio pa je tu 17%... al inace ak jos nemam read na tome kakvi su igraci desno od mene to sto sam naveo je open range...
neznam kako bi reko kako odigravam drawove...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

kriss napisao:

ma imam i ja stove, znam da je ovaj range koji sam napisao cca 11-12%... ocito imam puno cesce fisheve u blindovima nego sam mislio pa je tu 17%... al inace ak jos nemam read na tome kakvi su igraci desno od mene to sto sam naveo je open range...
neznam kako bi reko kako odigravam drawove...

To sto imas fisha u blindu ti bas ne znaci previse kad si utg. jbg na 10nl imas sigurno 2 fisha po stolu. To ne znaci da trebas igrati svako sranje. Kad te ostali regovi vide da igras 17% sa utg oni te IP lako exploataju.

02

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Ima i više od 2 fisha na NL10 po prosjecnom stolu, ima dosta igraca koji su ok preflop ali su postflop losi. A i sumnjam da ima puno regova na NL10 koji se adjustaju i pocnu te eksplojtat, nekolicina sigurno da, ali mislim da je prosjecan reg na NL10 straigtforward tag igrač koji će većinom htjet bit u potu sa ribom.

10

23

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

evo sad sam si pogledao pod preflop cards handove koje openam sa early positiona... to je onaj range koji sam napisao, samo cesto znam ubacit neke sjutane konektore ili neke Axs kombinacije al vidim da je to samo ako su mi na oba blinda fishevi... valjda sam tu dobio tih 17%... probat cu to u ovom tjednu izbacit iz rangea pa cemo vidit kako ce zavrsiti...
a sto se tice callanja 3b tu stvarno ima svakakvih sranja od handova i to definitivno treba promjenit i smanjit...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

Dodaj me na skype (marko9uzelac), pa cu vidit da ti pomognem ako sta mogu.

00

25

Re: Sometimes playing solid poker just isn't enough

btn je fish: 74/6/0.8 na 56 handova
sb je reg: 20/16/2.5 na 494 handa; sqz mu je 10%...

hero?

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.05
Big Blind: $0.10

UTG ($22.31)
MP (Hero) ($15.93)
CO ($16.28)
BTN ($6.33)
SB ($10)
BB ($10)

Dealt to MP (Hero)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QS.png

Preflop: (Pot is: $0.15)

UTG folds, MP (Hero) raises to $0.3, CO folds, BTN calls $0.3, SB raises to $1.3, BB folds, MP (Hero)???

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub