Tema: Izbor laptopa

Ako moze pomoc pri kupnji laptopa do nekih 6000kn, prvobitno namjenjeno za igranje pokera ( znaci 20+ stolova i HM da ne laga itd...)Sporedno mozda neka igra uleti al nemora bit neka full nabrijana graficka, mislim da mi je za poker vaznije procesor + memorija i naravno 17".

Moze misljenje o ovom?

Asus prijenosno računalo K73E-TY205V    ....Cijena: 4.839,46 Kn

http://www.postopoto.hr/Asus-prijenosno-racunalo-K73E-TY205V-tamno-smeda-73066.aspx

Zadnji popravljao TorcaVL17 (27-03-2012 14:49:25)

Re: Izbor laptopa

ok je ovaj al bolji bi ti bio neki sa grafičkom i više GHz,pošto imaš love uzmi bolje neš

ili jesi ili nisi
00

Re: Izbor laptopa

http://www.postopoto.hr/Asus-prijenosno-racunalo-K73SV-TY369V-tamno-smeda-73068.aspx

Ovaj?

Re: Izbor laptopa

TorcaVL17 napisao:

http://www.postopoto.hr/Asus-prijenosno-racunalo-K73SV-TY369V-tamno-smeda-73068.aspx

Ovaj?

taj nikako zbog diska

a što se tiče samog laptopa bitno ti je:

procestor s 4 jezgre: intelov i3, makar bi bez problema mogao igrati i na nekom dvojezgrenom
memerija: 4GB
grafika: svaka integrirana će obaviti posao
hard: 7200 rpm, ili SSD s Sandforceovim kontrolerom serije 2xxx (možda je u međuvremenu izašao neki novi)
rezolucija ekrana: barem 1600x900
to je ono što trebaš tražiti

i pokušavaj izbjebavati acer zbog loše konstukcije

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

Re: Izbor laptopa

odjebi te smijesne laptope do 6k kuna. ili kupi neki za max 3 tisuce, sve ostalo je bacanje para. ako pare nisu problem, kupi apple.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Izbor laptopa

i3 i i5 u laptopu ili ti ga mobile serija (na kraju oznake proca ima M) nema 4 jezgre već ht - hyper trading (virtualne 4, fizičke 2), ali i to je puno bolje od low budget procesora, jer je bolji za multi tasking kaj svi mi radimo  (tisuću prozora, explorer, poker, hem, sharkscope, muzika...bla bla bla)

za 6 soma nađeš i7 i ja bi definitivno to uzeo, kaj se tiće ovoga da je bacanje love, vjerojatno je, al ono iz mog iskustva, nakon godinu dve počnu obično sranja na ovim jeftinijima, ili se grije sve više ili plastika počne odjebavat itd

meni je bilo žal do nedavno kak cijene padaju kaj sam dal 6,5k za lap, asus N serija koja je malo skuplja, al sad dok je frend bio s lenovom koji je bio 4,5k kn otpala mu jedna tipka i jako se čuje dok radi a dok ga je kupio bio je tiši od moga, vjerojatno ga treba ispuhat ali moj isto radi već godinu dana, tak da neznam...

http://www.nabava.net/prijenosna-racuna … 2104,65924

ovo ti je link na nabavu net, stavil sam filtere i7 (sandy bridge 4 jezgre virtualnih 8) , 17.3" i 18.4 ekran, i full hd reza

ako makneš full hd ima i jeftinijih, ali ja imam full hd, a prije sam imo 1600x900, i reko sam nikad više nebi uzeo lap bez full hd-a, bar ako je ekran 17.3" i više, puno više radnog prostora, i obično kvalitetbiji paneli, bolje boje i kutevi gledanja

od asusa, N i G serije (s tim da je G vrh tj. gamerski lap i jako skup,kao i alianware od della) su kvalitetniji laptopi a ove K više onak, npr. N75SF je piletina, brijem da  i sve igre vrti na ok postavkama

njegova grafa GT 555M + procesor i7-2630M (koji je i malo slabiji od njegovog) vrti crysis 2 na high postavkama i do 41 fps

Također obično su lapovi koji dođu s windowsima skuplji i ima isti bez koji je jeftiniji, al ono ak je razlika mala, ok je jer nemaš nikakve zahebancije, al svakak ćeš morat deinstalirat kod večine proizvođača masu aplikacija koje ti netrebaju......

kaj se tiće jeftinijih istina je da su svi danas overkill za poker, ja imam i5 proc i to prvu generaciju pa neznam dal sam vidio da procesor ide iznad 20%

al ono meni je bitno i da je stvar na kojoj provodim pola dana ok, kvalitetna, svi ti skuplji imaju i bolje zvučnike, na mom su od bang & olufsen, svako ko se kuži u muziku zna kaj je to, kučište je obično kvalitetnije bilo aluminij ili plastika itd.

također za hem je bitan ssd, ali takvi lapovi su jako skupi, ali na svakom ovom od 17.3" imaš dva mjesta za hdd,  tak da možeš ubacit naknadno a tvoj ti ostane za storage

ili ako već imaš dva obična ili neka hibrida staviš ih u raid i opet super

ja bi sutra otišo po ssd ali me jebe što bi ga morao otvarat , a onda ak se kaj desi i ode na popravak ak skuže da sam ga otvaral gubim garanciju, tak da ću pričekat

još jedna jako bitna stvar, ako misliš u budučnosti spajat na lap monitor koji ima veću rezu od 1920x1200 moraš uzet lap s display portom, možeš tu rezu dopit i preko dual link dvi konektora, al mislim da lapovi to nemaju ako i maju dvi onda je kolko ja znam single link

znači display port, to imaju svi macovi, i neki hp, za druge neznam

npr. ja sam htio kupit 30" mon prije par mjeseci i da jesam ne bi ga mogo spojit na svoj lap bar ne s full rezom, čak sam htio i kasnije zamjenit lap za desktop računalo i slične opcije....

eto, sretno s kupnjom

10

Re: Izbor laptopa

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=11100

ovo je moj pick.

HDD koji ti je unutra zamijeniš nekim SSD-om: 1000-1200 kn
kupiš dock za HDD (neki koji podržava USB 3.0) - i imaš ok storage: vjerovatno nekih 150kn
kupiš si nekog kvalitetnog glodavca: logitech g400 ili bolje + neku kvalitetniju podlogu: sve skupa do 500kn
i još ti ostane za ćevape

a ovo što je cgreen napisao za displey port, to je super, samo što ih u tvom cjenovnom rangu baš i nema...

slobodno javi šta si na kraju odlučio kupiti i koji su dojmovi

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

Re: Izbor laptopa

Hvala puno na odgovorima.
Pogledao sam link i mozda mi je malo preskupo u HD , skinuo sam i nasao ovo http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/asus-prijenosno-racunalo-k73sv--ty532-173-core-i7__1804501 mozda malo preko 1k je razlika u cijeni al nekako samo se odlucio do 6k potrosit pa eto sta  mislite o ovom. Trazim ga po netu i zasad nigdje raspolozljiv za prodaju grr...

Re: Izbor laptopa

To ti je overkill, i7 ćeš iskoristiti nikad pa ni tad. Ako ćeš laptop koristiti za igranje pokera i povremeno igranje igri dalje od i3 nemaš šta tražiti. Uostalom ovaj ima (vjerovatno) HDD koji se vrti na 5400rpm, što ti nikako neće funkcionirati na 20 stolova i HEM2 - znači i dalje ćeš morati dati 1000 kn za SSD. I ako već želiš ići do limita, onda bolje traži neki s displey portom tako da ga kasnije možeš zakačiti na neki fini monitor.

Savijet: nemoj patiti na suhe brojke, jer one ne ispričaju ni dio priče

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

10

Re: Izbor laptopa

svaka čast cgreen za post, uvijek detaljno čovjek sve napiše
btw zašto kupuješ baš laptop?

00

Re: Izbor laptopa

imaj na umu da uzmeš dobru grafičku,ubrzo izlazi DIABLO 3   cool

ili jesi ili nisi
00

Re: Izbor laptopa

ne kuzim, sta fali hdmi portu? moze objasnjenje

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: Izbor laptopa

BoyFromBalkans napisao:

ne kuzim, sta fali hdmi portu? moze objasnjenje

nemože prikazati veće rezolucije od fullHD-a (1920*1080)

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

Re: Izbor laptopa

aha kuzim, ja imam 1920x1200 rezu zato nisam nikako mogao dobit normalnu sliku, ty

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

15

Re: Izbor laptopa

možeš spojit preko vga tj. d-sub, on ima ak se ne varam max 2048x1536

u svakom slučaju podržava 1920x1200

00

Re: Izbor laptopa

Hvala svima na odgovorima, kroz par dana je nadam se kupnja pa se javim sto sam izabrao.