Tema: Project Omaha!

Odlucih se i ja za projektic...naime, zadnjih dana imam ogroman downswing, a buduci da imam vrlo agresivan bankroll, mislim da cu ovako ostati mirniji i zadrzati vecu koncentraciju...situacija je sljedeca, trenutno iam 1150$ (prekjuce imao 1750  hmm ), i igram PLO50 na poker770 (ukoliko padnem ispod 1000 idem na PLO20)...igram 6 stolova najcesce (ukoliko se nudi 6, jer ponuda je cesto dosta skromna, pogotovo prije podne), a recimo da planiram igrati otprilike 20 sati tjedno...zelja je igrati regularno i uspjesno PLO100 za nekih pola godine recimo...imam vec dosta iskustva u PLO, pa nadam se da plan nije preagresivan smile
Necu se javljati svaki dan, ali trudit cu se nekoliko puta tjedno...prvi put radim ovakvo sto pa su sve (konstruktivne) kritike dobrodosle...postat cu zanimljive ruke, i...ma vidit cemo vec sta cu postat i kako ce sve skupa ic...a sad odo na omahu smile

10

Re: Project Omaha!

Gl sa projektom

- ako ti je problem reloadat onda nemoj igrat s tako agresivnim BRM , pogotovo omahu gdje swingovi znaju biti brutalni.
- ako budeš imao volje snimi video s zvukom pa uploadaj na vimeo , slabo ima materijala s omahom na forumu
- zanimljiv projekt gl , pratim . Btw s koliko BI prelaziš na plo100

00

Re: Project Omaha!

probat cu ostat na PLO50 (jasno, dok sam iznad 1000$) cisto da se ne moram opet privikavat na manji limit..sto se videa tice, ako ga bude bilo sigurno nece prije 10og mjeseca, jer sam trenutno u primorju, a baza mi je u zarebu smile
na plo100 planiram vjerojatno sa 4000$...

00

4

Re: Project Omaha!

gl!

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Project Omaha!

gl  smile

Poker is life!
00

Re: Project Omaha!

gl gl, kakva je igra na 770 na PLO20-50? usporedba sa starsom ili nekim drugim siteovima?
ima li fisheva?

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

Re: Project Omaha!

neznam kako je na 770 ali na starsima je rake prebrutalan na micro plou i nema ga smisla igrat sa tako velikim rakeom tako da vidi prvo kakav je rake

Zadnji popravljao Andre_787 (25-07-2012 15:43:53)

00

8

Re: Project Omaha!

Andre_787 napisao:

neznam kako je na 770 ali na starsima je rake prebrutalan na micro plou i nema ga smisla igrat sa tako velikim rakeom tako da vidi prvo kakav je rake

pa ne igra HU

ne igram na starsima, ali rake je koliko ja znam isti ko i na holdemu, ko je kriv budalama koje ne znaju koji su ok handovi pa moraju vidjet flop sa skoro any4 i jos osim kaj podonkaju boga od igre krive i rake

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: Project Omaha!

neznam, tako sam nesto citao na 2p2 o rakeu na omahi.
kako god sretno!

00

Re: Project Omaha!

@jelinho: igrao sam davno na full tiltu (pred godinu i po), al to su mi bili tako reci pocetci u omahi pa ne mogu objektivno rec...na drugim siteovima nisam igrao...al kaze suitedeule (ja sam preko pokerstrategya krenuo igrat, tamo sam gledao dosta njegovih videa, tip je omaha coach) da se iznenadio kako na ipoker mrezi opcenito ima manje ribetina a vise regularaca nego na pokerstarsu, i da bi svakako preporucio pokerstars nekome tko sada krece...al ni na 770 ne fali ribetina bez brige smile
doduse ima dosta regularnih igraca, recimo u prosjeku bih rekao da na svakom stolu uvijek imam 2 poznata...

sto se rake-a tice, na micro limitima je velik ful..trebalo bi barem na PLO50 biti a jos bolje na PLO100 da rake ne dere toliko...a sto se HU tice, to je prica za sebe, to je skoro pa druga igra smile

Zadnji popravljao behemont (25-07-2012 16:09:13)

00

11

Re: Project Omaha!

gl! smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Project Omaha!

eto nakon prvog dana u plusu 20ak bucksa...bilo je dosta visestrukih gresaka: previse igram oop, i previse isplacujem kad preuzmu inicijativu...sigurno sam 50ak dolara izgubio bezveze na kombinaciju te dvije stvari. naravno, druga je stvar cesto posljedica prve...moram vise pripaziti na to, a pouka dana je svakako dakle izbjegavati igru OOP!
nije bilo nista prezanimljivih situacija, stetica sto mi nije prosao jedan 4bet sa double suited asevima, zvala me dvojica (oni bili ful deep, ja nesto manje, oko 130bb-a)..los flop skroz pa morao bacit..eto da bude ovako svaki dan ja zadovoljan big_smile

00

Re: Project Omaha!

Koji je range u PLO OK?

Koliko često ideš na SD?

00

Re: Project Omaha!

nemam nikakav stats tracking software...nemoze se generalno rec, ovisi o dosta stvari...recimo danas sam igrao na jednom stolu gdje je average pot bio 90BB-a,  a svaki flop je bilo minimum 3 igraca u handu...tu sam valjda na SD isao svaku pedesetu ruku...s druge strane, ako su potovi nizi a ima ribetina za stolom idem cesce...

00

Re: Project Omaha!

behemont napisao:

nemam nikakav stats tracking software...nemoze se generalno rec, ovisi o dosta stvari...recimo danas sam igrao na jednom stolu gdje je average pot bio 90BB-a,  a svaki flop je bilo minimum 3 igraca u handu...tu sam valjda na SD isao svaku pedesetu ruku...s druge strane, ako su potovi nizi a ima ribetina za stolom idem cesce...

Malo je reć da mi nisi ništa pomogao smile

00

Re: Project Omaha!

sorry, pokusat cu sad bolje smile
kad pitas koji je range ok, pretpostavljam da mislis na VPIP...to bi se trebalo kretati izmedu 20 i 25 posto. ako si pocetnik, moze jos i nize..dakle igras samo sa vrlo dobrim rukama, i ako je moguce in position. htio bi da karte koje imas zadovoljavaju sto vise od sljedeca 3 kriterija: da mos pogodit skale, da mos pogodit visoke boje, da mos pogodit (visoke) fullove...generalno, neki rule of the thumb je da ruka koja zadovoljava sva tri kriterija je monster hand i s njom mos picit 3bet (tipa AA78ds, KKQJ ds, AKQJ ds), ruka koja zadovoljava dva kriterija je najcesce dobra za open raise ili call ako je netko raisao (AT98 ss, QJ89, KK68 ss),  a ruka koja zadovoljava samo jedan je obicno za bacit ca (osim recimo ako si na dealeru a foldano je do tebe)..naravno da to ovisi i o postflop sposobnostima ...
a kad pitas kolko cesto idem na SD to jako ovisi o table image-u i read-ovima koje imam na protivnike, pa ne znam bas sto ti generalno odgovoriti. mozda da pitas malo konkretnije smile
evo, ne znam jel ovo preopsirno ili presazeto, ili ti opet nisam nista pomogao, ili nesto cetvrto...u svakom slucaju pitaj dalje sta ne valja, ja cu se potruditi sto bolje odgovoriti smile

00

Re: Project Omaha!

danas -70...izgubio s asevima jedan all in preflop, od ostalog bih izdvojio sljedecu situaciju:
dealer otvara, ja na sb-u sa aa35 ss 3betam(100bb deep oboje). flop 268 (imam backdoor flush draw)...ja 3/4 pb-a, majstor gura. razmisljanja?

00

Re: Project Omaha!

set ili neki jaki draw/wrap. ako je ribetina može biti i da je pogodio samo top par. obv si popušio na neku glupost

00

19

Re: Project Omaha!

behemont napisao:

danas -70...izgubio s asevima jedan all in preflop, od ostalog bih izdvojio sljedecu situaciju:
dealer otvara, ja na sb-u sa aa35 ss 3betam(100bb deep oboje). flop 268 (imam backdoor flush draw)...ja 3/4 pb-a, majstor gura. razmisljanja?

Stavi točno bet sizinge preflop i na flopu da vidimo kolko ti equityja treba za stackat se ovdje. Ovdje si uglavnom oko 60% dog, tako da je blizu...
protiv unknowna vjerojatno foldamo, protiv spewtarda bi mogli callat...

Zadnji popravljao dabac (26-07-2012 19:06:33)

00

Re: Project Omaha!

on raise 1.75, ja na 6, on zove...pot 12.75, ja betam 8...

00

Re: Project Omaha!

behemont napisao:

sorry, pokusat cu sad bolje smile
kad pitas koji je range ok, pretpostavljam da mislis na VPIP...to bi se trebalo kretati izmedu 20 i 25 posto. ako si pocetnik, moze jos i nize..dakle igras samo sa vrlo dobrim rukama, i ako je moguce in position. htio bi da karte koje imas zadovoljavaju sto vise od sljedeca 3 kriterija: da mos pogodit skale, da mos pogodit visoke boje, da mos pogodit (visoke) fullove...generalno, neki rule of the thumb je da ruka koja zadovoljava sva tri kriterija je monster hand i s njom mos picit 3bet (tipa AA78ds, KKQJ ds, AKQJ ds), ruka koja zadovoljava dva kriterija je najcesce dobra za open raise ili call ako je netko raisao (AT98 ss, QJ89, KK68 ss),  a ruka koja zadovoljava samo jedan je obicno za bacit ca (osim recimo ako si na dealeru a foldano je do tebe)..naravno da to ovisi i o postflop sposobnostima ...
a kad pitas kolko cesto idem na SD to jako ovisi o table image-u i read-ovima koje imam na protivnike, pa ne znam bas sto ti generalno odgovoriti. mozda da pitas malo konkretnije smile
evo, ne znam jel ovo preopsirno ili presazeto, ili ti opet nisam nista pomogao, ili nesto cetvrto...u svakom slucaju pitaj dalje sta ne valja, ja cu se potruditi sto bolje odgovoriti smile

E ovo je već bolje. Hvala na savjetima. Počeo po malo igrat PLO, vidim da su igrači katastrofa, a iskreno i ja sam. Radim premali volume pa razmišljam da na PLO to malo povećam a  nema smisla povećavat volume i ubijat profit.

Za totalnog početnika koju knjigu predlažeš o PLO? Ako imaš na kompu i da se mailat, bio bi ti vrlo zahvalan.

00

Re: Project Omaha!

a gdje igras i koji limit (pretpostavljam mali neki jel)?
ne znam za knjige...ja sam krenuo u poker preko pokerstrategy-a, pa sam od tamo ucio (mase clanaka i videa), tako da ti za literaturu zaista ne bih znao...

00

Re: Project Omaha!

Ako mogu ja predlozit knjigu, po meni je odlicna Pot Limit Omaha od Jeffa Hwanga. Sigurno je ima negdje na netu za skinuti, ja sam je preko Algoritma kupio prije godinu dana. Sve je objasnjeno fino,  puno primjera ruku... U knjizi je stvarno sve obradjeno, od BRM-a, pocetnih ruku do toga kako igrat npr 2 para.

00

Re: Project Omaha!

http://www.gamblingsystem.biz/books/Pot … _Hwang.pdf

Slažem se vjerojatno najbolja za početak , ja sam krenuo čitat i drago mi je da pisana baš za početnika kakav sam i sam

00

Re: Project Omaha!

Hvala svima!

00