Tema: HEM2 - pitanja

Bok. Evo počeo sam koristiti HEM2, pa imam par pitanja, ako netko zna odgovor ili ima ideju kako to bolje riješiti:
1. HUD mi uvijek prikazuje moju statistiku od trenutne sesije(tako da uvijek krene od broja ruku 1), a htio bih da mi prikazuje sa svim podacima koje ima o meni.
1b. nekad se dogoditi da protivnik na HUD-u ima više ruku od mene

2. Složio sam da mi Pokerstars sprema ruke na Dropbox folder, pa se to sinkronizira s drugim računalima pa mogu imati iste podatke u HEM-u na svim računalima i svejedno mi je gdje igram onda. Dogodi se da mi ruke(hand history) nakon nekog vremena nestanu iz foldera, pa neznam da li i gdje HEM sprema te fileove?

3. Kada pređem mišem preko neke statistike, npr. VPIP otvori se mali prozorčić i sada me zanima ako mi piše za ranu poziciju EP za VPIP 14 (90) i pod 3-bet 14.3 (7). VPIP mi je jasan, međutim ovo 3-bet mi nije jasno što točno to znaći? Da li znaći da sam 7 puta bio u EP i 3-bet sam radio 14.3% ili znaći da sam od 90 VPIP bio 14,3% 3-bet dok sam 7 puta bio u EP?

00

Re: HEM2 - pitanja

1. Za svaki stol posebno i treba biti, neznam šta ti znači da ti pokazuje sveskupa? To imaš pod reports u HM.
2. Baca ih u arhivu, kod slaganja hema za importanje imaš gore od kud da importa fajlove a dole gdje da ih arhivira.

00

Re: HEM2 - pitanja

wannabePRO napisao:

1. Za svaki stol posebno i treba biti, neznam šta ti znači da ti pokazuje sveskupa? To imaš pod reports u HM.
2. Baca ih u arhivu, kod slaganja hema za importanje imaš gore od kud da importa fajlove a dole gdje da ih arhivira.

1. Npr. igram protiv igrača s kojim sam već prije igrao, mene zanimaju njegove statistike za sve ruke, a ne za ruke iz ove sesije. Jer ipak statistika je točnija što je veći broj ruku, i zato bi mi super došlo da vidim svu njegovu statistiku kada sam igrao protiv njega.

2. Hvala, našao sam po ovome tvome.

00

Re: HEM2 - pitanja

Koliko sam te ja skužio pričaš o svojim statsima a ne o vilanovim. Tvoje statse treba uvijek pokazivat od 0, znači od trenutka kad si sjeo na stol za svaki stol posebno a od ostalih igrača trebao bi HUD pokazivat svaku ruku koju ste bili na istom stolu. Ako nije tako nešto ne valja.

00

Re: HEM2 - pitanja

wannabePRO napisao:

Koliko sam te ja skužio pričaš o svojim statsima a ne o vilanovim. Tvoje statse treba uvijek pokazivat od 0, znači od trenutka kad si sjeo na stol za svaki stol posebno a od ostalih igrača trebao bi HUD pokazivat svaku ruku koju ste bili na istom stolu. Ako nije tako nešto ne valja.

Iskreno nisma ni provjeravao njihova kada sam vidio svoja da kreću od 0. Ali zato je moguće da je jedan imao više handova od mene onda. Problem je samo što sam odigrao malo ruku s puno protivnika, pa teško pogodim stol s istim protivnicima.

00

Re: HEM2 - pitanja

Da li zna netko odgovor pod brojem 3?

00

Re: HEM2 - pitanja

Pozdrav kole da li si s nekime kupio hem popola ili sam ? Ako si sam da li si zainteresiran prodat key posaljem ti na starse $....

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00

Re: HEM2 - pitanja

BugsBunnyD napisao:

Pozdrav kole da li si s nekime kupio hem popola ili sam ? Ako si sam da li si zainteresiran prodat key posaljem ti na starse $....

Bok. Još nisam kupio. Testirat ću ga ovih 30 dana. A kada izgradim banku onda ću razmišljati o uzimanju. A dotada ću testirati, 1, 2, 3 mjeseca, dok se banka ne poveća smile

00

9

Re: HEM2 - pitanja

kole1108 napisao:

Da li zna netko odgovor pod brojem 3?

Broj u zagradi je ukupan broj koliko si puta bio u prilici to napraviti,a broj ispred je % koliko si puta to i napravio.

Znaci u tvom slucaju za vpip si 90 puta bio u situaciji da vpip-aš,a samo 14% puta si vpip-ao. Za 3bet si 7 puta bio u prilici da 3betaš,a 14.3% puta si 3betao (odnosno jednom).

Sta tocno igras?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: HEM2 - pitanja

Bile napisao:
kole1108 napisao:

Da li zna netko odgovor pod brojem 3?

Broj u zagradi je ukupan broj koliko si puta bio u prilici to napraviti,a broj ispred je % koliko si puta to i napravio.

Znaci u tvom slucaju za vpip si 90 puta bio u situaciji da vpip-aš,a samo 14% puta si vpip-ao. Za 3bet si 7 puta bio u prilici da 3betaš,a 14.3% puta si 3betao (odnosno jednom).

Sta tocno igras?

Većinom HU 1,5 - 3,5$, i sada sam počeo malo više cash NL2, čisto da probam, iako mi cash jako loše ide, ali za ovaj NL2 vjerujem da se može biti u profitu s jako tight igrom, pa mi HEM super dođe. Npr. tek sada vidim da s AA i KK se ne naplatim dovoljno, dok s 66, 77 i 88 čisto ok.

00

Re: HEM2 - pitanja

Pozdrav svima, na HUD-u pored imena igraca mi se zna pojaviti neka ikona (nekad pise green  fish nekad blue fish nekad rock nekad neka kockica nekad nekakav mis....) kada odem preko toga neznma za blue fish pise PF VPIP 52.5% a PFR 0%... za svake ikone malo drugacije, dali to znaci da je taj igrac kreten i da mu treba uzeti novce? isto tako kada odem pod reports jucer je za mene pisalo ABC player ta ikona a danas TAG... sta to dvoje znaci i dali je to dobro ili lose?

00

12

Re: HEM2 - pitanja

kole1108 napisao:

Većinom HU 1,5 - 3,5$, i sada sam počeo malo više cash NL2

Pitam jer mi je upao u oko taj EP 3bet. Pretpostavljam da cash igras 6max,a tada bi ti EP 3b trebao biti "na",odnosno ne bi smio uopce postojati. Iz onih podataka koje si naveo ispada da si u ep 13 puta igrao od 90,a ako si 7 puta dolazio u priliku da 3b znaci da si min 7 puta od tih 13 limpao,a to moras obavezno izbaciti. Imas negdje tu na forumu robin video o preflop igri za 6max,pa si to pogledaj.

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: HEM2 - pitanja

Bile napisao:
kole1108 napisao:

Većinom HU 1,5 - 3,5$, i sada sam počeo malo više cash NL2

Pitam jer mi je upao u oko taj EP 3bet. Pretpostavljam da cash igras 6max,a tada bi ti EP 3b trebao biti "na",odnosno ne bi smio uopce postojati. Iz onih podataka koje si naveo ispada da si u ep 13 puta igrao od 90,a ako si 7 puta dolazio u priliku da 3b znaci da si min 7 puta od tih 13 limpao,a to moras obavezno izbaciti. Imas negdje tu na forumu robin video o preflop igri za 6max,pa si to pogledaj.

Igram full ring. Što onda treba promijeniti?

00

14

Re: HEM2 - pitanja

Ako igras FR onda ok. Svejedno bi ti savjetovao 6max ispred FR jer puno ga vise ljudi igra,pa ces naci i puno vise materijala (knjiga,videa,...) i puno vise ces savjeta dobiti tu na forumu. Na kraju sve ovisi o tebi,ali ako tek pocinjes s cashom svakako 6max...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: HEM2 - pitanja

Bile napisao:

Ako igras FR onda ok. Svejedno bi ti savjetovao 6max ispred FR jer puno ga vise ljudi igra,pa ces naci i puno vise materijala (knjiga,videa,...) i puno vise ces savjeta dobiti tu na forumu. Na kraju sve ovisi o tebi,ali ako tek pocinjes s cashom svakako 6max...

Koliko da povečam rang ruku onda? sada igram: sve parove (ako otvaram), ako ima 1 raiser i 1 caller, onda call s 77+, ako otvaram idem raise s: AK, AQ, AJ, ATs, AA, KK, QQ, JJ, TT u kasnoj poziciji, i call radim u kasnoj s: KQ, KJs, KTs, K9s (i ovo većinom limpam). I bar dosad je čisto ok za FR. Neznam što dodati još u 6-max?

Inaće, prije sam svašta radio, raise s 78s iz srednje poziciji, reraise s A8s i slično, ali otkad sam smanjio ruke profit se malo povečao, istina ne igram puno, ali se na grafu lijepo vidi promjene. A i uveo sam sada BRM, pa sam si postavio granice i limite i tako.

Dosad sam igrao iz zabave, i nisam svoje novce uplaćivao i izgubio sam dosta, ali vidim da bi se moglo graditi po malo banka, pa i mijenjam igru skroz.

00

16

Re: HEM2 - pitanja

Ne igras iste ruke iz svake pozicije.

http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic. … 09&p=2

Tu imas sve lijepo objasnjeno. U zadnjem postu imas link za download pdfa,pa si procitaj.

Zadnji popravljao Bile (31-07-2012 14:19:50)

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: HEM2 - pitanja

Bile napisao:

http://www.gamblingsystem.biz/books/2p2NL6max.pdf

Ne igras iste ruke iz svake pozicije. Procitaj si ovo.

Hvala.

00