Tema: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

BTN: 3bet 11%,  cbet: 64%,
SB: 26/20, folda to 3bet 73%, 4bet: 14%

Obojica su dobri loose agresive regulari...
____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $1
Big Blind: $2

BTN ($428.27)
SB ($521.92)
BB ($200)
UTG ($95)
MP ($105)
CO (fakker11) ($200)

Dealt to CO (fakker11)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TH.png

Preflop: (Pot is: $3)

UTG & MP fold, CO (fakker11) raises to $4, BTN raises to $13, SB calls $12, BB folds, CO (fakker11) calls $9

Flop: (Pot is $41, 3 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QC.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KD.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TC.png
SB checks, CO (fakker11) checks, BTN bets $23, SB calls $23, CO (fakker11) raises to $58, BTN folds, SB raises to $280.7, CO (fakker11)???

00

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

posto je dobar reg+sto je oop cold callao 3b mislim da mu je range QQ i AK club  club  a vs tog samo 17% imamo .

Zadnji popravljao ivan031 (18-09-2012 20:42:46)

00

3

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

Možda je reg na SB callao sa TT budući da je preko 210bb deep sa igračem na BTN pa ima set value, c/c/3bet na ovakvom boardu se čini ultra jak,vrlo vjerojatno si behind u ovom spotu, praktički je commitao cijeli stack. Al opet, ja igram niže limite, to možda ne mora biti slučaj na NL200

Zadnji popravljao fudo9 (18-09-2012 21:33:19)

00

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

Ne bih rejzao flop.

Ovako kad si rejzao,ocito si mislio da je za value pa bi ti onda bilo preglupo sada foldati ono sto si podrazumijevao pod value raise hand.

00

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

Ili ima semi-bluf ili jači hand od tebe. Isključio bi neki pure bluff, jer to ovdje ne može imati na tu akciju. Protiv made handa si crushan, protiv semi-blufa imaš vjerojatno blizu 50% jer ima i gut. Po meni fold, ali pitanje je koliko je made handova u rangu kada prvo calla, to apsolutno nemam pojima.
Zašto raise na flopu, nije da bi te trebali samo callati.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

6

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

Definitivno nisam za raise ovog flopa na ovakvom wet boardu... vise sam za raise ako dodje turn blank ovako kad shipa fold..
+1 rear

00

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

Da sam BTN ili HU, onda definitvno mogu callati, ali u ovoj situaciji mislim da je raise flop najbolji.
Dva su vrlo jaka razloga za raise. Ima dosta karata koje ne želim vidjeti. Ako dodje blank, chekirat ćemo do BTN-a i onda će on uzeti free kartu ak ima draw ili betati ak je jači.

Postao sam ovaj hand jer u tom trenutku nisam bio siguran koji je ispravan play. "Znao" sam da je fold najbolji (i foldao sam nakon duljeg razmisljanja), ali u podsvjesti mi išlo na call baš zbog razloga kojeg je Ruf napisao - rejzao sam za value, pa mi je sad bilo teško foldati.
Da je BTN zgurao, callao bih jer on ima više drawova u rangeu. Drawovi koje ima SB (KJs, AKs, AJs) su prejaki za moja 2 para, a protiv ostalog sam drawing dead.

00

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

roba59 napisao:

ali u ovoj situaciji mislim da je raise flop najbolji.
Dva su vrlo jaka razloga za raise. Ima dosta karata koje ne želim vidjeti. Ako dodje blank, chekirat ćemo do BTN-a i onda će on uzeti free kartu ak ima draw ili betati ak je jači.

Osobno mi to nisu nimalo dobri razlozi za raise. To je kao da x/rejzam top pair sa slabim kickerom bez flush karte na mono flopu zato jer ne zelim slijed dogadjaja koji si naveo. Bespotrebno onda pretvaram dobar hend u blef s kojim mogu profitabilno odigrati pocevsi s x/callom.

E: umjesto tpwk,nek bude top+bottom pair da bude isti rank henda. Znaci samo bi flatao i to,a ako bi rejzao to bi bilo za value i ne bih foldao na flop 3b.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (21-09-2012 03:08:28)

00

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

Pa nije baš tako kao što si napisao...

Već je ovako:
U multiway potu si s 2 para koje rejzaš za value i neočekivano te najveća nitara rerejza. Nećeš valjda onda callati samo zato što si prvog rejzao za value?

00

Re: nl200 zoom - 3bet pot, 2 para

O jebt napisem detaljan post i timeoutam s loginom....... Uglavnom ukratko, zbog ovako loseg boarda za bluff i jer ne postoji ni 10% FE, BTN nikada ne bi trebao bluff cbetati. U prilog mu za takvu odluku ide i sto SB i CO imaju jake rangeve. Znajuci to + sto si jos ti iza njega,SB ne bi trebao callati bez top paira ili nekog oblika drawa s jaaako dobrim eq. Zbog svega toga ti nisi lud da bluff rejzas ovakve boardove niti da ih rejzas s manje od top 2para,JJ i cak mislim da nijedan draw ne bi trebao rejzati. To SB i BTN znaju pa ce mislit da imas monstera kad rejzas i nece te olako isplatiti za cijeli stack sa slabijim od KT. Zbog toga mislim da je tvoj raise los.
A za pitanje koje si postavio sam vec dao odgovor gore,ako bi hend koji imam zbog svih detalja za mene bio value hend,onda ne bi foldao cak i da me Howard Lederer 3beta.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (21-09-2012 17:48:43)

00