Tema: flopan set, bet&raise na drawy flopu

SB - 38/12, AF: 0.9
MP - laggy reg
____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $1
Big Blind: $2

BTN ($200)
SB ($230.13)
BB ($98.63)
UTG ($200)
MP ($1520.6)
CO (fakker11) ($217.88)

Dealt to CO (fakker11)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6S.png

Preflop: (Pot is: $3)

UTG folds, MP raises to $4.25, CO (fakker11) calls $4.25, BTN folds, SB calls $3.25, BB folds

Flop: (Pot is $14.75, 3 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3D.png
SB bets $6, MP raises to $24.26, CO (fakker11) ???

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

šteta da nema neki info o donk betu sb-a, valda jer je zoom, je da je pasivan i da donka 3way ali opet može imat dosta toga

ja bi raiseao , mp mislim da mora raiseat overparove zbog tebe jer ti onda moraš igrat straightfoward, ono puno turneva mu ne paše, a ako ti foldaš i riba calla on može poslije super igrat, ak raiseaš opet lako baci

neznam, srednji set nikad nebre bit loše u najgorem slučaju vs nut rangea još uvijek je 45/50%, tak da bi ja raise

ovo nisu točni rangeovi , već ono u najgorem slučaju da smo praktički uvijek dobri

MP2  43.47%  43.47%  0.00% 6d6s
MP3  40.40%  40.40%  0.00% 99, 33
CO  16.12%  16.12%  0.00% JJ-TT, A9s, AhTh, JhTh, Ah8h, Ah7h, 8h7h

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

da mp je na heateru zato alarm  ,  7 BI , jebote taj i ak ima 9x turn i river su 9  big_smile

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

cgreen napisao:

šteta da nema neki info o donk betu sb-a, valda jer je zoom, je da je pasivan i da donka 3way ali opet može imat dosta toga

Imam 20-ak handova samo na njemu, tak da AF ništa ne znači. Valjda sam ga stavio da još više naglasim da je fish. ;D

Stavio sam hand jer me zanima ak bi netko callao da "ostavi" fisha u potu. Opčenito me zanima koji play je bolji u ovom spotu.

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

ja bi callao mozda prije bas zbog toga da fish ostane u potu,
jer ako cold 3betamo mislim da ce nam reg foldat sve overparove koje dominiramo
a nastavliti s 33,99/FD jer izgledamo super strong

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

3betam do 49.

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

ima smisla, mene je u pravilu strah slowplayat na tim boardovima al sam mislio da pitaš za to kad je obv da ne pitaš za fold ili raise

evo nekih slika,

znači vs ovog rangea (tu sam smikso handove koje bi oni zajedno mogli imat radi simulacije turna) koji vjerojatno ima još handova al to je onak malo jači range

http://imageshack.us/a/img411/5520/rangezajedno.jpg

imamo na flopu:

MP2  79.13%  79.13%  0.00% 6d6s
MP3  20.87%  20.87%  0.00% 99+, 33, A9s, 87s, AhKh, AhQh, KhQh, AhJh, KhJh, QhJh, AhTh, KhTh, QhTh, JhTh, Kh9h, Qh9h, Jh9h, Th9h, Ah8h, Kh8h, Th8h, 9h8h, Ah7h, Kh7h, 9h7h, Ah6h, Kh6h, 8h6h, 7h6h, Ah5h, 7h5h, 6h5h, Ah4h, Ah3h

e sad evo simulacije turna

http://imageshack.us/a/img339/1540/turnsim.jpg

prema ovome očito ako smo ahead na flopu nema puno straha za turn, praktički nam na večinu karti ostaje isti eq, jedino ako padne x heart , ali i onda imamo redraw

neznam, sad bi trebalo razmišljat šta bi se dalje moglo dogodit, npr kad callamo ostavljamo mogučnost fishu da overplaya draw i reraise, ili kako dalje na riveru , ako on over calla i ch river, bet river itd, ali brijem da je dalje previše mogučnosti,


ali call možda nije loš

Zadnji popravljao cgreen (23-09-2012 20:13:40)

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

e da, probo sam razmišljat koje karte bi mogle eventualno usporit akciju , tj. zaustavit ih da stackaju s slabijim

ono ak reg ima overpar brijem da on i ovak neće se stackat ako mi reraiseamo, a fish brijem da sa svojim jačim rangeom i ovak nastavlja 

nek se neko ubaci jer mi se sve splelo u glavi  tongue

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

kaj se tiće ove simulacije očito je  drugo je kad smo vs jedno igrača a drugo kad je multi pot i takva akcija, ali jebiga nemogu stavit dva villaina, bar mislim

e sad kolko bi brojke pale neznam, dosta ovisi valda o raspodijeli rangea između njih, ak jedan ima jaki drugi slabi onda je brijem praktički isto, ali ak oba imaju jaki range onda mislim da bi dosta izgubili , jer dok jednog misa dosta karti drugog dosta tih pogađa i obrnuto

al ono za razmišljat je ok, pa nek se netko od boljih igrača nadoveže

Zadnji popravljao cgreen (23-09-2012 20:27:47)

00

10

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

Ovo nije situacija za stove jer znamo da smo u velikoj večini slučajeva najbolji. Situacija je više za raspravu...

Nakon odigranog handa, vidim da je bolje rejzati na ovom konkretnom flopu. Callao sam i došla je 5 diamond. Svi su čekirali do mene, ja sam betao i fish je zashipao. Callao sam i pokazao je 78.

Razlog zbog kojeg je bolji raise je što ima puno karata koje rade skalu (T,8,7,5,4,2) a koje moram betati na turnu. Zbog toga fish može jeftino callati na flopu s drawom i izvuči maximum (ako ne dodje flush).
Da je flop npr. T62, onda mislim da je bolji call, jer ako dodje flush možemo usporiti, a ostale karte nam nebi trebale biti problem.

00

11

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

ma ovo sa stoveom nisam stavljo radi toga ko je bolji, nego radi turna,  meni je lakše tak vidjet brojke

ovo kaj veliš ima smisla, ja u pravilu uvijek raiseam ko što sam reko u prvom postu al ne zato što mislim da je naj play već jer me je strah i neznam bolje

kaj se tiće ovog tvog handa, trebalo bi sad ić dublje u to , ali mislim da je ovo možda previše result oriented za odma odbacit play

je, dosta je karti za str8 ali on ih nema sve ko outove i brijem da s tim handom neće bacit ni jedan turn, plus mi još uvijek imamo 20% eq i kad pogodi

trebalo bi izračunat sad expected value za call i raise ali to opet treba dosta posla

naravno to sve nema smilsa ako mislimo da fish calla 3bet na flopu

sječam se jednog mog handa di sam imo set i slično je bilo pa si reko da fish ne shovea bez nutza, ali nisam sigiran dal je bio turn ili već river (kaj je očito velika razlika lol), velim to jer si razmišljam ak več callaš možda treba bit oprezniji n turnu, mislim ne velim da je fold ili kaj, nego si razmišljam na kaj si ga stavio na turnu, računam i ak se ne varam trebo si imat više od 42% eq za call, pa me baš zanima

00

12

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

ovo za moj hand je bio pasivan fish, a ja sam imo neku pretpostavku i da je ovaj isto, kad gledaš statse i to kak je odigro hand, ak je mali sample ili ak je moguće spaz/agro i sl onda druga priča

00

13

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

cgreen napisao:

naravno to sve nema smilsa ako mislimo da fish calla 3bet na flopu

da

cgreen napisao:

je, dosta je karti za str8 ali on ih nema sve ko outove i brijem da s tim handom neće bacit ni jedan turn, plus mi još uvijek imamo 20% eq i kad pogodi

Ali problem je što ti neznaš koji outovi su mu za str8. I onda moraš betati turn, a kad shove-a opet moraš callat.

cgreen napisao:

elim to jer si razmišljam ak več callaš možda treba bit oprezniji n turnu, mislim ne velim da je fold ili kaj, nego si razmišljam na kaj si ga stavio na turnu, računam i ak se ne varam trebo si imat više od 42% eq za call, pa me baš zanima

Kao što si i sam rekao, večina str8-ova ga je fulala, tak da betati moram. Kad zashove-a treba mi oko 30% equity-a, a pošto može shovati i slabije (56, 95, par + FD, str8 + FD) foldati više nemogu.

00

14

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

pa da , ma je cijelo vrijeme krivo brijem d je on prvi shoveal a fino si napisal da su svi čekirali lol,

uglavnom kužim sad

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

roba59 napisao:

Da je flop npr. T62, onda mislim da je bolji call, jer ako dodje flush možemo usporiti, a ostale karte nam nebi trebale biti problem.

Rejzo bih dok god je flush draw i mogucnost za neki gutshot na boardu.
Opcenito pitanje za tebe,ako se villainov range sastoji od value hendova i drawova koji mogu imati do 30ak% eq,da li to gledas kao polariziran range ili depol?

EDIT: pitam zato jer vidim da vecina kaze kako protiv polar rangea treba samo callati s jakim hendom tako da pustimo villaina da blefa iduci street,a protiv depol rejzati u situaciji kad hero beta/villain rejza/hero???
Zbog toga nisam siguran u koju kategoriju spada range koji se sastoji od jakih made hendova i flushdrawova koji obicno imaju solidan equity za pogodit bolji hend ako recimo imam 2 para i samo callam rejz.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (24-09-2012 05:11:03)

00

16

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

Pa nije hero betal, već je fish donkal... Kak možeš uspoređivati kruške i jabuke? Nemože to biti isto jer ja kad ovdje rejzam (a i callam) predstavljam puno jači range nego u HU potu. A i razlog za call nam je drugačiji. Ovdje callamo da ostavimo fisha u potu s weak handovima.

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

RufMichAn666 napisao:

Opcenito pitanje za tebe

roba59 napisao:

Pa nije hero betal, već je fish donkal... Kak možeš uspoređivati kruške i jabuke?

Nap sam hero beta/vill rejza....nisam mislio onda na tvoj hend nego na opcenitu situaciju koju sam opisao i koju bi trebalo prvo zamisliti pa mi eventualno das odg.

00

18

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

Kakve veze to ima s tim handom i situacijom?

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

Da bude jos razumnije,opisat cu situaciju .....
Hero ima A spade Q spade  na 5 club 9 club Q heart  A heart
IP betamo turn,dobijemo raise. Recimo znamo da villain ili imat set ili dobar draw. Koja je tvoja akcija,je li callas da pustis villaina da blefa river ako ima draw i smatras li vill range polar ili depolariziranim?

00

20

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

lol. Ti i dalje ne kužiš da ti što ti govoriš nema nikakve veze s gore navedenim handom?

http://suptg.thisisnotatrueending.com/archive/15681044/images/1311464996150.jpg

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

A bog te jebo sto si ti cudan covjek,kako ti beatas uopce ijedan level ako beatas?
Napisano je OPCENITO PITANJE+PRIMJER
OPCENITO PITANJE+PRIMJER
OPCENITO PITANJE+PRIMJER
OPCENITO PITANJE+PRIMJER
OPCENITO PITANJE+PRIMJER

00

22

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

ma pita te opčenito, i tvoje mišljenje dali je monster made hand plus ok eq draw, polariziran ili depolariziran range, mogo je novu temu otvorit al eto nije

ja si baš razmišljam, al nekak mi se čini da dosta ovisi i o našem handu , ova situacija di mi imamo AQ je onak baš teška, al erecimo da imamo slabiji hand onda jhe po meni depolariziran

pa opčenito kad gledaš made monster ko set i sl su top , pure bluf, gutshot, 5 outer ko mid par su botom, tak da ovi drawovi od 30-40% su onda valda sredina, pa ak uzmemo d on beta s top i mid rangeom nebi to trebalo bit depolarizirani???

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

bannaj me ako hoces,ja ti to sve ozbiljno mislim,da si me normalno pitao i nap da ne kuzis onda bi ti fino odgovorio,a ovako kad se pravis pametan i dalje ne kuzis i jos "podjebavas" onda se zgrozim jednostavno

00

24

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

Obv da mu je range depolariziran i da je akcija raise. Ali i dalje ne kužim čemu to pitanje, ak nema veze s temom.

00

Re: flopan set, bet&raise na drawy flopu

+1 za raise. Riba cesto ovdje ima FD ,GS ili kombinaciju (rijetko x8). S tim svim će callati i tvoj raise+ cesto check/callati i missani turn jer riba ne pusta draw. Tu je i agresor koji nekad svoj overpar zashipa na tvoj raise ako te stavi na overkarte+FD ili nekad nut FD. Po meni je riblji donkbet najbolja akcija za tvoj raise na ovakvom boardu.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00