Tema: 4bet pot TPTK, shove ili call

BB je 25/20,   3bet 9%, 4bet range 0,9, squezze 8%
cbet u 3bet potu 80%
opčenito agro, agr freq 48/49/34

co je tag i folda na 3bet 56%

stvar je da sam liku uzeo dva stacka tokom današnjih sessiona, u prvom 3beto QQ vs mene na utg i callo shove, ja AA
poslije sam overcallo 44 jer je bila riba unutra i ch raiseao ga na 46x heart  heart  on shoveao AJ heart  heart

i onda dođe ovo, mogo sam preflop shoveat, ali mi ovaj njegov 4bet range nekak zaustavil, 0,9 je u pravilu nutz, pa sam odlučil ak je slučajno na tiltu ili light nek nastavi

zanima me kak turn odigrat, mislim da kad callam neće shipat turn osim ak pogodi , npr neku čudnu rupu ili Q ak ima QQ, tak nešto, a ak ima Ax i ovak će callat....

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.10
Big Blind: $0.20

CO ($54.69)
BTN (hero) ($35.73)
SB ($27.8)
BB ($22.13)
UTG ($5.19)
MP ($22.42)

Dealt to BTN (hero)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KS.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AD.png

Preflop: (Pot is: $0.3)

UTG & MP fold, CO raises to $0.6, BTN (hero) raises to $2.1, SB folds, BB raises to $5, CO folds, BTN (hero) calls $2.9

Flop: (Pot is $10.7, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TD.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AC.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3D.png
BB bets $5.4

Turn: (Pot is $16.1, 2 players)


River: (Pot is $16.1, 2 players)


                                                                     
Total Pot: $16.1 | Rake: $16.1

Zadnji popravljao cgreen (05-10-2012 01:17:19)

00

Re: 4bet pot TPTK, shove ili call

0,9 4bet range je nuts ali i sample je ovdje faktor i tvoj 3bet iz buttona

Ovdje bi zgurao flop iz razloga koje si naveo, shove izgleda najviše bluffy a mi nemamo prečesto value hand jer bi AK,AA,TT shovali preflop najčešće. Sve u svemu a AQ ili eeeeeventualni Ax bluff ćeš stackat ovako ili onako, a ovako možda dobiješ herocall od KK ak je stiltan

MAMIĆU CIGANE ODLAZI IZ SVETINJE!!!
00

Re: 4bet pot TPTK, shove ili call

Call preflop mi je najgora opcija. Kaj radiš ako fulaš flop?
Ak misliš da mu je 4bet range tolko uzak da ne možeš shovati onda bolje foldaj.

Protiv QQ+, AK range-a si 38%, što ti je dovoljno. A ak mislis da ima AA i KK, kaj nije onda bolje foldati?

00

Re: 4bet pot TPTK, shove ili call

a znam, ma da je npr početak sessiona ili nije bilo nikakve dinamike ili bi foldo ili shoveao, al velim netom prije toga sam ga stacko i još jednom prije toga, i nekak sam imo filing da je lik lagano frustriran, te da je moguće da je dosta light i nisam htio da folda, a ono zadnja dva puta sam shipo i imo nuts tak da sumnjam opet da će callat s recimo AQ, AJ, KQ, KJ mislim sve te ruke ubijam, opet ak i dođe low flop može me stavit na TT/JJ makar to nema veze s obzirom kolko je agro, ali ja još uvijek mogu shoveat neke flopove

ja u pravilu niti nemam 4bet calling range, makar sam vidio i neke coacheve u određenim situacijama da callaju

kaj ja znam, uglavnom shipo sam i foldo je tak da dobro je završilo

00

Re: 4bet pot TPTK, shove ili call

cgreen napisao:

dobro je završilo

Hehe... Dobro je završilo čim si flopao A.

Ja volim AK gledati ko semibluff hand preflop. Zguraš da ti folda, a ak calla nemaš loš equity...
Nema ništa loše u tome da ti folda. Dobiš 1/4 stacka bez showdowna.

00

Re: 4bet pot TPTK, shove ili call

+1 na robine postove
grozno si odigro od pocetka do kraja , nevidim karte al vidim u naslovu tptk

zasto flop shove ?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: 4bet pot TPTK, shove ili call

ne kužim, kak ne vidiš karte, i kak misliš zašto shove, pitam jer me pitaš šta sam ja zapravo pito kad postam hand

moje mišljenje je bilo, da ovaj neće shipat turn s nečim sa čim neće callat, je d ja imam Ad i nema praktički scare karte osim Q/J (AJ, AQ) ali s tim će i ovak callat, također kaj ja repam dok callam preflop i onda flop

kaj se tiće preflopa, piso sam neke razloge , očito nisu ok, al svako može napravit grešku

00

Re: 4bet pot TPTK, shove ili call

ne vidim samo pise dealt to hero i ne vidim karte ispod al dobro vidim naslov

pa shove apsolutno nema nikakvog smisla, zasto mu oduzet mogucnost da izblefa stack sa random 86o zato sto je na tiltu, s takvim ti handovima nemoze callat shove a moze izblefat na turnu..

sve made handove  ces nastackat tak i tak ionako ne foldas sta god padne kad si pogodio A pa daj onda ljudima priliku da ti izblefaju stack

ne vidim di si pisao o razlozima za callanje 4b ali koji god da jesu vjerojatno nemaju smisla jer ti sa AK vs npr J9s imas 60% i vise se isplati shipat nego callat , jer sta ces na flopu kad fulas a on ima inicijativu?
betat ce ti ko sad i morat ces foldat u vecini slucajeva

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: 4bet pot TPTK, shove ili call

znam , a valda scere money, session je išo kraju, ja par BI up i nisam htio spušit stack

danas sam swetao malo s kolegom iz grupe i vido par spotova di očito pušim lovu, pogotovo oop, ipak mi fulamo od 3 puta 2 i moramo foldat na cbet

jebiga moram poradit na tome malo više, to mi je i zadnji coach reko

00