Tema: nl200 zoom, preflop rerejzanje

MP: solidan reg, opena 15% s te pozicije
CO: imam ga na 300 handova samo, čini se ko LAG. 33/26/10 (VPIP/PFR/3bet)
BTN: reg. 20/15/4,2 (VPIP/PFR/3bet).

Obratite pažnju da smo s 4betorom, 150 bb deep.
____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $1
Big Blind: $2

BTN ($666.95)
SB (fakker11) ($312.16)
BB ($102)
UTG ($210)
MP ($248.21)
CO ($223.42)

Dealt to SB (fakker11)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KC.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KH.png

Preflop: (Pot is: $3)

UTG folds, MP raises to $6, CO raises to $18, BTN raises to $44, SB (fakker11) ??

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

Ali ovo je 4-bet, obavezno pogledati ovog sa BTN koliki mu je 3-bet i 4-bet sa BTN. Ovo mi dosta smrdi na neku namjestaljku KKvsAAvsAK. Ovaj CO te ne treba zabrinjavati.

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

meni nije problem šta btn sad ima, vec ak ti 5betaš s čim će on nastavit 150bb deep.

ako gledamo da stack offa s KK i AA, imamo 22,61% eq vs njegovih 7 kombosa, tak da bi trebo imat 24 kombosa u cijelom rangeu za break even s obzirom na dead money, a ak mu dodaš AK i QQ, to je još uvijek samo 21 kombinacija
Plus da se uvijek može desit i da ova dva prije imaju hand.

Tak da je ne bi 5beto, jer mislim da taj BTN tu nikad nije light, kad cold 4beta, a dal se da šta drugo napravit kad smo oop to nemem pojma
tu sam ja to ukuco, mislim da je sve dobro, jedino naš sb ali to sam ubrojo preflop.....

http://img222.imageshack.us/img222/3246/kknasfacingmultipleacti.jpg

da ima i neki mali tie postotak, ali brijem nebitan, kao i rake

Zadnji popravljao cgreen (03-11-2012 14:23:36)

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

Mislim da bi bolje tu bilo zgurati s Ax nego s KK. Nekako vidim da te samo AA calla što znači da ti je KK ko any two cards. Sick spot.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

5

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

cgreen s ovim postom nisi nis reko, stavio  si mu neki generalni range s kojim se stacka, kaj nema nikakve veze.

CO ima 3bet 10, pitanje kolko BTN ima hendova na njemu, ako ima dovoljno moze ga light 4betat.

Meni je ovdje samo problemtika kaj je bolje 5bet neki ili 5bet ship.

Zadnji popravljao trc (04-11-2012 01:41:31)

00

6

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

Rear_Admiral napisao:

Mislim da bi bolje tu bilo zgurati s Ax nego s KK. Nekako vidim da te samo AA calla što znači da ti je KK ko any two cards. Sick spot.


neznam, kad CO ima 3bet 10, ako ima neki izbalansiran range imat ce neke Ax, koji blockaju, jedino ako on nema AA

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

očito ti ne kužiš šta sam ja napiso, al to ne znači da nisam ništa reko.
kao prvo BTN koji ima sveukupni 3bet 4% teško da ce tu ić light 4betat, ako i hoće to nije bitno vec je bitno s čim nastavlja na naš 5bet a to je nuts.
Plus da je to zoom, pa teže da se i razvije neka veća dinamika imo.

A ako gledaš dead money, u mom postu je izračunato kolko on treba bit light da bi mi imali profitabilan stack off.
Da oli je on sposoban biti tolko light, ja osobno ne vjerujem, ti ak vjeruješ ok, ali zato tu diskutiramo, ne

Na kraju, mislim da je šta sam ja napiso smislenije nego tvoj post, koji se bazira na tome kolko btn ima handova na co-u, šta neznam od kud bi mi trebali znat.
Uostalom i da ima milijun, lik sa 3betom 4% sumnjam da čeka i da ide ownat druge regove i light cold 4betat bez handa.......

Zadnji popravljao cgreen (04-11-2012 03:35:50)

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

mislim moguce je da lik overplaya neke handove ali brijem da to može znat samo roba koji je snjim igrao, ovak gledajuči info koji mi imamo ne bi reko

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

Ja bih 5-betom do nekih 80 ispipavao radi li to sa QQ,JJ,AKs,ak i to 6-beta onda ima AA i fold.

00

10

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

marac9 napisao:

Ja bih 5-betom do nekih 80 ispipavao radi li to sa QQ,JJ,AKs,ak i to 6-beta onda ima AA i fold.

Onda znači pretvaraš KK u blef?

Kaj nije bolje onda to napraviti s Ax gdje ima manje kombinacija AA?

00

11

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

@trg
cgreemov post je najbitniji u cijeloj priči. Jer ako ćemo dobiti call samo od AA (mislim da smo se svi složili da će biti tako), onda je vrlo bitno izračunati kolko često nam protivnik mora foldati da bi nam shove bio isplativ.

00

12

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

@Roba,Brijem da na 6 max stolu on ovo može raditi MP-u i CO-u sa QQ,JJ,AKs a ako nakon svega toga na tvoj 5-bet shovea onda ziher ima AA pa mislim da je bolje spušiti 80 nego 300 $ i da je najbolje tako sa mid raisom ispipati njegovu snagu.

Zadnji popravljao marac9 (04-11-2012 14:12:20)

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

Nebi nikad samo rejzao. Il bi 5bet shipao il bi callao pa vidio sta ce se dalje desiti.

10

14

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

mislim da je poprilicno jednostavno. ako ce na 5bet shipat samo AA ili nas ship callat samo AA onda flatas i igras dalje

sumnjam da btn light 4beta jer je nit (iako je super spot i brijem da svaki bolji reg to radi), ali mu je range sigurno siri od AA + 4bet size mu je prevelik pa mi to djeluje kao JJ, QQ, AK koje ne zeli igrat u 4betanom potu

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

nikad neces nac fold(sve se moze) ali i botun zna ka i ti da je co lag i mislin da mu tu cak u range mozes stavit i s conectore,idi ti svih crushas sa kk.samo je problem ako samo callas ka sta rounder govori to jednostavno pre mocno izgleda,mislin da je sav skroz ok s obziron koliko dead moneya vec imas unutra..

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

rounder1984 napisao:

callao pa vidio sta ce se dalje desiti.

00

17

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

milac napisao:

mislim da je poprilicno jednostavno. ako ce na 5bet shipat samo AA ili nas ship callat samo AA onda flatas i igras dalje

sumnjam da btn light 4beta jer je nit (iako je super spot i brijem da svaki bolji reg to radi), ali mu je range sigurno siri od AA + 4bet size mu je prevelik pa mi to djeluje kao JJ, QQ, AK koje ne zeli igrat u 4betanom potu

Problem kod calla je što izgleda prejako. I pitanje je ak možemo izvuči više value-a od slabijih handova, nego što ćemo izgubiti kad nas "besplatno" natkupi.

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

Stavi hand na 2+2. Meni se čini da je call jedina opcija uz fold, a fold mi tako jadno izgleda. Stavio bih ga na range QQ+ i pol comboa AK. Ne bih isključio da ne radi ovo s Ax, to što ima niski 3bet, znači da rijeđe cold 4bet blufa, ali ne znači da nikad to ne radi. A ko što je milac rekao, ovo je super spot za light cold 4bet, kad će ako neće sad.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
01

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

marac9 napisao:

Ja bih 5-betom do nekih 80 ispipavao radi li to sa QQ,JJ,AKs,ak i to 6-beta onda ima AA i fold.

big_smile

00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

marac9 napisao:

Ja bih 5-betom do nekih 80 ispipavao radi li to sa QQ,JJ,AKs,ak i to 6-beta onda ima AA i fold.

a kaj ak calla?

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
10

21

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

Ja bi zamislio da imam 83o, foldao i ne bi rekao nikom vjerojatno  big_smile

20

22

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

roba59 napisao:

Problem kod calla je što izgleda prejako. I pitanje je ak možemo izvuči više value-a od slabijih handova, nego što ćemo izgubiti kad nas "besplatno" natkupi.

sta god napravis izgledat ces jako (osim folda). sumnjam da je takva akcija da se cold 5bet i cold 5beta shipa light

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

Nisam valjda ja jedini kojem je ovo ship bez ikakvih daljnjih komentara.

01

24

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

milac napisao:
roba59 napisao:

Problem kod calla je što izgleda prejako. I pitanje je ak možemo izvuči više value-a od slabijih handova, nego što ćemo izgubiti kad nas "besplatno" natkupi.

sta god napravis izgledat ces jako (osim folda). sumnjam da je takva akcija da se cold 5bet i cold 5beta shipa light

Znam. Zato te i pitam dal callanje nije besplatno davanje šasne da nas natkupi ako ima slabije.

00

25

Re: nl200 zoom, preflop rerejzanje

@ruff pricamo o zoomu. ne ceka ekipa da dode akcija na njih pa da nakon sto se pola stola izrejzalo light shipa prek toga 150bba

roba, nisi napisao vaznu stvar a to je kako ti igras. stavi se u njegovu poziciju i sta bi ti napravio sa slabijim handovima da ti fakker11 zashipa ili 5beta. pretpostavljam da igras (jako)tight, ispravi me ak grijesim, tako da stvarno ne vidim drugi play osim calla

moram priznat da bas ne kuzim pitanje. ak natkupi, natkupi. koliko puta cekiras ili ne rejzas nesto jer jednostavno znas da ne mozes izvuc value pa te frajer natkupi. primjer: frajer na btnu ima f3b 100 a ti na bb imas AA. naravno da ces callat i isplatit njegove 29o na 229K2 al si dobro odigrao hand

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
10