Tema: zašto?

Ja jednostavno ne mogu vjerovati..
Zasto se svi trude da uniste ovaj forum ?

Moj prvi dodir sa pokerom je bio ovaj forum.. nakon sto sam slučajno naletio na njega, počeo sam svijet gledati drugim očima tongue

Sjecam se da sam svaki dan dolazio na forum i radovao se temama koje cu ovdje vidjeti, počevši od zanimljivih projekata koje su otvarali članovi, zanimljivih hadnova i rasprava, coaching videea.. i na kraju krajeva zajebancije..

Svaki dan je bilo toliko toka zanimljivog da sam jednostavno uzivao provodeci vrijeme ovdje..

a sada ( unazad zadnjih 3, 4 mjeseca ) nemos naći jednu temu tjedno gdje mozes nesto nauciti... sve nove teme koje se otvaraju, otvaraju se s ciljem da se potpali vatra i a sve ode u kurac..

Stvarno neznam zasto se to događa ni koji je razlog tomu, ali to nikako nije dobro ; ako nastavimo ovim tempom siguran sam da ce forum propasti u bližoj budućnosti... a mislim da to nikome ne bi bilo drago ( naravno, da postoje i takvi pojedinci.. )

Stvarno nema smisla da se forum unistava zbog gluposti.. roba je admin ovog foruma i odrzava red ( ne slazem se sa svim akcija koje je ovdje proveo i to je moje pravo, ali netko mora drzati sve konce, inače to ne bi funkcioniralo..)

70

Re: zašto?

Vrlo je jednostavan odgovor na ovo pitanje. Zato jer je zabavnije pisati gluposti, trollati i podjebavati, nego pisati ozbiljne teme.

00

Re: zašto?

I prije je bilo trollanja i podjebavanja ( ne u tolikoj mjeri kao sada, ali je bilo )... samo sto smo svi prije to trollanje ili zanemarivali ili si ti ili neki drugi admin obrisao komentar i gg.. međutim sada se na trollanje odgovara trollanjem i ona se uđe u neku raspravu koja za sobom vuče druge rasprave.. i na kraju krajeva sada sto se događa.. da koja god tema da se otvori odmah se počinje sa provokacijama bas zbog rasprava u nekim drugim temama..

Zadnji popravljao BuffaloBill44 (16-01-2013 12:23:51)

00

Re: zašto?

Ja samo želim reći da podržavam Robu 100%. Neznam ga osobno, niti preko foruma nismo ništa raspravljali, ali nisam vidio da je ikada radio nešto loše, osim što je održavao red. Ovo je forum u kojem je on Administrator, i on određuje pravili koja su zaista maksimalno korektna, i uvijek jedno te isti krše ta pravila.
Vidio sam da neki pišu ovdje da se ponaša kao šef??? Neznak kaj vi očekujete, da će svima ispunjavati želje kako se kome zahtije? Vidio sam jučer onu raspravu sa Sinišom, i nevjerojatno je kakva si prava ljudi ovdje daju. Ovdje postoje pravila kao i u svakoj firmi gdje radiš, i moraš ih se pridržavati. Kome to ne odgovara, slobodno ode na neki drugi forum. Umjesto da budete zahvalni što uopće postoji forum gdje možete napredovat, sve se svodi na to ko će prvi pokrenut zajebanciju i vrijeđanja. A da ne pričamo o tome da svi misle da bi bolje vodili forum od Robe.  hmm
Meni je ovaj forum puno pomogao, i imao sam jedan projekt koji sam stavio (i puno napradovao od tada) , a za cca. mjesec dana ću staviti novi projekt koji ću pokušavati održavati tijekom cijele godine, jer takve stvari pomažu ljudima. Neki se ljute jer Roba kao nije htio staviti projekt za SNE ove godine. Ali nitko ne shvaća da on to nemora, to je samo njegova slobodna volja da pomogne drugima. I nije niti čudno, da ga sad ne želi staviti.
Ne uzimate faktor da je svatko od nas čovjek, i svatko ima nekad loš dan, ali 99% stvari koje on ovdje radi su odlične, i ja to podržavam.
gl svima  wink

http://www.mmstaking.com/
40

Re: zašto?

Dio problema lezi u tome sto nema stare ekipe koja je punila forum i donekle se brinula o njemu. Prije je bilo 5-6 admina dok je sad samo jedan aktivan+ "dodavač vijesti". Mislim da bi bilo dobro za forum da Roba napravi novu ekipu ljudi koja će podignuti kvalitetu foruma postovima, raspravom, novim članovima, novim sadržajima i sl.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
50

Re: zašto?

egotripovi, zavist, ljubomora, shvaćanje previše toga osobno. nista drugo nije razlog

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
10

Re: zašto?

Hvala, malimisko. Ipak ima nekog tko cijeni i kuži što radim...  I shvatio sam da je forum tu za one koji žele napredovati, a ne za trollove. Više se neću zamarati s njima i živcirati jer na kraju uvijek ja ispadam loš momak.

@ajspingvin
Nemogu ja natjerati ljude da stavljaju handove ili raspravljaju kvalitetno.
Vidim da se u zadnja 2 dana dosta spominje stara ekipa koja je postala kvalitetne postove. Po mom mišljenju, njih su otjerali trollovi. Znam po sebi da sam masu puta prekidao sessione kad se neka tema zahuktala. Zašto bi netko tko doprinosi forumu trošio živce na gluposti? Ljudi su se radije povukli.
A veliko pitanje je kako to spriječiti? Jer ako i banam trolla, onda će ispasti da sam prelak na okidaču i uvijek će taj troll reći, pa kaj je zabranjeno zajebavat se...

30

Re: zašto?

roba59 napisao:

Hvala, malimisko. Ipak ima nekog tko cijeni i kuži što radim...  I shvatio sam da je forum tu za one koji žele napredovati, a ne za trollove. Više se neću zamarati s njima i živcirati jer na kraju uvijek ja ispadam loš momak.

@ajspingvin
Nemogu ja natjerati ljude da stavljaju handove ili raspravljaju kvalitetno.
Vidim da se u zadnja 2 dana dosta spominje stara ekipa koja je postala kvalitetne postove. Po mom mišljenju, njih su otjerali trollovi. Znam po sebi da sam masu puta prekidao sessione kad se neka tema zahuktala. Zašto bi netko tko doprinosi forumu trošio živce na gluposti? Ljudi su se radije povukli.
A veliko pitanje je kako to spriječiti? Jer ako i banam trolla, onda će ispasti da sam prelak na okidaču i uvijek će taj troll reći, pa kaj je zabranjeno zajebavat se...

Ja bih ga ipak banao. Što on pridonosi forumu osim što tjera ekipu s njega? Ovo je ipak poker forum a ne troll forum. Ima 1000 foruma na kojem može trollati

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: zašto?

ajspingvin napisao:

Ja bih ga ipak banao. Što on pridonosi forumu osim što tjera ekipu s njega? Ovo je ipak poker forum a ne troll forum. Ima 1000 foruma na kojem može trollati

+1

http://www.mmstaking.com/
00

Re: zašto?

Ne podržavam robu 100% big_smile
Kriviti trolove za raspad foruma i pričati kako su oni potjerali "znalce" jednostavno nije istina.
Po meni je više razloga šta je forum takav kakav je:

1. isprofilirale su se ekipe i drušvanca koja su dobile od foruma šta su trebali ( poznanstva, prve informacije...) i sada ih boli uvo za forum, forumaše i njegov napredak.Komuniciraju preko skypa. Pri tome mislim na onu prvu ekipicu.
2. Poker nije što je prije bio ( teže se dolazi do love, manje ljudi igra, a i oni koji igraju nervozni su kao psi )
3. Loše vođenje foruma
   - privilegiranje pojedinih forumaša koji su u svakom momentu mogli nekom j.... majku i ostati nekažnjeni
   - u isto vrijeme su banani i neki pioniri pokera i veliki istinski zaljubljenic, tipa Senseia
   - ne ulaganje u forum ( valjda ne donosi više koristi kao prije ili su prihodi mali i zanemarivi)

Dakle, upravo ti tzv. proi koji su kao otišli sa foruma navodno zbog trolova su sukrivci za loše stanje foruma. Ako su već  prve korake učinili na ovom forumu, roba im bio bankar, savjetnik i uzor....ne bi bilo lošega da su dio toga vratili ovom forumu/robi i poker zajednici općenito. Ne, ipak je lakše, kada si na tiltu, nekoga ismijati ili izvrijeđati kao zadnje djubre.
.

53

11

Re: zašto?

rutiner napisao:

Kriviti trolove za raspad foruma i pričati kako su oni potjerali "znalce" jednostavno nije istina.

Kaže lik kojem je 95% trollerskih.

32

12

Re: zašto?

rutiner napisao:

1. isprofilirale su se ekipe i drušvanca koja su dobile od foruma šta su trebali ( poznanstva, prve informacije...) i sada ih boli uvo za forum, forumaše i njegov napredak.Komuniciraju preko skypa. Pri tome mislim na onu prvu ekipicu.

a cuj zasto vise ne postamo,zato sto mi je ovo postao posao i trudim se da sve vrijeme koje sam za kompom provedem igrajuci a na skypu je lakse postat i dobijem odgovor kakav zelim od ljudi od kojih zelim odgovor.

jesam li nesto duzan ovom forumu ? siguran sam da ne ostavio sam milijun komentara (a bogami i rejka platio preko pokerproa)  na handove na koje su ljudi mogli dobit odgovore da su prelistali stare teme,uostalom pa nije ovo nas forum, mi nista ne zaradujemo od njega, da imam koristi sigurno bi vise i postao i trudio se. tko ce meni nadoknadit moj xy hourly sto bi proveo sat vremena dnevno na forumu ?
ovo sad ruzno zvuci ali zapitajte se koliko vas bi se odreklo xy $ da odgovara na ista pitanja?

sto se tice toga ko mi je pomogao kada sam bio pocetnik pa da se trebam osjecat duznim, pa isti ovi ljudi s kojima sam sad na skypu tako da ne osjecam sam nesto duzan nekome.

Zadnji popravljao puki86 (16-01-2013 15:44:57)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
62

Re: zašto?

Ja sam na forumu gotovo od početka pokerpro-a i istina je da je prije bilo bolje. Bilo je hrpa raznih raceova svaki mjesec ( i to bolesne ponude - znam da je bilo raceova sa kojima se lagano moglo imat 100 % rakeback - Nordica pogotovo big_smile) , bilo je više aktivnih članova i recimo to tak da nije bilo puno onih baš iskusnih jer je dosta njih tek jače krenulo ( pa čak i roba je još igrao nl50). Dodatna prednost je bila i ta što čak i skype nije bio toliko popularan pa je forum bio najsvježiji izvor informacija. No isto tako bilo mi je bolje dok sam bio klinac pa necu život provest plaćuči kak je život sranje kad odrasteš.

Poker je trenutno u nekoj stagnaciji jer je igra postala teška(čak mislim da je dosegnuta granica i dalje od ovog nemože) i naravno nije to tak više veliki boom kao što je bio a i realno Hrvatska je malo tržište. To sa sobom vuče hrpu stvari počevši od toga da poker sobe ne nude više baš dobre promocije pa sve do toga da ima manje novih članova. Oni novi članovi koji se pojave slabo sudjeluju na forumu iz neznam kojeg razloga. Tu i tamo ima i nekih baš nepotrebnih topica poput onog nedavnog o tome da je Full Tilt scam - nije uopče bitno jer to bila zajebancija ili ne (meni je izgledalo kao zajebancija) ali topic je ispao debilan i ne vidim cilj takvog topica jer nije bio ni smješan a ni ozbiljan a pogotovo to što je bio stavljen u krivi podforum.

Napadi na administratore i te gluposti su se dešavali i prije a i dešavat će se ubuduće kao i na ostalim forumima neovisno o tematici tak da to netreba shvačat ozbiljno. Isto tak meni su srali nebrojeno puta za gramatiku, tiltanje  i tak. 

Da se sakupi 10 ljudi koji otvore svoj projekt ( a aktivno igraju) u kojem bi postali handove i opisivali svoj napredak forum bi opet se pokrenuo a vjerujem da bi i wining članovi prokomentirali neke handove. Isto tako ukoliko neznate kako odigrati određeni hand pa najbolje je svaki opiše svoj tijek misli tokom handa i na kraju topica dode neki wining player i kaže npr. ivan je u pravu , s time ivan dobije poticaj a svi ostali koji su sudjelovali u raspravi dobe ajmo reč ispravan odgovor i iduci put u sličnoj situaciji razmišljat će drugačije.

Oni koji napreduju kroz godinu dvije te uspiju betat neki level dugoročno vejrojatno će krenut dalje svojim putem i možda na stranim forumima potražit bolje igrače pomoču kojih će podič znanje na još veću razinu. Zapravo mislim da je to bit foruma da dobiš u nekom roku ono početno znanje pa kasnije to znanje unaprijediš na razne načine. Ne kaže se bezveze da se najbrže napreduje ako kopiraš one koji su uspješniji od tebe - to važi i za hrpu ostalih stvari.

Tak da problem nije to što je otišlo 5-6 članova  nego je problem što su novi članovi manje aktivni i neki članovi koji siju vlastite frustracije preko foruma i kak se kaže lože vatru.

Ja više ne igram tak često ali da  krećem od nule ili da idem unaprijedit svoju igru projekt bi bio idealna opcija u kombinaciji sa ostalime. A i puki je objasnio zašto stari igrači malo sudjeluju. Kad visite na kompu 5-6 sati dnevno igrajući poker teško je odvojiti još sat vremena da biste komentirali handove.

p.s. vjerujem da je novim članovima forum odlična enciklopedija poker znanja na domačem jeziku jer imaju na raspolaganju vec do sad hrpe dnevnika te tisuce odigranih i prokomentiranih handova.

club  heart  diamond  spade
100

Re: zašto?

Ja uistinu smatram da iako su igre sve teze, da poker u hrv jos nije dozio pravi boom.

31

15

Re: zašto?

malimisko napisao:

Ja samo želim reći da podržavam Robu 100%. Neznam ga osobno, niti preko foruma nismo ništa raspravljali, ali nisam vidio da je ikada radio nešto loše, osim što je održavao red. Ovo je forum u kojem je on Administrator, i on određuje pravili koja su zaista maksimalno korektna, i uvijek jedno te isti krše ta pravila.
Vidio sam da neki pišu ovdje da se ponaša kao šef??? Neznak kaj vi očekujete, da će svima ispunjavati želje kako se kome zahtije? Vidio sam jučer onu raspravu sa Sinišom, i nevjerojatno je kakva si prava ljudi ovdje daju. Ovdje postoje pravila kao i u svakoj firmi gdje radiš, i moraš ih se pridržavati. Kome to ne odgovara, slobodno ode na neki drugi forum. Umjesto da budete zahvalni što uopće postoji forum gdje možete napredovat, sve se svodi na to ko će prvi pokrenut zajebanciju i vrijeđanja. A da ne pričamo o tome da svi misle da bi bolje vodili forum od Robe.  hmm
Meni je ovaj forum puno pomogao, i imao sam jedan projekt koji sam stavio (i puno napradovao od tada) , a za cca. mjesec dana ću staviti novi projekt koji ću pokušavati održavati tijekom cijele godine, jer takve stvari pomažu ljudima. Neki se ljute jer Roba kao nije htio staviti projekt za SNE ove godine. Ali nitko ne shvaća da on to nemora, to je samo njegova slobodna volja da pomogne drugima. I nije niti čudno, da ga sad ne želi staviti.
Ne uzimate faktor da je svatko od nas čovjek, i svatko ima nekad loš dan, ali 99% stvari koje on ovdje radi su odlične, i ja to podržavam.
gl svima  wink

+1 Slažem se sa svime, btw sretno u buducem projektu, taj cu sigurno pratiti smile

bolje ispasti glup nego iz aviona
00

16

Re: zašto?

Ja mislim da je krivica negdje izmedju - s jedne strane ljudi koji skoro pa uopce ni ne igraju poker i dosli su tu scamati i trolati,a s druge strane stariji i iskusniji clanovi koji su bili dosta cesto prebahati...

Budimo iskreni - masu puta smo svjedocili situacijama da neki noviji clan postavio hand i dobio od nekog iskusnijeg clana odgovor tipa "LOL,pa sta si glup...",a da je isti hand stavio neki reg dobio bi odgovor "Ne,zato jer...".

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
40

17

Re: zašto?

Naravno da je forum siromašan kad samo roba radi,plus pero sa vijestima.Gdje su ostali bardovi?Kad je bilo Storm natjecanje morao je doći Slovenac da vodi topic ovdje.Rastjerali ih trolovi,da ziher.To je kao da te baba stjera iz tramvaja.

31

18

Re: zašto?

Epic. Najveći trollovi foruma brane trollanje.

42

19

Re: zašto?

Bile napisao:

Ja mislim da je krivica negdje izmedju - s jedne strane ljudi koji skoro pa uopce ni ne igraju poker i dosli su tu scamati i trolati,a s druge strane stariji i iskusniji clanovi koji su bili dosta cesto prebahati...

Budimo iskreni - masu puta smo svjedocili situacijama da neki noviji clan postavio hand i dobio od nekog iskusnijeg clana odgovor tipa "LOL,pa sta si glup...",a da je isti hand stavio neki reg dobio bi odgovor "Ne,zato jer...".

Slažem se. Zato i je napravljen novi podforum gdje će biti zabranjeni takvi postovi.

00

Re: zašto?

perozelina napisao:

Ja sam na forumu gotovo od početka pokerpro-a i istina je da je prije bilo bolje. Bilo je hrpa raznih raceova svaki mjesec ( i to bolesne ponude - znam da je bilo raceova sa kojima se lagano moglo imat 100 % rakeback - Nordica pogotovo big_smile) , bilo je više aktivnih članova i recimo to tak da nije bilo puno onih baš iskusnih jer je dosta njih tek jače krenulo ( pa čak i roba je još igrao nl50). Dodatna prednost je bila i ta što čak i skype nije bio toliko popularan pa je forum bio najsvježiji izvor informacija. No isto tako bilo mi je bolje dok sam bio klinac pa necu život provest plaćuči kak je život sranje kad odrasteš.

Poker je trenutno u nekoj stagnaciji jer je igra postala teška(čak mislim da je dosegnuta granica i dalje od ovog nemože) i naravno nije to tak više veliki boom kao što je bio a i realno Hrvatska je malo tržište. To sa sobom vuče hrpu stvari počevši od toga da poker sobe ne nude više baš dobre promocije pa sve do toga da ima manje novih članova. Oni novi članovi koji se pojave slabo sudjeluju na forumu iz neznam kojeg razloga. Tu i tamo ima i nekih baš nepotrebnih topica poput onog nedavnog o tome da je Full Tilt scam - nije uopče bitno jer to bila zajebancija ili ne (meni je izgledalo kao zajebancija) ali topic je ispao debilan i ne vidim cilj takvog topica jer nije bio ni smješan a ni ozbiljan a pogotovo to što je bio stavljen u krivi podforum.

Napadi na administratore i te gluposti su se dešavali i prije a i dešavat će se ubuduće kao i na ostalim forumima neovisno o tematici tak da to netreba shvačat ozbiljno. Isto tak meni su srali nebrojeno puta za gramatiku, tiltanje  i tak. 

Da se sakupi 10 ljudi koji otvore svoj projekt ( a aktivno igraju) u kojem bi postali handove i opisivali svoj napredak forum bi opet se pokrenuo a vjerujem da bi i wining članovi prokomentirali neke handove. Isto tako ukoliko neznate kako odigrati određeni hand pa najbolje je svaki opiše svoj tijek misli tokom handa i na kraju topica dode neki wining player i kaže npr. ivan je u pravu , s time ivan dobije poticaj a svi ostali koji su sudjelovali u raspravi dobe ajmo reč ispravan odgovor i iduci put u sličnoj situaciji razmišljat će drugačije.

Oni koji napreduju kroz godinu dvije te uspiju betat neki level dugoročno vejrojatno će krenut dalje svojim putem i možda na stranim forumima potražit bolje igrače pomoču kojih će podič znanje na još veću razinu. Zapravo mislim da je to bit foruma da dobiš u nekom roku ono početno znanje pa kasnije to znanje unaprijediš na razne načine. Ne kaže se bezveze da se najbrže napreduje ako kopiraš one koji su uspješniji od tebe - to važi i za hrpu ostalih stvari.

Tak da problem nije to što je otišlo 5-6 članova  nego je problem što su novi članovi manje aktivni i neki članovi koji siju vlastite frustracije preko foruma i kak se kaže lože vatru.

Ja više ne igram tak često ali da  krećem od nule ili da idem unaprijedit svoju igru projekt bi bio idealna opcija u kombinaciji sa ostalime. A i puki je objasnio zašto stari igrači malo sudjeluju. Kad visite na kompu 5-6 sati dnevno igrajući poker teško je odvojiti još sat vremena da biste komentirali handove.

p.s. vjerujem da je novim članovima forum odlična enciklopedija poker znanja na domačem jeziku jer imaju na raspolaganju vec do sad hrpe dnevnika te tisuce odigranih i prokomentiranih handova.

++

upravo si me inspirirao da otvorim projekt smile

00

21

Re: zašto?

roba59 napisao:

Epic. Najveći trollovi foruma brane trollanje.

Onome tko čita sa razumijevanjem jasno je da najveći trolovi foruma ne brane trolanje nego osporavaju teoriju da su trolovi krivi za većinu stvari ovdje.

01

22

Re: zašto?

Sorry ako sam se krivo izrazio. Ali nije ni istina da trollovi nisu ništa krivi. Barem 50% krivnje ide na njih.

00

23

Re: zašto?

Ja se ne želim svađati a titula trola mi je baš guba.
Tu se priča o učmalosti foruma i nekoj ekipi iz zlatnog doba,o ljudima koji su napravili nešto u svijetu pokera,koji su frontmeni ovoga foruma i koji bi trebali svojim znanjem i iskustvom pomoći drugima,postati handove,snimati videe,raditi projekte,savjetovati druge kako uspjeti,sudjelovati više u radu foruma a ne da ti roba moraš raditi 90 % posla.
Naravno,to je osobna stvar svakog pojedinca i nitko nije dužan nikome ali čemu onda služe te titule pokerpro,team itd.,jesu tu da promoviraju poker i rade nešto za forum ili da glume gljive?
Što se mene tiče ne mora nitko ništa ali teza da su ih otjerali nekakvi trolovi.WTF?
Što su uopće i postali to ako će otići kad ih netko isprovocira?
Neda se ljudima,gledaju svoja posla...

Zadnji popravljao marac9 (17-01-2013 19:11:54)

30

24

Re: zašto?

marac9 napisao:

titula trola mi je baš guba

hahaha car

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
20

25

Re: zašto?

Forum "propada" (i ne bi bio prvi na ovim prostorima na zalost) iz vise razloga a po meni su svi krivi za to, a sa druge strane nitko nije kriv, mislim da je glavni razlog taj sto poker nije na nekom vrhuncu popularnosti pogotovo u Hrv, a sve ovo ostalo su samo posljedice tog glavnog razloga, bar je to moje misljenje.

Mogli bi raspravljat i kako "popularizirat" ovu igru, i sumnjam da je to nekim strateskim raspravama na zalost, po meni populatnost lezi u lifestyleu koji bi trebao pratit ovaj svijet ajmo tako rec.. to ljude zanima i to ih privlaci, znaci zele vidit na TV-u kako cool frajer sa suncanim naocalama baca lovu na final tableu, i to ih privlaci, a ne kako filtrirat handove u HEM-u za vidit dal profitabilno 3 betamo sa CO-a broadway handovima, i onda raspravljat na forumu o tom handu.

Sto se trollova i zajebancije tice mislim da bi forum trebalo odrzavat donekle cistim ali opet da atmosfera bude opustena, sto nije jednostavno kad su svi nervozni jer su igre sve teze  big_smile

when you feel like quitting think about why you started..
40