Tema: BRM iskustva

Kad sam krenuo igrat poker...tj. kad sam krenuo igrat poker "ozbiljno" prvi put se susrevši sa BRMom, pisalo je da dobar BRM zahtjeva 100 BI (tad sam igrao SnG turnire). Nekako sam se držao toga sljedećih 3-4 godine iako sam u međuvremenu počeo cash igrat...tj. smanjio sam tih 100 BI na 70 BI jer sam presporo napredovao, a htio sam što prije na limit iznad. Tad sam igrao na FTP-u rush i prelazio sa NL25->NL50->NL100 bez ikakvih shotanja jer sam imao dovoljno dobar BR da se jednostavno mogu nosit sa swingovima.
Par mjeseci nakon toga mi je BR ostao zaključan na FTP-u i morao sam iznova krenut NL20 sa 10-tak BI. Sljedećih par mjeseci sam se držao agresivnog BRM-a (prvi put sam doživio što znači shotat limit i doživit neuspjeh jer sam shotao NL50 sa 20-25BI...za razliku od prijašnjih 70-100BI gdje ustvari nije niti bilo shotanja).

Sad opet igram rush na FTP-u i u zadnje vrijeme razmišljam dosta o BRM-u jer imam dojam da mi većina BRa stoji i "ničem ne služi" (prije mi nisu takve misli dolazile nikad...). Siguran sam da je moja dosta bolja igra utjecala na to razmišljanje (tj. ne sama bolja igra već posljedice bolje igre -> swingovi su se smanjili, a samim time i nekakav rizik tj. strah od bustanja... rijeđi padovi samopouzdanja itd.).

Cilj ovoga mi nije jedno pitanje (koji je idealan BRM?) jer čitao sam već da BRM ovisi o par stvari (limit, kvaliteta igre, edge spram drugih, samokontrola, količina love koja se vadi van, broj stolova itd.) već me zanimaju vaša razmišljanja, a posebno razmišljanja (tj. iskustva) onih koji igraju već par godina.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (17-01-2013 15:36:56)

00

2

Re: BRM iskustva

mislim da ti tu najbolji savjet može dati član pod pseudonimom "niveaforman"... čuo sam da je on BRM stručnjak...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: BRM iskustva

kriss napisao:

mislim da ti tu najbolji savjet može dati član pod pseudonimom "niveaforman"

Pa baš me zanimaju njegova iskustva...

00

Re: BRM iskustva

ja osobno volim krenut shootat na veci limit kad skupim 80+BI za limit koji igram.

NL10 < 1000 $ > NL25 < 2000 $ > NL50

znaci kad sam shootao na NL50 uvijek sam imo preko 2K $. cim bi pao ispod igro bi NL25.
posto su mi najcesci downovi oko 10-20BI, volim imat puno vise jel se osjecam puno bolje kad pogledam u banku.

ako/kad predjem 4K $ na NL50 shootat cu na NL100.

BR nit sam jel me dosta pogadjaju losi sessioni.

00

Re: BRM iskustva

Ako si ti BR nit što sam ja... ja kad sam napisao 70-100 BI nisam mislio na limit koji igram, već na onaj na koji idem... Dakle u tom slučaju bi na NL 100 išao sa 7k-10k $.

00

Re: BRM iskustva

da, mislim da da je to previse. da sad sa 3K moram skupljat do 10K prvi shoot bi mi bio 2015 :-)
ovako shootam 5/10BI i vracam se nazad. vise manjih shooteva = manje glavobolje.

naravno ovo je amaterski BR. imam placu od koje placam rezije i hranu pa nemoram vadit lovu. da zivim od pokera sigurno bi iso na puno deblji BR.

00

Re: BRM iskustva

Tu je ključno e igraš poker "for living" pa trebaš mjesečno xxx$ withdrawati ili igraš iz zabave pa i BRM treba prilagoditi tome.
Ako ti bustanje može narušiti kvalitetu života onda sigurno treba igrati s 100+ BI, a ako ne živiš od toga si možeš priuštiti sa 10-15BI shotove pa ak bustaš opet od manjih limita smile

00

Re: BRM iskustva

BRM je individualan pošto ovisi o puno individualnih faktora.
Recimo netko tko ne mora isplačivati lovu, može si uplatiti ako busta i nije mu teško se spuštati na manje limite može skakati po limitima s 10-20 BI (nije tak isildur radio?).

Mislim da si svatko sam najbolje zna odrediti BRM s kojim će ugodno igrati i prelaziti limite.

00

Re: BRM iskustva

roba59 napisao:

Mislim da si svatko sam najbolje zna odrediti BRM s kojim će ugodno igrati i prelaziti limite.

E upravo do tog zaključka sam i došao pa zato i pitam ljude jer me zanimaju tuđa razmišljanja i na temelju čega su došli do njih...

00

Re: BRM iskustva

već 3 i nešto godine živim od pokera i jedini mi je izvor prihoda, cijelo vrijeme sam isplaćivao solidne količine novca, tako da sam shotao level već s 20-ak Bi, nl50 sam shotao već s 1k, nl100 s 30-ak BI, a nl20 s 40-ak, i nikad nisam bio ni blizu da bustam, ako slučajno nije išlo dobro spustio bi se limit dolje dok nebi krenulo bolje...

al eto zato sad krećem ispočetka i igram nl20, jer neko vrijeme nisam igrao, live sam jedno vrijeme lošije runno i začas ostao bez rolla...
btw. idući mjesec ću vjerojatno krenut na nl50 s 1k smile

20

11

Re: BRM iskustva

trenutno shotam levele s 25BI za taj level
igram rush na FTPu
ako zdonkam stack, igram level niže na kojem onda imam 48BI
do sljedećeg spuštanja levela od te točke trebao bih imati downswing od 24BI, što je moguće, ali je jako mala vjerojatnost, pogotovo uz rakeback
nekad igram namjerno niži level ako se ne osjećam najbolje za A igru ili ima puno regova

da živim isključivo od pokera, sigurno bih se držao većeg br-a, vjerojatno oko 100 BI

razumijem tvoju bojazan za ovo da ti većina BRa stoji, al to nekako i je smisao BRa
danas-sutra se može dogodit neki novi black friday, pa ti bude drago šta ti dobar dio BRa "stoji" (nadam se da držiš dio na MBu, dio na banci big_smile)

uglavnom, mislim da je glavna poanta BRMa da dugoročno povećavaš svoj winrate, ako ćeš shotanjem na veći level smanjit svoj winrate/profit za taj mjesec, ali ćeš usput naučit neke nove stvari u vezi igre/strategije i postat bolji igrač, dugoročno ćeš profitirat poboljšavajući svoju igru, pa samim time i winrate na levelu kojeg igraš, a i kasnije na višim levelima

a dio BRMa možeš koristit i za vježbanje/učenje ostalih varijanti pokera, full ring, mtt, sng, plo, HU, badugi?...

tl;dr nit si big_smile shotaj više limite prije, zadaj sebi neka pravila o stop-lossu, nekad nije loše svu tu lovu gledat samo kao brojeve na ekranu smile

KOCKA!
10